Şimdi Ara

★ ★ ★ SAMSUNG GT-S6310 (YENİ YOUNG) ANA BAŞLIK VE DESTEK KONUSU ★ ★ ★ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
2
Favori
18.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

quote:

quote:

hattımı geçen cuma Türkcell'e taşıdım 3g sorunum çözüldü 7-8 gündür reset atmadı telefon hiç...ancak şu sorun başladı model ekran kilidi kullanıyorum push bildirimler gelmiyor kilidi açmazsam 15 dakika kadar sonra geliyor ama kilidi açarsam hemen geliyor kilitli iken anında bildirim gelmiyor bi ayar bir şey varmı bilginiz varmı ? bimcell'de bildirim sorunu yoktu 2g ile bile 3g Türkcell açık bildirim gelmiyor anında bir ayar vs varsa yardımcı olurmusunuz

gmail bildirimi mi? yoksa başka mail servisi mi?

hepsi whatsapp olsun messenger olsun gmail olsun hepsi gecikmeli forumlara baktım herkes şikayetçi türkcell kullananlar bildirim sorunu yaşıyormuş android'de adam gibi operatör yok bimcell geçeriz 3g resetler türkcellde internet hızlı 3g sorunsuz bildirim gelmez :) hangisini kullanacağız şaşırdım valla hepsi birbirinden sorunlu

valla operatörden olduğu aşikar galiba, bende hiç böyle birşey olmadı

bimcell'de çok iyiydi ama 3g sıkıntıydı türkcell'e geri geçtim yıllardır kullandım diye ama oda sıkıntılı görünüyor mecbur böyle kullanıcaz artık internet hızlı olması güzel 2gb paket de yaptım 25 tlye 500 dk bin sms 2gb o yönden 1 sene devam türkcell e cevaplar için teşekkür ederim

tarife iyiymiş yalnız, turkcell de yola gelmeye başlamış

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hattımı geçen cuma Türkcell'e taşıdım 3g sorunum çözüldü 7-8 gündür reset atmadı telefon hiç...ancak şu sorun başladı model ekran kilidi kullanıyorum push bildirimler gelmiyor kilidi açmazsam 15 dakika kadar sonra geliyor ama kilidi açarsam hemen geliyor kilitli iken anında bildirim gelmiyor bi ayar bir şey varmı bilginiz varmı ? bimcell'de bildirim sorunu yoktu 2g ile bile 3g Türkcell açık bildirim gelmiyor anında bir ayar vs varsa yardımcı olurmusunuz

gmail bildirimi mi? yoksa başka mail servisi mi?

hepsi whatsapp olsun messenger olsun gmail olsun hepsi gecikmeli forumlara baktım herkes şikayetçi türkcell kullananlar bildirim sorunu yaşıyormuş android'de adam gibi operatör yok bimcell geçeriz 3g resetler türkcellde internet hızlı 3g sorunsuz bildirim gelmez :) hangisini kullanacağız şaşırdım valla hepsi birbirinden sorunlu

valla operatörden olduğu aşikar galiba, bende hiç böyle birşey olmadı

bimcell'de çok iyiydi ama 3g sıkıntıydı türkcell'e geri geçtim yıllardır kullandım diye ama oda sıkıntılı görünüyor mecbur böyle kullanıcaz artık internet hızlı olması güzel 2gb paket de yaptım 25 tlye 500 dk bin sms 2gb o yönden 1 sene devam türkcell e cevaplar için teşekkür ederim

tarife iyiymiş yalnız, turkcell de yola gelmeye başlamış

operatörler coştu son zamanlarda vodafone de aynı kampanyayı yaptı... herhalde btk falan izin verdi aveanın woops a rakip çıkarttılar ikiside kızıştı piyasa

• ben cwm ile tüm işletim sistemini sildim, ön bellek, dalvik vs ne varsa sıfırladım. sonra odinden sıfırdan kurulum yaptım.

sarj çok çabuk gitmeye başladı. şimdi telefon rootsuz her uygulama arkada çalıştığı için mi, yoksa yeni kurulumdan mı, yoksa batarya kalibrasyonu mu bozuldu çözemedim.

7.5 saat olmuş sarjdan çıkaralı, bu sürede sadece 9 dakika ekran açık kalmış ve sarj %76 ya düşmüş. oysa taş çatlasın %90larda kalması gerekirdi.
  • quote:

ben cwm ile tüm işletim sistemini sildim, ön bellek, dalvik vs ne varsa sıfırladım. sonra odinden sıfırdan kurulum yaptım.

sarj çok çabuk gitmeye başladı. şimdi telefon rootsuz her uygulama arkada çalıştığı için mi, yoksa yeni kurulumdan mı, yoksa batarya kalibrasyonu mu bozuldu çözemedim.

