Şimdi Ara

Samsung Televizyonlarda 3d

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung 46 es 8000 televizyonum var. 3d film izlerken sinemadaki 3d havasını alamıyorum. örneğin balonlar bana doğru gelmiyor. Hafif bir derinlik var. Sanki tiyatro izliyorum. Tüm ayarları kurcaladım. Bunun bir ayarı var mıdır?

• O Bahsettiğiniz olay LG lerde mevcut hocam,Lg ile pasif gözlük ile izledim süper 3d'si mevcut...
  • SAMSUNG 40ES6140 FHD 3D LED LCD TV aldım bir süre önce sinemadaki gibi hissediuorum bence marka ile değil model ile alakalı olabilir

Gerçi sizinki daha üst model ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00000001 -- 5 Mayıs 2013; 12:31:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

O Bahsettiğiniz olay LG lerde mevcut hocam,Lg ile pasif gözlük ile izledim süper 3d'si mevcut...

Yani sallanır da bu kadar sallanmaz, konu hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar senin mesaj sayına bakıp "bu adam doğru söylüyordur" diyecektir.Bilgi paylaşacaksan doğru bilgi paylaş, bir yararı olsun.

Sorunun cevabına gelince,

Ekrandan dışarı çıkma diye tabir ettiğimiz pop-out efekler, tamamen izlediğiniz 3D görsel ile ilgilidir. Bazı görüntüler ekrandan dışarı çıkıyormuş gibi olurken, bazı 3D'lerde sadece derinlik-perspektif efekti vardır. Örneğin 3D kalitesi ile ünlü Avatar filminde bile, bazı sahnelerde hiçbir efekt yokken, bazılarında nesneler tamamen ekrandan çıkıp üstümüze doğru geliyormuş gibi hissedilir. Bunun sebebi çoğunlukla izlenilen 3D görsel ile ilgilidir.

Çok kabaca ve kısaca,

3D görüntülerde farklı formatlar mevcuttur, SBS, half sbs, veya converted gibi çeşitleri vardır, piyasada satılan veya internette bulunan 3D filmlerin hepsi gerçek 3D değildir. Şöyleki çoğu film daha sonra pc platformunda editlenip allanıp pullanıp öyle izlemeye sunulur. Yani bunlar gerçek 3D değildir, 2D çekilip daha sonra bilgisayar efektleri sayesinde 3D adı altında satılır.SBS veya Half SBS diye tabir edilen filmler çoğu zaman en iyi kaliteyi verecektir.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: snoopcess

quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

O Bahsettiğiniz olay LG lerde mevcut hocam,Lg ile pasif gözlük ile izledim süper 3d'si mevcut...

Yani sallanır da bu kadar sallanmaz, konu hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar senin mesaj sayına bakıp "bu adam doğru söylüyordur" diyecektir.Bilgi paylaşacaksan doğru bilgi paylaş, bir yararı olsun.

Sorunun cevabına gelince,

Ekrandan dışarı çıkma diye tabir ettiğimiz pop-out efekler, tamamen izlediğiniz 3D görsel ile ilgilidir. Bazı görüntüler ekrandan dışarı çıkıyormuş gibi olurken, bazı 3D'lerde sadece derinlik-perspektif efekti vardır. Örneğin 3D kalitesi ile ünlü Avatar filminde bile, bazı sahnelerde hiçbir efekt yokken, bazılarında nesneler tamamen ekrandan çıkıp üstümüze doğru geliyormuş gibi hissedilir. Bunun sebebi çoğunlukla izlenilen 3D görsel ile ilgilidir.

Çok kabaca ve kısaca,

3D görüntülerde farklı formatlar mevcuttur, SBS, half sbs, veya converted gibi çeşitleri vardır, piyasada satılan veya internette bulunan 3D filmlerin hepsi gerçek 3D değildir. Şöyleki çoğu film daha sonra pc platformunda editlenip allanıp pullanıp öyle izlemeye sunulur. Yani bunlar gerçek 3D değildir, 2D çekilip daha sonra bilgisayar efektleri sayesinde 3D adı altında satılır.SBS veya Half SBS diye tabir edilen filmler çoğu zaman en iyi kaliteyi verecektir.

İyi forumlar.

Ne dediniz şimdi?

Ben herhangi bir markaya kötü mü dedim??

LG'lerde var,pasif gözlük ile süper 3D si var dedim yanlış bilgi mi bu şimdi??

Samsung da yok demedim dikkat ederseniz!!

LG tv lerinin pasif gözlük ile hem de gözü yormadan çok iyi 3D verdiğini düşündüğüm için yazdım,

Çok gereksiz bir alıntı olmuş kusura bakmayın...

Beni itham etmeyiniz lütfen..!!

• Ben bir markaya kötü dedin yada fanatiklik yaptın mı dedim? Hayır.

Sorulan soru şu, 46es8000 veya x marka x model tv'de 3d görüntüler dışarı çıkmıyor, neden?

Senin cevabın, aynen yazıyorum - O Bahsettiğiniz olay LG lerde mevcut hocam,Lg ile pasif gözlük ile izledim süper 3d'si mevcut...

Yani 46es8000 aldım diyor beyefendi, 3d pop-out efekt yok bir ayarı var mı diyor, sende diyorsun ki LG'de var o olay. Alakaya maydonoz.

Sony'de panasonic'te sharp'ta samsung'ta olmuyor mu yani bu dışarı çıkma diye tabir edilen pop-out efektler? Neden markaya vuruyorsun hemen onu anlamadım.

Kusura bakmadım tabii ki ama alıntı gereksiz falan değil gayet yerinde.
  • anca LG 3d koreli demoları izlersiniz mağazadaki gibi ..eve gelince 3d filmler çok kötü gelir pop-out bulmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 5 Mayıs 2013; 23:34:12 >
  • 46es8000 var diyorsun ve dışarı çıkma yok diyorsun, diğer mesajlarda arkadaşın belirttiği gibi filmin çekimiyle alakalı, mesela ben buz devri 4'ü sinemada izledim onda da hiç dışarı çıkma yoktu. Size dışarı çıkan 3d film tavsiyelerim, sammy's adventures( sammy nin maceraları), silent hill 2,ayı yogi. İzlediğim 3d lerde en çok bunlar iyiydi.Sammy de hele bir sahne var, yavru kaplumbağalar sana doğru burnunun ucuna kadar geliyorken arkadan da planktonlar geliyor,ilk izlediğimde kafamı arkaya çevirdim nerden geliyor bunlar diye, silent hill'de ise kül evin içine yağar, tabi bunların yüksek gb lisini ve 1080p olarak indirirsen veya bluray alırsan tadından yenmez.
  • lg tvlerin demusunu indirdim onu izliyorum kalite daha iyi. fakat burnumun dibine kadar gelmiyor. avatarı 3d olarak izledim hiç memnun kalmadım
  • elımde 150 kadar half sbs 3d film var imax belgesellerının hepsı var sayılır super...
    son durak serılerıde var muhtış bana göre
    ızmırde olan arkadaslarla fılm takası dusunebılırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.