Şimdi Ara

Samsung HT-D5550 Ev Sinema Sistemi (Ana Konu) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
3
Favori
15.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun olmaz bir optik kablo bağlayıp halledeceksin. tv de ev sinema sistemini de tek kumandadan (ev sinema sisteminin kumandasından) kullanabilirsin. ev sinema sistemi "digital in " olarak algılıyor sorun çıkarmadan çalışıyor. cihazın önündeki bilgi ekranın d.in yazıyor o sırada da. eğer tvde ses çıkışını yönlendirme ile ayar varsa misal kendi hoparlörlerini kapat ve sadece optik çıkışı kullan diye onu da seç. benim samsung plazmada o seçenekler kapalı oluyor bu şekilde bağladığımda hiç bir ek ayar yapmadım.
  • Peki dostum kopya dvd,cd olayı nasıl tam olarak oynatmama durumu varmı? Sistemi Tavsiye edermisin?
  • Herkese merhabalar..

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, Samsung HT-D5550 ve Samsung HT-D6750 modelleriyle ilgileniyorum. Ürünleri direk görme fırsatım olmadı, ama internet üzerinde araştırmalarım neticesinde ürünler konusunda bir teretdütüm yok. Bu iki ürün arasında 300 W ses çıkış gücü dışında bir fark olmadığını tespit ettim, yinede bunu teyit etmek istiyorum? Şayet bu modeller hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız bu konuda beni bilgilendirirse sevinirim. Çünkü eğer dediğim gibi sadece 300 W dışında tüm özellikler aynı ise 545 TL daha az verip Samsung HT-D5550 modelini tercih edicem.

Merak ettiğim bir diğer konu ise, Samsung HT-D6750 modelinin arka iki uydu hoperleri kablosuz, Samsung HT-D5550 modelinde de bu durum aynı şekilde mi? Şayet değilse, kablosuz avantajından dolayı Samsung HT-D6750 modelini tercih ederim.

İlgili ürünlerin linkleri:

Samsung HT-D5550 için:http://www.hizlial.com/elektronik/ev-sinema-sistemleri/samsung-ht-d5550-1000w-3d-blu-ray-ev-sinema-sistemi_05.003.1271.0017.htm

Samsung HT-D6750 için:http://www.hizlial.com/elektronik/ev-sinema-sistemleri/samsung-ht-d6750-3d-bluray-ev-sinema-sistemi_05.003.1271.0011.htm

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• 5550 de arkalar kablolu.
    swa 5000 aksesuarı alırsanız yarı kablosuz olur. çünkü kablosuzdan kastedilen sadece sinyali kablosuz aktarıyor, arkada alıcı bir ünite oluyor, kendi amfisi de üstünde.tabii bu amfi için elektrik lazım o bir kablo, alıcı üniteden hoparlörlere de birer kablo gidiyor.
    d5550 + swa 5000 alırsan 7.1 yerine 5.1 ve 300w (ki gerçek değer( rms) değil pmpo) eksik güç, bir de dahili wifi yerine usb adaptör lazım, geri kalan sistem aynı.
    7.1 de ön hoparlörlere 2 adet hareketli yön verilebilen 8cm hoparlöre eklenmiş ayrıca kuleler yok.

sistemde divx cd denemedim. deneyeyim sonucu yazarım.
  • Kablosuz Arka kolon olmasi icin tx kart harici swa 5000 gibi bir cihaz daha mi gerekiyor toplam 300 tl civari bunlar. yanlışsa düzeltin
  • SWA5000 GEREKİyor tx kart paketin içinde. hatta ben aldım. ama salona komple ahşap zemin yaptırırken kendim borular içinden normal kabloları çektim. şu anda kargodan geldiği gibi duruyor.açılmamış halde. satacağım gibi.
    6750w almak daha mantıklı. ama ben bimeksin indirimi kaçırınca (sanırım tek ürün koymuşlar) d5550+ swa5000 almıştım. 6750de bir de dahili wireless var.
    ben kablo ile bağlantı yaptığımdan wirelessı sorun etmedim.
  • Arkadaslar bende dun 5550 alarak araniza katildim, izlenimlerim sunlar;
    3tane mkv film izledim hdd'den sorunsuz olarak calistirdi
    altyazi da 3 buyukluk secenegimiz var bence yeterli
    Tv deki ses duzeyi dusuk diyen arkadaslara katiliyorum ama ew de tv izleyenler icin cok cok yetecegine de inaniyorum, yani tv deki maksimum ses duzeyi insani rahatsiz etmiyor ama tabi o ses duzeyinde de tv izlenmez, ewde parti yapip tv den muzik acmadiginiz surece yeterli bence
    Film izlerken ses duzeyini maksimum 30/50 yapabiliyorum komsular rahatsiz olmamasi icin