7.5 saat olmuş sarjdan çıkaralı, bu sürede sadece 9 dakika ekran açık kalmış ve sarj %76 ya düşmüş. oysa taş çatlasın %90larda kalması gerekirdi.

ben hiç root vs birşey yapmadım tamamen orjinal geceden sabaha şarj sadece %4-5 azalıyor oda 3g açık olduğu halde 2g açık olsa %2 anca azalır başka bir problem olabilir sizde

• quote:

quote:

ben cwm ile tüm işletim sistemini sildim, ön bellek, dalvik vs ne varsa sıfırladım. sonra odinden sıfırdan kurulum yaptım.

ben hiç root vs birşey yapmadım tamamen orjinal geceden sabaha şarj sadece %4-5 azalıyor oda 3g açık olduğu halde 2g açık olsa %2 anca azalır başka bir problem olabilir sizde

Dunde 17 saat acik kalmis ekranda 2 saatten fazla acik ve daha %30 civarinda sarj vardi. Bi iyi bi kotu gidiyor bende cozemedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• herkese selam ,iyi bayramlar arkadaşlar , hafıza kartındaki resimleri videoları bilgisayara attığımda tersden görünüyor halbuki telefonla çekim yaparken düz yapıyorum çekimi ve fotoğrafı neden tersden kaydediyor fikri olan veya olmayan varsa yardımcı olun arkadaşlar
  • telefon 1 haftada 1 falan kendi kendine uygulama indiriyor marketten geçenlerde lock screen indirmişti kafaya takmadım bugünde talking tom yüklemiş kendi kendine acaba virüs mü girdi yoksa bir uygulama falan mı sebep oluyordur nasıl çözebilirim sorunu ?
  • quote:

telefon 1 haftada 1 falan kendi kendine uygulama indiriyor marketten geçenlerde lock screen indirmişti kafaya takmadım bugünde talking tom yüklemiş kendi kendine acaba virüs mü girdi yoksa bir uygulama falan mı sebep oluyordur nasıl çözebilirim sorunu ?

bir uygulama sebeb oluyordur.

dr. web antivirüs yükleyip güncelledikten sonra taratırsan sorunlu apk yı gösterir diye umuyorum.
  • quote:

quote:

telefon 1 haftada 1 falan kendi kendine uygulama indiriyor marketten geçenlerde lock screen indirmişti kafaya takmadım bugünde talking tom yüklemiş kendi kendine acaba virüs mü girdi yoksa bir uygulama falan mı sebep oluyordur nasıl çözebilirim sorunu ?

bir uygulama sebeb oluyordur.

dr. web antivirüs yükleyip güncelledikten sonra taratırsan sorunlu apk yı gösterir diye umuyorum.

en son türkiye finans e devlet ve lock screen yükledim e devlet falan sorunlu olmaz zaten büyük ihtimal lock screen uygulaması sorun yapıyordur dr web indirip deneyeceğim teşekkürler cevap için

• Oncelikle Herkese Merhabalar ;
    300-350 lira arasında alınabilecek en iyi telefon olarak Galaxy Young u buldum
    Sizce bu fiyata en iyi telefon bu mu?
    Program & Oyun olarak önerileriniz?
    Beklentilerim ;
    Şarjı 1-2 Gün gitsin (İnternet oyun oynayarak)
    İnternete hızlı girsin
    Subway surf falan açsın
    Şimdiden Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: savurqac

Oncelikle Herkese Merhabalar ;
    Beklentilerim ;
    İnternete hızlı girsin
    Subway surf falan açsın
    Şimdiden Tesekkurler

hocam öncelikle cihaz genel olarak işinizi görür ancak tek çekirdek işlemci ile hızlı internet ile oyun performansı beklemeyin cihazdan he öldürmez interneti ama çokda verim alamazsınız...program konusunda sıkıntı yok facebook whatsapp vs gayet iyi çalışıyor subway de oynanabilir seviyede kasma yapmıyor fiyatına göre iyi bir cihaz ama pekde performans beklemeyin oyun olarak

• quote:

Beklentilerim ;
    İnternete hızlı girsin
    Subway surf falan açsın
    Şimdiden Tesekkurler

ben bu cihazı 2 aydir kullaniyorum cok detaylica kullandigim icin kimsenin aksini iddia etmeyecegini dusunuyorum anlattiklarim dogrultusunda.oncelikle cihazda wifi acik online oynarsan araliksiz 2 saat arasi dayaniyor maksimum veya wifi kapali 3g acik olarak yine 2 saat dayaniyor bana gore cok az bir sure bu tam bir cilginlik.diyelimki sarji bitti sarja takiliyken kullanirim diye beklersen kendini kandirmaktan oteye gidemezsin.cunku mubarek alet sanki el isitma makinesi cayir cayir yaniyor sarjdayken bu 1.

