Şimdi Ara

Samsung S.ATA2 1 TB 32MB HD103UJ hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

Sesleri senin için upload ettim dinle ve gör... Niye önerilmezmiş...
    Ayrıca sadece açılış-kapanışta yapmıyor bu sesi, windows üzerinde mesela film izlerken hdd'ye herhangi bir erişim yapmadığınızdada çıkartıyor... Okuma-Yazma işlemlerindede caviar black'e çok yakın sesi (tıkırtısı)... Serinde değil, Seagate'lerin 25 dereceyi geçmediği kasada samsung 35-40 derecelerde dolaşıyor ki caviar black bile 32-33 takılıyor...
    Caviar black varken samsung almayın!

DownLoad

sağolun hocam yalnız samsung sesiz deniyor hep .. sizin hardiskte bir problem olabilirmi acaba ?
    wd de bişiler kopyalayınca tıkır tıkır ses geliyor işlem yapmayınca ses yapmıyor amna ...

• quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

750 gblık Samsung HD753LJ, tıkırtı gürültü yok, ne diyim çakma seagate'lerden (class bilmem kaç (B) )çok daha iyi. Test isteyen olursa yardımcı olabilirim.

Acaba hep bana mı denk geliyor özellikle samsung'un arızalı disleri? Ciddi söylüyorum ha... Nasıl tıkırtı gürültü yok :) olamaz olmamalı @Hökela yorumunun bir kısmı için teşekkür ediyorum, mantıklı yazıyorsun ama "Bu şekilde bir yorum oldukça banal... " Cümlenizde oldukça banal olmuş :) Aşağılayıcı bir tavırla yazıldığını hissediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 16 Mayıs 2009; 11:18:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Hökela

quote:

HD753LJ, HD322HJ ve HD103UJ hepsinde aynı sorun mevcut...

Hepsinde sorun var gibi çok geniş bir alanı kapsayan bir söz söylerseniz kimse ciddiye almaz sizi. Sizin hddnizle ilgili konunuzu okumuştum ve hddden gelen sesi de dinlemiştim. Lakin modelini hatırlamıyorum. Belli ki markaya güveniniz sarsılmış bu gayet normal ama tecrübenizi mantıklı bir şekilde paylaşırsanız, yeni hdd alacaklara daha iyi yardımcı olursunuz. Bu şekilde bir yorum oldukça banal...

HD103UJ kullanıyorum ses duymadım hiç. Ayrıca sistem elektrik kesintileri dışında 1 yıldır hiç kapanmadı.

Şimdi de seagate st31000528AS seagate almayı düşünüyorum yani 7200.12 serisi.

Ama işte tek bir test buldum ona bakıp almak ta ne kadar mantıklı bilmiyorum. Seagate 20-25 lira daha pahllı ama deneyeceğim ne yapalım. Eğer performansı yüksek çıkarsa işletim sistemini ona kurarım. Düşük çıkarsa arşiv yaparım. 20 lira kazık yedim fiyatta der otururum ne yapalım.

• @DigitalWorld Merhaba. Mesajlarına pek rastlamıyordum, seni görmek güzel.
    Ben de depo amaçlı 1 TB HDD alacağım ama kararsızım, ne alacağıma karar veremedim.
    Önceden 1TB WD Caviar Black ve 1 TB Samsung HD103UJ arasında gidip gelirdik.
    Şimdi de sen diyorsun Seagete'in 1TB 7200.12 serisi çıktı. Evet baktım stoklarda çıkmış.
    Evet seçim benim için iyice zorlaştı. Bu üç ürün arasında keşke demeyeceğim bir seçim yapmak isterim.
    Yakın zamanda bir başlık açmanızı ve bu üç ürün arasında bizleri doğru yönlendirmenizi isterim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: electronica

@DigitalWorld Merhaba. Mesajlarına pek rastlamıyordum, seni görmek güzel.
    Ben de depo amaçlı 1 TB HDD alacağım ama kararsızım, ne alacağıma karar veremedim.
    Önceden 1TB WD Caviar Black ve 1 TB Samsung HD103UJ arasında gidip gelirdik.
    Şimdi de sen diyorsun Seagete'in 1TB 7200.12 serisi çıktı. Evet baktım stoklarda çıkmış.
    Evet seçim benim için iyice zorlaştı. Bu üç ürün arasında keşke demeyeceğim bir seçim yapmak isterim.
    Yakın zamanda bir başlık açmanızı ve bu üç ürün arasında bizleri doğru yönlendirmenizi isterim.

