Şimdi Ara

Samsung le-46b750 yoksa Lg 47lh5000 lcd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm.bu iki tv arasında takıldım kaldım ,, Samsung le-46b750 yoksa Lg 47lh5000 lcd, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım beklıyorum,bu hafta almayı düşünüyorum.saygılarımla.

• arkadaşım kesinlikle tercihin samsung b serisi ister 651 istersende 750 olsun. Bügün ist. biliş. de 3 saat boyunca inceledim ve grüntü tazeleme hızı lcd de siyah probleminin gerçekten tam olarak çözülmüş olması birde parlak ekranın görüntüdeki kalitesi tartışılmaz. Ben kendime b651 almayı hedef koydum. 46" tercihim olacaktır. Birde Wireless ten internete nasıl girdiğini görünce tamam işte bu dedim. Sony de bile bu ürün en az 4500-5000 lira ve usb den flim izleme mkv formatı felan yok. Şimdiden hayırlı olsun dilerim.
  • Evet merhaba öncelikle. Bence söylemiş olduğun her iki model de gayet iyi. Ben LG ye sempati duyan birisi olarak çok fazla araştırma yaptım. Ama şunu söylemeiliyim, 5000 serileri daha yeni üretime geçti. Avrupada ve Amerikada üretim olmadan büyük bir talep patlaması varmış bu ürünle ilgili. Bence bekle ve LG al.
  • quote:

Orjinalden alıntı: genckanarya

Evet merhaba öncelikle. Bence söylemiş olduğun her iki model de gayet iyi. Ben LG ye sempati duyan birisi olarak çok fazla araştırma yaptım. Ama şunu söylemeiliyim, 5000 serileri daha yeni üretime geçti. Avrupada ve Amerikada üretim olmadan büyük bir talep patlaması varmış bu ürünle ilgili. Bence bekle ve LG al.

Biliyorum zaten talep patlatacak bir ürün o fiyaata 200hz 80000:1 ve mkv oynatan bir Tv yi satmak ama sen nereden öğrendin hocam avrupa ve amerikadaki talep patlamasını?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 3 Mayıs 2009; 12:11:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: metbey

quote:

Orjinalden alıntı: genckanarya

Evet merhaba öncelikle. Bence söylemiş olduğun her iki model de gayet iyi. Ben LG ye sempati duyan birisi olarak çok fazla araştırma yaptım. Ama şunu söylemeiliyim, 5000 serileri daha yeni üretime geçti. Avrupada ve Amerikada üretim olmadan büyük bir talep patlaması varmış bu ürünle ilgili. Bence bekle ve LG al.

Biliyorum zaten talep patlatacak bir ürün o fiyaata 200hz 80000:1 ve mkv oynatan bir Tv yi satmak ama sen nereden öğrendin hocam avrupa ve amerikadaki talep patlamasını?

Selam,verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. peki lh 5000 serisi ne zaman satışa cıkacak türkiyede,cok bekleyemem çünki evde tv yok,aslında samsung b6000 led almıştım darty den 3 gün sonra bozuldu,ekranda cızgıler cıktı yukardan aşağı doğru,darty samsungdan onay gelince değiştirecek,istediğin tv yi mağzamızdan alabılırsın tekrar dediler.salı gününe kadar bu işi sonlandırmam lazım,LG 5000 yoksa 46 b750 alacağım büyük bir ihtimalle.

bu arada açıklamış olayım,led tv goruntusu beni cok etkiledi mukemmel di denebilir ama arıza yapması beni bu tv den uzaklaştırdı, bırde arkadaşlar formda 200hz tv leri cokda cidiye alan yok bunun sebebini biliyormusunuz,saygılarımla.

• erdos1 karedşim 47LH4000 + WD media player al başın ağrımasın.B750 ve LH5000 de mkv dosyalarını ancak belli gb kapasitesine kadar olanları okuyabiliyor.200hz olayı şuan için çok gereksiz bence ve lg bu olayı neden en üst değilde ara seriye koydu diye sormak gerekiyor(LH7000 serisi 100hz).
  • slm. bugun darty den b750 siparişi verdim,3 gun içinde gelip kuracaklar,umarım 200hz olayı sony z serisi kadar başarılıdır.saygılarımla.
  • hayırlı olsun... ürünle alakalı yorumlarını bekliyoruz
  • selam arkadaşım.
    46b750 kaça aldın acaba. gecenlerde media markete baktığımda 3850 civarı idi yanılmıyorsam.
    quote:

