Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17581759176017611762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BrsNct

herkes'e merhabalar, telefonumu servise verdim 2.3.5 'i yuklediler telefonda hic bir sorun yok iken yeni versiyonda bir anda reset atiyo ve pin kod'u ekrani geliyo, kies ile 2.3.6 yi yukleyemiyordu " bu cihaz kies ile guncellemeyi desteklemiyor " seklinde bi yazi cikiyordu kies'te, bendedun oficial frimeware yukledim "odin ile" ve *#272*imei* islemini yapip "tur" u sectim ve kies ile 2.3.6 yi yukledim fakat bu restar olayi duzelmedi ve diger bi durum ise "tur" yapmadan onceki developer id GBL idi simdi *#272*imei islemini yaptigimda cikan listede GBL yok malesef bu aldigim firmanin isim kisaltmasi ( telefonu bulgaristandan aldim garantili ) simdi benim telefonum garanti disimi kalmis oluyor, bunu tekrar "GBL" nasil yapabilirm, ayrica su restat olayi cok can SIKICI bu konuda yapilabilecek herhangi bir islem varmidir acaba.... cok soru sordum ama malum cihaz garanti kapsaminda kalirsa kotu olucak. hayir bide restart olayi da duzelmedi duzelmis olsa icim yanmaz :))))) oneri ve cozumlerinizi bekliyorum simdiden cok tesekkur ederim.....

Restart olayı Türkiye orjinal rom olan 2.3.6 larda başladı kafanızı takmayın ,2.3.5 orjinal sürüme dönebilirsiniz yada 2.3.6 italy romunu yükleyin (odin programı ile) oradaki garanti durumu nasıldır bilemiyorum ama madem TUR yaptınız aynı işlemi geri yapın Bulgaristanın ayarı hangisiyse ona getirin ? sonuçta cihazınız Yurtdışı çıkışlı o yüzden TUR yapmanıza gerek yok. İtaly 2.3.6 romunu yükleyin dil seçeneklerinden Türkçe yapın.
  • amacim sadece guncelleme yapmak idi servisten aldiktan sinra kies ile guncelleme desteklenmiyor dedi o yuzden bende bu islemi yaptim bakalim dediginiz gibi italya rom u kurcam bakalim ne olcak bide bu counteri nasil gorebilirim ben henuz root yapmadim ama bu servisteki elemalardan supheleniyorum bu bulgarlardan hersey beklenir :)))) bilgi icin cok sagol birde hangi rom'un hangi (developer) gelistiricileri destekledigini nasil ogrenebilirimi varmidir oyle bi imkan baslikarda baktim fakat goremedim acikcasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mardini

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Orijinalden alıntı: Chely

tüm uygulamaları,oyunları kısaca herşeyi telefon hafızasına kaydediyor.Gameloft oyunlarıda çok yer kaplıyor malum.SD karda nasıl kaydedebilirim ? Cihazım2,3,6 sürümünde orjinal.Birşey daha güzel bi lock screen uygulaması var mı ? Teşekkürler şimdiden

Bu soruların cevabı bana da lazım

Bazı uygulamaları sd karta atabilirsin fakat telefonu rootlamadan her uygulamayı sd karta atamazsın...Root ettikten sonra titanium backup programı ile istediğini yaparsınIZ :)

Ya hocam sen bu titanyum un uygulama ile ilgili bütün datalar vs. ne varsa taşıdığına emin misin. sakın bir tek temel dosyaları taşıyor olmasın. ben mi yapamıyorum anlamadım ki. şu an en büyük derdim şu oyun vs nin telefondan çalışması. 32gb kart aldım bomboş duruyor bi türlü atamadım. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu android in dosyalama mantığını. Böyle saçma sapan bir yapı hiç bir işletim sisteminde görmedim. Kendi orjinal uygulama kaldırıcısı bile sözde bişiler siliyor ama devasa dosyaların olduğu klasörler malak gibi yatıyor telefonun içinde. Bir sürü saçma sapan uygulama ve gereksiz arkaplan özellikleri ile uğraşacaklarına adam gibi bir uninstall uygulaması koysunlar şu telefona başka bir şey istemiyorum. Bu kadar zor mu bir uygulamanın ilişkili olduğu tüm dosyaları ve klasörleri bi seferde silmek? Yazık gerçekten tam bir hayal kırıklığı bu android. Maalesef telefon on numara ama işletim sistemi beş para etmez. Gel de IOS a gıpta etme..!
  • Slm uzun zamandır uzak kaldım sorunsuz takılıyorum maşallah bişey merak ettim daha önce konuşulmuıştur kesin Android iceceram resmi olarak turkiyetye nezman gelecek birde flash destegi olmıycak felan diyolardı gelişme oldumu? Sevgiler:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

