Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (1380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13781379138013811382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlerleyen yıllarda telefonun garantisi bitince iş görebilecek bir video:

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Bugün forum İstanbul Teknosa da gördüğüm S7 nin ekranının benim aldığım 2 S7 ile uzaktan yakından alakası yoktu. Pembelik vs yoktu. Beyazlar bendeki ip 6s e yakındı neredeyse. Acaba Ekran zamanla ideal hale mi geliyor diye düşünmedim değil.

Demo cihazlar icin ozel demo romlari kuruludur. Ve demo cihazlarda ekran parlakligi standart kullaniciya verilen oranin neredeyse iki katidir ve renk degerleri uzaktan bile goz alici sekilde kalibre edilir. Bu yuzden yakindan baktiginiz çoğu cihazin ekraninda izler ve lekeler oluşur. Demo cihazlara uygulama yuklenemez. Yuklendigi taktirde cihazi geri yerine koyduktan ve sabit kaldiktan sonra kendini resetler ve sifirlar. Her resette sifirlanir. Ekran parlakligi kisildigi taktirde yerine kondugunda geri yukseltir. Tahminimce böyle bir seye denk geldiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MalumEvinYeriniSoranAdam

Arkadaslar bende duz s7 var bunun su gecirmedigini nasil test edicem ?
    Ilk sayfadaki barometre ekranimin ortasina parmagimla basiuorum max 1 artis oluyor
    Su gecirmez mi cihaz ?

Ayni testi bende yaptim. Rakimi 1000 olan sehirde 8. Katta normal degerlerde 899 iken 901 e kadar cikardim. Ama ekrana bastirmadim. Direk telefonu bukerek ciktim. Degerler cok az gibi gozukuyor ayni seninki gibi. Ha bu deger yeterli mi yeterli. Sapina kadar rahat ol. Nerden eminsin dersen 2 birim yetmez diye dusunup telefonu suya soktum. 10 dakka suda kaldi. Calisiyor hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: iCankat

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: iCankat

Yavaş etmesi sıkıntı ya hadi 2 saat olsa neyse de 3 saat 15dk fazla. Zaten ben anlamıyorum Note 4'te 1 saatte tam şarj oluyordu, Note 5'te 1 saat 20dk falan sürüyordu. S7 Edge'de 1 saat 35dk falan sürüyor tam şarj olması. Tamam batarya kapasitesi artıyor eyvallahta, hızlı şarj teknolojisi de gelişiyor sonuçta. Niye böyle anlamadım, Note 4'üm şuana kadar zevkle kullandığım tek cihazım oldu sanırım.

Kablosuz şarjla kabloluyu karıştırma. 3 saat kablosuz şarj için normal bir süre. Hızlı şarjı kapattığında orijinal kablosuz şarj cihazı da 3 saatte dolduruyor.

Hızlı şarjı kapatınca 1 saat 45dk hızlı şarjda 1 saat 25dk da yapıyor denemedin heralde hiç forumda onlarca kişi de dedi ikisi arasında 20dk var diye yavaşı kullanıyoruz diye. Ayrıca 3 saat yazdıgında kablo yavaş şarj yazıyor onda da genelde orijinal olmayanı takınca yazıyor. Yoksa normal kablo şarjında 1 saat 45dk sıfırdan 100'e.

Kablosuzda hızlı şarjda 2 saat kablosuz yavaşta ise 2 saat 30dk da fulluyor.

Dostum bak hizli sarj ile normal sarj arasindaki farki duzgunce aciklamak isterim sana. Aralarindaki fark 20 dakikadan ibaret degil cunku.

Hizli sarjda cihaz sıfırdan 60 a kadar 30 dakika gibi bir surede cikar. 60 tan 80 e de 12 dakika hadi bilemedin 15 dakikada cikar.

Normal sarjda ise sifirdan yuze kadar sabit sekilde devam eder. Sifirdan yuze 200 dakikada cikacaksa cihaz. Sifirdan 10 a 20 dakkada cikar.

Hizli sarjdada 80 den 100 e cikma suresi cok uzun surer. Nedeni ise bataryayi tam doldurmak ve hucreleri dengelemek icin pulse yani adim adim akim verme olayini baslatir.

Ikisi arasinda ne fark var dersen. Cok acele sarj lazim oldugunda hizli sarj. Ama cihazi rahat sekilde sarj edeceksen normal sarj kullanman icin yapilir. Yani ivme farkidir.

• 01018 kullanıcısına yanıt
    Arkadasim edge kullaniyor telefondan memnun ama keske düz alsaymisim diyor

• Güncellemeden sonra yavaşlama olan oldu mu ? Olduysa nasıl çözdünüz ?

