Şimdi Ara

Seashell kullanıcıları!!!(1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1201x) 131 kişi olduk!!! (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.227
Cevap
11
Favori
173.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kartalkaya arkadaşım çok teşekkür ederim.
    anlattığın kadarıyla bu performans benim için yeterli. hatta fazla. ben nadir oalrak 5 tane sayfa açarım zaten. benim de çift çekirdekli bir laptopum var iş amaçlı her yere onu götürmek zorundayım. yani o laptp benim için bir zounluluk. benim amacım laptopu her gün iş yerinden eve/otel odasına getiip götürmemekti. 1101 ha modeli de bu ihtiyaçlarımı karşılcak gibi.
    bu arada teknosada axess ile alışveriş yapınca 60 lira chip para veriyor. yani ürün 770e falan geliyor.

tekrar teşekkürler. bu arada benim de gönlüm beyazdan yana ama zamanlaa kirlenip kiri göstermesinden veya sararmasından korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 29 Ekim 2009; 11:42:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_yomralioglu

quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Evet arkadaşlar aranızda birkaçının başını da ağrıttım biliyorum ama nihayet sorunu çözdüm. Meğer bizim modemde böyle bir ayar varmış ve modem de bunu aşamıyormuş nedenini araştıraağım ama.... Şuradaki kısmı deaktif ettiğimde olayı halletmiş oldum. Bu arada ağım wpa2 şifreli hala b-g karma mod ve 11. kanaldan yayın yapıyor vs....

Seashell kullanıcıları!!!(1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1201x) 131 kişi olduk!!!

kardeş benimde mac filtre kapalı..
    Anlatnak istediğim bu zaten..evde istediğimiz gibi modem ile oynayarak bir şekilde bağlanabiliyoruz ancak dışarıda umuma açık bir yerde o modeme nasıl müdahale edecğiz de şifreleme sistemini değiştireceğiz..
    Diyelim adam restorantında mac filtreyi açık bırakmış veya bir başka mekan sahibi wap2 kullanıyor bu durumda ne yapacağız???

@İlker
    Bana 2 hafta önce mac adresi nedir mac şifreleme nedir diye sorsalardı "hö?" derdim sanırım. Şimdi bir mekan sahibi ya güvenlik için ya da benim gibi bilmediği için bu özelliği açık bırakmış olabilir. Öğrendiğim kadarıyla mac adresleri aletin fiziksel kimliğini oluşturuyor sanal yöntemler hariç de değiştirilemiyor. Şimdi eğer sizin makina girmiyor başkalarınınki giriyorsa o adamın mac adresi izin verilenler listesinde olabilir. Benim laptop nasıl olduysa o listeye girmiş netbook girememişti. Bu nedenle de internete bağlanmıyordu.
    Yani işin özü bir yerde mac şifreleme varsa yapılabilecek fazla bir şey yok bence.

Mac şifrelemenin olmadığını farzedelim. Gelelim wpa2 ye şimdiş siz tarama yapıyorsunuz modemleri-ağları- görüyorsunuz sizinki de orada kenarında wpa2 yazıyor. Çift tıklıyorsunuz şifre ekranı geliyor. Şifre giriyorsunuz. Peki o anda ne oluyor? Bende mesela en ufak bir tepki vermiyordu şu Xp nin sağ alt köşesinde wifi simgesinde hiçbir hareketlenme yoktu. Bağlanmaya bile çalışmıyordu yani. Sizinkinde ne oluyor tam açıklayabilir misin? Bir de şifreni felan değiştirmişsen kablosuz ağlar ile ilgili ayarlardan yaılandırma kısmında o ağa ait şifreleri silmen gerekir yoksa ilk hafızaya alınanla girmeye çalışabilir. Bir de modeminin markası ve modelini tam olarak söyleyebilir misin. Arayüzünün resimlerine bakmam lazım internetten....

• 28 Ekim itibari ile 1005HA modelini almayı başardım. Vatan'a sadece 3 tane gelmişti ve millet daha alsak mı derken ben aldım çıktım. 11 saat şarjda bıraktıktan sonra kullanmaya başladım. Şarjı 8 saati dolduracak gibi. Öğleden sonra ise hiç üşenmeden bu topik altındaki tüm yazıları okudum. Benimde bir problemim var gibi ve tek bahseden "Salvation2009" olmuş. Cevap konusunda faydalı olur diye sorunu yazayım:
    802.11n özelliğinden dolayı bu modeli seçmiştim. Benim anladığım kadarıyla bu özellik daha uzun mesafelerden kolayca bağlantı yapmayı veya yakından daha hızlı bağlanmayı sağlıyor. Bunu denemek için yaklaşık 80m. uzaktaki bir akrabamın evine gittim. Oradaki kuzenimin eski model HP notebook u kolayca evimdeki modeme bağlanırken ben görmekte bile zorluk çektim. Ama tarama yapınca onun bulduğundan daha fazla bağlantı yeri buluyor. Bu "n" özelliğini kullanmak için ayrı bir ayar var mı? WLAN driver sayfasında gelişmiş ayarlarda "AdHoc 11n" bölümünü "Enable" yaptım ama bişey değişmedi. Bu konuda yardım edebilecek veya fikri olan varsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murtado -- 30 Ekim 2009; 1:50:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhnballi

arkadaslar urun elıme gectı bgn saat 13 gıbı geldı elıme suan ondan yazıyorum sizlere klavye gayet kullanıslı wirelessle de sorun yaşamadım simdilik cok memnumum eğer ilerleyen günlerde sorun yaşarsam yazarım sizlere ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

Hayırlı olsun Aramıza bir kişi daha katıldı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murtado

8 Ekim itibari ile 1005HA modelini almayı başardım. Vatan'a sadece 3 tane gelmişti ve millet daha alsak mı derken ben aldım çıktım. 11 saat şarjda bıraktıktan sonra kullanmaya başladım. Şarjı 8 saati dolduracak gibi. Öğleden sonra ise hiç üşenmeden bu topik altındaki tüm yazıları okudum.

hayırlı olsun hocam listeye ekliyorum sizi de..
    wireless konusunda bilgim yok maalesef, ama ben mesela okul yolunda(kadıköyden kalkış) shuttle da wireless bağlantı yapmak istediğimde, otobüsün kablosuz bağlantısı haricinde, yol üstendeki binalardan da sinyal alabiliyorum... 1 çubuk gösterse bile 50-60 tane wireless noktası görebiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Airties ile kablosuz baglanmada sorun yaşar mıyım. RT-210 modem almayı dusunuyorum. Asus 1005ha var bu arada ben de.

hocam bende tr-211 var, herhangi bir problem yaşamıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

Arkadaşlar ben dün Asus EeePC 1005ha modelinden aldım fakat ufak bir sorun var ara ara fan açıyor bu normal mi ?

evet hocam, normal, ara ara açar, bazen toptan kapar, cihaz düşük ısı üretsede, ısı üretmiş oluyor, arada soğutmak gerek

arkadaşlar, ardı ardına attığım mesajlar için özür dilerim, derslerimden dolayı forumla yeterince ilgilenemiyorum, şu an boşluk bulduğumdan dolayı en son sayfadan geriye doğru yavaş yavaş taramaya başladım

quote:

Orijinalden alıntı: Cool Boy

1005ha modelini kullanıyorum. 1gb daha ram ekletmek istiyorum. Aranız da 1005ha modelini kullanıp rami 2gb'a yükselten varmı ? Bana ne gibi bir getirisi olur. Ya da bu şekilde kullanmaya devam mı edeyim ?

Şimdiden teşekkürler...

ben daha yükseltmedim, ama 1gb ram in yetmediği bi durumla karşılaşmadım. 2gb fena olmazmı, tabiki güzel olur, sistem biraz daha rahatlar, eğer ucuza bulursanız alın derim, ben istiyorum ama daha bulamadım istediğim gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 30 Ekim 2009; 0:57:40 >

• arkdaslar bende bugun ıtıbarıyle vatan bilgisayara 1005 sıparısımı wermıs bulunmaktayım muhtemelen pazartesi elıme ulasır.. ılk aldıgımızda kurulumu yapılmıs oalrak mı gelıyor yoksa kurulumu bız mı yapıyoruz eger bız yapıyorsak nasıl yapıldıgını anlatabılır mısınz arkdaslar... şimdiden tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker35

arkdaslar bende bugun ıtıbarıyle vatan bilgisayara 1005 sıparısımı wermıs bulunmaktayım muhtemelen pazartesi elıme ulasır.. ılk aldıgımızda kurulumu yapılmıs oalrak mı gelıyor yoksa kurulumu bız mı yapıyoruz eger bız yapıyorsak nasıl yapıldıgını anlatabılır mısınz arkdaslar... şimdiden tesekkurler...

hayırlı olsun

kurulu geliyor, sadece netbook u ilk açışınızda sizden hangi ülkede olduğunuzu, bilgisayar ismini, bilgisayarı kimin kullanacağını yazmanızı istiyor.. klasik xp nin format sonrası açılış soruları

