Şimdi Ara

Samsung np370r5e-s0atr Laptopta Windows 8'i Windows 7'ye Çevirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Format atmam gerekiyor ve bilgisayarın Cd/Dvd sürücüsü olmadığı için flash bellekle atmam gerekiyor fakat bios'u açtığımda boot device olarak flash belleği seçemiyorum. Bios'ta boot kısmına girdiğimde Boot Device Priority kısmında Bios option #1 içinde seçilebilir olarak widows boot manager (PO: ST500LM012 HN-M500MBB) ve dısable görünüyor sadece. Bios'a f2 ile giriyorum f8 f12 ve del'i denedim açılışta fakat hiç bir ekran gelmedi. Acaba boot için başka bir sayfa mı açmam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim. :)

• Flood olacak ama madem biostan halledemiyorum direk masaüstündeyken kurayım dedim Win7'yi bu seferde hem Flash bellekte hemde bilgisayarın hdd'sinde yer olmasına rağmen, windows kur geçici kurulum dosyalarını depolayacak bir yer bulamıyor. Windows'u yüklemek için başlatma diskinizdeki bir bölümğn en az 695 mb boş alana sahip olduğundan emin olun diyor.

Başlatma diski olarak Hdd'yi ya da Flash belleği seçmem gerekiyor herhalde ama onuda Bios'a girmeden nasıl halledebilirim ki?

Edit: Flash Bellek dosya sistemi NTFS açaba bunu FAT32'ye mi çevirmem gerekiyor?

Edit2: Fat32'ye çevirip deneyim dedim bu seferde windows 7 USB DVD Download Tool ile flash belleği format diskine çevirirken otomatikman NTFS'ye dönüştürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smnckli -- 4 Ağustos 2013; 2:37:44 >
  • smnckli S kullanıcısına yanıt
    hocam kardeşiminde dvdRom u çalışmıyordu flash işide aynı dediğin gibi olmuyordu.. en sonunda HDD sini çıkarıp kendi bilgisayarıma taktım win 8 i kurdum sonra yine onun laptop una HDD yi yerine koydum oldu..
  • Hdd'yi sökersem kendi bilgisayarıma takıp format atmak için laptop garanti kapsamı dışına çıkar mı peki.
  • geçen youtube de gezinirken formatla ilgili bişeyler gördüm kaçıncı dakikada hatırlamıyorum f2 ile girip f12 yi aktif ediyo. belki yardımcı olur

http://www.youtube.com/watch?v=uTY8u7GnKSo
  • quote:

Orijinalden alıntı: smnckli

Format atmam gerekiyor ve bilgisayarın Cd/Dvd sürücüsü olmadığı için flash bellekle atmam gerekiyor fakat bios'u açtığımda boot device olarak flash belleği seçemiyorum. Bios'ta boot kısmına girdiğimde Boot Device Priority kısmında Bios option #1 içinde seçilebilir olarak widows boot manager (PO: ST500LM012 HN-M500MBB) ve dısable görünüyor sadece. Bios'a f2 ile giriyorum f8 f12 ve del'i denedim açılışta fakat hiç bir ekran gelmedi. Acaba boot için başka bir sayfa mı açmam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Burda yazılanları OKU ve uygula
    1.Mesajı sonuna kadar oku

Windows 8 Yüklü Bios üzerinde UEFI Boot ve HDD Üzerindeki GPT korumasının kaldırılması.....

http://forum.donanimhaber.com/m_69006170/tm.htm

• quote:

Hdd'yi sökersem kendi bilgisayarıma takıp format atmak için laptop garanti kapsamı dışına çıkar mı peki.

evet hatta bilgisayara format atmak bile çıkartır içindeki recoveryi silerseniz garantiden çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: vavien1

quote:

Format atmam gerekiyor ve bilgisayarın Cd/Dvd sürücüsü olmadığı için flash bellekle atmam gerekiyor fakat bios'u açtığımda boot device olarak flash belleği seçemiyorum. Bios'ta boot kısmına girdiğimde Boot Device Priority kısmında Bios option #1 içinde seçilebilir olarak widows boot manager (PO: ST500LM012 HN-M500MBB) ve dısable görünüyor sadece. Bios'a f2 ile giriyorum f8 f12 ve del'i denedim açılışta fakat hiç bir ekran gelmedi. Acaba boot için başka bir sayfa mı açmam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Burda yazılanları OKU ve uygula
    1.Mesajı sonuna kadar oku

Windows 8 Yüklü Bios üzerinde UEFI Boot ve HDD Üzerindeki GPT korumasının kaldırılması.....

http://forum.donanimhaber.com/m_69006170/tm.htm

Hocam cidden çok işe yaradı, şuan Boot Device olarak usb'yi ayarlamış bulunuyorum. Bundan sonrasında da inşallah bi sorun olmaz. Tekrar teşekkür ederim hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.