Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.664
Cevap
366
Favori
1.944.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tavsiyelerini dikkate alacağım
    yolun düşerse muğlaya beklerim (milas)
  • bipekkan usta bugün sony 2700 mha pil aldım ancak sanırsam yanlış bir alışveriş yaptım. Çünkü pillerin üzerinde 1.2 v yazıyordu. Sanırım normalde 1.5 v olması gerekiyordu.
    Pilleri şu anda yeni aldığım ataba 998 şarj aletinde şarja koydum. Bakalım performansı ne olacak.
  • benim bildiğim kadarıyla şarjlı ni-mh AA piller 1,2 v oluyor hepsi yani tabiki bülent abi daha iyi bilir
  • alkalin piller 1.5 v, şarz edilebilir piller,1.2 v.dur,kullanımda da bir sakıncası yoktur.
  • Sevgili Uskan'ın da dediği gibi Kuru Piller(Standart olsun Alkalin olsun) Anma gerilimleri 1.5 Volt, Şarj edilebilir piller ise 1.2 Volttur.. Ancak pratikte işler biraz değişiyor. Taze Kuru piller Boşta iken yani pile bir yük bağlanmadığı zaman bir sayısal voltmetre ile ölçtüğünüzde 1.65 volt, Şarj edilebilir pilleri ise 1.38 volt civarında görürsünüz. Yüke bağlandığında ise kuru piller,pil kullanıldıkça gerilimi düşer ve 1.40 volt civarına düştüğünde çoğu cihaz için pil bitmiştir kabul edilir. Şarjlı pillerde ise yüke bağlandığında gerilim 1.25 Volt civarına kadar hemen düşer ve pil bitene kadar bu gerilim civarında sabit kalır. 1.15 volt civarında ise pil çoğu cihaz için bitmiştir. "Çoğu cihaz için" kavramına açıklık getireyim. Örneğin bir kuru pil 1.40-1.46 volt civarında bir fotograf makinasının objektifini açıp kapayacak akımı veremez duruma geldiği halde örneğin bir duvar saatini belki 6 ay çalıştıracak kadar enerjisi kalmıştır. Bu tamamen o cihazın pilden çektiği akım ile ilgilidir. Fotograf makinesi neredeyse pilden 500 ma akım çekerken (Özellikle objektif motoru çalışırken), duvar saati 1mA kadar bile akım çekmez. Bu ise bitmiş gibi görünen pilin bazı cihazlarda mükemmelen iş görmesi demektir.
    quote:

Orjinalden alıntı: erbilge

bipekkan usta bugün sony 2700 mha pil aldım ancak sanırsam yanlış bir alışveriş yaptım. Çünkü pillerin üzerinde 1.2 v yazıyordu. Sanırım normalde 1.5 v olması gerekiyordu.
    Pilleri şu anda yeni aldığım ataba 998 şarj aletinde şarja koydum. Bakalım performansı ne olacak.
  • Sağolun arkadaşlar bende keleğe geldim diye üzülüyordum. Dedeğim gibi bugün sipariş üzerine getirttiğim Ataba 998'imi aldım gerçekten güzel alet tabiki bu doğru kararı vermem sizin sayenizde oldu. Ancak şarj bittiğinde pili çıkarmak biraz zahmetli, onun dışında oldukça şık. Yeni aldığım 2700'lük Sony pillerin 3 tanesini 3.5 saatte birinide 3.45 saatte şarj etti.
  • bu atabanın içinden pil çıkarmak niye bu kadar zahmetliki. Adamlar böyle övüldüğü gibi bir makina yapmışlar yere göğe sığdıramıyoruz. Soruna bak.
    Pilin artı ucuna yakın yerden pilin altına bildiğiniz kırmızı kurdela koyun ve kurdelanın iki ucundan asılarak çıkarın böyle olmuyormu
  • Bu da bir şeymi? Varta' da görün esas problemi siz. Kuyudan adam çıkartmak daha kolay. Önerini hemen yaptım. Herkese de tavsiye ederim. 7-8 cm'lik 8 mm genişlikte (Hanımın dikiş kutusundan buldum onlar ekstrafor deyorlarmışmış) bir kurdeleyi şarj aletinin sağ veya sol yan tarafına JAPON'la pillerin (-) ucuna 1 cm mesafeden yapıştırın. 15 dk bekleyin ve pilleri üstüne gelecek şekilde yatırın. ANINDA GÖRÜNTÜ....
    Teşekkürler rondo1194...
    Not:(+) taraftan yaparsanız yaylı temas plakası 1/2 mm içeride olduğundan Pilin (+) ucu takılıyor. (-) taraf tan takılmadan çıkıyor..........
    quote:

