Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 2 7' (3105) Ana Konu (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.248
Cevap
17
Favori
51.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı 3100 yaptıktan sonra 3105 e geri dönebiliyoruz demi bu sorun çözüldü mü acaba?
  • Arkadaşlar Cihazı 4.2.2 sürümüne yükselttim. Size kendi yaptığım işlemleri anlatacağım.

Cihazı daha önce hiç P3100 Sürümüne geçirmemiş arkadaş var ise şayet, ilk mesajdaki işlemleri yerine getirsinler fakat İTALYA FARMWİRE DEĞİLDE FRANSA FARMWİRE YÜKLESİNLER.

FRANSA FARMWİRE =http://hotfile.com/dl/180665271/6b7f512/Samsung-Updates.com-GT-P3100_XEF_1_20120421154339_c2hfi1k3ov.zip.html

Cihazı P3100e geçirdikten sonra 4.0.3 Android sürümü yüklemiş olacaksınız. Güncellemeleri denetleyerek 4.1.2 sürümüne yükseltin.

Şimdide P3100 olarak cihazı anlatmaya devam edicem.

Cihazı P3100 4.1.2 sürümüne yükselttikten sonra;

1- Cihazı download modunda(Ses kısma+Güç Tuşu) açıp Çıkan kısmına Ses Açma tuşuyla devam edin
    2- Gelen Kısımda aşağıdaki resimdeki gibi
    ODIN MODE
    PRODUCT NAME: GT-P3100
    CUSTOM BINARY DOWNLOAD: NO
    CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL

Değilde;

CUSTOM BINARY DOWNLOAD: 1
    CURRENT BINARY: CUSTOM

Yazıyorsa eğer; İlk mesajda belirtilen Triangle Away Programıyla Sıfırlamanız gerekecek.

TRIANGLE AWAY Programıyla cihazı sıfırlamak için cihazı tekrar Root lıyacaksınız. Yoksa program çalışmaz.
    Cihazı sıfırladıktan sonra SAMSUNG KIES üzerinden cihazınızı 4.2.2 sürümüne yükseltebilirsiniz.

3- Gelen Kısımda yukarıdaki resimdeki gibi
    ODIN MODE

Yazıyorsa direk olarak SAMSUNG KIES üzerinden 4.2.2 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Bunun haricinde şuan için 4.2.2 güncellemesi cihaz üzerinden yapılamamaktadır. Güncelleme yapacak/yapmış olan arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden.

RAMAZAN BAYRAMINIZI EN ICTEN DILEKLERIMLE KUTLAR, ESENLIKLER DILERIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slytherin35

Arkadaşlar Cihazı 4.2.2 sürümüne yükselttim. Size kendi yaptığım işlemleri anlatacağım.

Cihazı daha önce hiç P3100 Sürümüne geçirmemiş arkadaş var ise şayet, ilk mesajdaki işlemleri yerine getirsinler fakat İTALYA FARMWİRE DEĞİLDE FRANSA FARMWİRE YÜKLESİNLER.

FRANSA FARMWİRE =http://hotfile.com/dl/180665271/6b7f512/Samsung-Updates.com-GT-P3100_XEF_1_20120421154339_c2hfi1k3ov.zip.html

Cihazı P3100e geçirdikten sonra 4.0.3 Android sürümü yüklemiş olacaksınız. Güncellemeleri denetleyerek 4.1.2 sürümüne yükseltin.

Şimdide P3100 olarak cihazı anlatmaya devam edicem.

Cihazı P3100 4.1.2 sürümüne yükselttikten sonra;

1- Cihazı download modunda(Ses kısma+Güç Tuşu) açıp Çıkan kısmına Ses Açma tuşuyla devam edin
    2- Gelen Kısımda aşağıdaki resimdeki gibi
    ODIN MODE

Değilde;

CUSTOM BINARY DOWNLOAD: 1
    CURRENT BINARY: CUSTOM

Yazıyorsa eğer; İlk mesajda belirtilen Triangle Away Programıyla Sıfırlamanız gerekecek.

