Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum NX1200 diye bir model çıkarmadı henüz Ama bana soracak olursanız bütçe darsa NX1000 ya da bütçeniz biraz daha genişse NX1100 yerine NX300 almanızı tavsiye ederim, NX300de hareketli ekran ve daha gelişmiş bir sensör teknolojisi kullanılmakta, fotoğraf kalitesi NX1000'e göre az da olsa daha iyidir
  • Bir kaç temel faydalı bilgi linki;

http://fotografbilgimerkezi.com/alan-derinligi-ve-sensor-boyutu-iliskisi/.html

http://www.burakarik.com/article.php?article=1

http://eminyeniacunphotography.com/blogv1/2013/05/17/fotografcinin-cantasi-bolum-3-sensorler-ve-megapiksel-meselesi/

http://www.difot.org/web/index.php?option=com_content&view=article&id=92:asbestos&catid=40:fotograff

Benim anladığım 2 tip sensör var.cmos ve ccd. Bunların dışında bilmediğim bir sensör ufalıpta herhangi bir aynasızın içine girdiyse ve çekim kalitesini çok arttırıp daha büyük sensörlere kafa tutuyorsa bu tamamen google ın suçudur. Sensör büyüklüğü yukarıdaki linkler ve ekleyemediğim yüzlerce link yalanlanmadığı sürece hiç bir teste inanmıyorum aksini idda eden hiç bir teste inanmıyorum. Üstelik daha eski bir cihazın daha yeni bir cihaza kafa tutması konusuna üstelik ufak sensörle hiç inanmıyorum.
    soru; Cmos musun?
    cevap; cmosum
    beraber; eee o zaman büyük olan kazanır.

Yazım kimseye alıntı yada cevap değildir!!! Tamamen fikrimdir. Aksi ispatlanana kadar inancım değişmeyecektir. Nokta.

Aynasız cihaz seçimi için yardımcı olabilecek bir site;
    http://tahiryildiz.com/hangi-aynasiz-fotograf-makinesini-secmelisiniz/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 7 Mayıs 2014; 17:11:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

Dostum NX1200 diye bir model çıkarmadı henüz Ama bana soracak olursanız bütçe darsa NX1000 ya da bütçeniz biraz daha genişse NX1100 yerine NX300 almanızı tavsiye ederim, NX300de hareketli ekran ve daha gelişmiş bir sensör teknolojisi kullanılmakta, fotoğraf kalitesi NX1000'e göre az da olsa daha iyidir

Pardon hocam nx2000 demek istemiştim ben klavyenin azizliğine uğradım :D şimdi bende nx 300e bakıyordum sanırım onu alcam n11de 1549 111lira bonus veriyor :) Teşekkür ederim yardımınız için.

• ttt01 kullanıcısına yanıt
    Hocam NX1000-1100-2000 bunlarin hepsi ayni makinenin farkli formlari, NX2000'de ekran buyuk mesela onun gibi. NX300 ise hibrit AF olayi, metal kasasi ve hareketli ekrani ile daha farkli ve guclu bir cihaz. Bence aradaki farki verip NX300 alin. 20-50/18-55mm olayina gelince, 20-50 cok daha kucuk ve internette biraz daha net cektigi soyleniyor ama 18-55'te OIS var. Gerci fotografta cok farketmiyor ama video cekecekseniz onemli bir ozellik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Sunrise... by siyahas, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Sunrise... by siyahas, on Flickr

Abi bu ne!!!!

OLMAMIŞ!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Orijinalden alıntı: antking

"Challanges" bildiğiniz konulu, süreli, koşulları olan irili-ufaklı ödülleri olan yarışmalar bölümü.

jiddi şuna bak. Ödül kazanmışım!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 7 Mayıs 2014; 20:25:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

quote:

"Challanges" bildiğiniz konulu, süreli, koşulları olan irili-ufaklı ödülleri olan yarışmalar bölümü.