Orjinalden alıntı: rondo1194

bu atabanın içinden pil çıkarmak niye bu kadar zahmetliki. Adamlar böyle övüldüğü gibi bir makina yapmışlar yere göğe sığdıramıyoruz. Soruna bak.
    Pilin artı ucuna yakın yerden pilin altına bildiğiniz kırmızı kurdela koyun ve kurdelanın iki ucundan asılarak çıkarın böyle olmuyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 28 Nisan 2007; 23:21:48 >
  • Arkadaşlar şu anda şok mağazalarında varta şarz cihazı (sarı renkte olan, içinde hediye pil yok) 15.99 ytl. galiba iyi fiyat. dışarıda fason mallar bile 13 ytl. Ancak pil hediyeli bir paket var içinde 4 tane AA 2700 mAh pil var. onun fiyatı 35. tane başı 5 ytl fark ediyor. hangisini almak mantıklı. sadece cihazı alırsam en az 2 tane AA ve 2 tane AAA pil almam gerek. onlar da 20 ytl tutacaksa gidip 35 lik olanı alayım diye düşünüyorum. ne dersiniz.
  • OGATECH OG-A099
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100804&productid=bd93678

Nasıl bir şarj cihazıdır.. Yeni bir ürün olarak satışa çıkarılmış.
    1 Saat şarj süresi var. ayrıca Lcd ekran. Araç ve USB aparatları ile şarj imkanıda mevcut.
    Sayın @bipekkan hocamız. Sizin görüşleriniz nelerdir bu ürün hakkında.
    Bu aralar acil şarj cihazı almam gerekli. Suan Micron 1888 kullanıyorum.Ama çok uzun şarj süresi sanırım.Zaten Dolup dolmadığınıda göstermiyor.
    Bana ayrıca fiyatı 50YTL yi geçmeyecek şarj cihazı önerebilir misinz? Ataba hariç. Çünkü onu buralarda bulma şansım yok.
    Şimdiden Teşekkürler.
    Saygılar.
  • Sakın şu aralar almayın. Bu topikte Migros ve dolayısıyla ŞOK' ta oynadıkları oyunu açık açık yazmıştım. Ve resimlerini de koymuştum. . Dün Keçiören Migros' ta konu ettiğim aynı aleti bu defa yanında 1400 -1900 ve 2500 mA 4 pil hediyeli ve hepsinin fiyatı aynı 29.90 YTL den satışa çıkardılar tekrar. 1400 mA olanı geçen Şubat ayı sonunda 15 gün sonra 25.90 YTL' ye, Migrosta 24.90 YTL ŞOK' ta indirdiler ve Mart ayı ortalarında da 9.90 YTL'ye indirdiler ve anında tükendi, ben zar-zor 1 Adet kaptım. B E K L E Y İ N. 9.90 YTL olur mu ? bilmem ama 12-13 YTL civarında alacaz bunları. Bu kan emen sü....lere paranızı kaptırmayın.....
    quote:

Orjinalden alıntı: mortallight

Arkadaşlar şu anda şok mağazalarında varta şarz cihazı (sarı renkte olan, içinde hediye pil yok) 15.99 ytl. galiba iyi fiyat. dışarıda fason mallar bile 13 ytl. Ancak pil hediyeli bir paket var içinde 4 tane AA 2700 mAh pil var. onun fiyatı 35. tane başı 5 ytl fark ediyor. hangisini almak mantıklı. sadece cihazı alırsam en az 2 tane AA ve 2 tane AAA pil almam gerek. onlar da 20 ytl tutacaksa gidip 35 lik olanı alayım diye düşünüyorum. ne dersiniz.
  • @bipekkan
    Birol abi bugün carrefour dan VARTA photo accu şarj cihazı ve üzerinde 2300 mah lik 4 adet pil olan ürün aldım.pillerin üzerinde made in japan yazıyor,cihazda made in prc yazıyor.Böyle yazması normalmidir acaba.Birde bu cihazı vartanın diğer modeli olan sarı renkli şarj cihazıyla nasıl kıyaslarsınız.
  • canon a630 makınem war ... 4 pılle calısan TAM BIR PIL CANAVARI !

teknosa`da 4aa 2100 MAH pıl + sarj cıhazı 30 ytlye gordum .

SIZCE NASIL UYGUN MUDUR ? 2100 ısımı gorur mu ? saygılar..
  • A-620 ile ben 2500 Varta ile ortalama 470-520 fotograf çekebiliyorum ve bu değeri flşsız olarak kabul edebilirsiniz. Pillerin ve cihazın markasını yazmmışsın. Yazarsan veya bir foro koyarsan birşeyler diyebilirim....
    quote:

Orjinalden alıntı: maxwe2006

canon a630 makınem war ... 4 pılle calısan TAM BIR PIL CANAVARI !

teknosa`da 4aa 2100 MAH pıl + sarj cıhazı 30 ytlye gordum .

