Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: muhittin17

arkadaşlar 10 yıl önce göz koyduğum scenic e yarın sahip oluyorum.
    sizlerle olmak sanırım güzel olacak. rtx 1600 16 v. kmsi 19.000. modeli 2002 fiyatı 21.000.00ytl.
    bütün çekmecelerini dolduracağım en kısa zamanda. 6 senedir peugeot 206 nın darlığından şikayetçiydim. daha doğrusu çocuklarım büyüdü artık ve onların hepsine ayrı ayrı çekmece vereceğim.
    saygılarımla. tüp konusuna ayrıca döneceğiz. bilgilerinize ihtiyacım olacak çünkü.

Aracın yılına göre km si çok düşük herhalde garaj arabası eğer 19.500 aralığında alabilirsen mükemmel yok eğer 20-20500 arasını dene çünkü çok temiz bir araç gibi duruyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pasha21

herkese merhaba;
    bir kaç gündür scenic 1.6 rxt düşünüyorum. 2002 model fiyat:20000 istiyor.
    tam olarak karar veremedim, herkes bişey diyor; elinde kalır satamazsın, çok yakar ve gence gitmez diye. bana da uzun yol yapacağımdan bu fiyat civarı az yakan bişi lazım. scenic tavsiyeniz tam olarak ne olur? gerçekten pazarı yok mu? ayrıca çok mu yakıyor. bir de fazla olmadıysam bi şey daha 2002 modele bu fiyat nasıl? (+ tüpü de ekleyeceğiz?)

şimdiden teşekkürler....

Aracı gördük güzel 18500 19000 dan fazla verme daha tüpü ruhsatı işleri olacak. Emsallerinden az yaktığını söyleyebilirim zaten tüp taktıracan bakım ve parça sorunu pek olmaz. ford serisine göre daha ucuzdur.uzun yo için çok ideal bizlerde uzun yol için aldık ve çok memnunuz. Bu arabayı özel istekleri olan müşteriler alır.
    Aile için çok idealdir.

• Teşekkür ederim.Çavuş.
    RENAULT MAYIS a mail attım yanıtladılar.
    Renaul scanic RXT ile megane RXT nin mmotor özellikleri ayni özelliğe sahipmiş fakat
    Aktarım organları farklıymışscanic RXT ağır olduğu için 3000DEVİRDE megane rxt 125 km yapıyor
    scanic RXT de 3000 devirde 1000 yapıyormuş.
  • Ben ekoyak taktırdım kesin %15 ile %20 arası tasarruf sağlıyor 2000 yılından beri 4 kez araç değiştim 4 dünede takdırdım araç değiştirmemin sebebi aradığım aracı bir türlü bulamadım SCANİC fena değil henüz uzun yol yapmadım uzun yol yaptıkdan sonra inşallah memnun kalır ve bu son aracım olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

quote:

Orjinalden alıntı: pasha21

herkese merhaba;
    bir kaç gündür scenic 1.6 rxt düşünüyorum. 2002 model fiyat:20000 istiyor.
    tam olarak karar veremedim, herkes bişey diyor; elinde kalır satamazsın, çok yakar ve gence gitmez diye. bana da uzun yol yapacağımdan bu fiyat civarı az yakan bişi lazım. scenic tavsiyeniz tam olarak ne olur? gerçekten pazarı yok mu? ayrıca çok mu yakıyor. bir de fazla olmadıysam bi şey daha 2002 modele bu fiyat nasıl? (+ tüpü de ekleyeceğiz?)

şimdiden teşekkürler....

Aracı gördük güzel 18500 19000 dan fazla verme daha tüpü ruhsatı işleri olacak. Emsallerinden az yaktığını söyleyebilirim zaten tüp taktıracan bakım ve parça sorunu pek olmaz. ford serisine göre daha ucuzdur.uzun yo için çok ideal bizlerde uzun yol için aldık ve çok memnunuz. Bu arabayı özel istekleri olan müşteriler alır.
    Aile için çok idealdir.