Tebrik ederim. Test edildi, onaylandı yani. Hem de hiçbir şekilde bağınız olmayan insanlar tarafından !.. Tertemiz, net bir başarıdır... Tekrar kutluyorum, devamını diliyorum

• Niye kimse nx 210 u değerlendirmeye almıyor? Nx 1000 den kasa olarak cok daha kaliteli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tebrik ederim. Test edildi, onaylandı yani. Hem de hiçbir şekilde bağınız olmayan insanlar tarafından !.. Tertemiz, net bir başarıdır... Tekrar kutluyorum, devamını diliyorum

Peki bu nasıl bir ödül? İyi mi, yoksa bi yerlere gelmek için bunun gibi bir sürü ödül mü almak gerekiyor?

• quote:

quote:

quote:

Bend 12 tane var risingstar dan ama çok bişey değil galiba
    Top%10 top %20 felan daha güzel

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saol!!!

• Bir şaheser daha!!! Bence tabi!!!

NOT: Özellikle İstanbul'daki arkadaşlara sesleniyorum. Bol bol İstanbul fotoğrafı çekelim lütfen. Şimdi kıymetini bilmiyoruz ama ileride anlayacağız. Bu iktidar yakında İstanbul diye bişi bırakmayacak çünkü!!!

BEŞİKTAŞ-KADIKÖY 7MAİ8143 LR 4.4 by fbegemenfb, on Flickr

• Samsung NX1000 - 50mm - poz süresi 1/1600 - F5/6

• quote:

Vay vay vaaay ! Detaya bakar mısınız arkadaş ? Vallahi fotoğrafınızdan çok daha önemli bir laf etmişsiniz !..

Başarının küçüğü diye üzülünecek bir durum olmamalı bence. Hele hele ki bazı yerlerde tanıdıkların veya al gülüm-ver gülüm şeklinde elde edilen sahte ve şişme puanlara göre bu başarı çok çok daha büyüktür. Tabi sitenin de üyelerinin gönlünü hoş etmek üzere geliştirilmiş irili-ufaklı epeyce ödülü var . O sebeple de kendimizi dev aynasında görmemeye dikkat edelim. Sonra ciddi bir yarışmada havamızı alıverirler, değil mi ? Bence sitenin en büyük derecesi şu listede yer almak,

http://www.pixoto.com/images-photography/all/all/leading/in-all

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 7 Mayıs 2014; 22:41:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bir yüzde 10a daha girdim 2 de rising star

http://www.pixoto.com/awards/4931644754493440

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Nasıl yahu anlamadım bir şey. Anladığım tek bir nokta, alacağım cihaz hakkında azda olsa bilgi sahibi olmam. 2 seçenekten birini alacağım ileri bir tarihte. Jiddi hocama yardımı için teşekkürler tekrar.
  • quote:

Bir şaheser daha!!! Bence tabi!!!

NOT: Özellikle İstanbul'daki arkadaşlara sesleniyorum. Bol bol İstanbul fotoğrafı çekelim lütfen. Şimdi kıymetini bilmiyoruz ama ileride anlayacağız. Bu iktidar yakında İstanbul diye bişi bırakmayacak çünkü!!!

şu maviden vazgeçmicen ısıt biraz ortamı

• quote:

Orijinalden alıntı: DahaK

Samsung NX1000 - 50mm - poz süresi 1/1600 - F5/6

hocam gene güzel bir kadraj eline sağlık

yarın martıya boğucam sizi

• quote:

Bir şaheser daha!!! Bence tabi!!!

Gayet güzel olmuş eline sağlık.Ama siyaset konuşmasan daha güzel olur hele hele de vapurdan inip iktidarın yaptığı ve açıldığından beri yarı fiyata çalışan metroya binip evine gidiyorsan hiç konuşma.Benim etrafımda muhalif olanlardan çok varda öyle olan.

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.