Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 Mini [ANA KONU] (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.995
Cevap
109
Favori
614.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gün telefonu alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım arkadaşlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Ice

Bu gün telefonu alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım arkadaşlar :)

hoş geldin inş memmun kalırsınız

ilk deneyimlerinizi paylaşırmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uncharitable

quote:

Orijinalden alıntı: alemci_

9195 lere 4.4.2 verilmeye başlanmış darısı bizim cihazların başına

http://www.ibtimes.com/android-442-kitkat-xxubnb3-official-update-samsung-galaxy-s4-mini-lte-gt-i9195-how-install-it

Insallah bir an once gelir

tek temennimiz o

• Arkadaşlar bir sorunum var; eski telefonumda bana mail geldiğinde otomatik telefon beni uyarıyordu ancak bu telefonda kendim girip de yenileme yapmadan mail geldiğini göremiyorum. Ayarı nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcukka

Arkadaşlar bir sorunum var; eski telefonumda bana mail geldiğinde otomatik telefon beni uyarıyordu ancak bu telefonda kendim girip de yenileme yapmadan mail geldiğini göremiyorum. Ayarı nasıl yapabilirim?

Senkronizasyon açık mı? üst menüde ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TheDoctor-

quote:

Arkadaşlar bir sorunum var; eski telefonumda bana mail geldiğinde otomatik telefon beni uyarıyordu ancak bu telefonda kendim girip de yenileme yapmadan mail geldiğini göremiyorum. Ayarı nasıl yapabilirim?

Şimdi oldu hocam çok teşekkür ederim : ) alışmak zaman alıyor yeniliklere :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -TheDoctor-

quote:

Şimdi oldu hocam çok teşekkür ederim : ) alışmak zaman alıyor yeniliklere :)

Rica ederim sevindim

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci_

9195 lere 4.4.2 verilmeye başlanmış darısı bizim cihazların başına

http://www.ibtimes.com/android-442-kitkat-xxubnb3-official-update-samsung-galaxy-s4-mini-lte-gt-i9195-how-install-it

yanlış bilgi. bu 4.2.2 sürümü .sadece haber başlığını okumuşsunuz.içeriğe bakarsanız görürsünüz

• alemci_ kullanıcısına yanıt
    Cihaz gerçekten çok hoş alır almaz filmini çektirip kab taktırdtım. eve gelince klasik uygulamaları yükledim (whatsapp,facebook,clean master) sonra hep merak ettiğim asphalt 8 i indirdim gerçekden hiç kasmadan 0 sorunsuz çalıştı biraz ısındı telefon ama oda kabdan dır diye düşünüyorum.hafıza kartı almaya fırsat bulamadım henüz 8 gb hafızası var bunun 3 gb kadarını sagolsun samsung uygulamalarla doldurmuş. geri kalan 2 gb lık kısmınıda ben asphalt 8 klasık uygulamalar ve 1-2 ufak oyunla doldurdum 5 gb oldu ve 3100 mb kadar boş bir alanım kaldı.(bir kaç müzik ve fotografdan sonra telefon benım ıçın full dolu konumuna gelicek :) ) Şimdilik herşey güzel görünüyor bir sorun görmedim telefonda. Helede kilit tusuna basmadan sensörlerının beni görerek kendılıgınden kilit ekranını açması beni bir hayli mest ediyor :)

Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar arkadaşlar. yarın iş yerinde kullanacagım bakalım ne gibi şeylerle karşılacagım :)

Not: Aldıgım kab orjinal arka kapagını çıkarıp taktırdım. kapaklı gerçekden çok hoş görünüyor tavsıye ederim. fiyatı 20-30 lira arası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Ice -- 25 Mart 2014; 0:48:38 >

• Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekiyor 2 gündür. Task Manager'da hafızayı temizle dediğimde her seferinde en az 30-40 uygulama kapatıldı diyor. Bunlar devamlı kendiliğinden nasıl açılıyor? Önüne geçmenin bir yolu yok mu?

Büyük olasılıkla epey şarj götüren şeyler bunlar.

Bir de bu Clean Master için optimum bir ayar var mı yoksa indirdiğim şeklinde kullanmam yeterli midir?
  • Red Ice R kullanıcısına yanıt
    orjınal kablar 70 lıra cıvarıydı o yuzden alamadım ben.siz orjınal derken hangı markanınkını kullanıyorsunuz ?
    pahalı dıye henuz almadım ben kab onerebılırsenız sevınırım sıyah ?
  • GT-I9195 için verilen gereksizleri silen bi script var. isteyen varsa yükleyebilirim. İlk android telefonumdu s4 mini. şuan huawei ascend p6 kullanıyorum. isteyen varsa scripti yükleyebilirim. ram kullanımı 400-500 mb lara kadar düşüyor. ilk önce cihazınızın rootlu ve orjinal rom kurulu olması gerekmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 25 Mart 2014; 15:42:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S4 klavyesini port etmeye calisirken orjinal klavyeyi de uçurdum. Ne yaptiysam geri getiremedim orjinal klavye icin link paylasabilen varsa sevinirm

• quote:

Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekiyor 2 gündür. Task Manager'da hafızayı temizle dediğimde her seferinde en az 30-40 uygulama kapatıldı diyor. Bunlar devamlı kendiliğinden nasıl açılıyor? Önüne geçmenin bir yolu yok mu?

