Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (663. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.944.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @İmpeesa45,
    Linklere baktım ayrıca solar hücrelerinin üreticilerinede baktım. Birazda fiyat/performansı dikkate aldım. Hala kafamda kamp hayatı takılı olduğu için sırf powerbank/telefon şarjı için yaklaşık 50 USD vermek açıkçası ???? bana zenginlere mahsus oyuncak gibi geliyor. Şöyle bende bir araştırma yaptım aşağıdaki link aslında hala kamp yaşantımı sürdürebilecek yaşta olsam hiç tereddüt etmeden alırdım. Süper işlevsel.Ancak çevrim verimliliği hk. bir bilgi bulamadım.
    http://www.amazon.com/ALLPOWERS-Charger-Technology-Portable-Battery/dp/B00G6C5NR6/ref=dp_ob_title_wld
    Ancak hala sadece 5 volt çıkışta ısrarlıysanız, çift çıkış ve çevrim verimliliği yüksek olanlar ile USA malı güneş hücresi kullanan markaları tercih ederdim.Markalar hk bir bilgim yok.Kullanıcı yorumlarını dikkate almak gerekir. Bu arada çıkışın 4 volta düşmesi şöyle sorun yaratır.Li-Ion pilleri max.şarja ulaştıramazsınız. En az 4.2-4.26 volt gerekirsede biraz daha yüksek olmalıki gerekli regülasyon sağlanabilsin telefon devrelerinde. Bu nedenle daima verimliliği herhangi bir nedenle değişim gösteren sistemlerde çıkış voltajı yüksek seçilirki gerekli regülasyon devreleri ile 5V sabit tutulabilsin.
    LED ampulere yatırdığım para inanılmaz. Osram'ı Philips'i GE' si dahil. Ancak BONS LED ' in 3000 kelvinlik hafif sarımtırak ancak güneş ışığına çok çok yakın ve 5000 K' lık beyaz ışık olanı süper mükemmel. 2-3 gün deneyip 8 Wattan biraz fazla 8.83 Watt çekmesi de muazzam ama bu fark bizim evde voltaj 240 V altına düşmemesinden de kaynaklanıyor olabilir. Evde ıslak alan dahil her yeri değiştirdim.En güzelide benim 50 Hz tüplü TV' lerde titreşimin ortadan kalkması oldu. Neredeyse bizim yakındaki BIM' deki tüm LED' leri ben aldım sayılır. Birde 35-40 kWh sarfiyatta düştü. A101 de satılanlar 6500 K di bunlar en ucuz LED' ler olsun FL tip enerji tasarruflu ampuller özellikle beyaz fayansları mora boyar. Eşyanın tüm renklerini donuklaştırır.
  • bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Bu ledleri merak ettim doğrusu, çin malı ledler mor gibi aydınlattığından kullanamadım. Sarı ampüller gözümü yoruyor uykumu getiriyor. Bimdekiler nasıl birşey hiç görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim mesaj gozunuzden kacmis galiba hocam , li ion pillerle ilgiliydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    BİM de sorarsanız LED ampul diye verirler. Memnun kalacağınızı garanti ederim. Ben 5000k lıklarını kullanıyorum. Beyazı süper mükemmel. Hiç düşünmeden alın derim fiyatta gayet makul.
    Eyvallah hocam. Zaten size yazdıkça kafamda alacağım markalar belirginleşti sizin yazınızla tam oldu. Biraz pahalı oyuncak ama bazen dağda kesintisiz 1 hafta kamp yapılabiliyor. O zaman şarj problemi nasıl olur tahmin edebilirsiniz. Powerbanklar yetmiyor. Kaldı ki fenerlerin 18650 lik lityum ve AAA pillerinin şarj edilmesi de var tabii. O yüzden mecburen 50 dolar bayılacağız
    Sizin baktığınızı biliyorum. Çin markasının iyilerinden. Fakat paneller eski tip olanlardan. Bu markanın yeni versiyonu X-Dragon markası olarak satıyor. Ama onda daha 18V luk yok. Ama dediğim gibi 5V ihtiyacımızı oldukça karşılar. Tek 18650 ile çalışan 1000 lumenlik el feneri var mesela. Ama siz bons ledleri dağda kullanımını düşününce pek bi hoş geldi
    El feneri 1000 lumen olsada ampul gibi aydınlatmıyor. Dediğinize göre 12V luk panelle 12V luk aküleri doldurup, bunuda 220V çevirip led ampulun keyfini sürülebilir.
    Şimdi burada 12V luk panelden sonrakilere biraz yabancıyım. 12V luk aküleri biliyorum az çok. Bi avuca sığacak kadar boyutları var galiba.
    Nasıl kaçlık bir akü işimizi görür ve link atabilirseniz. Birde bunu 220V a dönüştürme nasıl olacak bunu açar mısınız?

