Şimdi Ara

Savcılık tarafından incelenmek için alınan telefonu nereden geri alabiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
107.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, inceleme için telefonuma el konulmuştu sanırım BTK da inceleniyor bilmiyorum ama telefonumun akıbetini incelenip incelenmediğini veya ne zaman alabileceğimi kime sorabilirim, hangi kurumdan öğrenebilirim bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi ? teşekkürler :)

• Ne sebeple alınmıştı
  • hocam sadece tahmine dayalı söylüyorum: inceleme aylar, yıllar sürebilir sıra sana gelene kadar
  • Benim sahip olduğum internet hattı üzerinden yasal olmayan işlem yapılmış bana soru sordular bilmiyorum dedim, gönderdiler de telefonu aldılar bea. Benden girilmediğini öğrenmeleri ne kadar sürer acaba merak konusu :D daha taksiti bitmedi telefonun :D
  • Hocam dolandırılmadığınıza emin misiniz? Kuruma mı teslim ettiniz telefonu? Evrakınız var mı?
  • Dosya kapanmadan zor alırsın
  • Kurumda aldılar. Hmm ben o telefonu unutayım o zaman 1-2 seneye gelir :D
  • Bi ceza davasi olmustu benim. Yargitay tarafindan beraat kesinlesince alabiliyorsun diye biliyorum ama yanlis olmasin. Bu da karardan sonra 5 yil gibi bir sureye tekabul ediyordu.
  • Aklıma lisede hocaların kızdığı kişilerin telefonunu alması geldi.
  • Dilekçe ile başvurun telefonun imajının alınması yarım saat hadi 1 saat sürsün yasal bile değil ya bu kadar alınması. Sadece telefon mu alındı. Mobile hat üzerinden ne tür işlem yapılabilir veya yapıldı. Bylock filan mı var.
  • mobil hat değil ya ev interneti hani **********@ttnet likullanıcı alıyon ya numara oluyor genelde he o hat üzerinden biri girmiş baylok galiba bissürü birşey saydı bunlardan biriyle girilmiş falan filan dediler dedim amk banane interneti komşularla kullanıyorduk birde öğrenci aevi amk benim haricimde kaç yüz kişi girmiştir bu güne kadar. ama net işte benim üstüme olunca öyle sordular ettiler saldılar. yan dairedeki adam öğretmenmi neydi bilmiyorum onu araştıracakalr sanırım da amak benim telefon gitti hayır cami cemaatle taban tabana zıttız neyse mevzu bu değil mevzu telefon :D samsung s3 mini ye kaldım amk whatsaba giremiyom :D
  • fetocuların tlf, bilgisayar el konuldu onlardan biriyseniz zor alırsınız.
  • :D la yok ne fetosu solcu adamın ne işi olur amk :D telefonumdaki hatta zaten söyledikleri numara değil o eski numaramda ilk sene eve çıktığımda neti bağlatırken vermiştim. tayüt bitince de neti kapattım diğer arkadaş benden fazla kalır diye o açmıştı. Hay şansımı sikeyim amk benim wifiden bağlansada bağlananın ip si birşeyi gözükmezmi abi ne alaka amk herkes herkesten girebilir o zman ben onu anlamadım. şifre falan kırar gene girer.
  • Öğrendim savcının kalemine soruyormuşuz, imaj alıp veriyorlarmış telefonları yardımcı olan herkese tişikkürler
  • İmaj alma export işlemleri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapıldığından bu süreç uzun sürecektir. Telefonun imajı alındıktan sonra herhangi bir export işlemi yapılacaksa telefonu iade etmeyebilirler. Export bittikten sonra telefon adli emanete alınır. Sonrasında savcının takdiri doğrultusunda iade işlemi yapılır. Bu biraz uzun süreç olacak. Herhangi bir facebook whatsapp vb. uygulama üzerinden herhangi bir propaganda hakaret gibi paylaşım olduysa incelenecek inceleme sonrası iade edilecek. Yedek telefon temin edin derim. Geçmiş olsun
  • Bu bilgiler için çok teşekkürler :) geç olsun da detaylı incelensin en önemlisi o, tekrar teşekkürler :)
  • konuyu hortlatiyorum kusura kalmayın ama benimde laptop ve telefonuma arama karariyla el konuldu yaklaşık 6 ay oldu ses seda yok sizin almanız ne kadar sürdü ne zaman alabildiniz nasıl bi yol izlemem gerekiyor el konulan cihazı satacaktim zaten olayın benle bi alakasi da yok boş yere cihazlarima el konuldu
  • saykoteam1 kullanıcısına yanıt
    Noldu da aldılar hocam
  • umut0127 kullanıcısına yanıt

Benim de yeğenin telefona el koymuşlar. Senin cihaz ne kadar sürede geri geldi. 4 yıl geçmiş konu 🙂

Dolandırmışlar yeğeni savcı inceleme için telefonu almış elinden 1 aydır gelmedi dedi.

• bu devirde kimse internet şifresini komşusuyla paylaşmasın, şifre istemeye geleni gayet güzel redediyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.