Şimdi Ara

sayfada frame yerleşim sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • web sitesini yaptım. yayınladım. fakat monitorun pixeli değiştiği zaman herşey yerinden kayıyor. oraya buraya gidiyor. bu konuyu nasıl düzelteceğim......

• bunu engellemek için sayfanın kullanımı pixel olarak degıl de % olarak ayarlaman lazım.
    örnegın:
    width=600 ---->600 pixel genişliginde demektir.
    Fakat width=%100 ---sayfanın bütün genişligini kullan demektir.
    sayfanda tablo kullanıyorsan ki muhtemelen kullanıyorsun tabloların herbir bölümünün genişliğini (tr, td, table) %100 olarak kullan ki pixel değişse bile kendını ayarlarsın.
    demek istedgimi anlatabıldım mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpyanar

galiba
  • quote:

bunu engellemek için sayfanın kullanımı pixel olarak degıl de % olarak ayarlaman lazım.
    örnegın:
    sayfanda tablo kullanıyorsan ki muhtemelen kullanıyorsun tabloların herbir bölümünün genişliğini (tr, td, table) %100 olarak kullan ki pixel değişse bile kendını ayarlarsın.

herşeyi pikselden yüzdeye ayarlamakta sitenin bütün dizaynını bozar yaa baştan yapsak daha iyi gibi başka bi çözüm yolu yokmudur
  • o zaman şöyle yapılabilir:
    sayfanın tamamnı bir tablo içine koyarsın. yani yapman gereken <body>....</body> tagları arasına su kodları koymak:
    <table height=%100 width=%100>
    <tr>
    <td height=%100 widht=%100>.....su an sayfanda bulunan body etiketi arasındaki tum kodları buraya koyacaksın....</td>
    </tr>
    </table>
    quote:

Orjinalden alıntı: sprachen

quote:

bunu engellemek için sayfanın kullanımı pixel olarak degıl de % olarak ayarlaman lazım.
    örnegın:

herşeyi pikselden yüzdeye ayarlamakta sitenin bütün dizaynını bozar yaa baştan yapsak daha iyi gibi başka bi çözüm yolu yokmudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakkal Gazi -- 10 Şubat 2006 14:05:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.