32 gibi class 10 kart aldım.
    8 gb kartımı bilgisayarın masaüstüne kopyaladım.oradan da 32 gb boş karta kopyaladım ve telefona taktım.
    ama iquran pro gibi bazı programlar calısmıyor.halbuki tüm mp3 dosyaları da kopyalandı.kontrol ettim
    Sebebi ne olabilir? Yeni basta. Mp3 leri tek tek indirmek 1 günümü alır.
    yardım lütfen.
    Calısmayan 5 6 program var. Silik görünüyor ikonları

Hocam aynısı banada oldu, bazı programlar ne hikmetse hafıza kartında gözükmese bile (aldiko, air attack hd gibi) hafıza kartında gizli dosyaları oluyor veya kendileri orda oluyor çözemedim, bende tekrar yüklemiştim, ama mutlaka hafıza kartını tam anlamıyla kopyalamıanın da bir yöntemi vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality-one

quote:

quote:

quote:

tüm uygulamaları,oyunları kısaca herşeyi telefon hafızasına kaydediyor.Gameloft oyunlarıda çok yer kaplıyor malum.SD karda nasıl kaydedebilirim ? Cihazım2,3,6 sürümünde orjinal.Birşey daha güzel bi lock screen uygulaması var mı ? Teşekkürler şimdiden

Bazı uygulamaları sd karta atabilirsin fakat telefonu rootlamadan her uygulamayı sd karta atamazsın...Root ettikten sonra titanium backup programı ile istediğini yaparsınIZ :)

Ya hocam sen bu titanyum un uygulama ile ilgili bütün datalar vs. ne varsa taşıdığına emin misin. sakın bir tek temel dosyaları taşıyor olmasın. ben mi yapamıyorum anlamadım ki. şu an en büyük derdim şu oyun vs nin telefondan çalışması. 32gb kart aldım bomboş duruyor bi türlü atamadım. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu android in dosyalama mantığını. Böyle saçma sapan bir yapı hiç bir işletim sisteminde görmedim. Kendi orjinal uygulama kaldırıcısı bile sözde bişiler siliyor ama devasa dosyaların olduğu klasörler malak gibi yatıyor telefonun içinde. Bir sürü saçma sapan uygulama ve gereksiz arkaplan özellikleri ile uğraşacaklarına adam gibi bir uninstall uygulaması koysunlar şu telefona başka bir şey istemiyorum. Bu kadar zor mu bir uygulamanın ilişkili olduğu tüm dosyaları ve klasörleri bi seferde silmek? Yazık gerçekten tam bir hayal kırıklığı bu android. Maalesef telefon on numara ama işletim sistemi beş para etmez. Gel de IOS a gıpta etme..!

Harici hafıza kartı desteği olmayan IOS yüklemeleri nereye yapıyormuş ki, olmayan hafıza kartına mı? Ne farkı var Android deki sistemden. Eleştiri yapabilirsiniz ama mantık çerçevesinde olsun.

Kolay Gelsin
  • İOS a gıpda eden arkadaş iphonecular burda değil androidçiyiz biz.İosada 5 çakar.
  • Arkadaşlar 2.3.6 stock browser ve dolphin ile browsermark testinden 85.000 alıyorum sizce normal mi ? opera (mini değil) beni çok şaşırttı 56.000 aldım.
  • İCS romunu kullanan arkadaslardan bir ricam olucak telefonun arama kismina *456#1116# arama tusuna basip yazi olarak karsilarina ne ciktigini soyleyebilir mi acaba vodafone kullanan arkadaslar tercih edilir .d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

quote:

quote:

quote:

Harici hafıza kartı desteği olmayan IOS yüklemeleri nereye yapıyormuş ki, olmayan hafıza kartına mı? Ne farkı var Android deki sistemden. Eleştiri yapabilirsiniz ama mantık çerçevesinde olsun.

