Şimdi Ara

SDHC Class 6'nın ne farkı olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arkadaşlar yurt dışından bir adet Canon HF 100 kamera aldım. Kameranın en iyi mod'da video çekebilmesi için SDHC Class 4 ve üzeri kart kullanılması gerektiği kullanım kılavuzunda yazıyor...
    Ancak cihaz ile birlikte verilen 8GB'lık "Lexar" marka Class 2 kart ile yaptığım en iyi mod video çekimlerinde hiçbir sıkıntı olmadı, yani çektiğim videolar gayet akıcı bir biçimde oynuyor... Ayrıca Mediainfo programı ile
    çekilen videonun kalitesine bakılınca "Bit rate: 15.9 Mbps" olarak gözüküyor, ki kamera için verilen maksimum değer zaten 17 Mbps...
    Bu durumda Class 4 veya Class 6 kartlara fazladan para vermek gerekmediği gibi bir düşünceye kapıldım çünkü çekilen video görüntüsü çok başarılı. Titreme, takılma, kumlanma vs. yok...
    Tüm bu yazdıklarımdan sonra her iki veya üç ( Class 2, 4 veya 6) kartı da bu cins kameralarda kullanmış olan arkadaşlardan yorum rica ediyorum...
    İlgilenip cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim...
    Saygılarımla...

• kapasite ile class arasında direk bir alaka yok. Class numarası sd kartın yazma hızını belirliyor. Class 2 ye uygunsa min 2MB/sn de yazabilmeli, class 4 de 4MB/sn, class 6 ise 6MB/sn. Tabiki sd hafıza üreticileribu rakamların üzerinde ürünler de yapıyorlar. O yüzden tüm ör. class 6 lar 6 MB/sn yazar diye birşey yok, class rakamı ile en alabileceğiniz garanti hızı bilebilirsin.

makinayı bilmiyorum ama en iyi modda saniyede kaç mb veri yazması gerekiyor onu düşünerek kart seçmen gerek. Senin durumunda zaten class 2 kartının sunduğu hız makinanın tam performansına yakın o yüzden yeterli. HD video ve seri çekim fotoğraflarda daha hızlı kartlar kullanılmak zorunda oluyor.

Flash memory toolkit ile kendi hafıza kartının okuma-yazma hızını test edebilirsin. Eğer ingilizce varsa SD startlarını belirleyen organizasyonun sitesine bakabilirsin.
    http://www.sdcard.org/developers/tech/speed_class/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.