Şimdi Ara

Savaşın cephesi genişliyor; Samsung, Apple'a İngiltere'den de dava açtı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HABERİN İLK CÜMLESİ BANA ENGİN JOURNAL'I HATIRLATTI :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

quote:

Orijinalden alıntı: MeT06.@Chucklyben bir tutmadım burda sadece absurd olan bir düşüncenin saçmalığını ortaya koydum. Bana açıklar mısın cızırtı yapacak diye ıphone a radyo koymamak nasıl bir düşünce ?
    O düşünceyi savunmadim ben.Ama iphone da radyo olmamasi hiç bir zaman bana rahatsizlik vermedi.İphone kullananlarin %70inin internet paketi vardir ve antende olan kesilmeler olmadan iradyo lite ile istedigi kanali dinleyebilirler

bende zaten niye radyo yok demedim. Radyo olup olmaması da beni ilgilendirmez çünkü kullanmadığım bir cihaz. Saçma bir düşünceye karşı bende saçma bir şey yazdım ki düşüncesinin saçma olduğunu anlasın diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeT06.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MeT06.@Chucklyben bir tutmadım burda sadece absurd olan bir düşüncenin saçmalığını ortaya koydum. Bana açıklar mısın cızırtı yapacak diye ıphone a radyo koymamak nasıl bir düşünce ?
    O düşünceyi savunmadim ben.Ama iphone da radyo olmamasi hiç bir zaman bana rahatsizlik vermedi.İphone kullananlarin %70inin internet paketi vardir ve antende olan kesilmeler olmadan iradyo lite ile istedigi kanali dinleyebilirler

bende zaten niye radyo yok demedim. Radyo olup olmaması da beni ilgilendirmez çünkü kullanmadığım bir cihaz. Saçma bir düşünceye karşı bende saçma bir şey yazdım ki düşüncesinin saçma olduğunu anlasın diye.

Kusura bakma ozaman ben yanlis anladim :)

• @Chuckly

ö.deil arkadaşım ne kusuru .d yoksa iphone ile bir alıp veremediğim yok isteyen istediğini alır ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeT06. -- 2 Temmuz 2011; 1:24:30 >
  • teknoloji üretemeyen bir firmanın nasıl olurda samsung gibi her alanda ürünü olan teknolojisini(tel. işlemcisi, ssd si vs) kendi üreten bir firmaya kafa tuttuğunu anlamıyorum. apple hazıra konan bir firma iphone'un bile ekranını lg üretiyor. ama kazıklanmayı seven fanboylar olduğu sürece apple balonu şişer. saygılarrrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: alito
    quote:

Orijinalden alıntı: johnm apple nın retina ekranı samsung tarafından üretiliyor içindeki çip vs apple neyin lafını yapıyo ?
    iphone için retina ekranı LG üretiyor. yanlış bilgi vermeyelim lütfen. ama bence samsungun samoled i çok daha iyi bir ekran.
    s amoled plus ekran görmedim ama çok canlı parlak renkli bir ekranmı yoksa daha küçük alanda çok yüksek detaylı görüntü mü istersin diye bir seçim yapmak zorunda kalsam aynı alanda daha yüksek çözünürlüğü tercih ederdim. bu o kadar yabana atılacak bir özellik değil. 4.3 ekranda 800x480 bir çözünürlükte ben şahsen pikselleri farkedebiliyorum ama 3.5 ekranda 960x640 çözünürlükteki bir ekranın piksellerini görmeden görüntü almak apayrı bir göz zevki.. tabi zevkler ve renkler farklıdır bu benim kişisel görüşüm.

Yardın beni yaaa. Abi o pixelleri nasıl görüyosun çok merak ettim doğrusu. Gözlerin 0 numara bile olsa göremezsin o pixeller :D Ancak büyüteçle bakman lazım. Anlamıyorum çok komik geliyor :D Süper Amoled Ekran görmedim diyorsun sonrada 4.3 ekranda 800x480 bir çözünürlükte ben şahsen pikselleri farkedebiliyorum diyorsun. Bu ne yaman çelişki anne :D ha ha ha ha ha

• Yukarıdaki yazıma ek olarak:

Bide iPhone'nin kötü özelliklerinden bahsedeyim. Her halukarda iTunes'e ihtiyaç duyması, geliştirmelere kapalı olması, aldığın hafızaya mahkum olman, Seni sadece kendi onay verdiği ürüne mahkum etmesi vs...

