Şimdi Ara

Samsung Galaxy S4 Lollipop 5.0.1 Hindistan (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
5
Favori
12.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bunu ne yapicaz simdi
  • Gercekten bir videolu anlatim olsa harika olur ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    updatezip yuklemiyor baska link yokmu arkadasim
  • Kardes ben ilk olarak cloudmail den 4.4.2 rus romunu yukledim ve 5 6 tane uygulama geldi . Sonra guncellemlere baktim ve guncelleme yoktu . Sonra wipe dalvik cache factory rsset yaptim . Tekrar guncelleme listesine baktigimda 24 mb guncelleme gelmisti . Yukledim onu tel acildi ve tekrar guncelleme listesine baktim ve lolipop vardi . Simdi yuklyodm enistemin tel wifisinden de adama acidim mesaj gelince
     Samsung Galaxy S4 Lollipop 5.0.1 Hindistan

• yuklersen lilopo bana haber verirsin olurmu
  • çok teşekkürler sorunsuz çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcat67

Güncellemeyi Nasıl Yüklerim ?

Not Burdaki yazdıklarımı harfiyen uygulayın hatayla karşılaşma oranınız %0 eğer harfiyen okuyup uygularsanız. Bu adımları yapabilmeniz için cihazınızda özel bir recovery olmaması gerekiyor stok recovery ile yapılabilir. Knox Sayacı kurulup yada kurulmamaya engel değil yani 1'de olsa kurulur.

İndireceklerimiz

1- Update.zip Lollipop Ota güncellemesi bunu SD Kartımıza atıyoruzhttps://yadi.sk/d/73lzfk1KeMioX
    2-https://cloud.mail.ru/public/6dfb1dab9e80/I9500XXUGNH4_I9500SERGNH4_SER.zip Eski rus firmwaresi yüklüyoruz daha sonra bunda ota ile güncelleme yapıyoruz Güncelleme boyutu 20-30 MB ARASI NJ1 sürümüne yükselmiş oluyor ve işin en ballı kısmına geliyoruz cihazımız açıldıktan sonra
    3- Yeniden başlatıp Recovery moda giriyoruz daha sonra external yani hafıza kartımıza attığımız update.zip dosyasını seçiyoruz tadaaa yükleniyor :)

Not : Bu işlemler kesinlikle KNOX Sayacını arttırmaz. Lollipop kurulduktan sonra mutlaka fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Neler Değişmiş ?
    *Telefon kapalıyken şarj modunda'ki o ekran değşimiş aynı note 4'teki gibi olmuş.
    *Boot ekranı değişmiş Galaxy S5'deki boot ekranı gelmiş
    *Şarj hızı arttırılmış önceden 1200ma ile şarj oluyordu şimdi 1700Ma şarj olurken ısınıyordu şimdi daha ısınmada yok.
    *Cihazın performansı %100 Arttmış durumda önceden subway surfers'ta hafif kasma oluyordu şimdi SIFIR kasma.
    *Bütün uygulamalar yenilenmiş.

ODIN İŞLEMLERİNİ YAPAMAYANLAR İÇİN. İLK ÖNCE TELEFONUMUZU KAPATIYORUZ DAHA SONRA SES KISMA TUŞU + HOME TUŞU + TELEFONU AÇMA TUŞUNA BASILI TUTUYORUZ DOWNLOAD MOD AÇILIYOR SES AÇMA TUŞUNA BASIP CİHAZIMIZA USB KABLOSUNU BAĞLIYORUZ. Daha Sonra odini açıyoruz.

BURADA PDA KISMINA TIKLIYORUZ
    1- Samsung Galaxy S4 Lollipop 5.0.1 Hindistan

I9500XXUGNH4_I9500SERGNH4_I9500XXUGNF6_HOME.tar BU size verdiğim Rusya firmwaresi bunu seçiyoruz. Ve Start Butonuna basıyoruz.https://cloud.mail.ru/public/6dfb1dab9e80/I9500XXUGNH4_I9500SERGNH4_SER.zip

2-  Samsung Galaxy S4 Lollipop 5.0.1 Hindistan

3- Romu yükledikten sonra Cihazımıza Wipe işlemlerini Yapıyoruz Recovery Moddan Recovery Moda Böyle giriliyor cihazımızı kapatıyoruz ilk önce daha sonra

Recovery moda girince bu ekran geliyor.