Orjinalden alıntı: erdos1

slm. bugun darty den b750 siparişi verdim,3 gun içinde gelip kuracaklar,umarım 200hz olayı sony z serisi kadar başarılıdır.saygılarımla.
  • tv de aradığın özellikler vede fiyat uyuyorsa marka peşinde koşma derim hepsinin biririne karşı bir üstünlüğünün olduğu gerçek insanoğlu işte karar vermekte zorlanıyor normal olarak bu tablo karşısında
  • slm.3869 tl aldım,henüz tv gelmedi,gelince izlenimlerimi paylaşırım.
  • @erdos1 televizyonun eline geçtiyse izlenimlerini alabilirmiyiz.
  • 46B750 ile ilgili inceleme hazırlıycam arkadaşlar 8-10 gün beklerseniz, önce bir çözeyim tv nin özelliklerini....

quote:

erdos1 karedşim 47LH4000 + WD media player al başın ağrımasın.B750 ve LH5000 de mkv dosyalarını ancak belli gb kapasitesine kadar olanları okuyabiliyor.200hz olayı şuan için çok gereksiz bence ve lg bu olayı neden en üst değilde ara seriye koydu diye sormak gerekiyor(LH7000 serisi 100hz).

Burada belli bir gb kapasitesine kadar olan kısmına katılmıyorum, lg yi bilmiyorum ama b650-750 hdd destekli ve ntfs i de destekliyor. Dün gece 14gb lık 1080p olarak matrix i izledim, sorunsuzdu... Ayrıca altyazı sorunu yok, türkçe karakter destekliyor, boyutu, küçük-orta-büyük olarak ayarlanabiliyor...
    Yanlız bir noktayı belirteyim, b650-750 mkv lerde dts sesi desteklemiyor, yani dts yi çözemiyor ama ac3 olarak digital ses alabilirsiniz. Z5500 le optik çıkıştan deniycem, herşeyin denemesini yapıcam biraz bekleyin...

• quote:

Orjinalden alıntı: Mixenon

46B750 ile ilgili inceleme hazırlıycam arkadaşlar 8-10 gün beklerseniz, önce bir çözeyim tv nin özelliklerini....

quote:

erdos1 karedşim 47LH4000 + WD media player al başın ağrımasın.B750 ve LH5000 de mkv dosyalarını ancak belli gb kapasitesine kadar olanları okuyabiliyor.200hz olayı şuan için çok gereksiz bence ve lg bu olayı neden en üst değilde ara seriye koydu diye sormak gerekiyor(LH7000 serisi 100hz).

Burada belli bir gb kapasitesine kadar olan kısmına katılmıyorum, lg yi bilmiyorum ama b650-750 hdd destekli ve ntfs i de destekliyor. Dün gece 14gb lık 1080p olarak matrix i izledim, sorunsuzdu... Ayrıca altyazı sorunu yok, türkçe karakter destekliyor, boyutu, küçük-orta-büyük olarak ayarlanabiliyor...
    Yanlız bir noktayı belirteyim, b650-750 mkv lerde dts sesi desteklemiyor, yani dts yi çözemiyor ama ac3 olarak digital ses alabilirsiniz. Z5500 le optik çıkıştan deniycem, herşeyin denemesini yapıcam biraz bekleyin...

bu hafta bi arkadaşımda b750 aldı dts sorunu yaşıyor bende aynı tahminde bulundum z5500 testini bekliyoruz

ek: b750 nin ideal görüntü ayarlarını söyliyebilcek varmı sd yayın, dvdrip divx , hd mkv, oyun oynarken gibi. çünkü düşük çözünürlükte puslanmayı bi şekilde cihazın detaylı ayarları ile biraz soft hale gelirse daha iyi olur gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santanio -- 22 Mayıs 2009; 17:34:52 >

• arkadaşlar yarın bende bakmaya gıdıcem bu ıkı model ıcın ancak samsunga yattı kafam bıraz
    1.samsungdakı wireless olayı nedir
    2.tv yı kuracagım 2 yer var ya sagdan yada soldan ısık alacak bu sekılde parlama yaparmı
    eger samsung tercıh edersem
    3.ınternetten ındırdıgım 720p.x264 uzantılı dizileri usb den ızlerken sorun cıkarmı
    altyazılar yada seste?
    4.samsungda ve lgde b750 ve lh7000 serilerinin tek farkı 200hz olmasımıdır bu farkın fıyatlara
    etkısı ne kadardır
  • DTSleri hiç mi okumuyor bunlar?

Eğer öyleyse zaten HD filmlerin büyük çoğunluğu artık DTS.
  • quote:

Orjinalden alıntı: StranGe_PassenGer

DTSleri hiç mi okumuyor bunlar?

Eğer öyleyse zaten HD filmlerin büyük çoğunluğu artık DTS.

