Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ROOT VE ROM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
20
Favori
135.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet kamerasız pek işe yaramaz. İnşallah en kısa zamanda beta sürümüne ulaşırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: estaba

arkadaşlar yeni cıkan XXLM6 Sürümü ile gerçekten çok güzel oldu telefon

ekran seni görmeden açılmıyor :)

I love my wonder..!

Arkadaşım xxlm6 sürümünü nerden ve nasıl yükledin bu samsung un romanyada falan yayınladığı yeni sürümmü bilgilendirirmisin saygılar

• Merhaba ben de 2 gün önce bu cihazdan aldım. Androidden pek anlamam daha önce kardeşimin android telefonuna rom falan yüklemiştim. Ama root yapmamıştım. Sorularım

1) Benim android sürümüm 2.3.5 henüz güncellemedim eğer güncellemeden önce root yaparsam daha sonra güncellersem root silinir mi?
    2) Şu an telefonun orijinal romu duruyor. Root yaptıktan sonra farklı bir rom yüklersem root silinir mi?
    3) Her rom yükleyişimizde root işlemini tekrarlamamız gerekiyor mu?
    4) Rom yükleyince rehber kayıtları silinir mi?

Yardımcı olursanız sevinirim
  • Valla kamera çalışmasada olur arco iyi iş çıkarmış deneme devam ediyor :) Gingerbread'de telefonu kullanmıyormuşuz ics de akıyor :)
  • Merhaba arkadaşlar evet Arco yeni sürümü paylaştı ama kamerası çalışmadan yayınlamak istemedim buradan.Kamera çalışmaya başlasın,Bende Kullanırım CynoagenMod iyidir,merak ettiğim husus kamera'nın çalışması nasıl sağlanamadı ?Driver mi bulunamıyor bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albay92

Merhaba ben de 2 gün önce bu cihazdan aldım. Androidden pek anlamam daha önce kardeşimin android telefonuna rom falan yüklemiştim. Ama root yapmamıştım. Sorularım

1) Benim android sürümüm 2.3.5 henüz güncellemedim eğer güncellemeden önce root yaparsam daha sonra güncellersem root silinir mi?
    2) Şu an telefonun orijinal romu duruyor. Root yaptıktan sonra farklı bir rom yüklersem root silinir mi?
    3) Her rom yükleyişimizde root işlemini tekrarlamamız gerekiyor mu?
    4) Rom yükleyince rehber kayıtları silinir mi?

Yardımcı olursanız sevinirim

Öncelikle telefonun hayrlı olsun. Ben bildiğim kadaryla cevaplıyayım. Root(Yönetici yetkisi) almadan tele rom atılmaz. belki üreticinin üst offical sürümüne güncellenebilir. sende oyle yapmış olabilirsin

1) root silinir.
    2) Yeni roma bağlı. eğer yeni rom rootlu ise root devam eder, değilse root silinir.
    3) bkz: 2
    4) yeni rom yüklerken yedeğini herzaman almalısın. özel olarak rehber kayıtları silinir mi. muhtemelen silinir.

• Teşekkür ederim. Telefonu rootladım, link2sd kullanmak istiyorum. Ama daha önce SD kartı usb gibi görmesi için işlem yapmıştım. Bunu geri almak istiyorum. etc'deki vold.fstab dosyasının orijinalini yükleyebilecek olan var mı?

Şimdi rom yüklemeye çalıştım ama recovery mod kazandırma işlemini atlayarak çünkü usb hata ayıklama açıkken telefon pcye bağlanmıyor, cd files uzantısını da ms dos bulamıyor. Direkt denedim romu yüklemeyi install ederken hata veriyor yeterli alan yok diye. Halbuki telefonun sdsinin yarısından fazlası boş, normal sd kart bomboş. Nedendir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abyssgin -- 3 Nisan 2012; 14:03:03 >
  • Arkadaşlar lütfen yardım edin.Telefonu rootlu olarak kullanıyordum.Harici hafıza kartını da root explorer sayesinde telefonun hafızası olarak göstermiştim.Telefonum kies bi sebepten dolayı bağlanmıyordu.Root explorer programını yanlışlıkla kaldırdım ve kaldırdıktan sonra şimdi telefon hafıza kartını hiç görmüyor bende bunun üzerine telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm.Ama dosyalarım menüsünü açamıyorum açtığım zaman hafıza kartı takılı değil diyor.Telefon fabrika ayarlarından sonra halen rootlu superuser menüde mevcut gözüküyor.Şimdi tekrar yükleme yapabilmem için hafıza kartını görmesi lazım lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: justings