2.cihazda 768 mb ram yaziyor ama 4.5 program yukledim hepsinde 665 mb ram gosteriyor buda onemli degil asil onemli olan sanki 665 degilde 400 mb ram var gibi acayip kasiyor ayni telefonu baska magazadan alan yigenimdede ayni sorun var yani cihazda hantallik var sanki 200 mb ram olan telefonla kiyasliyoruz ayni anda acilip kapanmasi kendine gelmesi uzun zaman aliyor temple runda ve subwaysda hafif kasmalarla oynaniyor kaykay pisti bilardo hokey tenis vs traficracing yani kucuk capli oyunlarda canavar gibi oda olsun ama
    degilmi:)
    3.telefonun kasasi ve diger malzemeleri cok kaliteli oldugunu dusunuyorum telefon 2 metreden kilifsiz sert zemine dustu ufak bir cizik dahi olmadan ucuz atlatti ufaklik:) gercekten saglam yapilmis telefon hakkini vermek lazim bu konuda benden tam not aldigini soylemeliyim
    4.telefonun icinde gerekli gereksiz cok program var kapatsanda kasiyor kapatmasanda bir fark goremedim ben yani diyelimk hepsini kapattik 500 mb ram bosda horaaaa asphalt 8 i costuralim dersen tas gibi saglam telefonu tabiri caizze taşa vuravura ezmeye kalkabilirsin ki tavsiye etmiyorum:)
    5.benim dusunceme gore telefonun ederi 300 tl cok fazla .yani satici gozuyle degilde kullanan gozuyle baktigimda 250 olmasi gereken gibi tabi insanina gore degisir yani memlekette 300 liralik telefonu 1.000 tl eder diyen insanlar yokmu var tabiki dolayisiyle benim gozumdeki degeri budur telefondan memnun olmama ragmen olumsuz yorumlar bunlar .whatsap viber goruntulu gorusmeler kaymak gibi hic bir sorunyok telefon da flash player var canli tv izleniyor aklima gelenler simdilik bukadar ben burada telefonun olumsuz yonlernden bahsettimki aklindaki soru isaretleri varsa cozulsun diye cunku kimse kullandigi cihazin olumsuz yonlerini pekde gormek istemez sanirim yani soracak sorun olursan sen sor biz cevap veririz cunku telefonda milyon tane ozellik var hepsni tek tek yazmak imkansiz gibi birsey :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayvanterbiyecisi -- 18 Ağustos 2014; 2:14:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayvanterbiyecisi

quote:

Beklentilerim ;
    İnternete hızlı girsin
    Subway surf falan açsın
    Şimdiden Tesekkurler

ben bu cihazı 2 aydir kullaniyorum cok detaylica kullandigim icin kimsenin aksini iddia etmeyecegini dusunuyorum anlattiklarim dogrultusunda.oncelikle cihazda wifi acik online oynarsan araliksiz 2 saat arasi dayaniyor maksimum veya wifi kapali 3g acik olarak yine 2 saat dayaniyor bana gore cok az bir sure bu tam bir cilginlik.diyelimki sarji bitti sarja takiliyken kullanirim diye beklersen kendini kandirmaktan oteye gidemezsin.cunku mubarek alet sanki el isitma makinesi cayir cayir yaniyor sarjdayken bu 1.

