Şimdi Ara

Scirocco alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıkta da yazdığı gibi Scirocco almak istiyorum. Biliyorum piysadaki çoğu Scirocco elden ele gezmiş, gazlanmış, türlü işkenceye maruz kalmış haşat arabalar. Bu yüzden stock halde ve özellikle 122 hp'lik olandan arıyorum. Yaşım 38. Amacım hız değil. Scirocco'nun görüntüsüne aşığım. Stock halde , düşük km, manuel vites ve 122'lik bir Scirocco arıyorum? Beyaz renk ve cam tavanlı olması yeterli. Başımı çok ağrıtır mı? Sanayiden sanayiye gezip ustalara yalvarmak da istemiyorum açıkçası.

• Dediğin kombinasyon en risksiz kombinasyon.Ama o bile yeterli değil bence.İçi dışı hiç ellenmemiş stock görüntüsünde olan(özellikle basılmamış olsun) ilk veya ikinci sahibinden olanı üzmez sanırım.Ama araç model yılı olarak eskidiği için ne kadar temiz kullanılsa da biraz kendini salmıştır haberiniz olsun.
  • 2013 ve üstü olınır

• Mekanik olarak çok sorun değilde kaportadan yana sorun çıkmaması daha önemli(büyük kaza, şaside işlem vs). Çünkü mekanik zaten çok sorunlu değil Passat Golf motor şanzıman şasi aynı. Ha nasıl mekanikte sorun olur önceki sahibi canını almıştır
  • blacklotus01 B kullanıcısına yanıt

Salmış derken hocam, ister istemez bakım gerektiren yerleri olabilir anlamında mı?

• DelirteJackson kullanıcısına yanıt

Özellikle boyasızlara bakıyorum hocam. Hatta piyasasına göre boyasızlar pahalı oluyor ama bu a değer bence.

• erAn_ kullanıcısına yanıt
    Hatta tarcanların olduğu yerlerde araç bulursan daha garanti iş olur
  • Motora iyi baktirin. Apaci arabasi oldugu icin onceden yazilim atilip canı çıkmış olabilir
  • Dediğiniz kombinasyon araç temizse sizi üzmez. Altını çiziyorum temizse. Lütfen gözünüze kestirdiğiniz bir araba olursa güvendiğiniz yetkin bir ekspertize götürün dynoya çıksın. Bazı araçlar yazılımı yiyor 20-30bin km arabayı ağlatıyorlar sıkılınca da beyni geri stok ayarlara çevirip arabam stoktur temizdir vs. gibi zırvalarla millete kitlemeye çalışıyorlar. Böyle araçlarda araç sahibi sayısı da önemli. Scirocco yaşındaki bir araçta müşteri profilinden dolayı 2-3 sahipten fazlası olan araca şüpheli yaklaşırdım. Tabi ki istisnai durumlar olabilir, ben genel olarak konuşuyorum.
  • Apaçi araçlarının başında gelen model. Kullanıcı kitlesi de malum. Istisnalar tabi ki vardır ona denk gelmek lazım. VW için motor & mekanik sıkıntısız araç demek o kadar kolay degil. Bunlar da bulunan 1 4 tsi 160 beygir olan bayağı mimli motor. Şirkette de 1.8 tfsi araç kullanıyoruz, gen hayatımda böyle yağ yakma görmedim ki gayet temiz kullanılmış araç.

Sizin aradığınız kombinasyon görece daha az apaçi eline düşmüş olabilir ve daha sıkıntısız kombinasyon.
  • erAn_ kullanıcısına yanıt

Genel araç kondisyonunu kastetmiştim.

• her polis çevirmesinde durdurulmaya hazır ol :)

• Temizini bulman çok zor hocam
  • Var bir tane 2014 model, düz vites, boyasız, tramersiz, 90.000 km'de, beyaz, stok halde, cam tavanlı.

550.000 istiyorlar.  

• 122liğinin keyif vereceğini sanmıyorum kaldı ki motor gücü de düşmüş olacak 9 yıllık araç.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

Dostum ne cahil bir yorum budur 9 yıl geçmiş kaç beygir düşecek 20 30 mu böyle saçma saçma konuşmayın lütfen max gideceği beygir 4-5 hp.

• RealOmer kullanıcısına yanıt

İki versiyonunu da kullandım. Scirocco hafif bir araç değil. Üst devirlerde 122'nin tadı yok. Sıfıra yakın Şirokko bile keyifsizken 9 senelik araç üstüne bu arkadaş da kullanacak. Sırf Şirokko almış olmak için alınacaksa bir şey diyemem. Kaldı ki yüzü de eskimiş bir araç.

Tabi hyundai i20 4 ileri kullanıp bu araca geçtiyseniz vayy dedirtir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 27 Ocak 2023; 17:10:2 >

hala modern duruyor benim dediğim motor hp kaybedişi o konu hakkında bilgin yoksa konuşmıcaksın o konu hakkında her hün dyno dayım bir sürü araç test ediyorum yeterki araç canı çıkılmış olmasın bakımlı olsun hızlı gitmek ile canını çıkartmak farklı bir şey.

• RealOmer kullanıcısına yanıt

Konu sahibi arkadaşın bulduğu araçları dynoya sokarsın o zaman her gün oradaysan bir test edin bakalım arkadaşa da yardımcı olmuş olursun.

Hocam Scirocco'da 1.6 atmosferik seçeneği olsa onu bile alırım. Tasarımı da halen çekici ve güncel geliyor bana. Gazlamak, otobanda rampada araç sollamak gibi takıntılarım yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.