Arkadaşlar lütfen yardım edin.Telefonu rootlu olarak kullanıyordum.Harici hafıza kartını da root explorer sayesinde telefonun hafızası olarak göstermiştim.Telefonum kies bi sebepten dolayı bağlanmıyordu.Root explorer programını yanlışlıkla kaldırdım ve kaldırdıktan sonra şimdi telefon hafıza kartını hiç görmüyor bende bunun üzerine telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm.Ama dosyalarım menüsünü açamıyorum açtığım zaman hafıza kartı takılı değil diyor.Telefon fabrika ayarlarından sonra halen rootlu superuser menüde mevcut gözüküyor.Şimdi tekrar yükleme yapabilmem için hafıza kartını görmesi lazım lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor

1.secenek recovery modta usb ye ulaşabiliyorsun, orda mounts usb filan var tıkla micro kartını açar,oraya bionic rom vs. rom atarsın
    Wipe data temizlersin systtem/cache filan silip yüklemeyi install zip ile yap
    2.Seçenek custom romu bulup Odin ile yükleme yapman,iki seçenektede olur,odin ile garanti zaten,kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

quote:

Arkadaşlar lütfen yardım edin.Telefonu rootlu olarak kullanıyordum.Harici hafıza kartını da root explorer sayesinde telefonun hafızası olarak göstermiştim.Telefonum kies bi sebepten dolayı bağlanmıyordu.Root explorer programını yanlışlıkla kaldırdım ve kaldırdıktan sonra şimdi telefon hafıza kartını hiç görmüyor bende bunun üzerine telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm.Ama dosyalarım menüsünü açamıyorum açtığım zaman hafıza kartı takılı değil diyor.Telefon fabrika ayarlarından sonra halen rootlu superuser menüde mevcut gözüküyor.Şimdi tekrar yükleme yapabilmem için hafıza kartını görmesi lazım lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor

1.secenek recovery modta usb ye ulaşabiliyorsun, orda mounts usb filan var tıkla micro kartını açar,oraya bionic rom vs. rom atarsın
    2.Seçenek custom romu bulup Odin ile yükleme yapman,iki seçenektede olur,odin ile garanti zaten,kolay gelsin

Ertan kardeş recovery moda aldığım zaman android amblemi çıkıyor ve tuşlarla hareket edemiyorum direk ekranda sarı renkli yazıların akışı oluyor bir kaç saniye sonra ekran açılıyor.2 seçenek olayını tam anlayamadım bu konularada tam vakıf olmadığım için kusura bakma kardeş bu custom romu nerden bulup odin ile nasıl yükleyeceğim veya sana şunu sorsam ben bu şekilde servise versem garantiyi kapsarmı telefonun menüsünde süperuser şuan gözüküyor onu nasıl kaldırabilirim herşey için teşekkürler

• Başka bir arkdşmızn da başına gelmiş vold dosyasını neden siliyorsunuz,Root explorer'i neden kaldırıyorsunuz arkadşlar ;)
  • quote:

Başka bir arkdşmızn da başına gelmiş vold dosyasını neden siliyorsunuz,Root explorer'i neden kaldırıyorsunuz arkadşlar ;)

Ertan kardeş doğru söylüyorsun bilmiyordum ama dedimya yanlışlıkla oldu şimdi ne yapmam gerekiyor detaylı bi şekilde yardım edebilirmisin az önce dedimya bu konulara tam vakıf değilim yardımcı olursan çok sevinirim.Servise götürürsem garanti den yapılabilirmi saygılar
  • quote:

quote:

quote:

Ertan kardeş recovery moda aldığım zaman android amblemi çıkıyor ve tuşlarla hareket edemiyorum direk ekranda sarı renkli yazıların akışı oluyor bir kaç saniye sonra ekran açılıyor.2 seçenek olayını tam anlayamadım bu konularada tam vakıf olmadığım için kusura bakma kardeş bu custom romu nerden bulup odin ile nasıl yükleyeceğim veya sana şunu sorsam ben bu şekilde servise versem garantiyi kapsarmı telefonun menüsünde süperuser şuan gözüküyor onu nasıl kaldırabilirim herşey için teşekkürler

