Şimdi Ara

_Samsung i8910 HD Uygulama ve Tema Paylaşım Bölümü_

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
5
Favori
181.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar,paylaşım konumuzuda açmış bulunuyoruz
    Yanlız cihaz sahipleri programları deneyerek çalışan uygulamaları buraya koyarsa daha güzel bir arsiv elde etmiş oluruzHer programı bulan burada yayınlamasın..
    Lütfen birşey paylaşmayacak veya konu dışı sorular soracaklar da konuya mesaj atıp konuyu kirletmez ise hepimiz için daha güzel bi paylaşım ortamı olur
    Başlayalım artık uygulama paylaşımına...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seopast -- 29 Temmuz 2009; 2:57:40 >

• Herkes baştan belli bi standartta giderse çok güzel olur herkes aradığını bulabilir
  • Hayırlı olsun diyelim. Paylaşım linklerini r-a-pide'den mi verelin?

Bu arada nokia 5800 XM in temaları bu telefona uyuyor. Hatta colors diye bir teması var rengarenk. Ben onu kullanıyorum. O kadar canlı duruyorki, telefonda fırlayacakmış gibi renkler tavsiye ederim.
  • Uploadları premium üyelik olmadan rapide yaparsak kısa sürede linkler patlıyorAlternatifler;
    http://www.uploading.com/
    http://www.yousendit.com/
    http://www.mediafire.com/
    http://www.netload.in/
    gibi siteler daha iyi

• İlk paylaşım benden...

Hayvanlar Duvar Kağıtları

http://uploading.com/files/70GSJG3T/Animali.rar.html
  • arkadaslar bende cihaz yok ama almayi düsündügüm icin program arastirmasi yapiyorum. bir kac program var bildigim, (mesela parmak okuyucu kilidi, tus kilidi gibi kullaniliyor ama belirlenen parmak izi disindak kisilerin acmasina izin vermiyor) ama cihazi olmayanlardan paylasim istemiyorsun galiba, sizin isteginize göre paylasirim
  • İşte kastettiğim tema üstteki. Bir deneyin derim. Çok canlı duruyor. Bu arada sağ ol Kerem1905
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimarhan65

arkadaslar bende cihaz yok ama almayi düsündügüm icin program arastirmasi yapiyorum. bir kac program var bildigim, (mesela parmak okuyucu kilidi, tus kilidi gibi kullaniliyor ama belirlenen parmak izi disindak kisilerin acmasina izin vermiyor) ama cihazi olmayanlardan paylasim istemiyorsun galiba, sizin isteginize göre paylasirim

O uygulama gerçek bir uygulama değil sadece arkadaşlarını kandırmak için yazılmış bir "funny application" dedikleri türden bir uygulama. Fingerprint uygulamaları ciddi bir analiz programı gerektirir cep telefonlarında yapılmasını çok mümkün görmüyorum.

Kolay Gelsin
  • FREE SIGNER (Sertifikanızla uygulamaları imzalamak için)

FREE SIGNER İNDİR

BEST SCREEN SNAP (Telefonunuzdan Anlık Ekran Görüntüsü almak için)

SCREEN SNAP İNDİR

COMPASS TOUCH (Güzel bir pusula)

Capture Alamadım ekrandan

COMPASS TOUCH İNDİR

INTERNET RADIO (Internetten radyo dinlemek için istasyonları editleyebilirsiniz. Shoutcast klasörünün altındaki dosyayla)

INTERNET RADIO İNDİR

MYCALC (Skinli güzel bir hesap makinesi)

MYCALC İNDİR

SHAZAM (Herkes biliyordur)

SHAZAM İNDİR

Şimdilik İmza gerektirmeyen bir kaç örnek seçilmiştir. İlerde zaman oldukça ekleme yapılabilir.

