Şimdi Ara

samsung galxy s5 vs A7 vs sony Z2 vs LG G3 (3gb ra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar bu aralar bu telefonlardan birini almak istiyorum fakat hala karar vermiş degilim bana yardımcı olabilirmisiniz daha önce hiçbirini kullanmadım hepsinin kendine göre avantajları ve dezavantajları var fiyat olarak hiç karşılaştırmayın lutfen çünki herhangi birini alacak paraya sahibim

ben bunların içinden daha çok a7 ye yakın gibiyim gerçi a7 de 3gb ram olsa düşünmeden alıcam fakat yok 8 çekirdekli işlemcisi var o bi artı ote yandan z2 ve g3 te 3gb ram var ama 4 çekirdekli işlemci var s5 te ise güzel fonksiyonlar var fakat plastik kasa diye istemiyorum pek gerçekten bunlar kafamı kurcalıyor

lütfen deneyimlerinizle bilgilerinizle bna yardımcı olun şimdiden teşekkürler

• whistler22 W kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çekirdek sayısına takmayın, hiçbir değeri yok onun.

Ben bunların arasından Z2'yi önerebilirim.
  • Z2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlıyorum teşekkür ederim fakat z2 ninmde selfi kamerası düşük ayrıca çekirdek sayısı onemli ben buna katılmıyorum bana göre işlemci ve ram bir telefondaki en onemli degerlerdir çogu zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: whistler22

anlıyorum teşekkür ederim fakat z2 ninmde selfi kamerası düşük ayrıca çekirdek sayısı onemli ben buna katılmıyorum bana göre işlemci ve ram bir telefondaki en onemli degerlerdir çogu zaman

Ben işlemci önemli değil demedim, çekirdek sayısı önemli değil dedim.

Zira Z2'de ve G3'de kullanılan 4 çekirdekli işlemci, A7'deki 8 çekirdekli işlemciden 2 kat daha fazla performans sunuyor.

Selfie senin için önemliyse A7 alabilirsin.
  • 8 çekirdekli işlemcisi vardan sonrasıjı okumaya gerek duymadım. Önemli olan çekirdek sayısı değil. İsterse içinde 1 kilo çekirdek olsun önce bakış açınızı değiştirin. Tıpkı megapixeli yüksek olan her telefonun iyi fotoğraf çekmediği gibi. (IPhone değil Sony kullanıyorum)

• S5 ve A7 kesinlikle tavsiye etmiyorum. Eğer alırsanız 1-2 ay sonra demek istediğimi anlarsınız.
    LG G3 2k ekran, S801AC, Adreno 330 ve yeterliliğinden emin olmadığım 3000 mAh. Zira 2k ekrana geçen her markayı siliyorum gözümde.
    Şarj, dayanıklılık, güneş ışığında arka kamera güzel, önde ise kendinizi görebiliyorsunuz çok detay olmasa da güzel, tasarım (kişisel), ve g3ün donanımını birleştiren cihaz Z3tür. İlla android diyorsanız Z2 ya da Z3 doğru seçim olacaktır.

• şöyle söyleyim o zaman 8 çekirdekli s6 z2 den kötü mü yada i3 ile i7 bir mi hayır ama asıl sorun şu atbi uygulamalar ve programlar bu çekirdekleri nasıl kullanıyor çok lu kullanıyor mu işte performans buna gore degişir çekirdek sayısı onemlidir aaa performansa ne kadar etki edr orası uygulamalar gore degişir diğer donanımlar aynı olacak tabi herneyse konudan uzaklaşıyoruz sizin bakış açınıza da saygı duyuyorum ama bence siz bakış açınızı degiştirin

konudan samadan nedenleriyle birlikte hangi telefonu desteklediğinizi yazarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blasterjaxx

S5 ve A7 kesinlikle tavsiye etmiyorum. Eğer alırsanız 1-2 ay sonra demek istediğimi anlarsınız.
    LG G3 2k ekran, S801AC, Adreno 330 ve yeterliliğinden emin olmadığım 3000 mAh. Zira 2k ekrana geçen her markayı siliyorum gözümde.
    Şarj, dayanıklılık, güneş ışığında arka kamera güzel, önde ise kendinizi görebiliyorsunuz çok detay olmasa da güzel, tasarım (kişisel), ve g3ün donanımını birleştiren cihaz Z3tür. İlla android diyorsanız Z2 ya da Z3 doğru seçim olacaktır.

teşekkür ediyorum kardeşim iyi cevap fakat z3 e fazla fiyat çektiler biraz ayrıca kafam kızıp s6 alma olasılıgınıda düşünüyorum kardeşimde a5 var şuan gayet iyi sanırım 2 ay sonra anlarsınızla demek istediğiniz telefonda kapanıp açılma sorunları batarya sıkıntısı ve performans düşüklüğünü kastediyorsunuz orayı biraz açarsanız sevinirim