Şu an işyerindeyim tam açıklayamıyorum,Odin ile yüklemeniz gerekiyor.Odin mode ta yine recovery gibi ses yükseltme veya alçaltma tam hazırlamıyorum+home+powe İle gireceksin tekrar ses arttırma tuşuna basınca Odin mode'a geçer.Sana lazım olan program Odin multidownload , birde Romu bulman gerekli birde minik bir dosyaAncora.ops gerekiyor bu iki dosya yı telefona göstereceksin.Ama bu aşamalar dikkatli yapılmalı ,odinden dosyaları seçerken one file packace diyorsun,reboot İşaretli olmalı,10-15dakika sürüyor.ben youtube tan videolardan da bakmıştım nasıl yüklüyorlar diye,Servise versende yaparlar sıkıntı çıkarmazlar.çünkü yazılımsal olay
    Nerde oturuyorsun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şu an işyerindeyim tam açıklayamıyorum,Odin ile yüklemeniz gerekiyor.Odin mode ta yine recovery gibi ses yükseltme veya alçaltma tam hazırlamıyorum+home+powe İle gireceksin tekrar ses arttırma tuşuna basınca Odin mode'a geçer.Sana lazım olan program Odin multidownload , birde Romu bulman gerekli birde minik bir dosyaAncora.ops gerekiyor bu iki dosya yı telefona göstereceksin.Ama bu aşamalar dikkatli yapılmalı ,odinden dosyaları seçerken one file packace diyorsun,reboot İşaretli olmalı,10-15dakika sürüyor.ben youtube tan videolardan da bakmıştım nasıl yüklüyorlar diye,Servise versende yaparlar sıkıntı çıkarmazlar.çünkü yazılımsal olay
    Nerde oturuyorsun?

İstanbul ümraniyede oturuyorum kardeş özelden sana telefon numaramı versem beni çaldırsan olurmu

• daha önce bi arkadaşta silmişti vold dosyasını,dediklerimi yaptı ve sorunu çözüldü.yalnız odinle romu yükleyince kies'ten güncelleme yapamıyosun.güncelleme çıkınca tekrar odinle yüklemen lazım.
    @justings işlemler basit.adım adım yaparsan problem olmaz.ben çok rom attım böyle.
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21875835&postcount=3 bu linkten odin multi d. ve ancora.ops dosyalarını indir.https://hotfile.com/dl/150512529/8cce21f/GT-I8150_COA__I8150XXLM6_I8150OXXLC1_I8150XXLM6.zip.html burdan en güncel romu indir.
    odin programını ve romu rardan çıkarıp masaüstüne koy.ancora.opsu da koy.odin programını aç.
    option kısmında hepsi seçili olsun. OPS'a tıkla ancora.opsu oraya koy. daha sonra aşağıdaki one package'a tıkla md5 dosyasını oraya koy.
    sonra telefonu download mode'a alıcaz.telefonu kapat ve menü+ses kapama+power tuşuna aynı anda bas.bi ekran gelicek ona devam de.sonra telefonu bilgisayara bağla.ve odinden starta bas.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emregulay -- 12 Nisan 2012; 13:27:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emregulay

daha önce bi arkadaşta silmişti vold dosyasını,dediklerimi yaptı ve sorunu çözüldü.yalnız odinle romu yükleyince kies'ten güncelleme yapamıyosun.güncelleme çıkınca tekrar odinle yüklemen lazım.
    @justings işlemler basit.adım adım yaparsan problem olmaz.ben çok rom attım böyle.
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21875835&postcount=3 bu linkten odin multi d. ve ancora.ops dosyalarını indir.https://hotfile.com/dl/150512529/8cce21f/GT-I8150_COA__I8150XXLM6_I8150OXXLC1_I8150XXLM6.zip.html burdan en güncel romu indir.
    odin programını rardan çıkarıp masaüstüne koy.ancora.opsu ve romuda masaüstüne koy.odin programını aç.
    option kısmında hepsi seçili olsun. OPS'a tıkla ancora.opsu oraya koy. daha sonra aşağıdaki one package'a tıkla rom'u oraya koy.
    sonra telefonu download mode'a alıcaz.telefonu kapat ve menü+ses kapama+power tuşuna aynı anda bas.bi ekran gelicek ona devam de.sonra telefonu bilgisayara bağla.ve odinden starta bas.

güzel, basit anlatım olmuş. teşekkürler sorunu olan arkadaslar adına.
    emre sen bu romu yükledin mi, türkçe dil vardır heralde. dise dokunur ne var değişiklik?