2.cihazda 768 mb ram yaziyor ama 4.5 program yukledim hepsinde 665 mb ram gosteriyor buda onemli degil asil onemli olan sanki 665 degilde 400 mb ram var gibi acayip kasiyor ayni telefonu baska magazadan alan yigenimdede ayni sorun var yani cihazda hantallik var sanki 200 mb ram olan telefonla kiyasliyoruz ayni anda acilip kapanmasi kendine gelmesi uzun zaman aliyor temple runda ve subwaysda hafif kasmalarla oynaniyor kaykay pisti bilardo hokey tenis vs traficracing yani kucuk capli oyunlarda canavar gibi oda olsun ama
    3.telefonun kasasi ve diger malzemeleri cok kaliteli oldugunu dusunuyorum telefon 2 metreden kilifsiz sert zemine dustu ufak bir cizik dahi olmadan ucuz atlatti ufaklik:) gercekten saglam yapilmis telefon hakkini vermek lazim bu konuda benden tam not aldigini soylemeliyim
    4.telefonun icinde gerekli gereksiz cok program var kapatsanda kasiyor kapatmasanda bir fark goremedim ben yani diyelimk hepsini kapattik 500 mb ram bosda horaaaa asphalt 8 i costuralim dersen tas gibi saglam telefonu tabiri caizze taşa vuravura ezmeye kalkabilirsin ki tavsiye etmiyorum:)
    5.benim dusunceme gore telefonun ederi 300 tl cok fazla .yani satici gozuyle degilde kullanan gozuyle baktigimda 250 olmasi gereken gibi tabi insanina gore degisir yani memlekette 300 liralik telefonu 1.000 tl eder diyen insanlar yokmu var tabiki dolayisiyle benim gozumdeki degeri budur telefondan memnun olmama ragmen olumsuz yorumlar bunlar .whatsap viber goruntulu gorusmeler kaymak gibi hic bir sorunyok telefon da flash player var canli tv izleniyor aklima gelenler simdilik bukadar ben burada telefonun olumsuz yonlernden bahsettimki aklindaki soru isaretleri varsa cozulsun diye cunku kimse kullandigi cihazin olumsuz yonlerini pekde gormek istemez sanirim yani soracak sorun olursan sen sor biz cevap veririz cunku telefonda milyon tane ozellik var hepsni tek tek yazmak imkansiz gibi birsey :)

Bu cihazlar standart degil. Yuklediginiz uygulamalara ekran parlakligina bulundugunuz alanda gsm sinyalinin kalitesine gore sarj suresi degisir. O yuzden sarj probleminin telwfondan ziyade sizden kaynaklanip kaynaklanmadigina emin olmalisiniz. Her uygylamayi yuklerseniz sarj tabiki biter. Simdi fazla uygulama yok diyebilirsiniz sayisi farketmez duzgun optimize edilmemis bir yazilim dahi olsa sarji su gibi icer.

Bu telefon oyun telefonu degil alirken biliyor olmaliydiniz.

Siz 1 gb ram yada 2 gb ram diyen telefonlarda tam 1gb ram mi var sandiniz? 768 dedigi toplam ram miktaridir. Grafik cipi de ram kullandigi icin bir miktari ona ayrilir siz sadece 665 mb kullanirsiniz. 1gb denilen telefonlarda da ortalama 800mb ram kullanilabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 18 Ağustos 2014; 4:49:33 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• cevap için teşekkürler
    birkaç sorum daha var
    3g açıkken 1 gün falan gidiyor mu
    birde ekran çözünürlüğü falan nasıl
  • quote:

cevap için teşekkürler
    birkaç sorum daha var
    3g açıkken 1 gün falan gidiyor mu
    birde ekran çözünürlüğü falan nasıl

ekran çözünürlüğü 320x480 piksel çok canlı bir görüntü sunamıyor ancak parasına göre bu kadar ekran diyelim anlayın 3g açıkken 1 gün gider ancak ağır kullanım yaparsanız sürekli mesajlaşma vs gibi 1 günü çıkartmayabilir 3g modunda
  • quote:

quote:

Beklentilerim ;
    İnternete hızlı girsin
    Subway surf falan açsın
    Şimdiden Tesekkurler

