Şimdi Ara

Samsung Galaxy S4 eMMC Çipi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar . Samsung Galaxy S4 (i9500) modeli cihazımla fotoğraf çekerken bir anda kasılıp restart atıp bidaha açılmama sorunu ile karşı karşıyayım . Şöyle ki telefon samsung logosunda kalıyor . Odinle tekrar rom kurdum olmadı . Telefonu recovery moda alınca alt kısmında E: failed to mount /efs (invalid argument): yazıyor . İnternetten bu hatayı araştırdım ve samsung'un kronik sorunu olan eMMC çipinin yandığı söyleniyor . Dowload modda name ' in karşısı boş ise kesin eMMC bozuk deniyor fakat benim telefonun name i dolu i9500 yazıyor . Böyle bir sorunla karşılaşan var mı aramızda var ise nerede yaptırdınız ? Yorumlarınızı bekliyorum ..

• upp yok mu cevap ?
  • up!
  • Xda dan baktım biraz. Sanırım sorununuz emmc çipi değil de efs klasörüyle ilgili.(emin değilim) maalesef uplamaktan başka elimden bir şey gelmiyor. Umarım sorunuzu çözersiniz.
  • anti aliasing kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam . EFS yedeğim yok . Telefon rootlu sayaç +1 . Samsung bakmayacak haliyle . Bende özel servis arıyorum . Acaba işini iyi yapan bir firma biliyor musunuz İstanbulda
  • exclusive54 E kullanıcısına yanıt
    Hocam bilirsiniz usb jig diye bir alet var. s4 oluyor mu bilmiyorum ama önceki modellere takınca oluyordu. Telefonu 1-2 saniyede download moda alıp sayacı sıfırlıyordu. Gerçi tel rootlu olduğundan sayaç her açılışta +1 olur galiba ama deneyebilirsiniz. belki sayaç artmaz, garanti alır telefonu İstanbulda yaşamadığımdan bilmiyorum iyi bir yer. Tekrar geçmiş olsun
  • Cihazın garantisi var ise servise götürün bence. Cihaz rootlu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AERN -- 1 Mart 2014; 13:50:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AERN

Cihazın garantisi var ise servise götürün bence. Cihaz rootlu mu ?

hocam cihaz rootlu . paralel ithalat almıştım . promtec mobil garantili
  • exclusive54 E kullanıcısına yanıt
    Garantisi var mı peki ithal eden firma garantisi var mı ? Eğer var ise stock rom yükleyip garantiye gönderebilirsiniz.
  • Jtag sizin sorunu çözer diye tahmin ediyorum. Telefoncularla görüşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AERN

Garantisi var mı peki ithal eden firma garantisi var mı ? Eğer var ise stock rom yükleyip garantiye gönderebilirsiniz.

Hocam telefon açılmıyor açılsa direk göndereceğim . Boot ekranında kalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Jtag sizin sorunu çözer diye tahmin ediyorum. Telefoncularla görüşün.

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Jtag sizin sorunu çözer diye tahmin ediyorum. Telefoncularla görüşün.

Hemen araştırıyorum hocam teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.