Aslında ben de riske girmeyip zaten sahibi olduğum HD103UJ den alacaktım şimdi. ( Netsiparişten elden 528AS alacaktım ama daha mecidiyeköy depolarına girmemiş ama tedarikçilerinde baya varmış. Onun için 103UJ ye döndüm. ) Ama madem böyle bir belirsizlik var ben de seagate alayım bari bir karşılaştırma yaparım.

Netteki bulduğum tek teste göre seagate samsung dan daha iyi iş çıkarmış ama fark az. Fakat ses konusu işte tek kafamı karıştıran.

Neden derseniz ;

Tanesi 25-30 liradan yurr dışından fan aldım sistem sessiz olsun diye şu an sadece yalıtımlı ( ev yapılırken cebimden 400TL harcadım ektra olarak oda ses geçirmesin diye. Ne yapayım ya sineme hastasıyım. ) odamda bilgisayar çalışırken sadece huuuuuuuu diye rizgar sesi ( ıslık çalacak gibi dudak büküp çalmadan biraz hızlıca üflersin ya onun gibi bir ses. Bilgisayar çalışmazken ise kulaklarım çınlıyor 0db olduğu için )

Neyse arslan bilgisayar şimdiye dek iyi hizmet etti. Bakalım sesli çıkarsa servisleri de nasıl hizmet ediyor görürüz en azından. Hiç olmadı forumda aldığım fiyata satarım gene. ( Tabi boş olarak değil. )

• 3 gündür çalışıyor ve 41 derece.
  • Samsung F1 kodlu 1tb diski bende birkaç aydır var. Ses sıfıra yakın ve hız testlerinde WD black ile kapışıyormuş. Ben şiddetle öneririm samsungun bu modelini.
  • Bende öneririm bu harddiski,15 gün önce aldım. Ses namıma tık yok harddiskte ve performans olarak da oldukça iyi.
  • Tamam seagate ile hiç maceraya girmeyeyim o zaman. Elimdeki HD103UJ den oldukça menunum zaten.

Kısacası şimdilik 1TB samsung tan bir tane daha alayım. İlerde iyi derler ise bir de seagate alırız artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Tamam seagate ile hiç maceraya girmeyeyim o zaman. Elimdeki HD103UJ den oldukça menunum zaten.

Kısacası şimdilik 1TB samsung tan bir tane daha alayım. İlerde iyi derler ise bir de seagate alırız artık.

Son kararımı verdim ve seagate aldım.

Bakalım yarın ya da öbür gün gelir hayırlısı. Dua edin sessiz çıksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

quote:

Samsung önermiyorum, ben kullanıyorum bilgisayarı açtığınız ve kapadığınız anlarda çok tuhaf kötü sesler çıkartıyor gıcık oluyorm.. 1tb cavar black'de kullanıyorum okuma yazma işlerinde tıkırtılı çalışıyor ama en azından gıcık sesler çıkarmıyor...

Hangi model?

HD103UJ 2 farkli diskindede malesef ayni sorunla bende karşilaştim servise verdim seslerri cd ye kaydedip yolladim degişimin gercekleştirdiler fakat gelen sifir disktede ayni problem var pc açilişta girgirgirgirgrrrr yapiyo windows a girince kesiyo sonra ara ara duyabiliyorsunuzz ama en belirgin start butona basdiginizda bi kaç saniye çok net ortada boot edene kadar .

teşekkurler .

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.