Kolay Gelsin

• diğer konuda bi arkadaş vermişti..bende buraya koyayım
    çok güzel bi gps programı ben daha kullanmadım ama en yakın zamanda yüklicem....kullananlar çok çok memnun ve ücretsiz bir navigasyondur...GARMİN !!!

http://www.reis-ieagles.com/ozel-programlar/garmin-mobile-xt-v5-00-50-kurulum-kilavuzu-by-reis-i-eagles-t25.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcansl -- 29 Temmuz 2009; 1:12:58 >
  • (windows live mobile) cok güsel bir msn programı :)

http://rapidshare.com/files/261156117/Windows_Live_Mobile.rar.html

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Torrent programı denedim calısıyor :) avi film yada klip indirip direk izleyebilmek cok güsel :D

http://rapidshare.com/files/261156714/SymTorrent_S60-3rd_1.41.rar.html
    ar
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    skype programı

http://rapidshare.com/files/261157405/IM__For_Skype_v2.23_JackS60v5.rar.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    fring programı içinde baska önemli chat programlarınıda barındıran gizli calısma özellig olan msj geldiginde sesle uyaran güsel bir program sorusuz calısıyor

linkte sorun var fringi yarın yükleyecem :)

• Sonic Unleashed (Tam uyumlu) Uygulama yöneticisinden sanal tuşları kapatmayı unutmayın

http://uploading.com/files/5ZXX7N0N/Sonic%20Unleashed%20i8910.jar.html

• Kodlar :

*#7380# Soft reset yaptırır ve fabrika ayarlarına döndürür

*#7370# Dikkat! H A R D R E S E T .Hard reset ve hafızanın formatlanması ile fabrika ayarlarına döndürür. (Fabrika kodları 2 tane 4xsıfır : 0000 yada 8 x sıfır : 00000000)

*#62209526# Pili çıkarmadan MAC adresinizi öğrenebilirsiniz.

*#0000# Cihazın versiyon bilgisi

*#0228# Cihazın 'Test' modu

*#06# IMEI numarası

*#1546792*# Cihazın 'Admin modu'

*#1234# Cihazın firmware bilgisi.

*2767*3855# Fabrika ayarlarına dönme.

*#0002*28346# Konfigrasyon ve ileri seviye menü opsiyonları.Dikkat! burada oynayacaığınız her ayar için ekstra dikkatli olun zira ne yaptığınızı bilmiyorsanız işin içinden çıkılmaz hale getirebilir&cihazınıza ZARAR verebilirsiniz!

*#1546792*# Diğer bir konfigrasyon menüsü GSM ayarları ses vs

*#3333# Kamera ince ayar kodu.

*#1234# Firmware bilgisi .

*#0000# Cihaz yöneticisi bilgisi .

*#1111# Test modu ekranı FTA yazılım versiyonu (Her cihazda çalışmıyabilir)

*#2222# Test modu ekranı. FTA donanım Version. REV0.3

*#1234# Test Modu. Yazılım Version.

*#0*# basın cif cam'e basıp öndeki vga kamera ile foto çekin.

Telefon sesini yükseltme :

Cihazınıza ciddi zarar verme potansiyeli olduğunu hatırlatmak lazım : D i k k a t !

- Admin menüsüne gidin : *#1546792*#

- internals' gidin , master kod olarak 0000 girin

- Test modda alttaki menüyü görmeniz lazım :

1. Reset
    2 Testmode
    3. AudioGain Control
    4. BT address

Ayar segemeleri AudioGainControl ' ün içinde.

'Genelde' kulaklık mp3 sesini vb yükseltmek için :

3 - Audiogaincontrol
    2 - Playsound
    2 - MP3headphn

Bu menüde iken

2 - Coarse gain to 6db yapmanız
    4 - HSGain de 6db e getirmeniz kullanıcılar tarafından tavsiye edilmiş.

(ayar segmelerini değiştirmek/değerleri girmek için # tuşunu kullanmanız lazım )

Kendi denediğim&öğrendiğim ve uyguladığım yöntem : Yine ekliyeceğim : D İ K K A T cihazınıza kalıcı hasar verebilirsiniz!

MP3 Dinlerken kulaklık sesini yükseltmek ve film izlerken cihazın hoparlöründen gelen sesi yükseltmek için uyguladım ve başarılı oldu & istediğime kavuştum.