• Netbook grupları çığ gibi büyüyor :) Mübalağa payı var tabi ama gerçekten netbookun kıymetini anlıyor insanlar, bu sevindirici. Gereksiz kalabalıktan uzak, mümkün olan en az enerji sarfiyatı ile en sessiz biçimde ihtiyaçları karşılamak gibisi var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Netbook grupları çığ gibi büyüyor :) Mübalağa payı var tabi ama gerçekten netbookun kıymetini anlıyor insanlar, bu sevindirici. Gereksiz kalabalıktan uzak, mümkün olan en az enerji sarfiyatı ile en sessiz biçimde ihtiyaçları karşılamak gibisi var mı

hocam seni de aramıza bekliyoruz seashell le olmaz, n10jc ile olmaz, birşeyle gel ama

• quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

@kartalkaya19
    siz f2 tuşuna basarak bir nevi biosunuzu fabrika ayarlarına döndürdünüz bir seferliğine yapmanız yeterliydi bundan sonra o mesaj gelmez... ancak ram hdd wifi kart batarya gibi parça değişimlerinde ya da donanımsal sorunlarda tekrar gelmesi muhtemeldir. aslında o mesajın neden çıktığı da irdelemek lazım ileriye dönük problemler çıkmaz umarım.
    güncelleme derken winxp nin güncellemeleri mi yoksa bios anakart güncellemeleri mi asus update dediğinize göre anakartın biosun updateleri geliyor aklıma onun da çok güzel bir programı var
    önce f2 ye basarak bios a girin orada menuler kısıtlı zaten oradan biosunuzun tarihine(versiyon tarihi) ve numarasına bakarak bir yere kaydedin. sorna asus un programında update yaparken seçenekler çıkacak oradan hangisi son sürümse ve sizinkinden yeniyse onu direk yükleyin. bu arada pil seviyenix en üst seviyede olsun olur da işlem uzarsa vs.. sıkıntı yaratır(8 saat sürmez tabii ki ama gene de dikkat etmek lazım böyle şeylerde...)

Sayın chaos7
    Açıklamalar için çok teşekkür ederim.Bios güncellemeleri için , bahsettiğin işlemi akşam yapacağım.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

kartalkaya arkadaşım çok teşekkür ederim.
    anlattığın kadarıyla bu performans benim için yeterli. hatta fazla. ben nadir oalrak 5 tane sayfa açarım zaten. benim de çift çekirdekli bir laptopum var iş amaçlı her yere onu götürmek zorundayım. yani o laptp benim için bir zounluluk. benim amacım laptopu her gün iş yerinden eve/otel odasına getiip götürmemekti. 1101 ha modeli de bu ihtiyaçlarımı karşılcak gibi.
    bu arada teknosada axess ile alışveriş yapınca 60 lira chip para veriyor. yani ürün 770e falan geliyor.

tekrar teşekkürler. bu arada benim de gönlüm beyazdan yana ama zamanlaa kirlenip kiri göstermesinden veya sararmasından korkuyorum.

Sayın emrahsnr
    1101HA nın sizin için iyi bir seçim olacağına inanıyorum.Ben beyazını aldım.Çünki hem işteki hemde evdeki diğer bilgisayarın siyah renginden bıkmıştım.Beyaz çok güzel duruyor.Birde kılıf aldım.11,6 ya göre olan kılıf bulamadımda 12 inç için olanlardan aldım.Beyaz rengin çok çabuk sararacağını düşünmüyorum.Ben bilgisayarımdan memnunum, ayrıca burdaki paylaşım ve yardımlaşmada çok güzel.
    Sizide aramızda görmek ümidiyle.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo

quote:

Orijinalden alıntı: rocker35

arkdaslar bende bugun ıtıbarıyle vatan bilgisayara 1005 sıparısımı wermıs bulunmaktayım muhtemelen pazartesi elıme ulasır.. ılk aldıgımızda kurulumu yapılmıs oalrak mı gelıyor yoksa kurulumu bız mı yapıyoruz eger bız yapıyorsak nasıl yapıldıgını anlatabılır mısınz arkdaslar... şimdiden tesekkurler...

hayırlı olsun

kurulu geliyor, sadece netbook u ilk açışınızda sizden hangi ülkede olduğunuzu, bilgisayar ismini, bilgisayarı kimin kullanacağını yazmanızı istiyor.. klasik xp nin format sonrası açılış soruları

tesekkurler hocam bide bugun sıparıs werdıkten 4-5 dakıka sonra sıparıs takıbı ekranında kargoya werılmeye hazır yazısı cıktı aras korgoyla pazartesıden once gelme durumu olabılır mı kı?