Tüm bunlardan sonra aklıma araba klimalarını bu panellere bağlayıp klimayı bir anahtar ile sadece panelden çalıştırmak mümkün olur mu? Araya da küçük bir akü. Oto klimları ne kadar elektrik çeker bir fikrimde yok ama 50W civarı olur sanırım. Böyle birşey pek bi güzel olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmpeesa45

BİM de sorarsanız LED ampul diye verirler. Memnun kalacağınızı garanti ederim. Ben 5000k lıklarını kullanıyorum. Beyazı süper mükemmel. Hiç düşünmeden alın derim fiyatta gayet makul.

Yakınlarda 20 adet çeşitli güçlerde osram duluxstar mini twist almış olmasam iyi olurdu, bir gün denerim artık
  • quote:

Eyvallah hocam. Zaten size yazdıkça kafamda alacağım markalar belirginleşti sizin yazınızla tam oldu. Biraz pahalı oyuncak ama bazen dağda kesintisiz 1 hafta kamp yapılabiliyor. O zaman şarj problemi nasıl olur tahmin edebilirsiniz. Powerbanklar yetmiyor. Kaldı ki fenerlerin 18650 lik lityum ve AAA pillerinin şarj edilmesi de var tabii. O yüzden mecburen 50 dolar bayılacağız
    Sizin baktığınızı biliyorum. Çin markasının iyilerinden. Fakat paneller eski tip olanlardan. Bu markanın yeni versiyonu X-Dragon markası olarak satıyor. Ama onda daha 18V luk yok. Ama dediğim gibi 5V ihtiyacımızı oldukça karşılar. Tek 18650 ile çalışan 1000 lumenlik el feneri var mesela. Ama siz bons ledleri dağda kullanımını düşününce pek bi hoş geldi
    El feneri 1000 lumen olsada ampul gibi aydınlatmıyor. Dediğinize göre 12V luk panelle 12V luk aküleri doldurup, bunuda 220V çevirip led ampulun keyfini sürülebilir.
    Şimdi burada 12V luk panelden sonrakilere biraz yabancıyım. 12V luk aküleri biliyorum az çok. Bi avuca sığacak kadar boyutları var galiba.
    Nasıl kaçlık bir akü işimizi görür ve link atabilirseniz. Birde bunu 220V a dönüştürme nasıl olacak bunu açar mısınız?

Tüm bunlardan sonra aklıma araba klimalarını bu panellere bağlayıp klimayı bir anahtar ile sadece panelden çalıştırmak mümkün olur mu? Araya da küçük bir akü. Oto klimları ne kadar elektrik çeker bir fikrimde yok ama 50W civarı olur sanırım. Böyle birşey pek bi güzel olurdu

ustalar daha iyi bilir tabi ama yeri geldiginde motorun cekisten dusmesine bile neden olabilen klima komprasorlerinin 50w ile calismasina ihtimal veremiyorum ben. tahminim kw dan asagisi klimayi kesmeyecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Yakınlarda 20 adet çeşitli güçlerde osram duluxstar mini twist almış olmasam iyi olurdu, bir gün denerim artık