Telefon bölümünü açıp tam olarak yazdığım gibi tuşlayın *#0002*28346#

Bir menü belirecek.Bu menüde

2 Play Sound 'ı seçin

Çıkan alt menüde :

2. Mp3 HeadPHN seçin

Şimdi 4 ü seçin :

4 : HS Gain to = değerini 6db yapmak için HS Gain in üstüne tıklayın ilk önce 6 sonrada # tıklayın. İşlem tamam (Save etmedi zannetmeyin # basınca giriyor değeri)

Cihaz hoparlöründen filim seyrederken gelen sesi yükseltme içinde :

Geri gelin ana menüde iken :

2. Play Sound' seçin

Çıkan alt menüden 3'ü seçin :

3. Mp4 LoudSPK

Şimdi 4 ü seçin :

4 . PreDR Gain to = 6db. yapmamız lazım bu değeride aynen yukarıda yazdığım gibi : PreDR Gain to üstüne dokunun ilk önce 6 sonrada # tıklayın. İşlem tamam.

Şidmi bu iki değerinde hafızada kalması (Her seferinde tek tek uğraşmak istenmiyor ise!) için : Ana menüye dönüp alttaki : "back-up" segmesine girip backup ını alalım ayarlarımızın ondan sonra ok yazısı gelicektir.Artık bu menüden çıkabilir cihazınızı yeni&yüksek ses özellikleri ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hafıza kartına kayıt edilen videolar ile ilgili :

Bir kullanıcı HD ile video çekilirken hafıza kartına kayıt edilen dosyanın yavaşlamasına/atlamasına çare olarak :

Cihazın içinden hafıza kartınızı çıkarıp (Çıkartırken güç düğmesine basılı tutup çıkan menüden : Hafıza kartını çıkarın / remove memory card opsiyonunu seçip öyle çıkartmanızın daha sağlıklı olduğuda hatırlatılmış) PC ile kartı : FAT32 formatında :Allocation unit size da 64 kilobytes olarak ayarlamanızı salık vermiş.Bunun sonucunda video sonlandırırken olan takılma yavaşlama vs olmadığını eklemiş.

Bilmeyenler için : Hafıza kartı alırken class'ına dikkat edin. Numerik olarak büyük class'a sahip cihazlar ( ters orantı ) daha hızlıdır.Misal : Class 6 class 4 den hızldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 15 Eylül 2009; 7:49:13 >

• Fring programı için :

Direkt cihazın kendi hafızasınada Fring'i web den indirebilirisniz bunun için sadece browseri açıp : m.fring.com adresini girmeniz yeterli.(Fring cihazı tanımlıyamadım dersem N97 ya'da 5800ü seçersiniz)

Google maps :

Daha önce başka bir sürümünü yüklediyseniz silin(Varsa alt klasörleri vs) Tarayıcınıza : m.google.com/maps adresini girip indirebilirsiniz.

i8910 youTube sorunsalı :

Eğer daha önce forumda bahsi geçmiş olan i8910 ilede uyumlu olan YouTube Aplikasyonunu cihaza kurdunuz ama Youtube'a bağlanamıyorsanız :

Sırası ile i8910 da : Menüye girin ----Ayarlar---Hedefler---İnternet---(Burada wifi ayarlıyorum)üstteki seçenek bende default olarak WiFi bağlantımın adı/onu seçiyorum---Düzenleme---seçim ile gelişmiş ayarlara gidin---IPv4---DNS i seçelim ilk alana : 4.2.2.1 ikinci alanada 4.2.2.2 değerini girip kapatalım.
    Daha sonra ana menüye dönüp cihazı kapatıp açalım.
    Bundan sonra wifi üstünden youtube bağlantınızda sorun olmaması lazım.

i8910 YoutUbe programı :

Cihaz ile beraber iphone yada diğer smartphonelardaki gibi ayrı bir youtube yazılımı gelmiyor.(Ana ekrandaki widgeti program olarak algılamayın zira değil).Bunun için yeni çıkarılmış olan( Nokia 5800 ve N97 için) bedava youtube aplikasyonunu kurup direkt olarak (eğer bağlanamassınız yukarıda yazdığım gibi wifi dns ayarlarını yapın) izlemeye başlayabilirsiniz :

