Şimdi Ara

SAMSUNG LE40C630

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 ay önce başladığım TV arayışıma bugün Samsung LE40C630 alarak son verdim. Yola ilk çıktığımda, tv'yi çoğunlukla mkv film izlemekte kullanacağım için, doğrudan USB girişi olan LG modelleri üzerinde duruyordum. Bir müddet sonra, kullanan bir arkadaşımın tavsiyesiyle, hiç aklımda olmamasına rağmen Panasonic Plazma'lar üzerinde durdum. Daha sonra ise Philips modelleri üzerine yoğunlaştım. Bütçe/performans/ekran boyutu faktörleri sebebiyle ise Sony/Samsung/Tshiba üzerinde hiç durmadım. Beklentim ise 42', 100 Hz ve USB'den mkv izleyeceğim bir cihaz idi.

En nihayetinde Philips 42PFL5405 üzerinde karar kıldım ve bugün satın almaya Teknosa'ya gittim. Ancak; kararımı vermiş olarak, cihazlara öyesine bakarak geçerken, eşimle birlikte gözümüz Samsung'a takıldı. Sıralanmış cihazlar içerisinde dikkat çekecek kadar iyi bir görüntü (o sırada TRT HD maç yayını vardı tüm cihazlarda) veriyordu. Uzatmayayım, yaptığımız denemelerden sonra, hiç düşünmemiş olmama rağmen cihazı aldık. Cihazın resmi detayları aşağıdaki linktedir.

SAMSUNG LE40C630

Testler için yanıma her zaman 2 adet harici disk alırım. Muhtelif 420p, 720p ve 1080p, avi ve mkv dosyalarını oynattım. LE40C630 kesinlikle tüm çözünürlüklerde en net, keskin ve sorunsuz görüntüleri verdi. Denemelerimi ayrıntılı anlatıp diğer marka cihazları kötülemeyi ve sahiplerini üzmeyi kesinlikle istemiyorum. Ancak şunu söyleyeyim; Panasonic, Philips ve LG modelleri denedim ama özellikle 1080p medyayı piksellenme, takılma, atlama olmadan oynatan tek cihaz Samsung oldu. 1080p mkv'yi izlerken bir an kendimi 3D bir paneli izliyorum sandım. Cihazlara bakan diğer müşterilerde bu panelin önünde durup benzeri tepkiler verdiler. Ayrıca tabiiki Samsung'un UBS'den DTS ses çözümleme sorununu çözen (benim bildiğim kadarıyla) tek marka olmasıda artı puan oldu. Netice olarak hedefimden 4 inch fedakarlık ederek bahsettiğim modeli aldım. Bu arada cihaz teşhir ürünü. Kutulusu 2150 TL idi. ben 1950'ye aldım. Aradaki fark ile birde sonorous sehpa edindik. Sanırım karlı bir alışveriş oldu.

TEKNOSA - SAMSUNG

Bu TV arayış sürecimde DH forumdan inanılmaz faydalandım. Özellikle Albani, Highwaymouse, T-una ustalardan bilmediğimiz pek çok şey öğrendik. Kendilerine çok teşekkür ederim. Çok faydalı işler yapıyorlar.

Bu arada TV alımı çok sancılı bir süreçmiş. Markalar, modeller, özellikler ve tavsiyeler arasında boğuluyor insan. Ve de hiç bir zaman tüm isteklerinde tam denk geleni bulamıyorsun, bunu anladık. Elektronikten hiç anlamayan sadece seyretmesini bilen eşim bile artık hangi Model kaç Hz, ya da hangi markada hangi panel kullanılıyor artık biliyor.

Cihaz kurulumu 2 gün içerisinde gerçekleştikten sonra resimli bir izlenim ve inceleme mesajı göndereceğim.

• Selam,

Aynı senin gibi onlarca TV'yi inceledim.. Amacım fiyatları iyice düşen 46 inç LCD'lerden almaktı.. En son karar günü yani Cuma akşamı eşimi alıp Media Markete gittik.. TV'lerin arasında gezinip finale kalan adaylarımız arasında karar vermeye çalışırken bir mücevher gibi parıldadı gözümüzde Samsung.. Dış görüntü o kadar dikkat çekince başladım etrafında gezinmeye.. O kadar TV'yi incelemiş olmama rapmen buna hiç rastlamamıştım.. Belirttiğin gibi 3D panel gibi yayın vardı . Görüntü dışarı fırlayacakmış gibi berraktı.. Kutusunu incelerken Wifi ready olduğunu gördüm. Arkasına baktığımda da etherneti görünce almaya karar verdim..