Bir de bu Clean Master için optimum bir ayar var mı yoksa indirdiğim şeklinde kullanmam yeterli midir?

Ayarlar > Diğer >Cihaz Hakkında > Yapım Numarası seçeneğine 7 kere ard arda tıklayın. Geliştirici seçenekleri kısmı açılıyor buradan pencere animasyonlarını falan değiştirip kapatabiliyorsunuz ve birçok seçenek daha mevcut. 7 kez dediğim yere tıkladıktan sonra Ayarlar > Diğer > Geliştirici Seçeneklerine girip istediğiniz ayarlara bakabilirsiniz..
    Ayrıca geliştirici seçenekleri menüsünden arkaplan işlemlerini sınırlayanilşyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekiyor 2 gündür. Task Manager'da hafızayı temizle dediğimde her seferinde en az 30-40 uygulama kapatıldı diyor. Bunlar devamlı kendiliğinden nasıl açılıyor? Önüne geçmenin bir yolu yok mu?

Ayarlar > Diğer >Cihaz Hakkında > Yapım Numarası seçeneğine 7 kere ard arda tıklayın. Geliştirici seçenekleri kısmı açılıyor buradan pencere animasyonlarını falan değiştirip kapatabiliyorsunuz ve birçok seçenek daha mevcut. 7 kez dediğim yere tıkladıktan sonra Ayarlar > Diğer > Geliştirici Seçeneklerine girip istediğiniz ayarlara bakabilirsiniz..
    Ayrıca geliştirici seçenekleri menüsünden arkaplan işlemlerini sınırlayanilşyorsunuz.

Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için. Dediğiniz geliştirici seçenekleri bende zaten açık konumdaymış, 7 kere tıkladım ( 7 kere tıklamak da kimin buluşuysa helal olsun vallahi ) '' zaten geliştirici mod aktif '' şeklinde bir yazı çıktı. Sonrasında dediğiniz gibi animasyonları kapattım ve arka plan işlemlerini de en fazla 4 olarak ayarladım. Artık ram kullanımı 500'leri geçmiyor ve hafızayı temizle dediğimde 30-40 uygulama yerine 3 uygulama kapatıldı deniyor :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için. Dediğiniz geliştirici seçenekleri bende zaten açık konumdaymış, 7 kere tıkladım ( 7 kere tıklamak da kimin buluşuysa helal olsun vallahi ) '' zaten geliştirici mod aktif '' şeklinde bir yazı çıktı. Sonrasında dediğiniz gibi animasyonları kapattım ve arka plan işlemlerini de en fazla 4 olarak ayarladım. Artık ram kullanımı 500'leri geçmiyor ve hafızayı temizle dediğimde 30-40 uygulama yerine 3 uygulama kapatıldı deniyor :)

Evet ram kullanımı oldukça azalıyor ve batarya performansı daha iyileşti..
    Telefonun gizli menüsü işe yaradı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 25 Mart 2014; 23:40:35 >

• frux kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba.bu dediğiniz işlem için root gerekiyormu
  • selam, cyagenomod yükledim de bunu nasıl kaldırıcam yardımcı olur musunuz? s4 mini i9190
  • Telefonda cm11 yüklü ama bir sorunum var. Saat ilerlemiyor. Yani saati ayarladığım zaman 1-2 saat normal gidiyor sonra duruyor. Kilit ekranında doğru saat var ama bildirim çubugundaki saat durmuş oluyor ve elle ayarlamazsam duzelmiyor. Bu sorunu çözmem mümkün mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: skynet

hocam merhaba.bu dediğiniz işlem için root gerekiyormu

Root'a gerek yok.. Aynı zamanda 2D gpu donanım hızını da arttırabiliyorsunuz..
    + kullanıcı ayrılır ayrılmaz tüm aktiviteleri yok er seçeneğini aktif edebiliyorsunuz.
    Batarya seviyesi gerçekten biraz daha yavaş azalıyor.. Herkes uygulasın..
    Zaten konunun ilk sayfalarında bu gizli menü açmayı anlatmışlardı, ben not almıştım, bu akşam notlara bakarken tesadüfen görüp, uyguladım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 26 Mart 2014; 0:24:24 >
  • 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.