Şimdi Ara

Samsung le32s81b laptop baglanti sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1.5 ay kadar önce Samsung le32s81b LCD Tv aldım fakat malesef bir türlü laptop'tan tv'ye görüntü yada ses aktaramıyorum. Bağlantı olarak yaklaşık 3.5 metrelik birvga kablo kullanıyorum ve kabloyu başka yerlerdede denedim çalışıyor.
    Vga bağlantısını yaptıktan sonra laptop'ı restart ettim fakat yine olmadı, menü'den sadece Harici 1, 2 ve Tv kaynaklarına ulaşabiliyorum ve pc yada başka bir seçeneği deneyemiyorum.
    Laptop'ı Tv'ye Vga kablosu ile nasıl baglayacağım konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

• laptopun vga çıkışına kabloyu baglıyorsun.

laptopun üzerinde bir tuş olmalı monitör işareti olan tuş.

bazı laptoplarda (fn) tuşu ile beraber basılıyor ona basacaksın.

yani laptopun vga çıkışını aktif edeceksin.
  • Evet onlari yaptim zaten (fn+F4), denemedigim sey kalmadi diyebilirim ama hala neden calismadigini anlayamadim, basit iki ucu baglayip fn+F4 yapinca calismasi lazim yada bazi modeller laptop'i restart etmeyi gerektirebiliyor

Esas sorunum tv'deki ayar menusunde sadece Ext.1, Ext2 ve TV kaynaklarinin olmasi yani hicbir turlu pc moduna alamadim tv'yi

laptop modelim HP Compaq 6320 ve uzeridne onboard 945GM chipset'li bir intel ekran karti var

Bu iste bir yanlislik var ama cozemiyorum

Yardimlarinizi bekliyorum
  • sayın arkadaşım 32 s8 kullanıyorum ve asus marka laptoptan vga ile sorunsuz görüntü alıyorum. yaptıklarımı sırasıyla anlatayım. önce kablo bağlantılarını yapıyorum bilgisyarı açıyorum fn+f8 yapıyorum sonra tv kumandasından search tuşuna basıyorum pc moduna geçtiği anda görüyorum. son derce sonrunsuz çalışıyor. ya ekran kartı ya da bağlantılarda problem vardır bence farklı kablo ve laptop kullanarak bir dene istersen
  • tv kumandasinda search tusumu var???
    source olabilir mi? source ise zaten bastigimda "not available" diyor

sanirim hp laptop'tan oluyor, baska bir arkadasimin laptop'i ile denedik yine olmadi fakat o da hp

daha oncede cesitli projeksiyon cihazlarinda sorun olmustu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.