Arkadaşı arayıp netten fiyatlarına baktırdım.. İstoçda bir yerde uygun olduğunu söyledi.. Aradım, kapatıyoruz dedi.. Akabinde Teknosaya gittik bakalım varmı orda diye. Ben göremedim eşim eliyle koymuş gibi buldu.. Fiyat daha da uygundu ve hemen aldık.. Eve getirip kurdum.. Servisi bekleyemedim 1080P filmler indirdim.. İlk izlediğim avatar oldu.. Eşimle aynı anda verdiğimiz tepki "Sinemada bile bu kadar güzel değildi görüntü" şeklinde oldu.. Ama Film izleme alışkanlığımızı komple değiştirmek zorunda kalacağız.. Zira o blur görüntüden eser yok görüntü çok canlı sanki çekimleri canlı olarak izliyormuş gibi hissettim..

Şimdi tek sorun Wifi'yı hack edip universal bir wifi adaptör kullanımına uygun hale getirmek.. Linux ile arkadaşlar bu işi çözmüşler ama ben windowsda başaramadım henüz..

Sözün özü; güle güle kullanacağız bu güzel TV'yi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VipLife -- 14 Haziran 2010; 8:18:54 >

• İyi günlerde kullanın. Bende kurulumu bekliyorum. Akabinde bilgileri paylaşırız. Özellikle alırken hiç dikkatimi çekmeyen wifi ile ilgili sizden destek almak isterim.

quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Selam,

Aynı senin gibi onlarca TV'yi inceledim.. Amacım fiyatları iyice düşen 46 inç LCD'lerden almaktı.. En son karar günü yani Cuma akşamı eşimi alıp Media Markete gittik.. TV'lerin arasında gezinip finale kalan adaylarımız arasında karar vermeye çalışırken bir mücevher gibi parıldadı gözümüzde Samsung.. Dış görüntü o kadar dikkat çekince başladım etrafında gezinmeye.. O kadar TV'yi incelemiş olmama rapmen buna hiç rastlamamıştım.. Belirttiğin gibi 3D panel gibi yayın vardı . Görüntü dışarı fırlayacakmış gibi berraktı.. Kutusunu incelerken Wifi ready olduğunu gördüm. Arkasına baktığımda da etherneti görünce almaya karar verdim..

Arkadaşı arayıp netten fiyatlarına baktırdım.. İstoçda bir yerde uygun olduğunu söyledi.. Aradım, kapatıyoruz dedi.. Akabinde Teknosaya gittik bakalım varmı orda diye. Ben göremedim eşim eliyle koymuş gibi buldu.. Fiyat daha da uygundu ve hemen aldık.. Eve getirip kurdum.. Servisi bekleyemedim 1080P filmler indirdim.. İlk izlediğim avatar oldu.. Eşimle aynı anda verdiğimiz tepki "Sinemada bile bu kadar güzel değildi görüntü" şeklinde oldu.. Ama Film izleme alışkanlığımızı komple değiştirmek zorunda kalacağız.. Zira o blur görüntüden eser yok görüntü çok canlı sanki çekimleri canlı olarak izliyormuş gibi hissettim..

Şimdi tek sorun Wifi'yı hack edip universal bir wifi adaptör kullanımına uygun hale getirmek.. Linux ile arkadaşlar bu işi çözmüşler ama ben windowsda başaramadım henüz..

Sözün özü; güle güle kullanacağız bu güzel TV'yi..

• Full HD tadını çıkarıyorum. PC bulunan tüm HD videolarımı LAN üzerinden TV görüyor sinemayı arattırmıyor netlik gerçekten çok iyi. Cihazla beraber DVD player alıcaktım ama sonradan aklıma geldi ne olsa AĞ özelliği var Leptopa DVD Cd takıp LAN üzerinden CD'deki dosyayı paylaşınca DVD player sorununuda çözdüm. Televizyonun multiplayer oynatma ve açma yazılımı iyi.

Son zamanlarda Full HD LCD düşünenler için SAMSUNG LE40C630 Cihaz çok iyi ben 1 saatlik anlık indirimle kampanyayı denk getirerek media marketten aldım 1590TL
  • Faydalı olması açısından
    AV/Scard girişinden Gelen Yayınların netlik ve iyi görüntü açısından ayarları şu şekilde yapınız...