SIZCE NASIL UYGUN MUDUR ? 2100 ısımı gorur mu ? saygılar..
  • Bir Foto koyabilirmisin. Veya şarj cihazının tipini..... PRC (People's Republic of China) Çin Halk Cumhuriyeti.... Yani piller Japonya' dan, cihaz Çin' den.
    Aşağıdaki linke bir göz atarsan bu makalede aradığın her türlü bilgi var...
    http://resim.donanimhaber.com/m_13562425/tm.htm
    quote:

Orjinalden alıntı: reco99

@bipekkan
    Birol abi bugün carrefour dan VARTA photo accu şarj cihazı ve üzerinde 2300 mah lik 4 adet pil olan ürün aldım.pillerin üzerinde made in japan yazıyor,cihazda made in prc yazıyor.Böyle yazması normalmidir acaba.Birde bu cihazı vartanın diğer modeli olan sarı renkli şarj cihazıyla nasıl kıyaslarsınız.
  • varta şarj cihazı.sağ yandaki piller ince kalem pil,birol abi.benim öğrenmek istediğim soldaki piller ve şarj cihazı.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reco99 -- 1 Mayıs 2007; 0:35:27 >
  • bipekkan hoca'ya -kendisiyle aynı saç yoğunluğunda biri olarak- bir şey de ben sorayım:

Resimlerini koymuştunuz, bu kadar sayfanın içinde bulamıyorum şimdi, "GP 2700'lerin ön yüzünün alt kısmında yazı olmayanı almayın, Çin malıdır, öteki Singapur" diye.

"Sanal aleme eli mahkum!" olanlardan biri olarak, gene gittigidiyor'da, bu atında yazı olanlardan, iyi denilenden, 4 adedini 20 (bizim deyişle) milyona kargo dahil buldum. Uygun mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @mc@bey -- 11 Haziran 2007; 12:42:05 >
  • @Amcebey,
    Evet nakliye dahil UYGUN.....Malesef resimler "Forum Turka" nın server değişimine kurban gitti. Bazen ilk yüklediklerim karabatak gibi bir görünüp bir kayboluyor. Kendi kafalarına göre link adı verdiklerinden fotograf numaralarından bulupta tekrar koyamıyorum. Malesef TürkSAT'ın Cinsliğinden de İmageshack' a resim yükleyemiyorum. Karışık durum......
    quote:

Orjinalden alıntı: amcebey

ATABA AT-998 şu an gittigidiyor'da var. 27 YTL. Satıcıyla (Bolu'da) mesajlaşıp bastırdım, kargo dahil aldım. 2 adet kaldı.

Ankara, İstanbul dışındaki "sanal aleme eli mahkum!" forumdaşlara öncelik verebilirsek iyi olur.

https://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=4570980

Ayrıca fırsatını bulmuşken bipekkan hoca'ya -kendisiyle aynı saç yoğunluğunda biri olarak- bir şey de ben sorayım:

Resimlerini koymuştunuz, bu kadar sayfanın içinde bulamıyorum şimdi, "GP 2700'lerin ön yüzünün alt kısmında yazı olmayanı almayın, Çin malıdır, öteki Singapur" diye.

"Sanal aleme eli mahkum!" olanlardan biri olarak, gene gittigidiyor'da, bu atında yazı olanlardan, iyi denilenden, 4 adedini 20 (bizim deyişle) milyona kargo dahil buldum. Uygun mudur?
  • zaten bu aleti ilgili arkadaş kargo dahil, yani kargo satıcıdan bu fiyata satıyor, ayrıca, sen alışverişden memnunmusun? henüz pek işlem yapmamış bir satıcı, sanırım ilk alışverişide sen yapmışsın, karnesi; olumlu:''0'' sıfır, olumsuz:''0'' sıfır, nötr:''1'' bir olarak gözüküyor, bilemiyorum, nasıl güven telkin eden bir satıcı mı?

quote:

Orjinalden alıntı: amcebey

ATABA AT-998 şu an gittigidiyor'da var. 27 YTL. Satıcıyla (Bolu'da) mesajlaşıp bastırdım, kargo dahil aldım. 2 adet kaldı.

Ankara, İstanbul dışındaki "sanal aleme eli mahkum!" forumdaşlara öncelik verebilirsek iyi olur.

https://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=4570980

Ayrıca fırsatını bulmuşken bipekkan hoca'ya -kendisiyle aynı saç yoğunluğunda biri olarak- bir şey de ben sorayım:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de-ka -- 1 Mayıs 2007; 12:33:16 >
  • Kargolasın diye bekliyorum. Ben de dün verdim siparişi. Yollamazsa risk yok nasıl olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @mc@bey -- 11 Haziran 2007; 13:26:42 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.