• ayrıca evet illaki android istiyorum bana gore android > ios
  • bir sistem en küçük parçası kadar güçlüdür bu yüzden ben dengeli bir telefon istiyorum yani her bileşenden benim gözümde yeteri kadar olması gerekir bana göre bu telefonlara baktığımda en iyi tasarım ve şıklık a7 de daha sonra z2 sonra z2 de 3gb ram var bu çok iyi fakat on kamera düşük g3 ise sorunlu bir cihaz sanki kimisi iyi diyor kimisi o ekranı o batarya taşımıyor ısınınca kapanıyor diyor. s5 e gelirsek güzel telefonda plastik kasa lanet olası onu alacagıma a7 alırım hem tasarımı hem inceliği mukemmel

şimdi benim kendime sordugum soru şu

bana gore z2 artıları arka kamera iyi ram3gb

a7 de ise işlemci daha iyi on kamera daha iyi

işte tam burda benim için hangisi daha degerli diye bir soru kafamda donuyor ama sanırım ramden dolayı z2 derdim fakat o kadar para verip on kamerası kotu olan bi tel de almak istemiyom bence z2 nin tek eksiği on kameranın 5mp ve iyileştirlmiş olmaması a7 nin ise 3 gb rami olmaması

• quote:

şöyle söyleyim o zaman 8 çekirdekli s6 z2 den kötü mü yada i3 ile i7 bir mi hayır ama asıl sorun şu atbi uygulamalar ve programlar bu çekirdekleri nasıl kullanıyor çok lu kullanıyor mu işte performans buna gore degişir çekirdek sayısı onemlidir aaa performansa ne kadar etki edr orası uygulamalar gore degişir diğer donanımlar aynı olacak tabi herneyse konudan uzaklaşıyoruz sizin bakış açınıza da saygı duyuyorum ama bence siz bakış açınızı degiştirin

konudan samadan nedenleriyle birlikte hangi telefonu desteklediğinizi yazarsanız sevinirim.

S6'daki işlemci şu an mobiledeki en iyi işlemcilerden biri. Ama bu her 8 çekirdekli işlemcinin Exynos 7420'deki kadar performans göstereceği anlamına gelmez.

Programların nasıl kullandığının bir önemi var elbet, ama her bir çekirdeğin performansı düşük ise o zaman 8 çekirdeğin bir anlamı olmaz. Şöyle anlatayım;

Ülkemizde satılan A7 Snapdragonlu veya Exynos çipsetlimi bilemiyorum. Ama ikisi de hemen hemen aynı performansı gösteriyor. A7'de kullanılan SoC (CPU ve GPU) her bir çekirdek performansı ve GPU performansı sayısal olarak şöyle olsun;

1-2-3-4 nolu çekirdekler: 2000
    5-6-7-8 nolu çekirdekler: 800
    GPU Performansı: 1500

Şimdi Z2'de kullanılan SoC (CPU ve GPU) her bir çekirdek performansı ve GPU performansı sayısal olarak şöyle olsun;

1-2-3-4 nolu çekirdekler: 4000
    GPU Performansı: 3000

Şimdi her iki cihazda donanımı tam güçte kullanan bir oyun açalım diyelim GPU'yu da tam yükte kullansın. A7'deki oyun performansını düz bir şekilde şöyle hesaplayabiliriz;

2000 x 4 + 800 x 4 + 1500 = 12700

Z2'nin oyun performansını da şu şekilde hesaplayalım;

4000 x 4 + 3000 = 19000

Gördüğün gibi Z2 çok daha performanslı çıktı. Bir de bu oyunun 8 çekirdeği de tam olarak kullanamadığını düşünürsek ayrı olarak, o zaman A7'nin puanı çok daha düşük olacaktır.

Ben bu yüzden çekirdek sayısı önemsiz dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

şöyle söyleyim o zaman 8 çekirdekli s6 z2 den kötü mü yada i3 ile i7 bir mi hayır ama asıl sorun şu atbi uygulamalar ve programlar bu çekirdekleri nasıl kullanıyor çok lu kullanıyor mu işte performans buna gore degişir çekirdek sayısı onemlidir aaa performansa ne kadar etki edr orası uygulamalar gore degişir diğer donanımlar aynı olacak tabi herneyse konudan uzaklaşıyoruz sizin bakış açınıza da saygı duyuyorum ama bence siz bakış açınızı degiştirin

S6'daki işlemci şu an mobiledeki en iyi işlemcilerden biri. Ama bu her 8 çekirdekli işlemcinin Exynos 7420'deki kadar performans göstereceği anlamına gelmez.