@SAMET/,@İmpeesa45,
    Sizin üstünüzden burayı takip edenlere şu LED ampuller hk. bir geniş bilgi vereyim.
    LED AMPULLERİN AVANTAJLARI
    Yüksek ışık çıkışı:
    LED lambalarının doğrusal akışı, aydınlatılan alana doğrudan ışık alınmasını sağlayarak, tek tip aydınlatmayı büyük ölçüde arttırır ve ışık kaynakları arasında aydınlatılamayan karanlık alanları azaltır. Bu şekilde yayılan ışık en iyi biçimde kullanılır ve enerji tüketimi ile ışık kirliliği azaltılır.
    Yüksek enerji tasarrufu:
    Yüksek güçlü LED ışık kaynakları son derece verimlidir (lümen/watt)
    Geleneksel akkor ampuller ve sodyum (ve civa) lambalarına kıyasla %50 - % 80 daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Enerji tasarruflu ampullere (CFL-Compact FluorescentLamp) görede %15 - %25 arası daha fazla enerji tasarrufu sağlar.
    Akkor lampullerde flaman ısısı 2700 oC, halojen lambalarda 3100oC, deşarjlı lambalarda tüp ısısı 800-1000 oC'ye ulaşırken LED aydınlatmalarda bu ısı max. 150 oC 'yi geçmez. Böylece enerji, ısı yerine sadece aydınlatmada kullanıldığından %80 'e varan enerji tasarrufu sağlar.
    Minimum Bakım Maliyeti :
    Standart sıradan LED' lerde min. 10.000-25.000 saat, İyi ve kaliteli LED'lerde 50.000 -100.000 saat arası kullanım ömürlerine sahip LED'lerden üretilen, LED lampuller aralıklı hizmet kesintisinin önlenmesine, hasar ve değiştirme gerekliliğinin ortadan kalkmasına yardımcı olur ve bakımla ilgili 5 ile 100 kat arası tasarruf sağlar.
    LED ampuller, köprüler, sokak aydınlatmalarında çok yüksek binalar gibi aydınlatma sistemlerinin kurulum ve bakımının karmaşık ve pahalı olduğu uygulamalarda veya güvenlik aydınlatmalarında son derece pratiktir.
    Yeni kurulumlarda yüksek oranda tasarruf :
    Yeni kurulumlar, geleneksel sodyum veya metal halojenli lambalar için gereken çok kalın bakır kabloların maliyetinde önemli tasarruflar elde ederler.
    Göz Sağlığının Korunması:
    Göz sağlığı ışığın kaynağı, yansıma ve homojen ışık dağılımından yoğun olarak etkilenmektedir. Floresan aydınlatmalarda sürekli olarak bulunan ve halk dilinde göz kırpma tabiri ile belirtilen flas etkisi (50 Hz batmanı) LED' li aydınlatmalarda kesinlikle bulunmamaktadır. Bunun yanında elektromanyetik dalgalar, ultraviyole, morötesi veya kızılötesi ışınımlar yaymayan LED' ler insan sağlığı açısından aydınlatmada en uygun seçimdir. Sağlıklı ve doğru aydınlatma psikolojik etkisinin yanında verimli ve sağlıklı göremeyi sağladığı için personel verimi ve çalışma motivasyonu olarak büyük oranda etki sağlamaktadır. Bu gün ereken dönem katarakların oluşmasında özellikle enerji tasarruflu ampullerin yaydığı radyasyonun etkili olduğu düşünülmektedir.
    Çok daha güvenli kurulum ve çalıştırma :
    LED ampuller düşük gerilimle çalışır ve minimum ısı üretirler; böylece kurulumu ve çalışması sırasında kullanıcılar için oldukça güvenlidir.
    Yüksek renk skalası :
    LED ampuller yüksek (CRI) (Colour Rendering Index – Renk Verme Endeksi) sayesinde (Ra> 80) geniş yelpazede gerçek renk seçeneklerine sahiptir.
    Renkli ışık oluşturmak için filtre kullanımı gerekmediği için parlak renkler sunarlar, bu nedenle ilave bir enerji harcanmadan daha saf ve daha derin renkler elde edilir.
    Daha fazla güvenilirlik ve mekanik direnç (darbelere karşı) :
