Şimdi Ara

Şarj 39 dayken telefon kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktaki sorun var arkadaşlar. Bazen 20 de, bazen 30 da, bugün 39 dayken kapandı telefon. Şarja taktım hemen açıldı şarj 40 gösteriyordu o sırada.

Garantiye mi göndersem, cihaz İngiltere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• güncel__
  • Aynı sorunu iphone 5 imde yaşamıştım. Türkiye garantili cihaz ile Zorluya gittim ancak normal kullanıma kaynaklı dediler. parayla değiştirmeyi teklif ettiler.
  • Sebebini bilmiyorum ama eşimin telefonunda ip6 ios 10 a geçtikten sonra 3 kez yaşadım. Kendi 6s im de de 1 kez yaşadım yine ios 10. Bence yazılım ile alakalı.

• pil bitmiş durumda aynı durum benimde başıma geliyodu akasya apple store da orjinal pil taktırdım sorun düzeldi.
  • Şagop kullanıcısına yanıt
    Garanti devam edyosa gönder değişim alirsin..kafani yorma ugraşma

• Aynı sorunu iphone 6 da yasadım ama cıhaz 2 senelık, gıttım batarya aldım taktım kendım ıcını acıp sorun kalmadı artık %1 goruyorum gıdıp batarya alıp degıstır baska turlu duzelmez
  • Benim cihaz daha 11 aylık. Pili bitmiş olabilir mi gerçekten ? Bu arada iOS 10 dan sonra oldu önceden yoktu gerçekten

• iOS10 ile alakalı bir sorun. Daha önce sapasağlam çalışan telefonumda aynı sorunu yaşıyorum. Bir güncelleme çıkar umarım yakın zamanda.

• sebebi bataryanın ciddi ömür yitirmesi yada kalibre dediğimiz içindeki enerji miktarını doğru ölçememesinden kaynaklı aşağı yukarı her cihazda olan bişey ama %40 çok fazla olmuş benim telefonda %5 %6 bi kalibre kaybı var mesela %10 şarja taktığım saniye %16 oluyor
  • Zaman zaman oluyor bu. Pil ömrünün bittiğini sanmıyorum. Pil kalibrasyonu yapın düzelir. İphone pil kalibrasyonu diye aratın forumda, bir arkadaş güzel açıklamıştı ben uyguladım düzelmişti.

• birebir aynı sorunu iphone 6s ile yaşadım.
    öncelikle konunun ios 10 ile alakası yok zira bu sorun ios 9 varken yaşanmaya başladı hatta ios 10 belki düzeltir diye ummuştum fakat çare olmadı.
    apple store'u 1 ve online apple destek bölümünü birçok kez ziyaret ettim. onlineda restore vb. klasik çözüm yöntemleri denenip sorun birkaç gün düzelmiş gibi görünse de uzun vadede devam edince store'a yönlendirdiler. store'da pilde sorun olmadığı bilgisi verildi (zaten 8-9 ayda pil bitiyorsa o da başlı baaşına bir sorun demektir) bir süre kendi servis bölümlerinde kontrol ettikten sonra anakart arızası olduğu ve değişim kararı verildi. a1633 kodlu amerikan cdma cihaz olduğu için italyadaki apple storeda değişim yapıldı. bu arada sorun bende zaman zaman yaşanıyordu. mesela bazen %1'e iniyor ve orada belki yarım saat kullanabiliyorken bazen de olmadık yerde %20'lerde kapanıyordu. bir de yaklaşık 1 ay kadar sorunsuz kullandığım bir dönem oldu o dönemde de webde bulduğum pil kalibrasyonu yöntemlerini denemiştim. tesadüf de olabilir faydalı olmuş da olabilir ama kalıcı bir çözüm olmadığını belirteyim.

• Starbury8 S kullanıcısına yanıt
    Benim eski telefonda(4S) ios 8 varken telefon %15-12-10-5 gibi farklı değerlerde kapanıyordu.
    Sonra downgrade yöntemi ios 6 ya dönmüştüm, hem pil sürem uzamıştı hemde %1 e kadar sorunsuz kullanıyordum.
    Daha sonra ios 9'a güncelledim belli bir süre sonra aynı şey oldu bu seferde pil kalibrasyonu yaparak düzeldi, şimdi eşim kullanıyor öyle kapanma sorunu yok.
  • Apple müşteri hizmetleriyle görüştüm, garantisinin bitmesine 13 gün var garantiden pili değiştirin en iyisi dedi.

Ben Eskişehir'deyim, değişiklik için burda yapabilirler mi? Yoksa İstanbul'a mı gitmem gerek arkadaşlar ?