Kolay Gelsin

Hocam sen benim dediğimi anlamadın herhalde.. Harici kartan marttan bahsetmiyorum ben.. IOS un harici kart özelliği var yok olayı değil. Ben bu işletim sistemi neden arkasını toplayamıyor onu soruyorum?? Bırakın şimdi fanatiklik yapmayı. Ortada bir eksiklik var kocaman bir sorun var siz hala ios çakarmış vs. diyorsunuz. Önce siz kurduğunuz bir programı düzgün bir şekilde tek TIKLA bi kaldırın ondan sonra konuşun. IOS hiç olmazsa bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor. Yiğidi öldür hakkını yeme diye güzel bir atasözümüz var.. Lütfen ya çözüm üreten bir şeyler söyleyin yada gereksiz fanatiklikten vazgeçin. Binlerce uygulama var markette haliyle indiriyoruz merak ediyoruz. Buraya kadar güzel.. Eee sonra bu uygulama kötü dandik veya sıkıldım silicem diyorum. Her yerde bir izi var kalıntısı var. Tek tek klasörler bak, yüklediğin uygulamadan kurtulmak için türlü türlü cambazlıklar yapmaya sözde uninstall programlarını kurup denemeye çalış.. Başka ?? Kurtulamayacak mıyım ben istemediğim bir programdan arkadaşım??? Bu kadar salakca bir durum görmedim. Adamlar uninstall programı yazmışlar hepsi aynı.. Ya kardeşim deli misiniz divane misiniz. Aynı "yeteneksizliğe" sahip onlarca yüzlerce uninstall programı niye yazıyorsunuz? Market zaten almış başını gidiyor. Ne kadar X kod vs. öğrenme derdinde olan varsa 2 tıkla sözle birbirinin aynı yüzlerce programı doldurmuşlar çöplük olmuş. Sorsan Apple Stordan fazla uygulama var diyenler çıkıyor. Evet belki fazla ama içi boş ve çöp denebilecek uygulama kırıntıları var. Uygulamaların rengi bi tuhaf içeriği arayüzü ayrı bir tuhaf.

Androidi savunabilirsiniz ama mantık çerçevesinde olsun lütfen.

Kolay gelsin.
  • Telefonuna müzik atıp da albümler ve şarkılar kapaklı gözüksün isteyen arkadaşlar varsa altta adını verdiğim yazılımı kendi sitesinden ücretsiz indirip şarkılara kapak yerleştirebilirler. (Yalnız bu işlem bilgisayarda yapılan bir işlemdir telefonla alakası yoktur)

Creevity Mp3 Cover Downloader

http://www.creevity.com/ İndirebilirsiniz. Kurduktan sonra ilk açılışta paybay filan ekranı çıkabilir onu red ederek açın. Program ücretsiz çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctopuz

İOS a gıpda eden arkadaş iphonecular burda değil androidçiyiz biz.İosada 5 çakar.

Bir önceki cevap sana da geldi hocam.. iphonecu mayfoncu olaylarına hiç girme işin içinden seninle çıkamayız.. Ben S2 kullanıyorum derdimi yazıyorum. Ortalığı alevlendirme istersen...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birşeydiyicem

bu connectify'nin bir alternatifi yok mu olmuyor pc nin interneti ünlem işareti oluyor kurunca.

Dostum bağlanabildin mi?Son durum hakkında bana p.m at,yardımcı olmaya çalışayım.... Soruna gelince de Bunun nedeni otomatik olarak internetin paylaşılmaması. Ama bunu halletmek de oldukça basit. “Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi” yolunu takip edin. Gelen pencereden sol tarafa bakın orada “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” var ona tıklayın. Çıkan pencerede esas internet kaynağı hangi bağdaştırıcıysa (Kablolu ya da Kablosuz) ona sağ tıklayın ve çıkan menüden “Özellikler”e tıklayın. Şimdi de çıkan pencereden “Paylaşım” sekmesine gelin. En üstte yazan “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın” şıkkını seçin ve altındaki kutuya sanal ağ adaptörünüzün adını girin. Genelde bu isim ” Kablosuz Ağ Bağlantısı 2″ olacaktır. Bunu yaptıktan sonra Tamam’a tıklayarak çıkın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ctopuz

İOS a gıpda eden arkadaş iphonecular burda değil androidçiyiz biz.İosada 5 çakar.

Bir önceki cevap sana da geldi hocam.. iphonecu mayfoncu olaylarına hiç girme işin içinden seninle çıkamayız.. Ben S2 kullanıyorum derdimi yazıyorum. Ortalığı alevlendirme istersen...!