(Video Çıkış: "RGB" ~ "PAL/PAL-N")

En iyi FULL HD Görüntü Ayarı (Optimum)

MOD: Standart
    Arka Işık: 20
    Kontrast: 95
    Parlaklık: 45
    Netlik: 20
    Renk: 50
    ~Ton: Y50/K50

**Eko Çözüm
    - Enj.Tasrrf: Otomatik
    - Eko Sensör: Kapalı
    - Sinyal Yok Askıda: Kapalı

**Gelişmiş Ayarlar
    - Siyah Ton: Daha Koyu
    - Dinamik Kntrast: Orta
    - Gölge Ayr: 0
    - Gamma: 0
    - Salt RGB : Kapalı
    - Renk Alanı: Otomtk
    - Beyaz Denge: Tüm Değerler 25
    - ~10n Beyaz Dengesi: Kapalı
    - Ten Tonu: 0
    - Kenar Geliştirme: Açık
    - ~xvYCC: Kapalı

**Resim Seçenekleri
    - Renk Tonu: Mavi/Normal
    - Boyut: Oto genş
    - Ekran Modu: 16:9
    - Diji Parazit Filtre: Yüksek
    - MPEG Parzt Flt: Yüksek
    - ~HDIM Siyahlık Düzeyi: Normal
    - Film modu: Oto2
    - Motion Plus: Düzleştir/Standart
    - Oto Koruma Süresi: Kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biroltr -- 10 Kasım 2010; 13:42:52 >

• Sayın arkadaşlarım, epeydir ben de LCD bakınıp duruyordum. En son forumda önerilerinizi ve tecrübelerinizi görünce zaten aklımda olan 42 inch Samsung 630 u aldım, fiyatı da media marktde 1450 TL idi. Beni en cezbeden özelliği Harici Hd den film oynatma özelliği idi. Evde DVD yi denedim sorunsuz çalıştı. Harici HD yi takınca 720p bluray rip animasyon Bolt vardı, onu denedim, görüntü süper ama altyazı yok, ne yaptıysam altyazıyı görüntüleyemedim. Daha önce bilgisayarda sorunsuz seyretmiştim. Hatta benim DVD player usb girişli üstelik o da Samsung ve daha önce USB flash belleğe yüklediğim filmleri altyazıyı seçerek rahatlıkla izliyordum bir sorunum olmuyordu. Açıkçası halledemeyince canım sıkıldı tabi. Bu sorunu çözmemde yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler
  • hayırlı olsun enfes bir lcd bence.

nester77 altyazı uzantısı ne? istersen filmle aynı adı ver altyazıya. bir de öyle dene. bir de gömülü mü altyazı filme ?
  • Sorun çözüldü arkadaşlar. Altyazının film dosyası ile tamamen aynı olması lazım yoksa görmüyor. Örn Bolt.720p.BluRay.x264-SEPTIC ana dosya ise alt yazı Bolt.720p.BluRay.x264-SEPTIC.srt olmalı, Srt uzantılı altyazılarda sıkıntı yok, diğerlerini değerlendirmedim. Bu arada Samsungun Türkçe altyazı desteklemediği ile ilgili şikayetler duymuştum. Filmi oynatırken Tools tuşuna basıp altyazı ayarlarını seçtiğinizde dil seçenekleri de çıkıyor, yazı ebatını da büyütebiliyorsunuz ve türkçe karakterli internetten indirdiğiniz herhangi bir altyazıyı sorunsuz oynatıyor. Ben hep filmi ayrı yazıyı ayrı indirip, BS Playerda altyazıyı ekrana sürükleyerek çalıştırdığım için yazı ile film dosyasının isimlerinin aynı olması gerektiğini farketmemiştim bile, sorun halloldu. Bu arada bu TV 4-5 GB lık animasyonlarda bile mükemmel sonuç veriyor. Tavsiye ederim. Uyarı ve ilgi için teşekkürler
  • merhaba
    Samsung 40C630 LE serisi media markta 1399tl şuan acaba fiyatı iyimi arkadaşlar alsam mı?
  • Ben TV den memnunum fiyatta fena değil ama artık o fiyata biraz kasınca neredeyse Led alınıyor, Bu arada TV bazı mkv leri oynatmıyor,
    desteklenmeyen dosya türü falan diyor, bilgisayarda izliyorum ama Tv de izleyemiyorum, onun dışında sorunsuz bir alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: merro66

merhaba
    Samsung 40C630 LE serisi media markta 1399tl şuan acaba fiyatı iyimi arkadaşlar alsam mı?

Samy 40C650 Vatan'da yüzde 25 indirim olunca 1450tl'ye satılıyor,daha mantıklı seçim olucaktır.
  • Zamanında ablamlara almıştık bu tv yi hala kullanıyorlar hasta oluyorum böyle bir görüntü hiçbir lcd görmedim arkadaş. Valla piyasada bulsam ucuz yollu 2. el alacam ama yok bulamıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.