Şimdi Ara

## Seagate IDE Hard Disk Üretimini Sonlandırıyor ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ide biraz ''ağır abi'' takılıyordu bence....son derece stabildi...ilk çıkan sataların sorunlarından sonra ilaç gibi geliyorlardı...
    her zaman kalbimdesin ide
  • harbi adam cok duygulu yazmis ya.. super olmus..

ya cok kotu hissettim ben simdi ya.....buuuuuuuaeaeeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeae
    ya ne oluyor yaw uhuhuhuh...

benim cyrix2 ve intel 486 islemcilerim hala calisiyor yahu... ide anakartin uzerinde degilken bende ide karti vardi.. hala guzel guzel calisiyor... 32kb ramlerim bile duruyor... 3.1windows'um gayet iyi durumda yaw... neyse bende artik muzeye falan vereyim... arada calistirsinlar...

vay anasini yaw... biraz once elime aldim baktim... ISA slotundan calisan "ide" karti..anakartin uzerinde ide slotu yoktu o zamanlar.. ISA slotuna takardik bu karti.. uzerine ATA33, ATA66, SCSI kablolarimizi baglardik... tertemiz hala.. ya eminmisiniz o kadar yaslandi mi yahu bu kart...

ya yanimda en eski harddiskim duruyor yaaaaa..... 840mb ya 1gb bile degil.. hala calisiyor bu meret...Quantum marka....Trailblazer model 840mb harddisk..

buuuuuuuuuaaaaaaaaaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 24 Temmuz 2007; 21:56:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

way bee artık jumper damı üretilmicekkkkk

anakartın üzerine bir bak istersen kaç tane jumper var acaba?Ayrıca dvd ve cd sürücülerde de jumper var.
    Ayrıca sata diskin üzerinde jumpervar.Sata 1 sata2 yı ayarlamak için.Daha sayayım mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DoubleDragon

Güle güle yassı kablo... Güle güle "master"... Güle güle "slave"... 40 damarlı, 80 damarlı kablolarım benim... İyi kötü günler geçirdik seninle fakat ne yaparsın mukadderat.
    Bazıları seni eğdiler, bükdüler, yuvarladılar, fosforladılar. Ben seni olduğun gibi kabul ettim, olduğun gibi sevdim, olduğun gibi kullandım.
    Sen gittikten sonra yeni nesil seni hiç tanımayacak, hiç bilmeyecek. Yeri gelince "bu kablolar eskiden yassı ve genişti" diyeceğim "ne sayıklıyor bu adam" diye yüzüme bakacaklar. Harddiskin, CD-ROM'un, CD yazıcının, DVD-ROM'un, DVD yazıcının kadim arkadaşı.. Patronlar onlara yeni arkadaş buldular, seni de yeni anakartlarda istemiyorlar.
    Güle güle eski dostum yassı kablo, seni hiç unutmayacağım...

• Bune ıde kablo ilk bilgisayara başlamadan önce bez gibi sanardım derdim içimden nie bu kablolar bezden yapılıo die
  • ARKADAŞLAR SAMSUNG VE NEC!İN SATA BAĞLANTILI DVR-RW'LARI PİYASADA OLDUKÇA VAR TAVSİYE EDERİM.ÖZELLİKLE SAMSUNG'UNKİ 20X İLGİLENLERE............
  • IDE bence şu anda bitirilmemeli hala kullanana pek çok alan ve insan var USB boxlar pcler (ve sanırım bir de HDDli DVD playerların bazıları ) üretim belki azaltılıp ağırlık SATAya verilebilirdi ama SEAGATE bunu yapıyorsa bişi diyemem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

Oh be kurtulduk şu ide kablolarından,neydi öyle yuvasına zar zor takılıyor.
    Neden yeni üretilen Dvd-RWler Sata olarak üretilmiyor ki? 3 yıllık anakartlarda bile Sata var.

Bildiğim kadarıyla yeni bazı dvdrw ler sata olarak çıkmaya başladı ancak Raid üzerine ağırlık verenler sorun yaşadıklarını söylüyorlar
  • İşlemciler Hızlandı,Ramler Hızlandı ama Şu HDD leri doğru dürüst bi Hızlandıramadılar...
  • peki bu sata girişleride küçük optik kablolarla değiştirseler bant genişliği dahada artmazmı? Buda bi görüş tabi bakış açısı .... Sizce nasıl olur
  • eeee teknoloji bu işte zamanla satalarda tarihe gömülecek ileride allah bilir 100ghz lik işlemciler çıkacak çıkacak biiliyorum ama ya biz göremeyecez yada hiçkimse belki ozamana kadar kıyamet kopar
  • ıde gidiyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.