Şimdi Ara

Samsung QLED TV serisi karşınızda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
3.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    SED teknolojisini harcadılar. Crt ekranlardaki kontrast, parlaklık, tepkime süresi avantajlarını SED ile ince düz panel ekranlarda kullanılabileceğini göstermişlerdi. Fakat Japonlar kendi aralarında birlik olmayıp rekabet etmeye başlayınca tüm ekran piyasası Çin, Güney Kore ve Taiwan'ın elindeki LCD fabrikalarına teslim oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Evet Canon /Toshiba "karlılık" nedeniyle seri üretime geçmeden bu projeyi bilinmeyen zamana ertelediler. :)

Plazma da sektörde "üretim maliyeti" nedeniyle harcanmıştı. Şimdi de OLED /AMOLED daha ucuz üretim tekniği ve az maliyet yansıtacak şekilde harcanıyor (RGB versus WRGB) (Super Amoled Plus versus Pentile Super Amoled)

LCD / LED teknolojisi 1880 li yıllara dayanıyor ama 2017 yılında hala "inovasyon" deniliyor. :)

Firmalar R&D ye ek bütçe ayırmak istemiyor.

Biz kullanıcılar da tonla para harcadığımız FALD LED TV alıp kutusundan çıkarırken "ölü piksel, bulutlanma, dikey-yatay bantlaşma, ışık sızması, yüksek gecikme ve/ya tepki süresi" sorunlarının çıkmamasını umarız....Ama sorulduğu zaman "memnunum" deriz çünkü yüksek ücretler ödediğimiz düşük kalite üründe sorun olmasını haklı olarak hazmedemeyiz, amaç günümüzü kurtarması ve en az sorun yaratmasıdır... :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk Quantum Dot LED TV örneği (2013 - Sony):http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1358342209

Quantum Dot nedir:http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1421669734

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 1 Mart 2017; 2:25:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Üst düzey görüntü kalitesi veren Oled lerden pazar payı çalmak adına yapılmış tvler bunlar
    Yani halk dilinde Qled çakma Oled dir
  • OLED dediğin sadece Full HD modeline bile dünya para verip 2 saat TV izledikten sonra kenarda izlediğin kanalın logosunu ömrübillah taşıması ve buna firmanın "garanti kapsamına girmiyor" demesiyse eğer buyurun alın.
    Oled ekranlar yanıyor arkadaşlar istisnasız.

• Gecen senenin tvleride ayni teknikle uretildi ve ucuzladi hatta bitane test sitesinde bu seneninkilerden daha yuksek puan aldi bunlara para vermek gereksiz alinacaksa lcd gecen senenin modelleribe yonelin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredesin Pioneer ? bak ne kadar ucuza satıyor adamlar.

• Aslında traji komik bir olay bu :) ne yazıkki türkiyede tutar avrupa amarika neresiyle gülüyor kim bilir .. sen sabaha kadar arkadan aydınlatmalı ışık süzmesi bulutlanma taklit özenti vs de hanım abla derki komşunun bilmem neyinde samsung var biz onu alalım :) samsung türkiyedeki bu insanlara ne yapsa az akıllanmaz bizim insanımız helal sana samsung devam qled zled fled jdsdksled dıye gider bu ama ne yazakki hiç biri bir Oled olamıyacak :D

• Evdeki pioneer plazma yı değiştirelim diyordum vazgeçtim 😊

• Arkadaşlar Q8C için bu konumu var acaba bilgi alış verişi için..

• Gelecek OLED te , boşuna kasmayın, ismini benzetmeler falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Evet Canon /Toshiba "karlılık" nedeniyle seri üretime geçmeden bu projeyi bilinmeyen zamana ertelediler. :)

Plazma da sektörde "üretim maliyeti" nedeniyle harcanmıştı. Şimdi de OLED /AMOLED daha ucuz üretim tekniği ve az maliyet yansıtacak şekilde harcanıyor (RGB versus WRGB) (Super Amoled Plus versus Pentile Super Amoled)

LCD / LED teknolojisi 1880 li yıllara dayanıyor ama 2017 yılında hala "inovasyon" deniliyor. :)

Firmalar R&D ye ek bütçe ayırmak istemiyor.

