Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 6 modeli, iPhone 7’den önce geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok bile beklediler, dingiller. Nasil beklediler onca ay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiprens -- 14 Mayıs 2016; 18:40:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

Orijinalden alıntı: vamp
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vamp exynos ile gelsin. Snapdragon nedir arkadaşlar.
    Çoklu çekirdek performansında Exynos daha önde olabilir ancak Tek çekirdek performansı snapdragonun daha iyi. Ve hatta Snapdragon 820nin adreno 530ü Exynos 8890ın mali t880mp12sinden yüzde 20 daha güçlü. Maliyi 12 çekirdek bile kurtaramamış anlayacağın. Samsung mali t880i 20 çekirdekli yapsaymış yeriymiş. Sırf grafik performansı nedeniyle bile Snapdragon 820 bence daha iyi. Zaten note 6da snapdragon 823 kullanılacak. Çoklu çekirdek performansı olarak da exynosları geçecek demek ki bu snapdragon 823. İnşallah Snapdragon 823 ile Türkiyeye gelir. Söylenen özellikler doğru ise Note 6 tam istediğim gibi bir telefon olacak. Fiyatı da biraz insaflı olsaydı keşke Samsung Galaxy Note 6 modeli, iPhone 7’den önce geliyor
    Kardes sen paylastigim videoyu izlemedin galiba. S820 kullanan bütün cihazlar butun testlerde exynos cipsetinden yavas. Sentetik testler kimin umrunda? Senin umrundaysa test verileri ile idare edebilirsin. Yukarida androidin performans telefonu htc10 var. S820 ile gosterdigi performans ortada. Shiftdelete bile performans incelemesinde uygulamari ayni anda acti 30-40 saniye icinde htc 6 saniye geri kaldi. Bu mudur performans? Konu htc veya baska bir firma degil. s820 kocaman bir balondur. Bunu hala bizim forumdakiler cozemedi anlayamadi.
    Bir kere samsung galaxy s7 edgenin exynos versiyonu ile yine samsung galaxy s7 edgenin snapdragon 820 versiyonu karşılaştırılmalı. Onun videosunu da izledim bu videyu da izledim. HTC bana göre androidin performans telefonu değildir. O eskidendi. Samsung kendini bayağı geliştirdi. Yarım saniye önce uygulama açması daha performanslıdır anlamına mı geliyor. Dikkat edersen Gtayı HTC ve samsung hemen hemen aynı anda açıyor ancak HTC oyuna daha önce giriş yapıyor ve eminim oyunu oynamaya başlasalar ve köşede fps sayacı olsa Adreno 530 , samsungun mali t880mp12sinden daha yüksek fps elde ederdi. Benim için önemli olan oyun açıldıktan sonra oyunda donma takılma vs olmaması. Yoksa 1 saniye geç oyunu açmış o kadar da umurumda değil. Benim için oyun performansı önemli. Bu testleri nedense hep Samsunga yakın kişiler yapıyor. Bu lb s isimli youtube kanalının sahibinin samsung galaxy note 5 ile Xiaomi Mi5 Prime karşılaştırmasını seyretmiştim. Note 5te bir oyuna 1 saniye önce basıyordu haliyle xiaomi mi5 1 saniye sonra oyuna giriyordu. Ve bizim lb s denen eleman Note 5e puan veriyordu. Yani bu elemanın incelemeleri hep yanlı anlayacağın. Bu elemanın incelemelerine güvenmiyorum ben. Snapdragon 820ye karşı bir garezi var bu LB S denen elemanın. Xiomi mi5in snapdragon 820si Note 5in exynos 7420si ile hemen hemen aynı güçte bu elemana göre. Böyle bir şey mümkün mü? -------------------Xiaomi Mi5 Prime vs Samsung Note 5 - Speed Test Comparison Review (Curiosity Test)----------- bu da xiaomi mi5 ile note 5in karşılaştırması. Not: İddia ettiğin gibi exynos 8890 bu kadar güçlü olsaydı iphoneun güçlü olduğu Amerika pazarında daha güçsüz olan snapdragon 820yi değil de daha güçlü olan exynos 8890ı kullanırdı. Veya şöyle diyeyim. Sadece tek versiyon yapardı o da exynos 8890 versiyonu olurdu. Samsung neden snapdragon 820li S7 yaptı o zaman? Ne gerek vardı ki? Samsung pazar stratejisi olarak hep güçsüz versiyonları Türkiyeye göndermiştir. Exynos 8890 ısı konusunda snaqdragon 820den daha iyi bunu kabul ediyorum. Ancak Gpu performansı olarak android tarafında (En güçlü gpular ios için powervrdır) en güçlü gpu adreno serisidir.