Eksilerini anlatmak gerekirse de;
    Film izlerken konusma sahnelerinde 30/50 ses sewiyesi yeterli olurken, muzik olan sahnelere gecince ise ses asiri geliyor ve sesi kismak gerekiyor bu bir dez avantaj bence
    Bi kotu ozelligi de player uzerindeki ses ayar dugmeleri kullanissiz ama zaten kumanda olduktan sonra kullanan olmaz bunlari

Kullanan arkadaslara su sorum olacak birde radyo da 87.50 ve 108.00 den baska kanala gidemiyorum, tunning e uzun basiyorum ekranda taraniyor yaziyor ama 5 dk boyunca hic birsey bulamiyor takildim kaldim burda....

Bu arada diger arkadaslara gore biraz pahali aldim samsung magazasindan 1090tl/10ay 3 ay erteleme.... Teshir kullanirim diyenler icin darty magazalarinda 860 tl...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_c

Arkadaslar bende dun 5550 alarak araniza katildim, izlenimlerim sunlar;
    Tv deki ses duzeyi dusuk diyen arkadaslara katiliyorum ama ew de tv izleyenler icin cok cok yetecegine de inaniyorum, yani tv deki maksimum ses duzeyi insani rahatsiz etmiyor ama tabi o ses duzeyinde de tv izlenmez, ewde parti yapip tv den muzik acmadiginiz surece yeterli bence
    Film izlerken ses duzeyini maksimum 30/50 yapabiliyorum komsular rahatsiz olmamasi icin

Film izlerken konusma sahnelerinde 30/50 ses sewiyesi yeterli olurken, muzik olan sahnelere gecince ise ses asiri geliyor ve sesi kismak gerekiyor bu bir dez avantaj bence
    Bi kotu ozelligi de player uzerindeki ses ayar dugmeleri kullanissiz ama zaten kumanda olduktan sonra kullanan olmaz bunlari

Kullanan arkadaslara su sorum olacak birde radyo da 87.50 ve 108.00 den baska kanala gidemiyorum, tunning e uzun basiyorum ekranda taraniyor yaziyor ama 5 dk boyunca hic birsey bulamiyor takildim kaldim burda....

Bu arada diger arkadaslara gore biraz pahali aldim samsung magazasindan 1090tl/10ay 3 ay erteleme.... Teshir kullanirim diyenler icin darty magazalarinda 860 tl...

Hocam radyo'nun antenini uygun şekilde konumlandırdınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

quote:

Arkadaslar bende dun 5550 alarak araniza katildim, izlenimlerim sunlar;

Hocam radyo'nun antenini uygun şekilde konumlandırdınız mı?

Tv nin ustune bagladim anteni ama ses yok, anteni cikardim taktim yine yok. Yani kanal arama yapmiyor hic
    87.50 ve 108.00 in arasinda gidip gelebiliyorum sadece ama tersten
    2 kanal sadece 88 yada 107 ye gidemiyorum, tunning e uzun bastigimda da taraniyor diyor sadece, tuner bolumunde ekranin altinda ^manuel/on ayar degistirin^ diye bir kisim var ama ona da ulasamiyorum hangi tusa basmam gerek anlamadim.....

• arkadaşlar merhaba,

bu sistemi hd ve sd yayınlarda arka kolonlar dahil kullanabiliyormuyuz? yoksa sadece dvd izlerken mi arka kolonlar çalışıyor?

selamlar
  • http://www.samsung.com/tr/support/model/HT-D5550/TK-downloads
    versiyon 1014.0 sisteminizi güncelleyebilirsiniz

HD SD her yayında 5+1 kolonlardan ses alınıyor
    kumandanın en alt sol 2. tuş
    kitapçık ve kumanda özelliklerinde hepsi yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkn60 -- 10 Nisan 2012; 18:56:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

arkadaşlar merhaba,

bu sistemi hd ve sd yayınlarda arka kolonlar dahil kullanabiliyormuyuz? yoksa sadece dvd izlerken mi arka kolonlar çalışıyor?

selamlar

Matrix moduna aldigina hepsinden ses alabilirsin, ama yani basinda aldigin ses rahatsiz edici olabilio...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

selamlar

Matrix moduna aldigina hepsinden ses alabilirsin, ama yani basinda aldigin ses rahatsiz edici olabilio...

basında derken bas sesler mi rahatsız edici olabiliyor? sub ayarlarını kısarak düzeltemez miyiz?