Hee güzel yöleri yokmu var tabi. Yazılım desteği sayesinde telefonu %100 performansta çalıştırabilmesi. İnanılmaz bir yazılım desteği var ama duydumki 3g'ye desteği kesmişler. İşte buna üzüldüm ve sinirliyim. Yani şimdi övdüğünüz iPhone 4 bundan sonraki 6. nesil telefondan sonra yazılım desteğinden mahrum kalacak demektir. O zaman ne anladım ben bu işten. Tamamen tüccar kafası. Yok donanım eski kalıyo yok bilmem ne. Yalan hepsi. Hani en iyi yazılım desteği sizdeydi. Bana kim gelirse gelsin bu yukarıda anlattığımın dışında mantıklı bi açıklama yapamaz. Bu kadar. Eğer android sadece Samsung için çalışsa idi "Şu anda ortada ne iPhone kalırdı nede başka üreticiler" çünkü donanım belli yazılım belli olacaktı. Androidin gözünün çapağını yiyeyim ben :) Adamlar telefon üreticilerinin ayrı donanımlarına adapte olabilmek için bir taraflarını yırtıyo. Ve başarıyolarda. Helal olsun adamlara.

Şimdi konumuza gelelim. Olay çok basit. Apple barışı bozdu, samsung karşı atağa geçti. Sonuç hiç birşey olmayacak. Aralarında anlaşacaklar bu dediklerimizde burada yazılı kalacak.

Tersi olursada. Apple kazanırsa davaları samsunga ödediği parça paralarını geri alacak. Ama bir sonraki telefon için yine samsunga gidecek yada başaka bi firmaya adı X olsun önemli değil sonuçta piyasada para dönecek. En nihayetinde apple fason makine üreten bi marka.

Samsung kazanırsa ona kar olacak apple'ye iyi bi tokat indirmiş olacak. Çünkü Bir çok ülkede iPhonenin satışını engellemiş olacak. Ama yinde aralarında bi anlaşma sağlanır ve barış olur barış ;)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: düşünen_adam

quote:

Orijinalden alıntı: iyot_eksikliğiben bu samsungu seviyorum hiç olmazsa milleti sömürmüyor :) apple insanları kanını kurutmak için herşeyden para alıyor radio özelliği bilerek konmuyor flash vs... yok ölsün gebersinn bu applee :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    evt radyo özelliği yok çünkü apple her ürünün sorunsuz olmasını istiyor şimdi iphone 4 e radyo koysalar ne olucak radyonun çekmediği yerlerde cizirti sesi gelicek bide hoparlöre verirsen sesi o cizirti sesinin iphonedan gelmesi hoş olmuyucak

abi yok valla radyodan gelen ses cızırtı yapacakmış sonra ıphone dan verince hoş olmayacakmış. Size apple büyü yapmış büyü programı var içinde onu açınca böyle oluyorlar işte. Yazık yani. Sana bak ne dicem 50 bin euro yu veriyosun mercedes alıyosun sonra onda da var radyo bazen köye gidince çekmiyo söyleyelim mercedes e kaldırsın radyoyu hiç hoş olmuyor o arabada böle cızırtı.

50 bin avroluk mercedes in köyde ne işi var, aaaaaaaa

• @Rusty

bunu dalga geçme amaçlı mı söyledin yoksa ? Kinaye mi yaptın ?
  • savasin cephesi genislermi alla alaskina.turkceyi duzgun kullanamiyorsunuz!
    savasin cehresi degisiyor yada sinirlari genisliyor olmaliydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed
    savasin cephesi genislermi alla alaskina.turkceyi duzgun kullanamiyorsunuz!

Tdk burada beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir -- 2 Temmuz 2011; 14:43:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiPoKondRiyaK_07

quote:

Tdk burada beyler

Cumleye buyuk harfle baslamayan adam,alaskina yazan adam,Türkçe'nin t sini buyuk yazmayan adam gelmis bize Türkçe dersi vermeye çalişiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple samsung kadar elektronik devi bir firmanın tırnağı olamaz
  • Apple bir tasarım firmasıdır arkadaşlar; tasarlar, ürettirir, satar. Sonuçta hepsinden daha fazla kazanır. Taş atıp da elini yoran bir firma değil yani. Ayrıca Samsung sadece yapması gerekeni yapıyor bu davalarla. Apple parça siparişlerini diğer firmalara kaydırmaya başlarsa (yılda 8 milyar dolar bildiğim kadarıyla) buda Samsung'un işine gelebilecek birşey değil diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed savasin cephesi genislermi alla alaskina.turkceyi duzgun kullanamiyorsunuz! savasin cehresi degisiyor yada sinirlari genisliyor olmaliydi
    Tdk burada beyler
    Cumleye buyuk harfle baslamayan adam,alaskina yazan adam,Türkçenin t sini buyuk yazmayan adam gelmis bize Türkçe dersi vermeye çalişiyor

Aynen arkadaşım bir de ders vermeye kalkıyor. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.