çook teşekkür ederim hemşerim. ederi bu diyorsanız tamamdır. ama hala kararsızım.nedeni aynı fiyata yani 19000+tüp masrafına dizel bişi mi alsam diye. az para değil hani.
    piyasasını öğrendiğim iyi oldu. aslında blkde scenic bulabilirmiyim o aklıma geldi.tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasha21 -- 21 Nisan 2007; 2:50:30 >

• tabi buda bir seçenek dizel olarak seat düşünebilirsin mesela forumda kullanan var.
  • pasha21 yanlış bilmiyorsam fazla km yapmış dizel araçların bakım masrafı çokmuş. Ancak tüplü "Sıralı" araçlarda bakım ve ayar diye birşeyleri yok her iki aracın yakıtları karşılaştırıldığında neredeyse aynı oranda olduğunu söyleye bilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

pasha21 yanlış bilmiyorsam fazla km yapmış dizel araçların bakım masrafı çokmuş. Ancak tüplü "Sıralı" araçlarda bakım ve ayar diye birşeyleri yok her iki aracın yakıtları karşılaştırıldığında neredeyse aynı oranda olduğunu söyleye bilirim.

teşekkürler hamsiman. araba işi çok kafa karıştırıcı 2 aydır arıyorum. buralarda scenic fazla tutulmuyor. herkes sedan araba tavsiye ediyor. ama ben sonuna kadar scenic diyorum. tabi bulabilirsem
    dedim ya olmadı blkden yada manisadan bakacağım.
    teşekkürler ilgilendiğiniz için.
  • Bir clio sahibi olarak scenic almayı düşünüyorum ileride ,
  • biraz içiniz açılsın

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

• oy oy oy oyy!!!
    teşekkürler!! iyi geldi!
  • selamlar scenic dostları bende inş. scenic sahibi olmayı düşünüyorum bir haftadır 2000 - 2001 sceniclere bakıyorum. bugün pazara gittim. bi tane 2001 model 2000 motor vardı. 4 airbag abs klima çift sunroof otomatik vites ... ruhsata baktım 2.0 BVA yazıyor 89000 kmde bakımları tammış adamda hemşerim çıktı :) 16.250 istiyor..

şimdi bu araba için ; sıralı sistem lpg taktırırsam şehiriçi şehirdışı kaç ytl yakar ?(bizim oraların en büyük korkusu fazla yakıt ve vergidir.)

yardımcı olursanız sevinirim
  • Çok ilginç neresiymiş burası yakıtı sorun yapan yer. Biz Türkiyede yaşıyoruz hiç öle bi sorunumuz yok.....
  • neresi olacak tabiki kayseri
  • Merhabalar 2001 model scanic aldım sralı gaz taktırmak istiyordum BRC taktırmaya karar vermiştim ama BRC nin 2 modeli olduğunu öğrendim BRC FAST ve BRC MY07-SEQUENT24 bunların ikisiinde ithalatçı firmaları ayrı imiş BRC FAST modelini ithal edn firama en son yeni ürünolduğunu söylüyor.BRC MY07-SEQUENT24 modelinide ithal eden firma en son yeni ürün olduğununsöylüyor hangisi yeni ve hangisi daha iyi takıldım kaldım arkadaşlar içinizde bumodelleri taktıran varmı nasıl memnun musunuz bir sorun varmı beni acele aydınlatırsanız memnun olurum şididen teşekkkür edrim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusuf28

Merhabalar 2001 model scanic aldım sralı gaz taktırmak istiyordum BRC taktırmaya karar vermiştim ama BRC nin 2 modeli olduğunu öğrendim BRC FAST ve BRC MY07-SEQUENT24 bunların ikisiinde ithalatçı firmaları ayrı imiş BRC FAST modelini ithal edn firama en son yeni ürünolduğunu söylüyor.BRC MY07-SEQUENT24 modelinide ithal eden firma en son yeni ürün olduğununsöylüyor hangisi yeni ve hangisi daha iyi takıldım kaldım arkadaşlar içinizde bumodelleri taktıran varmı nasıl memnun musunuz bir sorun varmı beni acele aydınlatırsanız memnun olurum şididen teşekkkür edrim.

ben ecotech marka taktırdım.çook memnunuım.antalyada nursan otogazda.eğer bulunduğun yerde bu marka varsa düşün derim.italyan markasıdır.