**

@hkn60 peki tek kumanda kullanabiliyor muyuz? hd ve sd yayında %100 5 kolon da çalışıyor mu?

satış temsilcisi yanlış bilgi vermiş o zaman
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

selamlar

basında derken bas sesler mi rahatsız edici olabiliyor? sub ayarlarını kısarak düzeltemez miyiz?

**

@hkn60 peki tek kumanda kullanabiliyor muyuz? hd ve sd yayında %100 5 kolon da çalışıyor mu?

önce kolonların ayarını otomatik veya manuel olarak devamlı oturduğunuz yere göre yapın
    bütün yayınlarda PLII tuşundan matrix modunda 5+1 ses alabilirsiniz
    sistemin kumandası ile BD ve TV tuşlarında geçiş yaparak tek kumanda kullanabilirsiniz
    bas ses değil başının yanındaki kolonlardan gelen sesler
    onuda kolon ayarlarından ayarlayabilirsin
    ekolu ses istersen SFF MODE tuşundan alabilirsin ama tavsiye etmem

• Suni bir 5+1 olur. kayıt stereo olduğu için filmin 5.1 kaydındaki tadı vermez.
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

selamlar

**

kusura bakma arkadasım benım hatam

ama yani basinda aldigin ses rahatsiz edici olabilio.
    ama yanı başında aldığın ses rahatsız edici olabiliyor.

iphone'dan yazmıştım o mesajı....

• Pc ye bağladığım samsung ht-d5550 ses sisteminden sesin geldiği ilk anda sinir bozucu bir çıt sesi geliyor sebebi nedir acaba?
  • LG HB906SB ile kıyaslayan arkadaşlar acaba bass performansında lgde hissedilebilir bi fark oluyomu
    bide bu tv seslerinin az gelmeside nedir eğer gerçekden öyleyse hiç almaya gerek yok bende 5 yıl önce 50 liraya aldığım çin malı 5+1 var kulak girişinden tvye bağlı müstakil evdeyim yüksek ses müzik severim ama yinede sonuna kadar acamam sesi eğer öyle bi durum varsa benim emektarla devam edeyim yola.
  • 5.1 SİSteminiz optik girişe sahipse yeni bir sistem almanıza gerek kalmayabilir. ama bu sistemin içinde bluray player ve smart tv özelliklerinin olduğunu, tvnizde olmasa bile 2d>3d dönüştürme özelliği olduğunu, çok iyi dvd upscale yaptığını(blu ray film alma konusunda beni baya düşündüren ve genelde dvdsi de yeterli dedirten derecede)
    düşünün ona göre karar verin. sadece ses sistemi satın almış olmuyorsunuz çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn60

http://www.samsung.com/tr/support/model/HT-D5550/TK-downloads
    versiyon 1014.0 sisteminizi güncelleyebilirsiniz

HD SD her yayında 5+1 kolonlardan ses alınıyor
    kumandanın en alt sol 2. tuş
    kitapçık ve kumanda özelliklerinde hepsi yazıyor

Selam bu cihazdan satın aldm ben de..

Bu yeni firmware içerisinde türkçe dil seçeneği mevcut mudur?

Ayrıca da sormak istediğim başka bir mevzu var idi.
    Araştırmadan yaptığım bir işlemi geri almak istiyorum ancak C serisi televizyonlar için imkanı var diye görebiliyorum ancak ses sisteminde çalışmadı!

Cihazın ilk internet kurulumunu yaptığımda türkiye seçeneğini yaptım, sanki türkiyede yazılım varmış gibi.
    Halbuki USA yapsaymışım daha çok uygulama kurabilirmişim..
    Bunu geri almanın bir yolu var mı?

Türkiye ayarı hiç işime gelmiyor.
    Başka bir markette var olan uygulamaları nasıl kurarız?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.