    LED ampuller sıcaklıktaki büyük değişiklikler ve titreşime karşı daha dayanıklıdır, bu da kullanımda kesinti olmamasını sağlar. LED ampuller kırılgan değildir ve parçalanması oldukça zordur, bu özellik LED ampulleri diğer tüm geleneksel ampullerden, akkor elektrik ampullerinden, (enerji tasarruflu) flüoresandan veya yüksek yoğunluklu ampullerden ayırır. Şoka dayanıklıdır. Elektromanyetik çatışma yoktur. Işığında ısı taşımaması ve UV yaymaması sonucu yönlendirildiği cisimleri ışığıyla yaşlandırmaz. Ultraviyole ışını yayımı yoktur. Düşük voltajlı güç kaynağı ile arttırılmış güvenlik içerirler.
    Genelleştirilmiş uygulamalar :
    LED ampuller ilk olarak gösterge lambaları gibi çok belirli uygulamalarda kullanılmıştır. Günümüzde, LED teknolojisi ve aydınlatma sistemleri dünya çapındaki tüm genel aydınlatma pazarlarına girmiş; geleneksel akkor ampul ve flüoresan lambaların yerini almıştır.
    Anında ve sessiz çalışma :
    Flüoresan lambalar veya sodyum lambaların aksine, LED ampuller hemen devreye girer ve -30 ºC’ye varan düşük sıcaklıklarda bile en iyi parlaklık ve renk seviyesine ulaşması için bir çalıştırma süresine ihtiyaç duymadan 200 ns içerisinde etkinleşirler.
    Yenilikçi fotometrik tasarımlar :
    Yüksek odaklı LED optik sistemi, dış mekan veya açık alanlar için eşit parlaklık sağlayan düzenli huzme modeli sağlar. Göz kamaştırıcı flaş etkileri de üretmezler. LED lambalar, yenilikçi tasarımlar ve ışıklar için küçük boyutları ve şekli sayesinde aydınlatma sisteminin verimini maksimuma çıkaran geniş kapsamlı olanaklar sunar. Ayrıca, morötesi veya kızılötesi ışınım üretmeyen tek renkli bir ışık kaynağı olduğu için, LED lambalar geleneksel ampullere kıyasla daha fazla renk doygunluğu ve parlaklığa ulaşır. Çok küçük boyutlu ve hafiftir, ışık kolayca yönlendirilebilir. İstenen her kasaya ve dekorasyon ürünlerine kolaylıkla monte edilebilir. Hem iç mekanda hem de dış mekanda göz alıcı görünüme sahiptir. Mekan aydınlatmasında, aydınlatma tasarımcısına şekil esnekliği avantajı sağlamaktadır.
    Doğa ve tarihi eserlerin korunması :
    LED lambalar minimum ısı ürettiği için ve morötesi veya kızılötesi ışınımlar yaymadıklarından dolayı, tarihi binaların ve bitkilerin zarar görme riski olmaksızın aydınlatılması için son derece uygundur.
    LED lambalar geri dönüştürülebilir ve çevreyi kirletmezler.
    Flüoresan enerji tasarruflu ve sodyum lambalar civa içerir, Bu nedenle özellikle enerji tasarruflu ampulleri seçerken civa yerine amalgam içeren lambaları tercih edilmelidir.(Kırıldığı zaman çevreye toksik-zehirli civa yaymayan) LED' ler ise bu tip zehirli maddeler içermez.
    Floresan (masa veya baş üstü lambaları) lambalar yakın mesafede insanların sağlığını olumsuz etkileyebilecek elektromanyetik dalgalar (Radyasyon) yayar.
    Işık renkleri için farklı isimler vardır: "sıcak beyaz", "soğuk beyaz" ve "gün ışığı", bu renklerin sıcaklığı Kelvin derecesi (K) olarak adlandırılan derecede şöyle belirtilmektedir.
    2700-3300 Kelvin derecesine kadar: "sıcak beyaz" (Konforlu aydınlatma Güneş ışığı)
    3300-5300 Kelvin derecesine kadar: "gün ışığı" (çok amaçlı)
    5300 Kelvin derecesinden büyük: "soğuk beyaz"
    Son olarak: Özellikle LED ampulleri satın alırken sadece üzerinde yazan Watt değerlerine bakmayın yanında mutlaka Lümen değeride belirtilmiş olmalıdır. Aşağıdaki tablo verimli LED ampullerin ne değerlerde olması gerektiğini açıklamaktadır. Yanında Lümen değeri olmayan ampulleri satın almayın. Renk skalasındaki değeri 5500 Kelvin'in üstündeki değerler ev içi kullanımı için uygun değildir.
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

