Şimdi Ara

Satın alma tavsiyesi: Corolla Sol & Megane Expression (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • corolla benim görüşüm megane dan daha kaliteli.çünkü içindeki plastik işçilik ve sorunsuzluk kalitesini belli ediyor.ama toyota bayisi 6 ay içinde yeni corolla üretilmeye başlancak dedi.kısaca 6 ay sonra aldığın corolla eski kasa olacak.ama opel astra şuan en rahat tavsiye edilecek otomobil bence.
  • konuda araclari birebir kullananlara teknik verilerle cevap verenler birbirine karismis..

adam kullandim meganenin plastigi kokuyo diyo baskasi cevap veriyo yok meganenin plastigi odul aldi diyo.. alla allaaaa adam kokuyo demis iste ne odulunden bahsediyosun haala..

ayrica bir aracin seriligi 0-100hizlanmasiyla belirlenmez.. arac belki 12snde 100e cikiyodur ama atiyorum 60a 5snde cikiyodur bu da serilik hissi verir insana..

herkes bildigi araclari anlatsin bilmeyen sussun

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuuberk -- 8 Temmuz 2006; 2:33:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuuberk

konuda araclari birebir kullananlara teknik verilerle cevap verenler birbirine karismis..

adam kullandim meganenin plastigi kokuyo diyo baskasi cevap veriyo yok meganenin plastigi odul aldi diyo.. alla allaaaa adam kokuyo demis iste ne odulunden bahsediyosun haala..

ayrica bir aracin seriligi 0-100hizlanmasiyla belirlenmez.. arac belki 12snde 100e cikiyodur ama atiyorum 60a 5snde cikiyodur bu da serilik hissi verir insana..

bence arkadaş haklı sonuçta önemli olan kullanıcı memmuniyeti o ödülü verenler megan kullanıyormu acaba

• quote:

Orjinalden alıntı: asilx

quote:

Orjinalden alıntı: Sezgintr

Benim için şekli önemli değil kontağı çevirdiğimde gideyim gaza bastığımda uçayım arabanın sadece yağını suyunu değiştireyim gerisinede karışmayayım dersen corolla derim ve inatla corolla derim. 12 senelik corollamız var şimdiye kadar arabanın motoruna anahtar değmedi hiçbir parçası değişmedi. Üzerindeki ufak tefek çizikler bile paslanmadı araba dediğin bukadar mı sorunsuz olur. Karşılaştırma istersen git 94 brodvay ve 94 corollayı yan yana koy zaten gözlerinle görürsün.

94 broadway corollanın rakibi değil o arac b segmenti..

94 Flash la kıyasla

flash kompakt sınıf mı=?
    Flash kasa olarak Broadway den küç.ük :)

Reno 19 desen neyse...

• Megan II çokça kullanılan polietilenin bazı kullanım alanları: çuval yapımı, halı hammaddesi yapımı, plastik malzemelerin çoğunun üretiminde ve genel olarak atık su borularının yapımında kullanılan bir hammadde

Yani polietileni az kullanınca bunlar oluyor çok kullanınca megane 2 kokpiti oluyor

Asilix şimdi çok kızacak ama ne yapıyim biraz araştırınca bu sonuç çıktı

• çok güzel bi araştırma olmuş valla tebrik ederim böle bi araştırma yok yani
  • quote:

Benim için şekli önemli değil kontağı çevirdiğimde gideyim gaza bastığımda uçayım arabanın sadece yağını suyunu değiştireyim gerisinede karışmayayım dersen corolla derim ve inatla corolla derim. 12 senelik corollamız var şimdiye kadar arabanın motoruna anahtar değmedi hiçbir parçası değişmedi. Üzerindeki ufak tefek çizikler bile paslanmadı araba dediğin bukadar mı sorunsuz olur. Karşılaştırma istersen git 94 brodvay ve 94 corollayı yan yana koy zaten gözlerinle görürsün.