- i8910 için youtube aplikasyonunu buradan indirebilirsiniz :

a- i8910 un web tarayıcısından : m.youtube.com adresine gidip 5800 yada n97 için indirip 16gm tümleşik hafızaya kürararak
    b- Direkt buraya :http://nokiaaddict.com/downloads/ (Google apps başlığı altındaki youtube linki)
    c- Direkt download : Tık

Bu bahsi geçen sürüm : Youtube application v2.2.9 sisx olarak geçiyor ve dns ayarı ile gayet güzel ve problemsize çalışıyor.

Garmin enerji tasarrufu !

Reisin (sağolsun ) sayfasındaki yönergeler ile Garmini kurup kullananların eski sürümdekiler gibi girip el ile bir sürü şeyi değiştirip&karmaşık ayarları editlemesine gerek yok.Sürüm 5.00.50 de bunu basit bir opsiyon değişikliği ile ayarlıyabiliyoruz :

Garmin Mobile XT v5.00.50 Kurulum Kılavuzu by Reis-i Eagles™ : Garmin kurulumu için buraya tıklayın.

1 GMobileXT yi başlatın,

2 Ana menüden : İngilizAnahtarı ikonuna tık---Ayarlar--Sistem'e tıklayın

3 En alt opsiyona kadar sağ alttaki mavi ok'a basarak ilerleyin : “Launch background service” opsiyonuna girin

4 Devre dışını (Disabled) Tamama basıp save edip çıkın.

Harika ring tonelar ve güzel wallpaperların olduğu geniş arşive sahip BEDAVA bir site :

Ring tonelar : Buraya tıklayın (Most downloaded)

Arka plan (Wallpaperlar) : Buraya tıklayın (Most downloaded)

Her iki linktede 'most downloaded' en çok indirilenler bölümünün direkt linkini verdim isteyen soldaki bardan istediği popüler bölümü seçebilir.Ek olarak Nokia 5800 ile ilgili bölümdür ama sağ yukarıdan telefon modelinizi 5800 yerine n97 yada i8910 vb olarak değiştirebilirsiniz (Dosya formatları aynı olsada daha az dosya çıkıyor)
    iPhone sahipleride iTunes ile uygun 'direkt olarak site tarafından çevrilmiş'(Bu sadece iPhone için geçerli) ring toneları hiç bir şey ile uğraşmadan indirebilirler.

Aklımada tam kalmadı ama site yanlış hatırlamıyorsam : Üye olmadan günde 30-35 duvar kağıdı/melodi indirmeye izin veriyordu.24 saat sonra sayacı tekrar sıfırlıyorlar.Güvenilir büyük bir site virüs vs yok.

5800 n97 ve i8910 için yasal çok güzel B E D A V A uygulalamarın yer aldığı bir site :

Site içinde : Mobil paint , Power MP3 vb bir çok yararlı&bedava uygulamayı görüp indirebilirsiniz.

Site için : Buraya tıklayın.

i8910 Kullanım klavuzu İNGİLİZCE .pdf (Türkçesini henüz bualamadım bulunca eklerim linkini)

Buraya tıklayın

Windows Vista / Samsung PC studio : i8910 software update yapılmak istenince cihaz bağlanmadı uyarısı (Your phone is not connected)

Cihaz ile beraber gelen cd deki tüm yazılımları yüklediniz,hatta webden dahi araştırdınız ve güncel yazılımı kullandığınıza eminsiniz ama yinede tel pc ye bağlı olduğu (ve problemsize senkronize olduğu halde) çalıştığı halde yukarıdaki başıktaki sorun ile karşılaşıyorsanız :

Kontrol paneli : Device manager'e tıklayın soru işareti olan alanda ters tıklayıp update driver software i seçin,gelicek olan pencereden el ile / manuel olarak yeri gösterip Samsung yazılımını hdd nereye kurdu sizeni o bölüme gidin : (Bende C : Program files altında X86 : Samsung bölümünde) ve X64 adlı dosyayı seçip çıkın bir dk içinde driver problemniz kalmıyacak ;)

Push mail takvim vs :

Bunun için IT departmanınız ile görüşmeniz lazım ya'da değerleri biliyorsanız : Cihaz ile gelen RoadSync programını kullanmanız lazım.RoadSync'i çalıştırıp gerekli bilgileri girebilirsiniz.(Şu anda .Mac hesabım ile çalıştırmaya çalışıyorum ama doğal olarak başarılı olamadım ) Bu konuda bir gelişme olursa ekliyeceğim.