• dikmenibo bende zaten N10Jc mevcut ve o başlıkta epeyce yazı yazdım :) Buraya da elimden geldiğince yardım ediyorum. Yoksa buralarda bu kadar takılmam mümkün mü sence
  • Arkadaşlar;

Aklıma gelmişken belirteyim, ZAGG firmasına ait invisibleSHIELD diye bir ürün var. Asus'un, netbook modellerinde sıkça kullandığı parlak dış kaplamanın çok kolay çizildiğini az çok biliyorsunuzdur. Bu ürün sayesinde bu soruna sonsuz kadar elveda diyorsunuz. Nanoteknolojik bir ürün olan koruyucu film sayesinde cihazınızın üst yüzeyi hiçbir şekilde çizilmemekte ve haliyle leke tutmamakta. Şimdilik 1005HA ve 1008HA modelleri için mevcut. Benim kullandığım N10Jc ile boyutlarının uyduğu ile ilgili bir bilgiye ulaşırsam kesinlikle ben de alacağım.

1005HA için olan ürün:

http://www.zagg.com/invisibleshield/asus-eee-1005-ha-cases-covers-skins-shields.php

1008HA için olan ürün:

http://www.zagg.com/invisibleshield/asus-eee-seashell-1008ha-cases-covers-skins-shields.php

Bu da Apple iPod Touch modeli üzerinde koruyucu filmin çizilmezliğini gösteren test:

Firma Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet göstermekte ve buna benzer ürünlerin pek çok marka adı altında satıldığı piyasanın öncüsü. Alışveriş yaptım mı? Evet, Cowon D2 müzikçalarım için bir adet koruyucu sipariş ettim. Haftaya elimde olacak.

Fiyatlandırmaya gelince; 29,99 yani 30 dolar gördüğünüz gibi. Birden fazla alımlarda %20 indirim söz konusu ki 25 dolara geliyor şu durumda. Kargosu ise 3,5 dolar ve kargo süresi 5-7 gün olarak belirtilmekte. Daha kısa sürede ulaştırma imkanı var fakat pahalı, tasvip edilebilecek pahaya sahip değiller.

Dileyen PayPal ile ödemesini yapıp kendisi alabilir. Almak isteyen fakat ödeme koşullarından faydalanamayan kişiler için ise hiçbir komsiyon almadan, sadece gereken masrafları bana ödemek koşuluyla ben alıp, kapılarına kadar postalatabilirim.

Bilginize sunmuş olduk bunu da :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 30 Ekim 2009; 17:32:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

dikmenibo bende zaten N10Jc mevcut ve o başlıkta epeyce yazı yazdım :) Buraya da elimden geldiğince yardım ediyorum. Yoksa buralarda bu kadar takılmam mümkün mü sence

yapma yaw, hayırlı olsunn, n10 lar hakkında bilgim olmadığı için uğramıyorum oraya, görmemişim
  • Şifreli wpa2 denemedim hic. 1005ha modeline sahibim. Modemden modeme fark var mı acaba? Airties rt210 wireless modem alacagım 2 gün icinde. Sorunsuz şifreli bir şekilde bağlantı kurabilir miyim ?
  • bendeki rt-211 demiştim, 2 tane mod var, wpa ve wep, herhangi bi sorun yaşamıyorum
    ayrıca, şu ana kadar nerden bağlandıysam, kafe, avm, okul, shuttle, otel... hiç bir yerde bağlantı sorunu yaşamadım..
  • yazıları okuyorumda ılgınc ya valla herkes hayel alemınde yasıyor neredeyse bu urunlere yuzyılın ıcadı dıyeceksınız hele bırının yazısını okudum gercekden cok komık otobuste gıderken 20 30 tane wıfı buluyor hayel alemınden cıkın bu alet sadece ınternet ıcın uretılmıs ve yazı yazma amaclı bır cıhaz 4-5 taen sayfa acın ve msn acın bakalım ne olucak hemen yavaslamalar baslıyor artı pıl 8 saat sadece ekranda yazan seklı sat tutup denıyen varmı kesınlıkle bu kadar gıtrmıyor tum ayarları kapatım yazı yazsanız bıle artı sadece ınternet demıstım ya arkadasın 5 senelık laptopu onumuzdekı dukkandakı wıfı yı 5kademe full cekerken cok ovdugunuz alet sadece 2 kademe cekıyor gold ps dekı sozde teknık servıse goturdugumde ıse bunlar bu sekılde laptopla karsılastıramassınız fazla sey beklemeyın yanıtı az daha adama tepeleme dalmamala sonuclanacaktı sonra baktım eleman gercekten bos bırak teknık servızı neyse
    son sozum buraya bu sacma seylerı yazmayın urunun artısını eksısını yazın hayel alemınden cıkınkı alacak arkadaslara gercek bılgıyı verelım

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.