Şimdi Ara

Seasonic SS-760 Gold 80 Plus Sertifikaları Fan dönmeme sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende Seasonic Model : SS-760KM 80PLUS sertifikalı ürününü almış kullanıyordum.
    Kasam Haf X 942 Cooler Master.
    İşlemci : İntel İ7 3770K
    RAM : 16 GB DDR3
    OCZ 120 GB SSD
    Asus 7970 Ekran kartı gibi güçlü bir kasam var fakat buna Power suply olarak bu modeli almıştım.
    Ama şuanda 3-4 ayı kaldı Garantisinin bitmesine makina kasılmaya başladı Anakartın Yazılımlarını kurdum Fanları kontrol edeyim dediğimde.
    Power Suply Fan RPM 0 diyor yani dönmediğini söylüyordu gerçekten söktüm arkadaş ile çalıştırdık tekrar havada pozisyonda fan hiç dönmüyor.
    Bunu Teknobiyotik ten almıştım oraya mail gönderdim dediler ki :

Güçkaynagının içindeki fanın calısmamasının sistemin calısma prensibi ile ilgili bir durumu yoktur.
    Acıklama ( 12 volt kanalı fan donmuyor diye 9 v guc tuketımıne gecme gibi bir mod degildir.)
    Ürün arızalı olarak düşünüyorsanız.Gereklı kontrollerın yapılması için gonderım yapabilirisniz
    Arızalı ürün talep no : VGX-57050
    Arızalı Ürün Gönderim Prosedürü
    - Ürününüzü ve tüm aksesuarlarını kendi kutusu içerisine koyun. Ürün kutusu elinizde yoksa kargoda zarar görmeyecek bir şekilde başka bir kutu içerisine yerleştirin.
    - Eğer varsa ürün arızasının detaylarına ilişkin teknik servisimize yardımcı olabilecek ürünle ilgili ek notlarınızı ürün kutusu içerisine ekleyin.
    - Ürününüzü size gönderilen harici kargo kutusu içerisine yerleştirin. Eğer bu kutuyu bulamıyorsanız lütfen ürünü boyutlarına uygun harici bir kutu içerisine koyun.

fanın dönmemesi bir sorun teşkil etmez gibi bir cümle kullanmışlar aklıma yatmadı tabi ki sizce ne yapılmalı bu durumda ?
    siz ne düşünüyorsunuz Fan dönmesi gerekmez ki
    öyle olsa fan koymazlar değilmi ? Ama yinede kontrol edilmesi için gönderin filan dediler tabii kaç W power alsam işimi görür gelinceye kadar Servisten ?
    500-550 W yeterlimi ?
    Paylaş

• SEASONİC BELLİ WATT KADAR FAN DÖNMÜYOR DİYE BİLİYORUM.
    PRİME 95 VE EKRAN KARTINI YORUN SİSTEM GÜÇ TÜKETSİN ÇOK OYLE BAKIN.
    YADA FAN KABLOSU GİRİŞLİ İSE ÖYLE DÖEYİN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.