Şimdi Ara

## Sapphire'den DirectX 10 Destekli 4 Yeni AGP Ekran Kartı Geliyor ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyatları hakkında bir bilgi yok sanırım?..
  • 2400 serisinin kutusuna oğlan resmi koymuşlar..
  • Elime 2600 xt geçerse 7600gs sonic ile karşılaştırmalı testlerini yaparım.

Tahminim 7600gs o/c lu başabaş bi mücadele olur
  • AGP kullanıcıları için sevindirici haber ama ciddi manada AGP ekran kartlarında sona yaklaşılıyor.Bir kaç sene içinde kullanmakta olduğumuz pcı- ex destekli olanlarda tarihi eser gibi olacak çünkü pcı-ex 2.0 gibi bir isimli daha geniş bant genişliği sunan kartlar çıkacak.Şu an için belirtilen 16gb/sn gibi bir bant genişliği.Herkese iyi günler
  • pci ex yeni ekran kartı satmak için güzel bir oyundu. afiyet olsun biz kullanıcılara.. pci ex le agp arasında hiçbir zaman performans farkı olmadı.
  • agp kullanıcıları için güze haber fakat agp için yapılan yatırımın bu satten sonra boş olduğuna inanıyorum
  • Arkadaşlar anlamadığım bir şey, bu kartların kutusunda AGP 8X yazıyor ama en altta da Crossfire logosu var. AGP'de nasıl olacak bu iş
  • agp için kartlar çıkıyor ama aynı özellikteki pci-ex türü ekran kartları daha ucuz...muhtemelen bunun dengi 8500 gt dir.ve 8500 gtden pahalı olacaktır.
  • Agp sistemlerdeki eskiyen işlemcilerin yapacağı darboğaz yüzünden agp'ye yatırım mantıklı değil. Bunu kartı alıp sisteminize taktıktan sonra yaptığınız bir başarım ölçümünün sonucu beklediğinizden düşük çıkınca daha iyi anlıyorsunuz. Ben de bunu P4 2.4 makineme 7600 GT takınca daha iyi anladım. 3DMark05'te en az 1000 puan kaybım var.
  • Güzel düşünülmüş ancak bu zamanda DX10 kartlara geçiş yapanlar arasında AGP ile devam eden oldukça az olur

nForcer arkadaşın söylediği düşüncede oldukça mantıklı
  • AMD-ATi bilindiği gibi R600′ün yanı sıra giriş ve orta segmente yönelik olarak RV610 (Radeon HD 2400) ve RV630 (Radeon HD 2600) modellerini de hazırlamakta. Özellikle firmanıon orta segmentte yarışacak serisi olan Radeon HD 2600′e yönelik olarak OCWorkbench‘in yayınladığı yeni test sonuçları ortaya çıktı.

XT ve Pro olmak üzere iki modeli gelmesi beklenen RAdeon HD 2600 serisine yönelik olarak ortaya çıkan test sonuçlarının RV630XT yani Radeon HD 2600XT modeline ait olduğu bleitilmekte. Test SOnuçları şu şekilde;

- 3DMark 2005: 12500
    - 3DMark 2006: 5600

Test sonuçları itibariyle DirectX 9 tarafında X1950 Pro ile benzer sonuçlara imza atan RV630XT Nvidia’nın GeForce 8600 serisi ile mücadele edecek. RV630′un yanı sıra GeForce 8300, 8400 ve 8500 serisine yönelik olarak ise AMD-ATi RV610′u hazırlıyor. RV610 tabanlı kartların XT ve Pro olmak üzere iki farklı modeli olacağı belirtilmekte.
    alıntıdır

• Fx 57 hocam 2600 serisi pci-e ne zaman piyasada yerini alabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Versalid

Agpci kaldimi ya bunlari alicak

SAYIN ARKADAŞIM Türkiyedeki pc kullanıcılarının %48 i AGP li sistem kullanıyor bilgilerinize arz ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAX GAMER

quote:

Orjinalden alıntı: Versalid

Agpci kaldimi ya bunlari alicak

SAYIN ARKADAŞIM Türkiyedeki pc kullanıcılarının %48 i AGP li sistem kullanıyor bilgilerinize arz ederim
    Onların büyük bir kısmı da pci-e sisteme geçmek istiyor.
  • hala agp sistemi olanlar , dx10 agp kart alırken bir daha düşünsünler. Çünki son çıkan bütün dx10 dx9 demolar artık 64 bit işlemci (sse2 sse3 desteği vs) istiyorlar. yani athlonxp si olanlar uzak dursunlar dx10 agp kartlardan. yazık olmasın paralarına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 29 Mayıs 2007; 19:46:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: disorderpunk

hala agp sistemi olanlar , dx10 agp kart alırken bir daha düşünsünler. Çünki son çıkan bütün dx10 dx9 demolar artık 64 bit işlemci (sse2 sse3 desteği vs) istiyorlar. yani athlonxp si olanlar uzak dursunlar dx10 agp kartlardan. yazık olmasın paralarına

yani benden bahsediyorsun arkadaşım bende imzamdaki x1950XTX ile son nokta demiştim ama dx10 lar çıksında bakalım bu sistem beni 2 sene daha götürsün yeterli benim için ondan sonra x4 bir sistem toplarız artık pci-ex 32x falan olur gerçi
  • AGP ci kimse pek kalmamıştır. Kalsa bile o sisteme bu ekran kartı biraz lüks kaçar
  • AGP ci olarak Ben varım ve iddaa da ederim ben o kartla iki yıl idare ederim sizde elinizdeki son model sistemle 2 yıl idare edeceksiniz. sata II nin bant genişliğinin teorisi gibi pci-e kartların teoriside tam olarak kullanılamazken ve 2 yıllık süreçte pci-e2 lere geçiş yapılacakken ddr3 sistemler önümüzdeyken agp sistemi olan birinin şu anda geçiş süresinde onca parayı sokağa atıp yeni sistem toplaması fazlası ile gereksiz ama tonla param var herşeyin en güzeli olsun diyorsa ona da saygı duyarız. pci-e ler çıktığında da aynı şeyi söylemişlerdi 3 yıl oldu performans ortada ve su anda ati 1950 ve üstü kartlar ile yeni yeni agp veriyolu zorlanmaya başlandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ailkem -- 29 Mayıs 2007; 22:25:03 >
  • quote:

ailkem
    AGP ci olarak Ben varım ve iddaa da ederim ben o kartla iki yıl idare ederim sizde elinizdeki son model sistemle 2 yıl idare edeceksiniz. sata II nin bant genişliğinin teorisi gibi pci-e kartların teoriside tam olarak kullanılamazken ve 2 yıllık süreçte pci-e2 lere geçiş yapılacakken ddr3 sistemler önümüzdeyken agp sistemi olan birinin şu anda geçiş süresinde onca parayı sokağa atıp yeni sistem toplaması fazlası ile gereksiz ama tonla param var herşeyin en güzeli olsun diyorsa ona da saygı duyarız. pci-e ler çıktığında da aynı şeyi söylemişlerdi 3 yıl oldu performans ortada ve su anda ati 1950 ve üstü kartlar ile yeni yeni agp veriyolu zorlanmaya başlandı

+1
    Arkadaş özetlemiş

• benim gibi agp ciler için güsel haber
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.