TRIANGLE AWAY Programıyla cihazı sıfırlamak için cihazı tekrar Root lıyacaksınız. Yoksa program çalışmaz.
    Cihazı sıfırladıktan sonra SAMSUNG KIES üzerinden cihazınızı 4.2.2 sürümüne yükseltebilirsiniz.

3- Gelen Kısımda yukarıdaki resimdeki gibi
    ODIN MODE

Yazıyorsa direk olarak SAMSUNG KIES üzerinden 4.2.2 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Bunun haricinde şuan için 4.2.2 güncellemesi cihaz üzerinden yapılamamaktadır. Güncelleme yapacak/yapmış olan arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden.

RAMAZAN BAYRAMINIZI EN ICTEN DILEKLERIMLE KUTLAR, ESENLIKLER DILERIM.

bu şekilde yaptığında recovery modda no command hatası hala devam ediyor mu?

• merhaba iyi bayramlar anlatımın için teşekkürler bir şey öğrenmek istiyorum recovery mod da wipe cache no comand sorunu bu şekilde yüklemeden sonra düzeldimi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartel1

Hayır hiç hata vermedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slytherin35

quote:

Orijinalden alıntı: kartel1

Hayır hiç hata vermedi.

ok teşekkürler. İlk mesajı yarın değiştireyim o zaman
  • kartel 1 hocam iyi bayramlar.benim cihazda france 4.1.2 yüklüydü 4.2.2 güncelleme yayınlandıktan sonra cihaz kendini güncelledi fakat wipe cache data no command sorunu çıktı bir çok yüklemeden sonra sorun değişmedi bende sorunu kabullenip kullanmaya devam etmek istedim ve sizin ilk mesajdaki rootu yükledikten sonra sorunun düzeldiğini farkettim ve paylaşmak istedim sizde bu şekilde denerseniz daha kolay bir yöntem olabilir.

• Hayırlı bayramlar cümleten...

P3105 cihaz olmuyor sorun devam etmektedir. Arkadaşlar sizlerden ricam bir kişi p3105 e tekrar çevirme yapabilir mi sorun genel mi değil mi öğrenmek istiyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulashtan

kartel 1 hocam iyi bayramlar.benim cihazda france 4.1.2 yüklüydü 4.2.2 güncelleme yayınlandıktan sonra cihaz kendini güncelledi fakat wipe cache data no command sorunu çıktı bir çok yüklemeden sonra sorun değişmedi bende sorunu kabullenip kullanmaya devam etmek istedim ve sizin ilk mesajdaki rootu yükledikten sonra sorunun düzeldiğini farkettim ve paylaşmak istedim sizde bu şekilde denerseniz daha kolay bir yöntem olabilir.

Merhaba arkadaşım iyi bayramlar ilgin için teşekkürler ben senin bu konu hakkındaki mesajını daha önce gördüm ancak cihazı orjinal hali ile kullanmak isteyenlerin olaabileceği düşüncesi ile yani root istemeyen kimseler için ilk mesajı değiştirmedim ama kendim bir köşeye not ettim bu arada slyterin 35 nickli arkadaşın kullandığı yöntem daha temiz bir yöntem gibi duruyor yani 4.2.2 güncellemesini cihazın kendisine yaptırmak bu hatanın oluşmasını engelliyor arkadaşlar hangisini seçerse onu kullansınlar .

• Arkadaşlar cihazı 3100 yaptım modelinde 3100 yazıyor sayacı ayarladım fakat ayarlardan cihaz hakkında durum a baktığımda değiştirilmiş yazıyor resmi yazması için ne yapabilirim yada böyle kullansam ilerde kilitlenme vs olma ihtimali var mı?Birazdan 4.2.2 yüklenecek.