Programların nasıl kullandığının bir önemi var elbet, ama her bir çekirdeğin performansı düşük ise o zaman 8 çekirdeğin bir anlamı olmaz. Şöyle anlatayım;

Ülkemizde satılan A7 Snapdragonlu veya Exynos çipsetlimi bilemiyorum. Ama ikisi de hemen hemen aynı performansı gösteriyor. A7'de kullanılan SoC (CPU ve GPU) her bir çekirdek performansı ve GPU performansı sayısal olarak şöyle olsun;

1-2-3-4 nolu çekirdekler: 2000
    5-6-7-8 nolu çekirdekler: 800
    GPU Performansı: 1500

Şimdi Z2'de kullanılan SoC (CPU ve GPU) her bir çekirdek performansı ve GPU performansı sayısal olarak şöyle olsun;

1-2-3-4 nolu çekirdekler: 4000
    GPU Performansı: 3000

Şimdi her iki cihazda donanımı tam güçte kullanan bir oyun açalım diyelim GPU'yu da tam yükte kullansın. A7'deki oyun performansını düz bir şekilde şöyle hesaplayabiliriz;

2000 x 4 + 800 x 4 + 1500 = 12700

Z2'nin oyun performansını da şu şekilde hesaplayalım;

4000 x 4 + 3000 = 19000

Gördüğün gibi Z2 çok daha performanslı çıktı. Bir de bu oyunun 8 çekirdeği de tam olarak kullanamadığını düşünürsek ayrı olarak, o zaman A7'nin puanı çok daha düşük olacaktır.

Ben bu yüzden çekirdek sayısı önemsiz dedim

evet en baştan boyle desydin kabul ederdim tabiki bu senaryoda haklısın evet ama senin hatan çekirdek sayısı onemsiz demek çekirdek sayısı onemlidir bunu hiç bir zaman unutma

• quote:

quote:

S5 ve A7 kesinlikle tavsiye etmiyorum. Eğer alırsanız 1-2 ay sonra demek istediğimi anlarsınız.

teşekkür ediyorum kardeşim iyi cevap fakat z3 e fazla fiyat çektiler biraz ayrıca kafam kızıp s6 alma olasılıgınıda düşünüyorum kardeşimde a5 var şuan gayet iyi sanırım 2 ay sonra anlarsınızla demek istediğiniz telefonda kapanıp açılma sorunları batarya sıkıntısı ve performans düşüklüğünü kastediyorsunuz orayı biraz açarsanız sevinirim

Hocam Z3 S6 dan ucuz ama :D
    A7 nin işlemci daha iyi değil; S615 var onda. Orta seviye Qualcomm chipseti. Tasarım isteyen A7 alır. Samsung asla ama asla orta seviye cihazlarını önemsemez. Samsung orta seviye alınmaz. Sadece amiral model alınır. E7ye Lollipop vermeyen Samsung karşımızda. S3ü silip atan da Samsung.
    Sony Z'ye bilen 5.0.x veriyor. 2012-3 modeli o cihaz.

Şimdi işlemci hızı stabilitesi bakımından hangisi en iyi diye bakalım.
    Samsung S6 Exynos 7420 bu modeller arasında en iyi şuan. Sonra Z2 ve S5 Snapdragon 801 ve 800 (yerine en çok oturmuş işlemcidir kendileri) ve A7 Snapdragon 615. Zaten farkında olan biri A7ye o paraları vermez. Alpha alın ondan daha iyidir. Plastik kasa istemiyorsanız yine Z2 kalıyor. S6 Z2den iyidir neden? rakibi o değil çünkü:) pile, performansa, önem veriyorsanız Sony Z2, gözüme güzel görünsün, kamerası iyi olsun, markası samsung olsun diyosanız s6. Gerçi şuan elimde Z3 compact var, kamerası(arka), tasarımı, pili, gücü bakımından canavardır kendileri. Z3c'nin abisi Z3 sizi yarı yolda bırakmaz. Uzun süre kullanım sağlar

• Ekstradan çekirdek diye tutturmaya gerek yok, Apple Dual-Core ile hepsine kafa tutuyor. Önemli olan "yazılım ile uyumluluk"

• Ya z2 al yada a7

• quote:

quote:

quote:

Hocam Z3 S6 dan ucuz ama :D
    A7 nin işlemci daha iyi değil; S615 var onda. Orta seviye Qualcomm chipseti. Tasarım isteyen A7 alır. Samsung asla ama asla orta seviye cihazlarını önemsemez. Samsung orta seviye alınmaz. Sadece amiral model alınır. E7ye Lollipop vermeyen Samsung karşımızda. S3ü silip atan da Samsung.
    Sony Z'ye bilen 5.0.x veriyor. 2012-3 modeli o cihaz.

Şimdi işlemci hızı stabilitesi bakımından hangisi en iyi diye bakalım.
    Samsung S6 Exynos 7420 bu modeller arasında en iyi şuan. Sonra Z2 ve S5 Snapdragon 801 ve 800 (yerine en çok oturmuş işlemcidir kendileri) ve A7 Snapdragon 615. Zaten farkında olan biri A7ye o paraları vermez. Alpha alın ondan daha iyidir. Plastik kasa istemiyorsanız yine Z2 kalıyor. S6 Z2den iyidir neden? rakibi o değil çünkü:) pile, performansa, önem veriyorsanız Sony Z2, gözüme güzel görünsün, kamerası iyi olsun, markası samsung olsun diyosanız s6. Gerçi şuan elimde Z3 compact var, kamerası(arka), tasarımı, pili, gücü bakımından canavardır kendileri. Z3c'nin abisi Z3 sizi yarı yolda bırakmaz. Uzun süre kullanım sağlar

olabilir ama alacagım adam z3 e s6 dan 100 lira daha fazla istedi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.