DEVAM EDECEK....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 25 Mayıs 2015; 16:34:58 >
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Daha önce sizden xiaomi ile ilgili bir bilgi almıştım .Pil geldi kullanıyorum. Dediğiniz gibi pass through yapıyor ancak söyle bir sorunum var, elektrik gittiği zaman pass through yaptığı alete güç vermeyi kesiyor ve tekrar düğmesine basıncaya kadar beslemiyor. Yani bir şekilde korumaya alıyor herhalde diye düşündüm. Neden olabilir sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam lityum pillerin sağlıklı kullanımı ile ilgili forumda hazır bir yazınız varmı? uzun ve sağlıklı kullanmak istedğim yeni bir tabletim varda bildiğiniz gibi pilin uzun süre sağlıklı kullanımı çok önemli..
  • coupe96 kullanıcısına yanıt
    Gelen elektrigi direk iletiyor. Yani ayni anda pili sarj edip telefonu sarj etmiyor. Gelen elektrigi direkt olarak telefona veriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • coupe96 kullanıcısına yanıt
    Şuan yanımda 2 kablo yok ama aklımda kalan powerbankı şarjdan çekince telefonu şarj etmeye devam ediyordu, fakat uzun saatler bu şekilde kullanınca cihaz off konumuna geçiyor olabilir. deneyince yazarım
    Hocam deji batarya diye bir markaya rastladım denemek için note 2 telefonuma aldım, henüz kargoda. sizce bu iddiaları doğru mu yoksa reklam amaçlı mı
    http://www.bataryashop.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraslan7688

