Şimdi Ara

## Sapphire HD 4850 TOXIC ve HD 4850 1GB Modellerini Duyurdu ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada HIS'in Türkiye sorumlusu ile konusma fırsatı yakaladım ve HD 4800 ICEQ serisini de sordum. HIS'in yeni kartları büyük ihtimalle Ağustos ayı içerisinde Türkiye'de olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Bu arada HIS'in Türkiye sorumlusu ile konusma fırsatı yakaladım ve HD 4800 ICEQ serisini de sordum. HIS'in yeni kartları büyük ihtimalle Ağustos ayı içerisinde Türkiye'de olacak.

Şu an için alacak gücüm yok ama anladığım kadarı ile HIS serisini alcak baya arkadaş var hele bi onlar alsın bizde tribunden seyredeceğiz 45 nm phenomları bekliyorum onlar gelene kadar sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLooDWoLF

HAngisi toxic anlamadım ? bakır soğutmalı olan hoşuma gitti ramleride soğutma takmışlar güzel olmuş bide fiyat lazım ;)

üstteki toxic...ama ben toxic i 3870 teki gibi vapor-x soğutmalı bekliyordum ...yine de soğutma konusunda başarılı olacaktır....
  • quote:

Orjinalden alıntı: carouserm

bu kartlar gerçekten güzel
    ama anlamadıgım neden ati nvidia gibi albenili ürünler yapmıyor
    gpular kartlar iyi şekil şemal kötü :)

mühim olan görüntüsü degilk yaptıgı iş
    dışına şekil verince ne degişecek
    artı bu haberdeki kartlar sapphirenin kendi tasarımı atinin referans tasarımını kullanmamış adamlar
    birde ayi f/p odaklı ürünler sunuyor bu ara
    bu arada referans tasarım ın dışına çıkılmış hız aşırtılmış modellerin gelmesi güzel bir haber 4870 lerde ne zaman yapacaklar bakalım
  • teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

şeklin ne önemi var.. kartları güzellik yarışmasına sokacak değiliz... yada oyunlar açılırken kartın şekline göre açılmıyor...

quote:

Orjinalden alıntı: yonex78

quote:

Orjinalden alıntı: carouserm

bu kartlar gerçekten güzel
    ama anlamadıgım neden ati nvidia gibi albenili ürünler yapmıyor
    gpular kartlar iyi şekil şemal kötü :)

mühim olan görüntüsü degilk yaptıgı iş
    dışına şekil verince ne degişecek
    artı bu haberdeki kartlar sapphirenin kendi tasarımı atinin referans tasarımını kullanmamış adamlar
    birde ayi f/p odaklı ürünler sunuyor bu ara
    bu arada referans tasarım ın dışına çıkılmış hız aşırtılmış modellerin gelmesi güzel bir haber 4870 lerde ne zaman yapacaklar bakalım

Doğru ama bir ekran kartı değerlendirilirken performansla beraber fiyat ve görüntüsünede bakılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoNGBoLT -- 17 Temmuz 2008; 21:53:00 >

• ha birde biraz sade olabilir ama bana göre gigabyte ın hd 4850 si sapphirinkinden daha güzel çizgileriyle renkleriyle

## Sapphire HD 4850 TOXIC ve HD 4850 1GB Modellerini Duyurdu ##

bu da onun resmi
  • İlginç bir test sonucu.

• tam komedi o site zaten benim saçma siteler listesine girdi 10 fps farketmiş 2 gpu
  • şu 4870 x2 piyasaya biraz ucuz çıksada millet alsa yaa çok güzel olur !
  • Şekli berbat Nvidia Geforce dan şaşmayalım
  • toxic guzel fiyatida iyi.

ama 1gb 4850 modelinin fiyatini aklim almiyor. 194euro ona vercegime 202euroya 4870 alirim. cok daha fazla performans verir. zaten simdiye kadar 1gb ram ile ciddi performans artisi sagliyan hic bir seri gormedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

İlginç bir test sonucu.

/>

bariz bi sekilde sonucu cpu gucu limitlemis.
  • quote:

Ha bide 1 gblık modelin 1 gb belleği ne kadar kullanabileceği şüphe konusu onun yerine gddr4 lük bi model çıkarsalar (256 ) mb lık gddr 4 lük model çıksa bi alternatif olabilir

1gb ın gereksizliği konusunda belkide haklı olabilirsin ama 256mb lık bellek 4850 ye kesinlikle yetmeyecektir. 8800gt lerin 256 mb lık versiyonlarını bi araştırırsan hak vericeksin
  • quote:

Orjinalden alıntı: melyyh

quote:

Ha bide 1 gblık modelin 1 gb belleği ne kadar kullanabileceği şüphe konusu onun yerine gddr4 lük bi model çıkarsalar (256 ) mb lık gddr 4 lük model çıksa bi alternatif olabilir

1gb ın gereksizliği konusunda belkide haklı olabilirsin ama 256mb lık bellek 4850 ye kesinlikle yetmeyecektir. 8800gt lerin 256 mb lık versiyonlarını bi araştırırsan hak vericeksin

256 mb mı ? şaka mı _
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Bu arada HIS'in Türkiye sorumlusu ile konusma fırsatı yakaladım ve HD 4800 ICEQ serisini de sordum. HIS'in yeni kartları büyük ihtimalle Ağustos ayı içerisinde Türkiye'de olacak.

Ağustos un sonunda olur herhalde o da eylüde yaygınlaşır nvidia da 55nm lik 280 leri cıkarır ve 4870 alacakken 280 alırız HIS de köşe olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: melyyh

quote:

8800gt lerin 256 mb lık versiyonlarını bi araştırırsan hak vericeksin

8800 GT'nin 256'lığıyla Radeon'un ilgisi yok.

3850 256'yı gördük, 8800 GT 256 rezilliği yanında ne kadar iyi kaldığını, belleğin yaratığı kayıp açısından. Ki, GeForce'nin ezik bellek yönetimi yüzünden 3850 256, 8800 GT 256'yı rahatlıkla tokatlayabiliyordu.

Yani, çıkacak bir HD 4850 256 MB, 8800 GT 256 örneğinden çok daha farklı olacaktır.
    Ancak, bu, 256 MB belleğin, Radeon bellek yönetimine rağmen 4850 için hayli yetersiz kalacağı gerçeğini değiştirmez. 4850 256 MB gibi bir şey, umarım çıkmaz(çıkmayacaktır zaten). Gerek yok o tür abuk şeylere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 18 Temmuz 2008; 0:24:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: darkaura

quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

İlginç bir test sonucu.

/>

bariz bi sekilde sonucu cpu gucu limitlemis.

AMD sistem kullanılsaydı, darboğaz olmazdı.

• Bu kadar yazı arsından benim soruma bir karşılık veren olurmu bilmiyorum ama olsun ben yinede sorayım bu vga ların pcb'lerinin arkasındada ram'ler varmı acaba eğer varsa pek hoş olmazda soğutma bakumundan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nehalem

Bu kadar yazı arsından benim soruma bir karşılık veren olurmu bilmiyorum ama olsun ben yinede sorayım bu vga ların pcb'lerinin arkasındada ram'ler varmı acaba eğer varsa pek hoş olmazda soğutma bakumundan.

Hayır HD4800 serisinde arkada ram bulunmuyor. HD4870X2 hariç tabi...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.