Psiloc WorldTraveler v1.01.S60v3.S60v5

Her i8910 da mutlaka olması gereken program : Hava durumu (saatlik aralıklar ile),döviz kuru çevirici,dünyanın o anki konumunuza göre uzaydan görünüşü,vs vs daha pek çok şey üstelik bedava.

Not : Ana menüden : Ayarlar--- Kişisel---Ana ekran--- Ana ekran teması---Parmak kullanımı nı seçerseniz (S60V5 klasik ekranını) ve Psiloc WorldTraveler 'ın içinden ana ekranda havayı göster özelliğinide aktive ederseniz minik bir plugin olarak o anda 'canlı' hava durumunu gösterir.Program ayarları içinden : güncellemeyi : manual olarak ayarlarsanız siz update et/güncelle demedikten sonra kendi kendine bağlanıp güncelleme yapmaz.

Uzun lafın kısası tavsiye ederim paralı bir çok programda dahi eksik olan özellikleri bu programda pek bulamassınız.

Programı indirebileceğiniz url : Tık

Direkt link : Tık

Psiloc WorldTraveler : Hava durumu vs güncelleme:
    Isterseniz wlan isterseniz edge/3g üstünden güncelleme yapabilirsiniz.Tamamen sizin istenize bağlı ne zaman yapıp yapmak istemediğiniz kullandıgı data miktarı çok az.

Menü--uygulmalar-p.traveler--Seçenekler---settings : update interval (Güncelleme aralığı) üstne tıklayın :

Manually : Istediğiniz zaman sadece el ile güncelleme
    Every 6 hours : Her 6 saatte bir
    Every 12 hours : Hre 12 satte bir
    Daily : Her gün otomatik güncelleme

Tel açık iken akif bağlatınız hangisi ise onu kullanır.(Siz aksini belirtmediğiniz sürece)

Benimki günlük otomatik güncellemede.

PC Studio ile Widget :

Diyelimki cihaz üstünden indirmendiğizin pc ile webde gezerken bulduğunuz i8910 ile uyumlu bir sürü widgetiniz var .Herkes nasıl kullanıyor bilmiyorum ama en basit yol olarak : i8910 pc ye usb de bağlı&Samsung pc studio proramı açık iken : File manager modunda widgeti kendi (Mass memory E :) tümleşik hafızasındaki klasöre kopyalıyorum.
    Daha sonra gerekirse widgeti telefondaki dosya yöneticisi ile bulup&kuruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 3 Ağustos 2009; 6:13:28 >

• http://rapid+share.com/files/261258247/fring.rar.html

Fring denedim calısıyor sorunsuz daha önce verdigim ***** linklerde rapid.share (aradaki + kaldırın :)
  • hayırlı olsun bütün arkadaşlara paylaşım alanımız

handy shell yükledim ama içinde handy weather yok.bunu bulabilir miyiz?

teşekkürler.
  • @ Vipracing harikasın çok teşekkürler...
  • bişey paylaşmıcak olanlar mesaj atmassa daha güzel bi konu olur düşüncesindeyim....tmm bi çok arkadaş bi sürü güzel şey paylaşıo teşekkür etmek istiosunuz ama konunun sağlığı için hiç bişey söylemesek daha mantıklı olur ...eger illa bişey söylicekseniz bişey paylaşın sonra söyleyin de konu kirliğliği daha aza insin...sanırım konuyu açan seoplast da benim le aynı düşüncede....bu mesaj inşallah konunun son paylaşımsız mesajı olur
    SAYGILAR !!!!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.