• Bunu bir deneyin, ben denemiştim düzelmişti, vesile ile infom@n arkadaşa teşekkür ederim.

Orijinalden alıntı: infom@n

iDevice pil Kalibrasyonu
    1- Cihazımızın pil seviyesi kaç olursa olsun şarj aletiyle şarja takıyoruz.
    2- Cihaz şarjdayken Home + Power tuşuna aynı anda basıp Apple logosu gözükene kadar basılı tutuyoruz. Cihaza reset atışmış olduk. ( Tanılarda Reset Counter ıvır zıvır diye bir tanı oluşur.)
    3- Pil seviyemiz %100 olduktan sonra 30 dakika civarı daha şarj ediyoruz.
    4- Cihazı şarjdan çıkarıyoruz.
    5- Cihazı yeniden başlatmadan ve tekrar şarja takmadan pil %0 olup Telefon kendi kapanana kadar normal bir şekilde kullanıyoruz. Bu süreçte pil sömüren oyunlardan uzak dursak iyi olur. Cihazı daha doğrusu pili ısıtmamaya özen gösterin.
    6- Pili tükenip kapanmış cihazı şarja takıp yine tam dolduruyoruz.
    Artık normal bir şekilde istediğiniz gibi cihazı kullanabilir, şarja takıp çıkarabilir, kapatıp açabilirsiniz.
    Ne zaman yapmak gerekli?
    *Asılsız kullanım önerilerine uyup uzun süre cihazın şarjını tam bitirmemiş ve/veya tam doldurmamışsak.
    *Cihaz %10-20 gibi değerlerde pili bitip kapanıyorsa. (%100 çözüm)
    *Cihazın Pil ölçümü tutarsızsa (%100 çözüm)
    *Cihazın pili kötü gitmeye başladıysa (duruma göre başarılı çözüm)
    *Cihazı kapatıp açtıktan sonra Kullanım ve Bekleme süreleri tire - tire - oluyorsa (%100 çözüm),
    *Cihazın pilini değiştirmişsek (%100 çözüm)
    bu işlem faydalı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

Bunu bir deneyin, ben denemiştim düzelmişti, vesile ile infom@n arkadaşa teşekkür ederim.

Orijinalden alıntı: infom@n

iDevice pil Kalibrasyonu
    1- Cihazımızın pil seviyesi kaç olursa olsun şarj aletiyle şarja takıyoruz.
    2- Cihaz şarjdayken Home + Power tuşuna aynı anda basıp Apple logosu gözükene kadar basılı tutuyoruz. Cihaza reset atışmış olduk. ( Tanılarda Reset Counter ıvır zıvır diye bir tanı oluşur.)
    3- Pil seviyemiz %100 olduktan sonra 30 dakika civarı daha şarj ediyoruz.
    4- Cihazı şarjdan çıkarıyoruz.
    5- Cihazı yeniden başlatmadan ve tekrar şarja takmadan pil %0 olup Telefon kendi kapanana kadar normal bir şekilde kullanıyoruz. Bu süreçte pil sömüren oyunlardan uzak dursak iyi olur. Cihazı daha doğrusu pili ısıtmamaya özen gösterin.
    6- Pili tükenip kapanmış cihazı şarja takıp yine tam dolduruyoruz.
    Artık normal bir şekilde istediğiniz gibi cihazı kullanabilir, şarja takıp çıkarabilir, kapatıp açabilirsiniz.
    Ne zaman yapmak gerekli?
    *Asılsız kullanım önerilerine uyup uzun süre cihazın şarjını tam bitirmemiş ve/veya tam doldurmamışsak.
    *Cihaz %10-20 gibi değerlerde pili bitip kapanıyorsa. (%100 çözüm)
    *Cihazın Pil ölçümü tutarsızsa (%100 çözüm)
    *Cihazın pili kötü gitmeye başladıysa (duruma göre başarılı çözüm)
    *Cihazı kapatıp açtıktan sonra Kullanım ve Bekleme süreleri tire - tire - oluyorsa (%100 çözüm),
    *Cihazın pilini değiştirmişsek (%100 çözüm)
    bu işlem faydalı olacaktır.

Hocam bunu da 2-3 defa yaptım bi işe yaramadı. Daha doğrusu biraz farketti diyelim ama 2-3 şarjdan sonra eski haline döndü.

Eskişehir pupa iPhone servisine gittim, 15-20 gün beklemem gerektiğini söylediler İstanbul'a gidersem hemen halledermişiz. Giden var mı? Randevu almak lazımmış vay arkadaş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.