sanırım biraz fazla eleştri yapmışsınız :) kasma olayı dediğiniz geç açılması ise tek çekirdek işlemci harikalar yaratması beklenilmez eski java telefonlar ile kıyasladığınızda yavaş tepki verir ama bu kasma değil yada bir s3-s4 ile kıyaslarsanız yavaşlık kasma olarak gelebilir tek çekirdek ile maximum bunu verebileceğini düşünüyorum eski cihazım s5360 young du ram 278 mb dı hafızası 150 mb dı o bile kasmıyordu maşallah android çalışma mantığı boş ram gereksiz ramdir ramde hiçbir uygulama olmasın rehberi mesajları alır önbelleğe hiçbir şekilde rami boş bırakmaz 3 gb note 3 bile 2 gb dan aşağı çalışmaz hiçbir zaman eski young ile kıyasladığımda bu cihaz gerçekten çok iyi zaten ramin 768 olması(665 kullanıcı) birçok uygulamayı ramde biriktirmeye yarıyor fiyatı ise eski young bile 299 tlden satıldı ace bile 399 tl hala piyasada o tür cihazlar o fiyat ise 250 lira fiyat biçmeniz ilginç geldi tabi sizin görüşünüz :) he olumsuz yönlerine katıldığım noktalar var şarjı 3g açınca hızlı düşüyor şarjda iken kullanırsan fırın gibi ısınıyor (batarya 50 dereceye çıkmıştı geçen ) ancak tekrar söylüyorum android cihazlarda boş ram gereksiz ram mantığı vardır ram illa dolu olmak zorunda buda cihazı kastırmaz aksine daha hızlı tepki vermesini sağlar cihazda kasma yok sadece işlemci tek çekirdek olduğu için işlem hızları geç oluyor biraz bana göre kasma olayı menü geçişlerinde titrer donar mesaj yazarken vs yazılar geç gelir ancak 1 yılı aşkındır kullanıyorum böyle problemler yaşamadım diyebilirim...bana göre emsallerinin fiyatına bakıldığında fiyatına göre hepsinden üstün bir cihaz

• son 2-3 gündür şarjım geceden sabaha %100 den %70 e kadar iniyor pil kullanımına bakıyorum yüklediğim uygulamalar sorun yapmamış mesela google hizmetleri 10 dakika uyanık bırakmış cihazı yada android sistemi 30 dakika uyanık bırakmış sorun ne olabilir acaba ? hiç böyle olmuyordu bataryamı öldü birden yada başka bir problem mi var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 18 Ağustos 2014; 9:15:07 >
  • mümkünse ekran açıkken telefonun resmini çekebilirmisiniz
    ekran çözünürlüğünü merak ettimde :))
  • quote:

mümkünse ekran açıkken telefonun resmini çekebilirmisiniz
    ekran çözünürlüğünü merak ettimde :))

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-la-de-biri-alsin-nakite-ihtiyacim-var-dedik-fiyat-dustu-175319561/detay

ilan veren birisi çekmiş burada mevcut ekran resimleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 18 Ağustos 2014; 15:05:24 >

• quote:

quote:

quote:

Beklentilerim ;
    İnternete hızlı girsin
    Subway surf falan açsın
    Şimdiden Tesekkurler

Bu cihazlar standart degil. Yuklediginiz uygulamalara ekran parlakligina bulundugunuz alanda gsm sinyalinin kalitesine gore sarj suresi degisir. O yuzden sarj probleminin telwfondan ziyade sizden kaynaklanip kaynaklanmadigina emin olmalisiniz. Her uygylamayi yuklerseniz sarj tabiki biter. Simdi fazla uygulama yok diyebilirsiniz sayisi farketmez duzgun optimize edilmemis bir yazilim dahi olsa sarji su gibi icer.

Bu telefon oyun telefonu degil alirken biliyor olmaliydiniz.

Siz 1 gb ram yada 2 gb ram diyen telefonlarda tam 1gb ram mi var sandiniz? 768 dedigi toplam ram miktaridir. Grafik cipi de ram kullandigi icin bir miktari ona ayrilir siz sadece 665 mb kullanirsiniz. 1gb denilen telefonlarda da ortalama 800mb ram kullanilabilir.

aslında alelacele mesajımı alıntılıyarak hemen bana cevap vereceğinize arkadaşa yardımcı olysadınız daha yararlı olurdu diye düşünüyorum
    neyse,evet alırken oyun telefonu olmadığını bilerek aldım bu konuda bir sıkıntı yok bilmenizi isterim

ben sadece oyun değil diğer olumsuz yönlerini belirttimki tavsiye isteyen arkadaşa yardımcı olmak için detaylı bir açıklama yaptım
    şarjı ve kullanımı açısından elbetteki telefonu kullanan kişiye göre değişir bu konuda sizinle hemfikir olduğumu belirtmek isterim.
    busöylediklerimi bsali arkadaşımızda doğrular nitelikte ısınma konusu,şarj durumu gibi genel bilgileri,
    sizinde bu konuda üst konularda yararlı yönede paylaşımlarınızın olduğunu biliyorum,iyi günler

Gerçeği bilenler ile onu sevenler, hiçbir zaman eşit değildirler.
    KONFÜÇYuS

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.