Şimdi Ara

Samsung'un Tizen işletim sisteminde 27.000 hata bulundu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tek tek saydınız mı ? Saymadıysanız bunları sayabilen program otomatik onarımda yapabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WP ve Tizen'den bu saatten sonra yol olmaz ,rakip hiç olmaz.Android ve İOS işi iyice ilerlettiler.

• ;

• 27.000 nedir ya :)
  • 72.500.000 x 900 / 2.400.000 = 27.187 böyle varsayım mı olur ? ne kadar saçma, hataların bi tanımını yapsın önce. Atıyorum kodu okuması kolay olsun diye 2 satır yazması gerekirken tek satır yazarsa programcı, bunuda mı hata olarak sayıyor.

• Yazılımın irdelenmesi donanım kadar kolay değildir ama 27.000 hata da pek gerçekçi gelmiyor bana.

Sonuçta bu işletim sistemi Bada gibi değil. Zaten Bada Linux'un aslını yaşatamamıştı kapalı kaynak olmasıyla da. Ama Samsung Linux oyununda yabancı bir üye değil. Gerek Limo OS gerek Bada gerek Android gerekse de şimdiki Tizen.

Ama Tizen'e bakacak olursak. Tizen zaten Intel'in Moblin'den (yeni Meego) sonra kendine bir partner araması (o da Samsung) sonucu ortaya çıkmıştı. Tabi sonra Samsung kuruluşta daha etkin bir üye olmaya başlaması ile işin rengi değişmişti. Yani Tizen zaten sil baştan bir işletim sistemi değil hataları kesinlikle vardır, en basit örnek Google hala günbegün android hatalarını çözmekle uğraşıyor yeni özellikler getireceğine.

Bir Sailfish olma umudu taşımadı zaten Tüzen. Taşımaz da. Sailfish Meego'dan ilham alıp sil baştan ilerleyen bir işletim sistemi. Tizen ise olan mirası kapıp üzerine bir şeyler koymaya çalışan bir işletim sistemi. Evet akla ilk olarak akrabası Android'i sonra da muazzamlığı ile akıllarda yer edinmiş Symbian'ı getiriyor.

Samsung'u günahım kadar sevmem, telefonlarına hala uyuz oluyorum, ama gidip bu konuda Apple'ı getirmek saçma olmuş.

Ona bakarsanız Limo & Tizen & Sailfish & Meego ile Android; Android ve iOS 'den daha uzak akrabalar. Çünkü Linux çekirdeğinden oluşturulmuş işletim sistemi ve dağıtımları Unix Like sistemler. iOS ve Tartışmamız gereken burada Apple'ın ne kadar stabil bir işletim sistemi yaptığından ziyade Samsung'un işi ne kadar büyüttüğü ve günümüze gelene kadar ne kadar yol kat ettiği olmalıydı.

Ayrıca Tizen UI televizyonda hala kepenkleri indirmiş Firefox OS'un gerisinde aynı şekilde mobilde bile geride UI olarak.

Firefox OS çok tutmadı belki ama UI olarak hâlâ kök söktürüyor diğerlerine bu konuda. Panasonic Firefox OS TV ler bunun en ama en güzel örneği bence.

Keşke az Sailfish'e baksalar arayüz olarak. Anladık televizyonda başına buyruk ilerlediler ama mobilde bu bir yere kadar gider. Şimdiden Hintli arkadaşlarımız söylenmeye başladı o fiyata YU ve Micromax'ın android cihazları var neden senin o pis Tizen telefonunu alayım diye. Sıkıntılı yani. Mesela amiral gemilerinde ve diğer android cihazlarında çoğu kişi kabul etmese bile buram buram Symbian Belle kokuyor.

Eski Nokia ölmüş olsa da ruhu hala çoğu cihazda ilk günkü gibi yaşıyor burası da kesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım 27.000 Türkçe karakter kullandılar

• gidin adam akıllı nexus falan googlenin kendi saf androidlerinnden alın bu ZAMZUNG!!

yazılımda berbat touch wiz denen arayuz yok kekstra ekstra çöp sistem modifikasyonları
    am
    yanı samsung donanım yapar anca kodlarken arkadaşın dedigi gibi sarhoşken kodluyor bunlar heralde zamzung s9 modeline yazılımı berbat ya dolduruyor gereksiz donanımı

yok 6 gb ram falan saf android 9.0 2-3 gb ram orta sınıf bir cihazda rahat rahat

açılır adamlar her ne hikmetse yazılım eksikliğini donanımla kapatmaya uğraşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Microsoft gibi yazılım devi beceremedi bi cep telefonu sistemi yapmayı. Samsunga neden bu kadar gülündü anlamadım. Adamlar sonuçta akıllı telefon sektöründe (Dolaylı olarakta yazılım sektöründe) en fazla 10 senedir varlar...

Bi yerden başladılar ve umarım gelişir.
    hocam microsoft beceremedi değil bence gayet güzel becerebiliyordu. ne olduysa becermek istemedi kasıtlı olarak bitirdi.

• Samsung yıllar önce bada os diye bir işletim sistemi çıkarmıştı wave telefonlarda kullandığı. Hiç bir yazılım desteği yapmadı. Cihazlar çöp oldu gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

gidin adam akıllı nexus falan googlenin kendi saf androidlerinnden alın bu ZAMZUNG!!

yazılımda berbat touch wiz denen arayuz yok kekstra ekstra çöp sistem modifikasyonları
    am
    yanı samsung donanım yapar anca kodlarken arkadaşın dedigi gibi sarhoşken kodluyor bunlar heralde zamzung s9 modeline yazılımı berbat ya dolduruyor gereksiz donanımı

yok 6 gb ram falan saf android 9.0 2-3 gb ram orta sınıf bir cihazda rahat rahat

açılır adamlar her ne hikmetse yazılım eksikliğini donanımla kapatmaya uğraşıyor
    Zamanında s3 gibi eski modeller kullanıp samsung kasıyor yaa diye laf atmayın android 7.0 nougat sonrası experience arayüzü ile çıgır atlattılar o eski hantal touchwizden eser kalmadı tamam mı adınıda arayüzünüde yenilediler touchwiz yok artık experience var bunu aklınıza kazıyın. Ayrıca saf android dünün aynısı arayüzde ilerleme yok içi bomboş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung sayesinde adını duyurmak isteyen biri daha. Ortaya gerçek dışı bir rakam atılmış ama amaç farklı. Donanım haber editörleri keşke iyi bir araştırma yapıp işin gerçekliğini öğrendikten sonra haber yapsaydı.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.