Arkadaşım bağla pc ye saten usb den pc görüyor telefon veya hafıza kartı seç aç dosyalrı alakasızları sil gitsin illa bir yazılım kullanmak zoruda değilsin ya iphone gibi dosayalar neyle alakası belirisz dosya adları yok ya.ne yapmaya çlışıyosun ben anlamadım.ben şahsen aldığında telefonun orjinal yedeğni aldım sorun yaşarsam copy paste bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

quote:

8 gb kartımı bilgisayarın masaüstüne kopyaladım.oradan da 32 gb boş karta kopyaladım ve telefona taktım.
    ama iquran pro gibi bazı programlar calısmıyor.halbuki tüm mp3 dosyaları da kopyalandı.kontrol ettim
    yardım lütfen.

Hocam aynısı banada oldu, bazı programlar ne hikmetse hafıza kartında gözükmese bile (aldiko, air attack hd gibi) hafıza kartında gizli dosyaları oluyor veya kendileri orda oluyor çözemedim, bende tekrar yüklemiştim, ama mutlaka hafıza kartını tam anlamıyla kopyalamıanın da bir yöntemi vardır.

teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.
    bunu çözmenin yolunu bilen bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

quote:

Orijinalden alıntı: Zyphros

Arkadaslar benim cihazim tr cikisli, telefin bilgilerinden yazilim guncellemeye giriyorum, sunucuya baglaniyor fakat kullanilabilir guncelleme bulunamadi yaziyor. Surum 2.3.4 bildigim kadariyla 6 cikti. Sebep ne olabilir?

Bilgisayarınıza Samsung'un kendi yazılımı olan Kies adlı programı kurduktan sonra Telefonu usb kablosu ile PC ye bağlayın Kies telefonu gördükten sonra güncelleme işlemini yapabilirsiniz, fakat telefonun şarzına dikkat edin batarya dolu olsun.

Bilgi icin tesekku ederim, deneyecegim:)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

titanium backup evet veriyi ve uygulamayı birlikte yedekliyor. Ben sürekli rom deneyen biriyim ve sevdiğim ve devam ettiğim oyunlardan, programlardan aldığım yedekler tam anlamıyla yedekleniyor ve yedekten geri yükleniyor. Şuan cm7 romdan yazıyorum mesela dün sabah orjinal rom vardı yedekten yükledim sorun olmadı. Dün akşam miui yükledim ve titanium yedekten geri yükleme yaptım hiç sorun yoktu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

quote:

yardım lütfen.

teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.
    bunu çözmenin yolunu bilen bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim

Şöyle düşün programlar krulum sısarında dosyaalrı belli bir adrese atar örgegin pc olarak bakarsan c: program files gibi sen krulmuş dosyaları c:den alıp yeni aldığın ör:E ye kapyalarsan ve programı çalıştırmak istyersen program krulm sırasındaki c: adresini kontrol edecektir dosyaları bulamayınca ya hara veriri yada çalışmaz mp3 dosyalrı ayrı fakat bu tür programları kaldrlıp tekrar kurmaktan başka çaren yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BCANG

quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

Arkadaşlar telefonu ilk alanlardanım ilk sayfalardada var zaten mesajım,yazmıyor ama uzun zamandır takipteydim fakat bugün talihsiz bir olayla telefonun ekranını çatlattık,Telefon çaldı elimden fırladı yere düştü aldım açtım konuştum kapatırken bir baktım ekran tuzla buz olmuş :( Kazasıc kullanmanız dileğiyle arkadaşlar :)

http://img718.imageshack.us/img718/731/fotoraf0481.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/6905/fotoraf0479.jpg

geçmiş olsun düşman başına :P

Tesekkur ederim hocam her ne kadar sigortali olsada genede nir hos oldum ekrani oyle gorunce...
    quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

Arkadaşım telefon elimden fırladı resmen yere atmış gibi oldu işim gücüm yok niye yalan söyleyim...Sorumun cevabını bilen varmı sigortadan telefonunu yaptıran yada para iadesi alan varmı? neye göre buna karar veriyorlar ?

geçmiş olsun hocam , Telefon sigortalı ise poliçedeki klozlarda yazar ekran kırılması teminatı.Teminat şartları sizdeki hasarı kapsıyor ise hasar beyan dilekçesi yazıp sigortaya göndereceksiniz ürünü.

İste su an kagit yanimda olmadigi icin tam net bir bilgim yok birazdan atiyacagim zaten tesekkur ederim :)
  • ARkadaslar benım sızden bı ıstegım var dıyelım kı ınternetten fotoğraf ındırdık telden galerıye kaydoluyor o fotograf dosyasını nasıl gızlerım lutfen yardım edın
  • 
Sayfa: önceki 17581759176017611762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.