Kardeş sen oyuna takılı kalmışsın. Gpu da kağıt üstünde s820 üstün tabi. kullanıcılar bu telefonu oyun için almıyorki. facebook ve instagram gibi uygulamaalrı kullanamk için alıyor. Oyun için alan gider buna para vereceğine 3000 tl ye bilgisayar toplar. Günlük uygulamalar göz önüne alındığında açılış ve kapanış hızlarınnda s820 tamamen hayal kırıklığıdır. Bunu bütün karşılaştırma videolarında görebilirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vamp exynos ile gelsin. Snapdragon nedir arkadaşlar.
    Çoklu çekirdek performansında Exynos daha önde olabilir ancak Tek çekirdek performansı snapdragonun daha iyi. Ve hatta Snapdragon 820nin adreno 530ü Exynos 8890ın mali t880mp12sinden yüzde 20 daha güçlü. Maliyi 12 çekirdek bile kurtaramamış anlayacağın. Samsung mali t880i 20 çekirdekli yapsaymış yeriymiş. Sırf grafik performansı nedeniyle bile Snapdragon 820 bence daha iyi. Zaten note 6da snapdragon 823 kullanılacak. Çoklu çekirdek performansı olarak da exynosları geçecek demek ki bu snapdragon 823. İnşallah Snapdragon 823 ile Türkiyeye gelir. Söylenen özellikler doğru ise Note 6 tam istediğim gibi bir telefon olacak. Fiyatı da biraz insaflı olsaydı keşke Samsung Galaxy Note 6 modeli, iPhone 7’den önce geliyor
    Kardes sen paylastigim videoyu izlemedin galiba. S820 kullanan bütün cihazlar butun testlerde exynos cipsetinden yavas. Sentetik testler kimin umrunda? Senin umrundaysa test verileri ile idare edebilirsin. Yukarida androidin performans telefonu htc10 var. S820 ile gosterdigi performans ortada. Shiftdelete bile performans incelemesinde uygulamari ayni anda acti 30-40 saniye icinde htc 6 saniye geri kaldi. Bu mudur performans? Konu htc veya baska bir firma degil. s820 kocaman bir balondur. Bunu hala bizim forumdakiler cozemedi anlayamadi.
    Bir kere samsung galaxy s7 edgenin exynos versiyonu ile yine samsung galaxy s7 edgenin snapdragon 820 versiyonu karşılaştırılmalı. Onun videosunu da izledim bu videyu da izledim. HTC bana göre androidin performans telefonu değildir. O eskidendi. Samsung kendini bayağı geliştirdi. Yarım saniye önce uygulama açması daha performanslıdır anlamına mı geliyor. Dikkat edersen Gtayı HTC ve samsung hemen hemen aynı anda açıyor ancak HTC oyuna daha önce giriş yapıyor ve eminim oyunu oynamaya başlasalar ve köşede fps sayacı olsa Adreno 530 , samsungun mali t880mp12sinden daha yüksek fps elde ederdi. Benim için önemli olan oyun açıldıktan sonra oyunda donma takılma vs olmaması. Yoksa 1 saniye geç oyunu açmış o kadar da umurumda değil. Benim için oyun performansı önemli. Bu testleri nedense hep Samsunga yakın kişiler yapıyor. Bu lb s isimli youtube kanalının sahibinin samsung galaxy note 5 ile Xiaomi Mi5 Prime karşılaştırmasını seyretmiştim. Note 5te bir oyuna 1 saniye önce basıyordu haliyle xiaomi mi5 1 saniye sonra oyuna giriyordu. Ve bizim lb s denen eleman Note 5e puan veriyordu. Yani bu elemanın incelemeleri hep yanlı anlayacağın. Bu elemanın incelemelerine güvenmiyorum ben. Snapdragon 820ye karşı bir garezi var bu LB S denen elemanın. Xiomi mi5in snapdragon 820si Note 5in exynos 7420si ile hemen hemen aynı güçte bu elemana göre. Böyle bir şey mümkün mü? -------------------Xiaomi Mi5 Prime vs Samsung Note 5 - Speed Test Comparison Review (Curiosity Test)----------- bu da xiaomi mi5 ile note 5in karşılaştırması. Not: İddia ettiğin gibi exynos 8890 bu kadar güçlü olsaydı iphoneun güçlü olduğu Amerika pazarında daha güçsüz olan snapdragon 820yi değil de daha güçlü olan exynos 8890ı kullanırdı. Veya şöyle diyeyim. Sadece tek versiyon yapardı o da exynos 8890 versiyonu olurdu. Samsung neden snapdragon 820li S7 yaptı o zaman? Ne gerek vardı ki? Samsung pazar stratejisi olarak hep güçsüz versiyonları Türkiyeye göndermiştir. Exynos 8890 ısı konusunda snaqdragon 820den daha iyi bunu kabul ediyorum. Ancak Gpu performansı olarak android tarafında (En güçlü gpular ios için powervrdır) en güçlü gpu adreno serisidir.
    Kardeş sen oyuna takılı kalmışsın. Gpu da kağıt üstünde s820 üstün tabi. kullanıcılar bu telefonu oyun için almıyorki. facebook ve instagram gibi uygulamaalrı kullanamk için alıyor. Oyun için alan gider buna para vereceğine 3000 tl ye bilgisayar toplar. Günlük uygulamalar göz önüne alındığında açılış ve kapanış hızlarınnda s820 tamamen hayal kırıklığıdır. Bunu bütün karşılaştırma videolarında görebilirsin.