Biz kullanıcılar da tonla para harcadığımız FALD LED TV alıp kutusundan çıkarırken "ölü piksel, bulutlanma, dikey-yatay bantlaşma, ışık sızması, yüksek gecikme ve/ya tepki süresi" sorunlarının çıkmamasını umarız....Ama sorulduğu zaman "memnunum" deriz çünkü yüksek ücretler ödediğimiz düşük kalite üründe sorun olmasını haklı olarak hazmedemeyiz, amaç günümüzü kurtarması ve en az sorun yaratmasıdır... :)
    amma atmışsınız
    lcd led teknolojisi 1880 li yıllara dayanamaz o yıllarada elektrik yok
    elektriğin teslanın alternatif akımı ile yaygınlaşması 1900 lerin başında başlıyor

efendim bu led yani light emitting diode denen nane nedir

önce diod nedir
    diod bir kutbu çok düşük bir kutbu çok yüksek direnci olan, silisyumdan (cam ham maddesi oluyor) imal bir yarı iletken devre elemanıdır, akım doğrultmada kullanılıyor tek tarafa akım geçiriyor

diodun ışık kaynağı hikayesi cok ilginç efendim
    kimse ilgilenmemiş, daha onceleri bulunup kullanıma sunulabilirmiş, hikaye şöyle

1920 lerde diyodların ters bağlanınca çok az da olsa ışıma yaptığı keşfediliyor

1940 lada rus bir elektronikçi silisyum bileşikleri ile oynayarak ışığı artırabileceğini ve ışık kaynağı olabileceğini öne sürüyor, lakin arkadaş ikinci dünya savaşında hakkın rahmetine kavuşuyor ve ışıklı diodu hatırlayan olmuyor

1970 lerde amerikalılar lazer yapmaya çalışırken bu rus arkadaşı hatırlıyorlar ve silisyum yerine
    başka maddelerle denemeler yapıyorlar ve diodun gerçekten ışık kaynağı olabileceğini kanıtlıyorlar,
    kullandıkları malzemeler üretimi zor ve pahalı olduğundan ticarileşemiyor,
    devrelerde kullanılan minnacık ledler felan üretiliyor,

1990 larda nakamura isimli japon bir abimiz bu diodu alıyor efendim bildiğin takla attırıyor,
    bu abimiz edison gibi sayısız malzeme ile denemeler yapıyor, germanyum galyum bileşikleri ile bugünkü ledi tasarlıyor ve 2000 lerde ışık kaynağı ledimiz doğmuş oluyor, edison gibi pantent zengini oluyor bu abimiz
    2014 yılında nobeli de kapıyor, hala çalışıyor icatlara devam ediyor, büyüksün nakamura reis
    galyum denen madde aluminyum gibi bişey zaten aluminyum üretiminde yan ürün olarak çıkıyor
    ve artık evlere led lamba takmaya başlıyoruz
    evrimi neredeyse yüz yıl sürmüş

lcd içinde siz araştırıp yazıverin artık
    onu da yaz derseniz başka bir yazıda inş.

sed tv nin gerçekleşmemesinin sebebi contrast renk alanı gibi konularda yeterli gelişememesi
    onbin yüzbin contrast oranları vadedildi sonsuz contrast bile yazıldı
    gösterilen prototipte bunlar yoktu
    terkedilme sebebi canon toshiba evliliğinin yıkılması mahkeme süreci ticari mevzular vs. değil, onlara eş zamanlı sony panasonic de aynı çalışma içerisinde idiler onlarda yapamadı, sony deki adı fed tv idi
    ertelenmedi çöpe atıldı, geliştirilmiyor
    basitçe elektron taramalı tüplü tv mantığı var, muhtemelen radyasonlu bugün ticarileşse RoHS vs CE alamazdı

edit yazım hataları

bilgi iyidir
    kaynak çeşitli .........
    şubat ayındaki yazıya cevap yazmışım şimdi farkettim
    iyi horttlatmışım mevzuyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 6 Temmuz 2018; 1:54:6 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.