Brodway ve cololla aynı sınıf değil
    Karşılaştırılacaksa aynı model R19 ile karşılaştırılsın
    Bizdede 1992 395000 km concorde var.hala da duruyor ve hiç ama hiç bir parçası değişmedi.Paslanma yada boyada hiçbirsey yok.
    Şuanda DCI 100 bg expression var gayette memnunum.Plastik kokmasına ben rastlamadım.Almadan önce C4,corolla,Astra,Focus ve Cerato'yu test ettim
    her arabanın diğerlerine göre + ve - yönleri var ama benim beklentilerimi Megane fazlasıyla karşılıyordu.
    sırasıyla

Güvenlik
    Motor
    Servis
    Donanım

Renault'ta 48 saatte parça bulma garantisi var bulamadığı hergün için sana tazminat ödüyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: drak

Megan II çokça kullanılan polietilenin bazı kullanım alanları: çuval yapımı, halı hammaddesi yapımı, plastik malzemelerin çoğunun üretiminde ve genel olarak atık su borularının yapımında kullanılan bir hammadde

Yani polietileni az kullanınca bunlar oluyor çok kullanınca megane 2 kokpiti oluyor

Aynı şey bir çok malzeme içinde geçerlidir
    örneğin poliüretan karışım oranına göre araba koltuğu ,ayakkabı tabanı,Buzdolabı doldu maddesi...vs yaparsın
    Şimdi sen çok katınca araba Koltuğu az koyunca ayakkabı tabanı oluyor da dersin

• quote:

Orjinalden alıntı: FIRST BULLET
    toyota acaba neden yükseltti araçlarını anlamadım önce sadece bizim ülkemize özel bir durum sanmıştım çünki bir iki yerden duyduğum kadarıyla ülkemize gelen otolar biraz daha yüksek oluyormuş yol koşulları yüzünden ama internetten baktığım kadarıyla yükseklik aynı. ücretsiz olan ilk 1000 km bakımındada aks körüğü değişti meğer yırtılmış biraz canım sıkıldı acaba markalar tutulmaya başladıklarında kaliteyi düşürmeyemi başlıyor diye düşünmeye başladım
    arkadaşlar mart ayında 2006 model bir corolla 1.6 terra H.B aldım uzun zamandır istediğim bir araba idi daha önce 2003 SEDAN ve şimdi modelini hatırlayamadığım bir corolla daha kullandım haziran ayında tatile çıktık arabanın performansına bir diyeceğim yok herzamanki toyota ama yol tutuşu sanki çok iyi değil eski toyotalar yapısırdı adeta yola biraz yükseltilmiş acaba ondanmı yada banamı öyle geldi bilmiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: FIRST BULLET

quote:

konuda araclari birebir kullananlara teknik verilerle cevap verenler birbirine karismis..

bence arkadaş haklı sonuçta önemli olan kullanıcı memmuniyeti o ödülü verenler megan kullanıyormu acaba

ne güzel mantık
    Sigaraya zararlı diyen doktorlar sigara içmiyormu demek gibi birşey

• daha iyisi var spor yap sağlıklı öl gibi
  • ben 2 aracıda kullandım reno dış görünüş olarak toyotadan daha cok hoşuma gidiyor ama iç ferahlık ve kalite olarak toyota öndedir. toyotanın servisi gercekten cok güzel sorunsuz bir arac ama sıfır aldıgınız aracta ufak tefek genelde ön panelden gelen sesleri göz ardı etmek lazım gerci renoda bu sesler cok daha fazla.ben şu 98 model bir toyota almak üzereyim sıfır almamamın sebebi reno ve toyota kasa degiştirecek birde hondanın hibrit aracı gelecegi söylentileri var onu bekliyorum alacagım araca 6-7 aykadar binip yeni kasaları beklemeyi tercih ediyorum bence acil araca ihtiyecın yoksa bekle yok açil araca ihtiyacım var diyorson fazla problem cıkarmıyacak satışı kolay bir 2, el arac al ve yeni kasaları bekle emin ol daha az zarar etmiş olursun cünkü kara degişince cok zararın olur.
  • quote:

öffff saçma saçma konuşma ya..

adam kanserojen demiş.. bende çevreci dedim..

bir araacın hele bu araç kompak 1.6sa ve benzinliyse seriliğini 0-100 belirler..

otomobilden anlayan konuşsun ya

• quote:

Orjinalden alıntı: drak

Megan II çokça kullanılan polietilenin bazı kullanım alanları: çuval yapımı, halı hammaddesi yapımı, plastik malzemelerin çoğunun üretiminde ve genel olarak atık su borularının yapımında kullanılan bir hammadde

yanlış araştırmışın polietilen değil polipropilen

he senin araştırıpda bulamadığını da söyliyeyim prezervatiflerde bile kullanılan bir madde bu Çevreci, geri dönüşümü kolay ve sağlık dostu

• Toyotadan şaşma....Renault ya bulaşma...
  • Arkadaşlar görüş ve öneriler için teşekkürler. Corolla aklıma yatmıştı ama kasanın değişecek olması kafamı karıştırdı. Megane'ı tercih edeceğim ya da birkaç ay daha bekleyeceğim. Bu arada 6 yıldır Renault kullanıcısıyım ve servis ve yol yardımı konusunda iyi olduğunu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vincentvega -- 25 Temmuz 2006; 0:47:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: *HerA*

Toyotadan şaşma....Renault ya bulaşma...
  • quote:

quote:

bir araacın hele bu araç kompak 1.6sa ve benzinliyse seriliğini 0-100 belirler..

yarasi olan gocunurmus.. yanasma bana ezilirsin.. derdin varsa pmden gel, bosuna post kasamam burda..

• gerek yok block fonksiyonu gibi çok hoş bir özellik var forumun..

onu kullanıyorum daha iyi arabadan anlamayan arkadaşlar için
    quote:

quote:

quote:

yarasi olan gocunurmus.. yanasma bana ezilirsin.. derdin varsa pmden gel, bosuna post kasamam burda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 8 Temmuz 2006; 22:25:21 >

• Satış sonrası hizmet sizin için çok önemli ise ki benim için önemli o zaman corolla derim....
  • quote:

Orjinalden alıntı: cncrd

quote:

Brodway ve cololla aynı sınıf değil
    Karşılaştırılacaksa aynı model R19 ile karşılaştırılsın
    Bizdede 1992 395000 km concorde var.hala da duruyor ve hiç ama hiç bir parçası değişmedi.Paslanma yada boyada hiçbirsey yok.
    Şuanda DCI 100 bg expression var gayette memnunum.Plastik kokmasına ben rastlamadım.Almadan önce C4,corolla,Astra,Focus ve Cerato'yu test ettim
    her arabanın diğerlerine göre + ve - yönleri var ama benim beklentilerimi Megane fazlasıyla karşılıyordu.
    sırasıyla

Güvenlik
    Motor
    Servis
    Donanım

Renault'ta 48 saatte parça bulma garantisi var bulamadığı hergün için sana tazminat ödüyor.

Ben şu an piyasada gördüğüm 94 model renault örnek vericektim aklıma brodway geldi çünkü piyasada renaultun 95 altı modellerini görmek gerçekten çok zor. Hatta geçenlerde bitane reno19 gördük çok temiz filan dedik hatta hayret bu araba nasıl çürümemiş diğer renolar gibi derken sahibine sorduk 98 model garaj arabası ve 25 000de dedi. Ama o haliyle bile bizim toyotadan daha kötü görünüyodu. Bu arada benim toyota yaz kış sokakta ve 100 000kmde.
    Ayrıca bende o kokuyu farkettim hem renoda hemde pejoda arabanın içi güneşte kalınca çok pis kokuyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.