Menülerde ve rehberde yavaşlama oluyor bazen, güncellemeden önce böyle değildi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_mazi

Arkadasim edge kullaniyor telefondan memnun ama keske düz alsaymisim diyor

sadece düz yamuk farkı olsa tamamda arada boyut farkıda var s7 cok küçük bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87

quote:

Orijinalden alıntı: berk alican

Arkadaşlar bugün biraz s7 kurcaladim ön kameranin yazılımsal flash olayında ekran sarımsı geldi. 2 cihazda da baktım aynı. 2 sinde de ekran bozuk olamaz bence. Sizde nasıl bu durum normal mi ? Diğer beyazlıklar gayet iyiydi tamam amoled de beyaz sıkıntısı var ama on Flash olayında ekran baya sari geldi bana

Sari ışık beyazdan daha iyi çok fazla göz almaz flash koysalar daha iyiydi aslinda gerçi buda yetiyo

sarı olması ekranın sararmasından değil yani ? test programlarında beyaz verebiliyorsa sorun yoktur gerçi sizde nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaDRuLe

truetone flash rengine yaklaşmaya çalışmış ve bence başarılı da olmuş derim. normalde beyazlarda sıkıntım yok ama dediğiniz gibi ön kamera flash olayı sarımsı.

sarı olması ekranın sararmasından değil yani ? test programlarında beyaz verebiliyorsa sorun yoktur gerçi sizde nasıl ?
  • Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Türkiye romu ve csc'i olmadan volte aktiflesmez

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Güncellemeden sonra yavaşlama olan oldu mu ? Olduysa nasıl çözdünüz ?

Menülerde ve rehberde yavaşlama oluyor bazen, güncellemeden önce böyle değildi.

Ben işimi sağlama aldım sammobile'da romu indirip odin ile yükledim takılma kasma sorunu yaşamadım. Şarjı bir tık daha iyileşti ve eskisine göre çok az bir fark da olsa daha az ısınıyor sıcak havada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 3 Temmuz 2016; 4:17:21 >
  • Güncellemeyi sammobile'den indirip kurdum. Batarya performansından çok memnunum. Özellikle beklemedeki iyileştirme muazzam. Neredeyse hiç harcamıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• IdontKnoWw I kullanıcısına yanıt
    Oda buyuk diyo :)

• Dün benim duz s7 ile htc 10 karsilastirdim camera olarak bizim cihaz resmen tokatladi huwai p9 vardi onuda tokatladi diğer amiral cihazlara açık ara fark atmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Burberrys42

Volte aktif ettim türk telekomdan. Açıldıgına dair mesaj geldi.
    Telefonun sağ üst tarafında 4g yazan bir simge var. Başka bir şey yok.
    Volte ya da hd + yazan bir simge daha olması gerekmiyordu.
    Siz de nasıl

Telefonu açıp kapadığında gelir muhtemelen volte

• quote:

Orijinalden alıntı: felmyaxe

Güncellemeyi sammobile'den indirip kurdum. Batarya performansından çok memnunum. Özellikle beklemedeki iyileştirme muazzam. Neredeyse hiç harcamıyor.

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Hangi romu kullanıyorsunuz birde edgemi

• Bnede hd+ filan yazmoyor vol lte yazıyor 😀 hat turkcell

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanmorbulut -- 3 Temmuz 2016; 8:24:10 >
  • kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt
    İkisi aynı şey zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

İkisi aynı şey zaten.

Güncellemeden sora hd+ olanlar varmış ya bende olmadı onu demek istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: ramone01

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Bugün forum İstanbul Teknosa da gördüğüm S7 nin ekranının benim aldığım 2 S7 ile uzaktan yakından alakası yoktu. Pembelik vs yoktu. Beyazlar bendeki ip 6s e yakındı neredeyse. Acaba Ekran zamanla ideal hale mi geliyor diye düşünmedim değil.

Demo cihazlar icin ozel demo romlari kuruludur. Ve demo cihazlarda ekran parlakligi standart kullaniciya verilen oranin neredeyse iki katidir ve renk degerleri uzaktan bile goz alici sekilde kalibre edilir. Bu yuzden yakindan baktiginiz çoğu cihazin ekraninda izler ve lekeler oluşur. Demo cihazlara uygulama yuklenemez. Yuklendigi taktirde cihazi geri yerine koyduktan ve sabit kaldiktan sonra kendini resetler ve sifirlar. Her resette sifirlanir. Ekran parlakligi kisildigi taktirde yerine kondugunda geri yukseltir. Tahminimce böyle bir seye denk geldiniz.

BU bahsettiğiniz demo cihaz olayı nerelerde oluyor ? Ben teknosadaçalıştım mesela orda öyle bir şey yok.

• 
Sayfa: önceki 13781379138013811382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.