Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35023503350435053506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 6489426

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

Dediğim yöntemi uygulayın harfiyen

Dediğiniz yöntem nerede hocam önceki sayfada mı

evet hocam bende sizin gibi tereddütteydim cızırtı vs problemleri yüzünden bayağı araştırdım özellikle bende sayaç sıfır sayaca dokunmadan nasıl hallederim diye önceki sayfada alıntıladığım yöntemle sorunsuz dönebilirsiniz ben dünden beri kullanıyorum alet kendine geldi.

Imei falan herşey orijinal kalıyor değil mi ya

Hocam anlattığınız işlem ile şu sitedeki aynı mı acaba?

http://www.muhyal.com/samsung-galaxy-s4-5-0-1-lollipop-surumunden-4-4-2-kitkat-surumune-geri-donus/

Aynı ise burada adım adım güzel anlatıyor oradaki adımları izleyerek yapayım

yok hocam burdan değil ayrıca burdaki modem dosyası omu bilmiyorum orda oluşabilicek sorunlar benim belirttiğim yöntemde oluşmuyor zaten bunuda incelemiştim yorumlarda sıkıntı yaşayanlar var.Bu olayla imei uçmaz eğer klon değilse değişme gibi bi durumda olamaz merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 26 Nisan 2015; 22:27:22 >

• Arkadaşlar önerebileceğiniz bir rom var mı? Cm12 kurmayı düşünüyorum, sizin de fikirlerinizi bekliyorum. Performans ve pil açısından iyi birşey arıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bblokee B kullanıcısına yanıt
    Paylaştığın için Teşekkürler. :)
  • fox_doctor F kullanıcısına yanıt
    South Africa telefonu sizde ki.
  • Günaydın beyler dün gece itibariyle lollipopu dememek amacıyla yükledim şimdi birkaç sorum var çözemedim gitti.
    1.kilit ekranında hava durumu var onu nasıl değiştiririm çünkü yanlış gösteriyor.yada nasıl kaldıra bilirim.
    2.sorum bu kullanıcı özelliği samsungda yokmu yada rusya romunu kurdum onda mı yok.
    3.sorum bu ayarlar kısmını eskisi gibi yukarda ki başlıklardan değiştirilio kaydırma olmuyor buda Rusya rom ile alakalı galiba
    Cevaplar için teşekkürler.telefon baya hızlanıyor lollipop ile açıkçası bu kadar fark beklemiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KiLiSeCiNi -- 27 Nisan 2015; 9:39:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spidynelly S kullanıcısına yanıt
    ewet daha geniş oluyor ama o kadar estetik bozulmuyor orta yaşlı insan bundan rahatsız olmaz ama gençleri bilemiyeceğim
  • 11 saat mi ne diyosun root falanmı yapınca oluyor yoksa sadece pilden kaynaklımı bu kadar süre bende 3G kapalı genelde wifi kullanıyorum mailler çok çalışıyor birde face çok faal ama bu kadar süreyi ne leri kısıyorsun yada ne yapıyorsun bana da anlatırmısın anlatıldıysa yada yönlendirir misin beni şarj bitmez o zaman kullanmadan kaç gün de biter bir haftada biter şarj o zaman nasıl deneme yapsak yardım edermisin benim pil 6000 amper
  • zazaca Z kullanıcısına yanıt
    Aliexpress ten tavsiye ettiğiniz satıcı var mı? Nasıl bi pil aldınız? 6000 lik mi?

• serdalergul kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    gerçekten oluyormu bu rom doğrumudur note 4 romu oluyorsa deneyelim telefon oyuncağa dönmesin sonra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvaLion

Arkadaslar benim sorunumu yasayan varmi.

Bazi oyunların grafiklerinde siyahlasmalar oluyor ve oynanmiyor.

Ornegin ; Sniper 3D, ve goruntudeki FTS15.

Nette aradim bisey bulamadim. Bu sorunla karsilan varmi yada bu iki oyunu marketten deneyebilecek olan.

Resim biraz büyük çıkmış olabilir mobildeyim kusura bakmayın.

EDIT: Resmi küçülttüm.

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Arkadaşlar yardım edecek yokmu , sadece benmi yaşıyorum bu sorunu.

NOT: Lollipop 5.0.1 + Aurora 7.0 kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zazaca

gerçekten oluyormu bu rom doğrumudur note 4 romu oluyorsa deneyelim telefon oyuncağa dönmesin sonra :)

Yok kardeş biz forumca anlaştık zazaca adlı arkadaşa bir şaka hazırlayalım dedik aylardır bu anı bekliyoruz yakaladın bizi.

• Arkadaşlar bu ekrandaki hava durumunu nasıl kaldıra bilirim
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

• Arkadaşlar konuma beklerim. Root yetkisi istememektedir :)

Samsung Cihazlarda Dokunmatik Tuşlara Farklı Komutlar Atama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataybaris -- 27 Nisan 2015; 12:02:55 >
  • quote:

4.4.2 ye dönmek istiyorum ama bir türlü cesaret edemedim şu modem işini falan yapamazsam diye. yedek falan almamıştım ben hiç

nette gerekli açıklamaları var ve gerçekten çok kolay.