İyi forumlar bipekkan hocam şarjlı pillere oldukça ilgiliyim sizden bi konuda yardim istiyorum pil şarj akımı yuksek olsa bile bu pilin o akımla şarj olduğunu gostermiyor bu olay iç dirençleri alakalı öyleyse şarj aletlerinde belirtilen akim siddetlerinin anlamı nedir birde enelop orj şarj aleti var şarj işlemi uzun sürdüğünden pillerde de belirli bir ısı oluşuyor ama heider de bu ısı oluşmuyor sebebi ne olabilir

@eraslan7688,
    Epey gecikmeli cevaplıyorum.
    Kavramları karıştırıyoruz.
    1.Cihazın üstünde yada adaptöründe yazan değerler (800mA-500 mA gibi) bu akım değerleri cihazın verebileceği max. şarj akım değerleridir. İaterse 10.000 mA(10 A) yazsın. Pilin iç direnci ki değişkendir şarj akımını belirler.
    2.Bazı cihazlar hızlı-çok hızlı-mega hızlı gibi yazan cihazlarda ise eğer ilanlarında aldatmaca yoksa (Ataba' da olduğu gibi) akımı beli,rleyen 2. bir faktörde şarj voltajıdır. Eğer cihaz yüksek şarj akımı verebiliyor ve aynı zamanda şarj başlangıç voltajı 1.60 V ve üstüne programlanmış ise bu pilden zorla yüksek şark akımı akıtmak dermektir ve 15 dk. olmasada 1/2 saatte şarj tamamlanmış (gibi) gözükür.
    3. Aslında şarj asla tamamlanmamıştır.Diğer bir değişle pil % 100 şarj olmadan tamamlanır. Yüksek voltaj ve buna bağlı olarak yüksek şarj akımı pilin voltajını hızla zahiri olarak yükseltir. Kimyasal reaksiyon bu hıza ayak uyduramaz ve pilin içindeki plaların tüm alanı (Özellikle daha geniş yüzeye sahip dış alandaki elektrotlar) tam kimyasal değişikliğe uğrayamadan iç yüzeylerdeki voltaj yükselmesi nedeniyle şarj sonlandırılır. Bu durumda pil ortalama %70 şarj durumunda kalır.Bu sık sık tekrarlandığında ise pilin verimi düşer ve tembelleşir.
    4. Eneloop'un şarj cihazları çok çeşi,tli 250 mA -300 mA ve daha yüksek akımlı olanlar Sizinkinin modelini verirseniz daha kolay yrd. olurum. Örneğin NC-MQN06 (300 mA-8Watt) birde bunun 6 Watt' lığı var. MQN04(250 mA-6Watt)
    Isınma el yakacak kadar yüksek olmadıkça sorun değil.Zaten ılınma yada 35 oC kadar ısı gayet normaldir Kimyasal reaksiyonun varlığı gösterir. HEIDER SC1 şarj cihazında akımı kaç mA ayarladığınızı bilmiyorum Fabrika ayarı her bir kanal için 200 mA' e ayarlıdır. 600 mA-800mA yapın bakalım ne oluyor? Şarj voltajıda buna paralel arttar.Bu cihazda aynen BC700 deki gibi tüm slotlar kullanıldığında her bir kanal 1000 mA ile sınırlı 1 ve 4. kanal kullanıldığında 1200 ve 1400 mA' e ayarlanabiliyor. Benden size öneri, cihazı 600 mA üst sınırın üzerinde kullanmayın.
  • quote:

Hocam deji batarya diye bir markaya rastladım denemek için note 2 telefonuma aldım, henüz kargoda. sizce bu iddiaları doğru mu yoksa reklam amaçlı mı

@SAMET/,
    İddia ettikleri fazladan +%15 mA'lik bir kapasite öyle abartılacak bir şey değil Hanımın I8150 Wonder için belki bir günlük şarj demek ama bir S3-4 tarzı makina için günün değişiyle ÇEREZ KAPASİTE, Aynı benzer bir duruma Nokia B4 bataryada da rasladım Platinium Battery adıyla caf-caflı bir ambalaj içinde almıştım ve orginali ile 4 gün çalışan telefon benzer koşullarda 6 gün gidiyordu. Bence pil hem tazedir, hemde kapasite hk. bir bilgi göremedim ama doğru olma ihtimali yüksek bence.
  • c.c.aslan C kullanıcısına yanıt
    @c.c.aslan,
    Efest 18650 pil nedense en çok sahtesi en bol olan ürünlerden biri.
    http://www.efestpower.com/html/173504425.html
    İlk önce pilinizi buradan sorgulayın. Li-Ion piller neredeyse sıfır V. gösterdiyse o pili geri getirmek neredeyse imkansız. Ayrıca şarj cihazında bırakılan pil boşalmaz, en azından bende benim C.F.L 3000 mA unutmuşum tekli adı sanı markası belli olmayan şarj cihazında yaklaşık 4 ay kaldı yazlıktaydım geldiğimde voltajına baktım 4 volttan biraz fazlaydı.
    Açıkçası diğer konu ettiğiniz piller galiba e-sigara ile ilgili ama nasıl bir nesnedir bilmiyorum. Anladığım 18650 piller flat top olarak adlandırılıyor e-sigara lügatinde de diğerini çözümleyemedim. Tamamen Fransız kaldım
  • Hocam bi kaç konuda bilgileriniz almak istiyorum.

