Şimdi Ara

Samsung'un mobil telefon pazarındaki payı düşüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimi attığımı kurutuyorum Bekleyin beyler yakında 2.el araç fiyatlarını da düşüreceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayni cihazi temcit pilavi gibi isitip isitip tuketicinin onune koyarsa olacagi budur. Beter olsun.
    Samsung fanboylari da bu yorumu - lesin ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

samsung ve sonyden nefret edıyorum gercekten cok ıtıcı fırmalar...

Sony hakkındaki fikrin tek sana ait sanırım. Sony tamamiyle itici olsaydı oyun konsolunda Microsoft'a fark atamazdı herhalde.
  • Samsungu bitiren yazilim kismi ve kasa kalitesi.. nokianinki de plastik ama hissiyatlar cok farkli.. soyulan dokulen krom renkli boyalar vs hep imajini zedeleyen seyler..yazilim ise diger androidlere kiyasla cok hantal.. touchwiz arayuzunu cok begeniyorum ama yeniden elden gecmesi sart.. ek olarak sacma sapan uygulamalarin silinememesi de bir eksi... onun disinda marketlerdeki samsung tanitim elemanlarinin bir cogu cok bilgisiz..

lakin su konularda haklarini yemiyim teknik servisleri ve musteri temsilcileri cok iyi..

• Aramızda üye gibi gözüken ama firma çalışanları ( birçoğu kendilerini gizlemekteler nedense ifade etmiyorlar da ama yazılarını uzunca takip edildiğinde detaylardan ipuçlarını yakalayabilirsiniz de ) var yani objektif olamayanların yorumlarına yapılacak eksilemelerden de rahatsız olanlar belli ki şikayet etmişler.

Samsung kasa kalitesi ve KNOX ile custom ROM öldürülmesi de Samsung mobil cihazlarına ola ilgiyi azaltmakta.

Samsung pek kullanılmayan sensörler ( kızılötesi nabız ölçer vs.. ) eklemeye devam ettikçe kendi arayüzüne köklü yeni bir arayüz çıkartmadığı sürece LAG sorunu yine de devam edecektir.

Sony Android 4.4.4 çıkartalı haftalar oldu ama Samsung bu tür güncellemeleri önce amiral veya yeni telefonlara yayınlama politikaları yüzünden de güncel kalınamaması veya SIRASINI bekleme olgusunu yarattıkları için de tüketicilerden de tepki almaktalar .

Yıllardır Samsung ürünleri kullanan biri olarak Samsung un bu haline hiç şaşırmadım.

Hatta Samsung daha fazla düşecekte .

Kasıtlı eski donanımlar işlemcileri yeni tabletlerine üstelik kendi işlemcilerini GPU larını dayatmaları da ayrıca bir fiyasko .

Isınmalar pasif soğumalardan kasanın tamamen metal olamayışı ile çözemeyecek kadar aymaz olmaları kolay üretim diye plastik türevlerinde dayatmaları ayrıca kullanılan plastik türevinin metal görünümlü yan tarafların metalik boya görünümlü olupta pul pul soyulması kısa sürede üstelik kayganlık vermesi ergonomi açıdan da fiyasko oluşu göz önünde alındığında Samsung tabiki gerileyecektir

Bu gerileme daha başlangıç daha beteri de geliyor.

Kore'deki tepe yöneticiler biliyor bu durumu tüketici uyandığında anca bir adım atarlar ama atılacak çok adım var atmıyorlar kaybediyorlar.

• Düşen pazar payında boşalan yeri kim doldurdu acaba? Eğer sektöre yeni kan girişi varsa belki olumlu karşılanabilir ama sadece rol değişimi olacaksa gelecek adına o kadar sevinmek için erken bence.

Buralarda ne kadar kızsak da alternatif olmadığı için bir sonraki cihaz değişiminde gidip yine bunlardan mal alıyorsak havanda su dövmüş oluruz maalesef (güncel siyasi yorumlara "paralel" bir benzerlik oldu :) )

• +, - olayının kaldırıldığını şuan öğrendim bende kaç gündür neden göremiyorum diyordum bence çok kötü olmuş bu durum bende yorumları okumuyorum artık ve DH eski itibarını kaybediyor bu üzücü bir durum.

• giray94 G kullanıcısına yanıt
    çok iyi oldu anlayanda anlaymayanda bilen de bilmeyende yorum yazıyordu gereksiz gereksiz yazılar data israfından başka bişey değildi
  • Battığın günleri görmek dileğiyle samsungcum

• Birçok sektörde bulunmalarının verdiği güvende var.

Nokia gibi ya da Htc gibi değiller.

Mobilden çekilseler bile fazla zarar etmezler.

Ne kadar satarsak o kar mantalitesi var.

Geri bildirimleri değerlendirmiyorlar sanırım.

İyi ki bu + - olayına son verdiler.

Milletin çoğu teknolojiden habersiz.

Forumun konudışı en çok ilgi gören yeri.

Oradan bu konulara gelenlerin çoğuda bilinçsiz.
  • Samsung'un düşmesi kadar normal bir durum olamaz.Piyasada s5 yerine alınabilecek 10 tane cihaz var eskiden s3 yerine alıcağın kaç cihaz vardı.One x,iphone başka aklıma gelmiyor.Ne arayüz ne de kullanılan malzeme ile ilgili diğer firmalar arayı kapatıyor kapatacak çok normal bir durum...
  • Samsun=ÇÖP

Not: Samsung kullanıcısıyım.
  • +- kalkmasi kotu oldu.Fanboylarin eksi yagmuruna tuttugu mesajlarda genelde dogru birsey soylenmis,fanboylar edecek laf bulamayip eksilemis oluyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknolojiden anlamayan hodukleri biraz siteden uzak tutar belki bu +- mevzusunun kalkmis olmasi.

• Gerçekten de şu artı/eksi işini kaldırmaları çok kötü olmuş, tüm yorumları okumak saçma ve yorucu...

• 6 ayda 223 milyon telefon satmış firma. Bu hızla giderse de yil sonu 400 milyon civarı satmış olacak. Geçen sene 320 milyon satmışlardı. He geriliyorlar sevinin siz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdiva -- 19 Ağustos 2014; 10:34:18 >
  • Yılın ilk altı ayında Samsung'un sattığı toplam mobil telefon sayısı 223 milyon oldu

artık htc fanboyları falan hiç yorum yapmasın bence adamlar bitirmiş işi.

• Yıl önce diyorduk samsung artık yaptığı rekor satışların,karların karşılığını yazılım ve tasarım alanında yapacağı işlerle vermeli diye şuan görüyoruz ki LG,SONY,HTC cihazlarının yanında Samsungu görmüyoruz maalesef tren kaçtı gibi samsung.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • S3 ten sonra samsung zor demiştim Z1 ile mutluyum şuan :)

• salağa yatmanın da bir karşılığı var bu globâl dünyada.

s1 ve s2 ile paraları kazandılar kazandılar, sonra nokia'nın yaptığı gibi nasılsa satılıyor diye aynı ürünün kabını değiştirip 3 senedir önümüze koyuyorlar. note2 ve note3 modelleri de olmasaydı, zordu işleri şimdi. note4 fiyasko olursa, bir de üstüne fiyat konusuna da bir ayar çekmezler ise, samsung pazar payı olarak kısa sürede %20 nin altını görür bence.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.