• quote:

@Rusty

bunu dalga geçme amaçlı mı söyledin yoksa ? Kinaye mi yaptın ?

Dalga geçmedim mercedes in işi genelde bayanlar üzerinde güç gösterisi olduğu için ben pek köylerde mercedes görmem.
  • Yine bomba yorumlar
  • @Rusty

köylerde 50 bin Avroluk traktörler kullanılıyor artık.

Küçük çocuklara benzetiyorum artık Apple ile Samsung'u, karşılıklı atışıp duruyorlar.

Apple Samsung'a, Samsung Nokia'ya sonra hepsi Nokia ya
  • quote:

quote:

quote:

Tdk burada beyler

Cumleye buyuk harfle baslamayan adam,alaskina yazan adam,Türkçe'nin t sini buyuk yazmayan adam gelmis bize Türkçe dersi vermeye çalişiyor

Allah aşkına olacak alla alaskina değil.+ olarak mi ayrı yazılacak,turkceyi Türkçe'yi olacak.
    hadi şimdi git Türkçe çalış

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanr

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: alito
    quote:

Orijinalden alıntı: johnm apple nın retina ekranı samsung tarafından üretiliyor içindeki çip vs apple neyin lafını yapıyo ?
    iphone için retina ekranı LG üretiyor. yanlış bilgi vermeyelim lütfen. ama bence samsungun samoled i çok daha iyi bir ekran.
    s amoled plus ekran görmedim ama çok canlı parlak renkli bir ekranmı yoksa daha küçük alanda çok yüksek detaylı görüntü mü istersin diye bir seçim yapmak zorunda kalsam aynı alanda daha yüksek çözünürlüğü tercih ederdim. bu o kadar yabana atılacak bir özellik değil. 4.3 ekranda 800x480 bir çözünürlükte ben şahsen pikselleri farkedebiliyorum ama 3.5 ekranda 960x640 çözünürlükteki bir ekranın piksellerini görmeden görüntü almak apayrı bir göz zevki.. tabi zevkler ve renkler farklıdır bu benim kişisel görüşüm.

Yardın beni yaaa. Abi o pixelleri nasıl görüyosun çok merak ettim doğrusu. Gözlerin 0 numara bile olsa göremezsin o pixeller :D Ancak büyüteçle bakman lazım. Anlamıyorum çok komik geliyor :D Süper Amoled Ekran görmedim diyorsun sonrada 4.3 ekranda 800x480 bir çözünürlükte ben şahsen pikselleri farkedebiliyorum diyorsun. Bu ne yaman çelişki anne :D ha ha ha ha ha

komik olan esas sensin sanki 800x480 çözünürlük sadece samsungun s amoled ekranında varmış gibi konuşman daha okuduğunu anlamadan yazdığını gösteriyor. şimdi soru 1: 800x480 çözürünlük sadece samsung galaxy s2'demi var? galaxy s de bile "plus" versiyonu değil sadece s amoled var amoled plus bugün dünyada sadece galaxy s2'de var ve ben onu görmediğimi ifade ettim. yoksa diğer çoğu akıllı telefonun ekranı 800x480 ve bunların bir çoğunu gördüm. bence sen şimdi bir daha yarıl ama dikkat et sonra kendini toparlayamazsın.. şayet iphone4 ekranına bakmaya alışırsan 4.3" ekrandaki daha düşük çözünürlükteki pikselleri görürsün merak etme.. ekran boyutu hem daha büyük çözünürlükte daha düşük. şayet pikseller görünmüyor olsaydı herkes bizim ekranımızda "retina" diye ortalıkta dolaşmazmıydı? zaten ne kadar okuduğunu anlayarak yazdığını anladığım için sana bu kadar cevap yeter de artar bile..!! şimdi karpuz gibi ikinci kez yarılabilirsin..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.