*Wipe Data Factory reset diyoruz daha sonra Wipe Cache
    *Reboot system now'a tıklıyoruz ve telefonumuz açılıyor bekleyin..
    *Telefonumuz açıldıktan sonra hemen ayarlar menüsüne gelip yazılım güncelleştirmesi yapıyoruz. Yazılım güncelleştirmesinin boyutu 30 MB altı olması gerekiyordu tam hatırlamıyorum bunu yüklüyoruz. Daha sonra telefon yeniden açılcak falan diyecek tamam deyip yüklenmesini bekliyoruz yüklenip açıldıktan sonra ! Telefonumuzu Kapatıp Recovery Moda Giriyoruz Daha sonra size vermiş olduğum Update.zip dosyasını Hafıza kartınıza atmanız gerekmekte. Onu attıktan sonra Recovery Ekranından APPLY Update From EXTERNAL STORAGE TIKLIYORUZ !
    Burdan size vermiş olduğum Update.zip dosyasını seçiyoruz ve yüklenmesini bekliyoruz (https://yadi.sk/d/73lzfk1KeMioX)

Yükleme işlemi tamamlanınca Reboot SYSTEM NOW tıklayın İşlemimiz Tamamlanmıştır..

Boot Ekranı Temsili Resim

Şimdi değişiklikleri birlikte inceleyelim :)

Yenilenen Bildirim Ekranı :

Yenilenen Kilit Ekranımız :

Yenilenen Touchwiz :

Yenilenen Ayarlar Menüsü :

Yenilenen Bazı Uygulamalar :

Çok teşekkürler kardeşim... Söylenilenleri birebir yaparsanız hiç sıkıntı yok. Update yapmamama rağmen sorunsuz çalışıyor eyvallah :)

• Tam da telefon kırılacak zamanı buldu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: Subat

güncellemeye girdim tesadüf ara sıra tıklarım en güncel sürümü kullanıyorsunuz der rahatlardım :))

şimdi bakayım dedim o da ne .. lolipop geliyor :))) haydi hayırlısı... rusya sürümünü bundan seviyorum işte.. bir tık önde güncellemelerde..

arkadaşlar sakin olun , bu kadar büyük bir romu ota üzerinden yüklemek mantıklı değil en sağlıklısı bilgisayara indirip wipelar ile beraber odin'den atmak acele etmeyiniz, sammobile ' da hiçbirşey yok daha.

sonra orası hatalı burası çalışmıyor diyeceksiniz.

Doğru analitik mühendis düşüncesi ile çünki update demek var olan dosyayı güncellemek bir nevi bu yüzden dosya sıfır duruma gelmiyor ve ram kullanımında şişiriyor en iyisi odin ile yüklemek.

Mühendis Onur Can

• telefonun şarj durumu nasıl
  • Tey_mur T kullanıcısına yanıt
    Arkadas detayli anlatmis zaten. Yapamadigin yer veya takildigun yer varsa sorabilirsin.

• Benim telefonu yeniden baslatinca youtube google play kendiliginden aciliyor kitkat vardi lolipop var cozumu varmi

• Oncelikle Anlatan arkadasin ellerine saglik...
    Bire bir anlatilan seyleri harfiyen sirayla yapin tertemiz bi lolipop sizin olsun ..
    Tesekkurlerr. . .

• Beyler lollipop U yukliyım ekran goruntulerını atarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tey_mur T kullanıcısına yanıt
    Tamam kardesım forumda kal

• Şuan internetten eski Sürümü indiriyorum..

• beyler bende güncellemek istiyorum yapamazsam telefona bişey olur mu? ve garantiden çıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknojik12

Şuan internetten eski Sürümü indiriyorum..

sorun mu var yeni güncellemede neden eski sürümü indiriyorsun kullanan arkadaşalr performans ve şarj durumu nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_84 -- 2 Şubat 2015; 12:07:46 >
  • takılanlar port değiştirsin bu kadar basit. konuyu baştan aşağı okudumda bu işi bilmeyen adamlar için cihazlarını brick etme rehberi olmuş bu. dostum sen en iyisi bu konuyu yayından kaldır yoksa çok kişinin başı ağrıyacak 2 hafta sabretmeyi öğrensinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramone01 -- 2 Şubat 2015; 12:46:03 >
  • performans antutu da 3000 puan arttı benim tel ayrıca jetpack te filan oyun başında kasmalar oluyordu onlar gitmiş menuler geçişler harika zaten eğer terreddüt ediyorsanız kurun derim
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.