1- Bu cihaza bi bakar mısınız? Hem powerbank hem şarj aleti gibi sanırım. Fiyatta 7 dolarlara var.
    http://www.klaruslight.com/plist_show.php?id=179&lge=en
    2- Nitecore UM20 hakkındaki görüşleriniz. 30 TL ye bulunabiliyor.
    http://charger.nitecore.com/product/um20
    3- Bende tek pille çalışan bir powerbank var. İçine Panasonic lityum 18650 3400mah pil koydum. Bununla iphone 5s i iki kere şarj etmek gerekirken (pili 1570mah) sadece %90 ını dolduruyor. Bu normal mi yoksa anormallik mi var?
    4- Çinden falan pil alıyoruz. 3400mah diye. Bunu en pratik nasıl ölçeriz?
    5- XTAR VC4 ün videosunda dolum yaptıkça artan bi amper göstergesi var. Bu şarj sonunda pilin ne kadar amper aldığını mı gösteriyor? Bu bi ölçüm yöntemi olur mu?
    6- Lenovo notebook um var. Energy Manager diye bi yazılım atmışlar. Burada pil koruma diye bir kısım var. Açık konuma getirirsen pili sürekli %60 ta tutuyor. Bu lityum pili korur mu cidden. Yoksa ömrü kısalır mı bu şekilde?
    7- Ultraviyole el fenerleri var. Bunlar gece görüş modu olan kameraların gece göüş modunda ortamı aydınlatıyor. Bu fenerlerde lumen gibi sanırım "nm" değerleri var. Ama belli aralıklarda farklı işlevler yapıyor bu ışınlar. Eğer bilginiz varsa bu konuda da bilgi verirseniz seviniri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

@SAMET/,
    İddia ettikleri fazladan +%15 mA'lik bir kapasite öyle abartılacak bir şey değil Hanımın I8150 Wonder için belki bir günlük şarj demek ama bir S3-4 tarzı makina için günün değişiyle ÇEREZ KAPASİTE, Aynı benzer bir duruma Nokia B4 bataryada da rasladım Platinium Battery adıyla caf-caflı bir ambalaj içinde almıştım ve orginali ile 4 gün çalışan telefon benzer koşullarda 6 gün gidiyordu. Bence pil hem tazedir, hemde kapasite hk. bir bilgi göremedim ama doğru olma ihtimali yüksek bence.

Pilin %15 kısmı için almadım aslında, orjinal bataryadan daha iyi olduklarını iddia ettikleri için aldım bugün geldi
  • Üstadlar özellikle de @bipekkan üstadım, bu ürünü almayı düşünüyorum ama ne dersiniz?Değerli fikirlerinizi almadan almak istemedim:http://www.hizlial.com/varta-lcd-57675-15-dakika-hizli-sarj-cihazi/10401881

150 tl'ye en iyi cihaz bu mudur sizce de?Yoksa alırsak kazıklanır mıyız? (HIZLI ŞARJ takıntım var.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 28 Mayıs 2015; 2:02:48 >
  • enoman kullanıcısına yanıt
    Hızlı şarj olarak Energizerin Rapid Şarj aletini kullandım. Her pil bu şekilde hızlı şarjı desteklemiyor. Desteklenen pillerde bile şişme oldu. Cihaz güzel gibi ama hızlı şarj altlerini tavsiye etmem şahsen. Onun yerine 2-4 fazladan yedek pil alırım Daha sağlıklı. Bu dediğimde önceden sıkıntı oluyordu. Piller boşalıyordu zamanla. Ama şimdi yeni pil teknolojiside bunun önüne geçiyor. Benimde hızlı şarj takıntım vardı. Hevesimi aldım. Sonra sağlıklı ve düzgün şarj takıntım oldu
    O yüzden tavsiyem Nitecore D4 ya da XTAR VC4 alman yönünde. Yanına da Panasonic Eveloop Pro pil oooh deymesinler keyfine
    Tabi son söz Bipekkan hocanın.
  • 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.