Evet arkadaşlar 4.2.2 oldu.Cihaz durumuna baktım şimdi ÖZEL yazıyor.Resmi olması gerek değil mi? Ram de 811 mb olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joe_black22 -- 9 Ağustos 2013; 11:02:19 >
  • joe_black22 kullanıcısına yanıt
    cihazı fabrika ayarlarına döndür ondan sonra sonucu burada paylaşırsan iyi olur.
  • Bu arada slytherin35 nickli arkadaşın yaptığı gibi 4.1.2 fransa romuna yükselttikten sonra 4.2.2 yi kies le değilde odin ile yüklersenizde sanırım no command problemi yaşamazsınız çünkü ulaşhtan arkadaşımızın keşfettiği gibi 4.1.2 romundan sonra sayacı sıfırlamak için ilk mesajdaki rootu yüklediğinizde zaten no command problemi çözülmüş oluyor onun üzerinede 4.2.2 yi hangi yolla yüklerseniz yükleyin bu hatayı vermeyeceği kanısındayım (not:kendim denemedim sadece bir varsayım.) denerseniz sonucu burada paylaşalım lütfen ilk sayfadaki mesaja son halini verelimde ihtiyacı olanlar kullansın.
  • kartel1 K kullanıcısına yanıt
    Tamamdır çok teşekkür ederim fabrika ayarlarına döndükten sonra cihaz Resmi oldu tek sorunum 4.2.2 ile gelen ram miktarındaki aşırı artış 600 MB / 811 MB civarında seyrediyor.Yüklenen kısmında uygulama boyutu sistem belleği 4,55 gb /16 gb bundan kaynaklanabilir mi acaba daha önce ram 300 MB / 670 MB civarı idi.
  • arkadaşlar herkese iyi akşamlar benim tablette karşılaştığım sıkıntıları ve bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.1-tablette 4.1.2 france romu yüklenmiş ve cihaz rootlanmış ve tringle away'la sıfırlanmıştı.daha sonra 4.2.2 günsellemesini tablet gördü ve güncelle dedim ve başarılı bir güncelleme oldu fakat daha sonra wipe cache data no command sorunu çıktı bir çok denememe(değişik recovery yüklemelerine rağmen) rağmen sorun çözülmedi.daha sonra sorunu kabullenip bu şekilde kullanayım dedim ve tabi denemelerden sonra sayacı sıfırlamam lazımdı ve ilk bölümde kartel1 arkadaşımızın anlattığı gibi rootlama-sıfırlama işlemlerini yaptım.sonuç cihaz recovery sorununun çözüldüğünü gördüm.sizlerde bu şekilde denerseniz sorunun hallolduğunu göreceksiniz.bu arada p3105 e dönmek isteyen arkadaşlar önceki mesajlarda bahsedilen philz recovery yükledikten sonra dalvice chache- wipe cahhe -data format-system format-wipe factory reset ve rom clean işlemlerini yapıp denemeleriden sonra sorun belki düzelebilir diye düşünüyorum..kolay gelsin

• Arkadaslar daha once de bahsettigim uzere ben sizin kadar bilmiyorum bu isleri. Italyan rom icin guncellemeyi beklesek cok mu uzun surer?

Bi de diyelim ki italyan rom'a da geldi guncelleme. Bu fransa rom'unda sizin yasadiginiz sorunu (3105e cevirememek) italyan yazilimi guncelledigimizde karsilasir miyiz acaba?

Hepinizin bayrami kutlu olsun :)

• Arkadaşlar bu arada tablet teknosada 599'a düştü. Yeni alacaklara duyurulur...
  • 4.1.2 italya romu ile telefon özelliği kazandırdık ve bu gerçekten değiştirmeye değer bir özellik.

Peki; düzene oturmuş ve birçok program yüklenmiş bir tablete 4.2.2 güncellemesi için tekrar aynı işlemleri yaparak Fransa romu yükleyip cihazı sıfırlamaya değer mi?
  • recoveryde No command(Komut Yok) sorunu kronik 4.2.2 yazılımlarının sorunudur.bu gün aynı sorunu s4 de yaşadım bizlerin tabletine özel bir sorun değil bilmenizi isterim genel olarak 4.2.2 lerde bu sorun var bazıları hariç
  • Arkadaslar gundemden farkli olarak irsey soracaktim. Suan italya 4.1.2 surumu yüklü ancak benim klavye su linkteki gibi degilhttps://www.youtube.com/watch?v=6Mm9btt2gAQ&feature=youtube_gdata_player eski beyaz klavye var. Sizde de mi oyle yoksa ben de hata mivar acaba.

• Arkadaslar makine kablosuza bagliyken guncellemeyi indirmis ama kurmadi henuz,versiyonu yukseltirsem tabletin icindeki senkronize hesaplar silinir mi?

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.