Dts okumuyor derken, mesela Ac3 lerde sorun yok, direk dts ler de ses yok maalesef, ama z5500 e bağladım optik ten, ac3 bir çok filmi dts olarak 5.1 izledim...
  • ARKADAŞLAR,
    CUMARTESİ GÜNÜ SİPARİŞİNİ VERDİĞİM SAMSUNG LE-46B750 MODELİNE DÜN YANİ SALI GÜNÜ KAVUŞTUM.
    ÇOK GÜZEL BİR TELEVİZYON. HER ŞEYİYLE KUSURSUZ. BEN İSTANBUL BİLİŞİM'DEN ALDIM. 318 TL x 12 AY = 3816 TL ÖDEYECEĞİM.
    ALMADAN ÖNCE PİYASAYI ARAŞTIRDIM. EN UYGUN FİYATI İSTANBUL BİLİŞİM VERİYORDU.
    ALTIN SARISI UÇLU SCART ALDIM. UYDU ALICISI İLE LCD TV'Yİ BAĞLADIM. BAZI KANALLARDA GAYET BAŞARILI. BAZILARI DA EH İŞTE DENECEK GÖRÜNTÜDE.
    AMA ŞUNU ANLADIM Kİ ARTIK UYDU ALICISINI DEĞİŞTİRME VAKTİ GELMİŞ. HD UYUMLU VE HDMI GİRİŞİNE SAHİP BİR UYDU ALICI İLE ÇOK DAHA GÜZEL VE DOYUMSUZ
    BİR KALİTE YAKALANACAĞI KESİN.
    HERKESE SELAMLAR...
  • Hayırlı olsun erdos1 ve waterhorse1, bende önümüzde ki hafta aynı modeli almayı düşünüyorum, fakat istanbulbilişim hakkında pek güzel şeyler duymadığım için kafam karıştı, sitelerinde ellerinde olmayan hatta daha ellerine geçmeyen ürünün fiyatını dahi düşürüp satmaya çalıştıkları bir geçek, ama ellerinde zannedersem 46B750 mevcut, bu firma ürünü direk getirdiği için garantisini de ya kendi yapıyor ya da farklı bir şirketle çalılıyor, bu konuda bilgi alabilirmiyim sizden, bir de bir çok yerde teşhir ürünlerini kutulayıp sıfır diye gönderdiklerini duydum o yüzden güvenim biraz sarsıldı, bu konuda senin izlenimlerin neler, aslında Anadolu Grup tarafından garantili bir Samsung LCD almak istiyorum ama İstanbulbilişim'de de fiyat çok uygun, arkadaşlar ürünü sipariş verdiğiniz ve evinize getirilip kurulduğu süreci olumlu ve olumsuz yanları paylaşırsanız sevinirim.

Bir de 45B750 modelinde DTS yok demiş arkadaşlar, peki bir samsung veya LG 5.1 ev sinema sistemi alsak bu sistem üzerinden veya WD TV/Popcorn kutularından LCD'den DTS seste alabilirz değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Exalteddivx

Hayırlı olsun erdos1 ve waterhorse1, bende önümüzde ki hafta aynı modeli almayı düşünüyorum, fakat istanbulbilişim hakkında pek güzel şeyler duymadığım için kafam karıştı, sitelerinde ellerinde olmayan hatta daha ellerine geçmeyen ürünün fiyatını dahi düşürüp satmaya çalıştıkları bir geçek, ama ellerinde zannedersem 46B750 mevcut, bu firma ürünü direk getirdiği için garantisini de ya kendi yapıyor ya da farklı bir şirketle çalılıyor, bu konuda bilgi alabilirmiyim sizden, bir de bir çok yerde teşhir ürünlerini kutulayıp sıfır diye gönderdiklerini duydum o yüzden güvenim biraz sarsıldı, bu konuda senin izlenimlerin neler, aslında Anadolu Grup tarafından garantili bir Samsung LCD almak istiyorum ama İstanbulbilişim'de de fiyat çok uygun, arkadaşlar ürünü sipariş verdiğiniz ve evinize getirilip kurulduğu süreci olumlu ve olumsuz yanları paylaşırsanız sevinirim.

Bir de 45B750 modelinde DTS yok demiş arkadaşlar, peki bir samsung veya LG 5.1 ev sinema sistemi alsak bu sistem üzerinden veya WD TV/Popcorn kutularından LCD'den DTS seste alabiliriz değil mi ?

Popcorn un varsa zaten sorun yok zaten. Lcd den Dts ses alma diye bir şey yok aslında lcd nin içinde bulunan media player dts sesleri desteklemiyor, eğer sen lcd ye popcorn bağlarsan 5ç1 destekli ses sisteminden Dts ses alırsın. Sadece tv nin media playerı desteklemiyor, mesela wd de desteklemiyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.