5.0.1 yükledim pişam oldum şimdi 4.4.2 de özcan romda çok çok memnunum.
    s4 için özcan 6.3 ten başka roma geçmeyide artık düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zazaca

11 saat mi ne diyosun root falanmı yapınca oluyor yoksa sadece pilden kaynaklımı bu kadar süre bende 3G kapalı genelde wifi kullanıyorum mailler çok çalışıyor birde face çok faal ama bu kadar süreyi ne leri kısıyorsun yada ne yapıyorsun bana da anlatırmısın anlatıldıysa yada yönlendirir misin beni şarj bitmez o zaman kullanmadan kaç gün de biter bir haftada biter şarj o zaman nasıl deneme yapsak yardım edermisin benim pil 6000 amper

Root var islemci 600mhz standart. Gpu 266mhz sabit. Cpu ve gpu mV degerleri %10 kadar azaltilmis durumda. Gecenki denememde 1 saatlik videoda % 4 pil gitmistir 2 saatlik film acmistim % 8lik kayip vardi sadece. Tam sarjda 25 saat ekran yapiyor buda. Pilden midir bilmiyorum ama yaptigim ayarlari vereyim ben sana.

Once kisa bi not duseyim. On yargili o kadar cok insan var ki cunku 32 nm lik islemciyi tam frekansta kullanabileceklerini saniyorlar. Tam frekansi gectim 1000mhz de dahi ates gibi oluyor. Stock cihaza cpu spy kurarsan 1 gunluk kullanimin sonucunda cihaz genellikle 600 ve 800mhz arasinda calismis oldugunu goreceksin. Bu zaman diliminin yaklasik % 10-15 ini 800 mhz kullanirken geriye kalaninda cihaz 600 de calismis oluyor. Eger gameloft filan oynamiyorsan. Facebook twitter instagram aklina gelebilecek her turlu uygulamada cihaz 600de calisir. 800 e anlik olarak cikar bir kac saniye calisip yeniden 600e duser. Eger dusmuyorsa zaten cihaz isinmaya baslar. 32 nm lik islemci 800de isinmaya basliyor cunku. Bir sey daha gsmarenanin yaptigi incelemede s4 kamera uygulamasinda 480mhz galeride 480mhz ve bunun disinda web deyken 266mhz gpu kullaniyor. Yalnizca geekbench 3 uygulamasinda 532 mhz degerine cikiyor. Bu stock s4 te baska hicbi uygulamada kullanilamayan bir deger. Webde gezerken 266mhz de stock s4 un calistigina dikkat cekmek istiyorum.

Benin yaptigimda bu anlik cikislarin onunu kesmek yani esasinda degisen pek birsey yok. Uyumsuz uygulamalar olabilecegi icin risk almadan cihazi 600mhz ve 266mhz degerine sabitliyorum. Galeriyi gun icerisinde 2 3 kezden fazla kullanmiyorsan baska uygulamalarda lag yasamazsin. Cpu ve gpu frekanslarida stock s4 te 950 mV ken ben bunlari 825 e indirdim. Buda yaklasik % 11 lik bi tasarrufa denk geliyor. 2600mah pilde bu ayarlarla 3 saatin altina hic inmedi.

Diger bi detayda rootlu iken sistemin minimum calisma frekansini 200mhz den 100mhz degerine dusuruyorum. Boylece deep sleepe gectiginde pilde kayip yasamiyorum. Gece boyu % 0 lik kaybim oluyor 2600mah pilde. 5200 de ise gece birakinca artis oluyor :))

Genel olarak telefonu gunluk islerde kullandigim icin ayarlarim boyle. Yani adim basi her islemde kasma lag yasasaydim zaten bu sekilde kullanmazdim. Yaptiklarim
    1. Olarak rami dusuk tutup dusuk frekansta kullanip tasarrufu arttirmak
    2. Olarak stock kerneldeki mV degerlerini cihaz restart atmayacak seviyede bir degere cekip azda olsa ordanda bir tasarruf saglamak. (% 11 kadar ki buda 5200pilde baya fark ediyor)
    3. Olarakta minimun sistem frekansni custom kernel ile daha dusuk tutup deep sleepe gecmis cihazin resmen hic yakmamasini saglamak. Boylece bekleme suresi onemli olmuyo. 2 3 gun bekleme suresiyle bile 10 saat ekran aliniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ataybaris

Arkadaşlar konuma beklerim. Root yetkisi istememektedir :)

Samsung Cihazlarda Dokunmatik Tuşlara Farklı Komutlar Atama

Hocam tesekkurler fakat uzun basma calismiyor...

• Güç tasarrufu açık
    Senkronizasyon açık
    Parlıklık 100
    52 dakika aktif whatsapp kullanımı
    Oyun harici her tür uygulama kullanımı
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scope_123 -- 27 Nisan 2015; 14:49:43 >

• KiLiSeCiNi K kullanıcısına yanıt
    cihazin rootlu ise Unified Daemon.apk yi deaktif etmen yeterli

• bi kaç ülke daha lolipop almış bi hareketlilik var trye güncelleme gelebilir
  • 
Sayfa: önceki 35023503350435053506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.