• quote:

Orijinalden alıntı: thorax

quote:

daha önce bi arkadaşta silmişti vold dosyasını,dediklerimi yaptı ve sorunu çözüldü.yalnız odinle romu yükleyince kies'ten güncelleme yapamıyosun.güncelleme çıkınca tekrar odinle yüklemen lazım.
    odin programını rardan çıkarıp masaüstüne koy.ancora.opsu ve romuda masaüstüne koy.odin programını aç.
    option kısmında hepsi seçili olsun. OPS'a tıkla ancora.opsu oraya koy. daha sonra aşağıdaki one package'a tıkla rom'u oraya koy.

güzel, basit anlatım olmuş. teşekkürler sorunu olan arkadaslar adına.
    emre sen bu romu yükledin mi, türkçe dil vardır heralde. dise dokunur ne var değişiklik?

ben kezra'nın yayınladığı versiyonu yükledim.valla ertan'ında dediği gibi samsung resmen bizle dalga geçmiş.hiç yayınlamasalar da olurmuş.
    yüz tanımayla ekran kilidi çok gereksiz bir özellik bence.elle iki saniyede açmak varken o bayaa uğraştırıyor.zaman kaybı tamamiyle.
    onun dışında power tuşuyla çağrı reddetme var ,bi de yazı boyutunu küçültme-büyütme.
    gördüğüm en büyük artısı şarj daha fazla gidiyor,hızlı ve stabil rom.

• quote:

Orijinalden alıntı: estaba

arkadaşlar yeni cıkan XXLM6 Sürümü ile gerçekten çok güzel oldu telefon

ekran seni görmeden açılmıyor :)

I love my wonder..!

kies te guncelleme gözukmuyor bende neden acaba?

• quote:

Emre arkadaşım yardımların için çok ama çok saol.Dediklerini bu işlerden anlayan arkadaşımla bir bir yaptık ve romu yükledik.Telefonu açtık ama sorun aynen devam ediyordu,menüde yüklü olan süperuser programı silinmemişti,telefon kendi hafızasını ve harici hafıza kartını yine görmedi.Marketten bişey yüklemeye çalışıyorum ama telefon kendi kendine yüklemeden kapanıyor dün akşamdan beri çıldırmış ve kafayı yemek üzereyken bu akşama doğru telefonu samsung servisine teslim ettim inşallah servis garanti olayında bi sıkıntı çıkarmaz.Sence nedendir ve bu sonuç nasıl biter görüşlerini paylaşırmısın

• quote:

quote:

Emre arkadaşım yardımların için çok ama çok saol.Dediklerini bu işlerden anlayan arkadaşımla bir bir yaptık ve romu yükledik.Telefonu açtık ama sorun aynen devam ediyordu,menüde yüklü olan süperuser programı silinmemişti,telefon kendi hafızasını ve harici hafıza kartını yine görmedi.Marketten bişey yüklemeye çalışıyorum ama telefon kendi kendine yüklemeden kapanıyor dün akşamdan beri çıldırmış ve kafayı yemek üzereyken bu akşama doğru telefonu samsung servisine teslim ettim inşallah servis garanti olayında bi sıkıntı çıkarmaz.Sence nedendir ve bu sonuç nasıl biter görüşlerini paylaşırmısın

eğer superuser hala duruyorsa romu yükliyememişsiniz.odinle rom atınca unroot olur telefon.
    ayrıca o problem de düzelmesi gerekiyordu.bundan önceki arkadaş da düzelmişti.çünkü o sildiğin vold dosyası yeni romla tekrardan yüklenmiş olacaktı.nereyi hatalı yaptığınızı bilmiyorum ama servis halleder.hem onların yükliyeceği romla kiesten güncelleme yaparsın,daha iyi olmuş vermen.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.