• arkadaşlar.şehir içinde 4 tane hava yastığı fazla gibime geliyor.malum, meret pahalı birşey.acaba 3 tanesini devre dışı bırakamazmıyız?birde bizim araçta polen filitresi varmıdır.varsa nerdedir?
  • Merhabalar,

Ben askerliğimi 1998-99'da Ankara'da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda yapmıştım. O dönemde orgeneral ve korgenerallere siyah Mercedes, tümgeneral ve tuğgenerallere siyah Megan I veriyorlardı. Önemli bir toplantı olduğunda avluda birsürü Megan toplanınca uzaktan karafatmalar gibi görünürdü bana. Daha sonra eşimin şirket arabası olan Broadway ve Clio Symbol ile de su kaynatıp yollarda kalınca Renault markasından iyice soğuyup kesinlikle almam, hele Megan asla demiştim. Çalıştığım şirketten aldığım 1997 Corolla ile gayet mutlu iken çocuk sahibi olduk. Kayınvalideye araba bakarken 2004 Nisan ayında Türkiye'de yeni piyasaya çıkan Scenic II'yi gördüm ve aşık oldum.

Krediydi, hurda araç indirimiydi falan derken verdik Corolla'yı aldık Scenic II'yi. Dynamic almayı düşünürken bir baktım 600 milyon daha vererek Privilege alıyorsun. Yarı deri döşeme ve bej renk bence çok daha kalite katıyor. Privilege 1.6 otomatik+tekno paket+executive paket. Scenic II benim ve eşimin araba olayına bakış açısını değiştirdi. Yüksek sürüş, çok geniş hacim, otomatik el freni ve farlar. Arabaya biniyorsun, çalıştırıyorsun ve gidiyorsun. Hava karanlık mı, el freni çekili mi dert etmiyorsun. Biraz çok yakıyor haliyle. İstanbul içi 12 litre/100 km. İstanbul'dan Bodrum'a giderken ortalama 7 litreye kadar düşüyor. İzmir otobanında da 90 km gitsem daha da düşer ama çok sıkıcı oluyor. Yol bilgisayarı harika.

Konfor mükemmel. Gürültü seviyesi çok iyi. Direksiyon süper. Direksiyondan ses sistemi kumandasında Renault çok başarılı. Direksiyonla beraber dönmeyip sabit kalması çok iyi bir tasarım. Kapıların ağırlığı bile hoşuma gidiyor. 500 YTL'ye +2 yıl garanti uzatması da aldım. Şu anda 61.000 km'deyim. Loto'dan para çıkmazsa daha yıllarca kullanırım

Otomatik vitesi 5 vites olsa daha iyi olurdu. 4. viteste 3000 devirde 100 km yapıyor. Maksimum 198'e çıkmıştım, tabi devir 6000'e geldi. 5. vites olsa 2000-2500 arası 100 km yapsa uzun yolda tüketim daha da düşebilirdi. Bu arada yukarıdaki mesajlardan birinde söylendiğinin aksine, belli bir viteste belli bir devirde hız her zaman aynı olacaktır. Yani hızlanmaya bağlı olarak aracın 5. viteste 3000 devire gelince, bazen 100 km, bazen de 120 km yapması mümkün değildir. Bir de otomatik viteste 2. vitesin 2 kademesi var. Tiptronik kullanıma geçip vitesi 2'ye alınca yokuş yukarı çıkarken bunu daha iyi görebilirsiniz. 2. vites ilk kademede son hız 70 km civarı, buradan 2. kademeye çıkıyor, oradaki son hız da 100 km cıvarında.

Scenic kullandıktan sonra bir çok arabayı beğenmez olduk. Keşke almamış olsaydık (!)

• kavnoz aramıza sende hoş geldin. Hayırlı uğurlu olsun. İşte biz bu nedenle araçlarımıza aşığız....
  • scenic II hakkında böyle güzel şeyler duymak çok güzel.kavanoz arkadaşım otomatik vitesten memnun musun ve tavsiye eder misin?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.