Şimdi Ara

Sapphire R9 280x Boşta Yüksek Frekans Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartı boşta resimdeki gibi çalışıyor ve bu da doğal olarak sıcaklığı arttırıyor. 2 haftadan bu yana gerek yabancı gereksi Türkçe forumlarda konuyla alakalı herhangi bir çözüm bulamadım.

Sistem özelliklerim:
    Anakart: MSI 970 Gaming
    Ekran Kartı: Sapphire R9 280x Tri-X OC
    İşlemci: AMD FX 8320 (4.4 GHz)
    PSU: OCZ ZS759W-EU

• Arkadaşlar bilgisi olan yok mu?
  • 280x 16.12.2 uzay montaj

380 16.11.5 kartin fanlari donmuyor bol fanli kasa.

surucuden diyecem ama iki farkli surucu gosterdim.amd uvd bug diye aratsana bi sanirim senin sorun bu.cok eski bir surucu kurup deneyebilirsin mesela 15.7.1 ya da 15'le baslayan baska bir surucu olabilir.sorunun neden oldugunu anlarsan en azindan yeni surucu kullansan bile sebebini bilirsin.

• Sağol kardeşim araştırıyorum ve kendim birşeyler deniyorum bakalım. Sistemi yeniden başlattığım zaman sorun bir süreliğine çözülüyor fakat neyi açınca yeniden sorun baş gösteriyor bilmediğim için görev yöneticisinden ekran alıntısı aldım bakalım. Sorun tekrar baş gösterdiğinde karşılaştırma yapacağım eğer bilgisayarda ekran kartını zorlayan arka plan uygulaması varsa görmüş olurum.

bu da olmazsa senin dediğini deneyeceğim.
  • Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum, sorun hala devam etmektedir.
  • Virüs olma ihtimali?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Virüs olma ihtimalini düşündüm ve bir kaç yöntemle taradım fakat birşey çıkmadı. Ayrıca yeniden başlatmadan 6-7 saat sonra devreye giren bir virüs görmedim bugüne kadar.
  • burcakteke kullanıcısına yanıt
    Virüs (mining vs.) olup olmadığını anlamak için ekran kartının yüküne bakın (GPU load). Onun dışında DDU ile sürücüleri temizleyip baştan kurmanızı öneririm.
  • Sürücüye temiz kurulum yaptım hata düzelmedi. Ekran kartının kullanımı ise sorun olduğu zaman %0 yani yük bindiren birşey de yok.
  • Sürücüden oluyor sanırım youtube izlediğimde kart 500 1500 çalışıyor sonrasında 300 500 e geri dönüyordu ama bazen takılı kalıyordu

16.11 sürücüsüne geçince baya bi düzeldi gibi

Kartım 280x

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.