Gpu kağıt üzende değil gerçek hayatta da üstün. Gerçek test ediciler yapsaydı o zaman anlardın. Benim için oyun önemli. Senin için önemli olmayabilir saygı duyarım. İyi akşamlar.

• Gereksiz bir haber olmuş

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    GPU üstün evet. Adreno mali'den %20 üstün ya, Mongoose 1'de krait'ten %40 üstün.

Senin amacın Exynos'u denek mal gibi göstermek de yapamıyorsun. Exynos korede standart model. Amerika pazarında snapdragon olmasının en büyük sebebi amerikan altyapısında qualcomm baseband yongaları kullanılması ve telefon modemlerinin bu alt yapıya uygun olma durumudur. Apple'da da aynı şey var intel modemli a9'lar ve qualcomm modelliler var. Yani öyle sandığın gibi durum yok.

ikinci olarak bunlar konsol değil, çıkan oyunlar zaten zavallı oyunlar. Yıllardır berbat grafiklerde oyunlar oynanıyor. Oyun istiyorsan da gidip Apple al. Bak 6s'e en iyi gpu onda. Zaten çözünürlük çöp, 180 fps bile oynarsın.
    Exynos'un günlük kullanım ve işlem gücünde şuan karşısında çıkan -işlem gücünde özellikle - her çipseti ezip geçtiği gerçeği var. Oyuna erken girmek GPU marifetidir çoğunlukla zaten. Oyuna başlamadan önce grafikleri gpu yükler, oyunu cpu açar. 8890 GPU'da iyi diye bir şey diyemem ama telefonu üretkenlik - iletişim aracı olarak kullanacak biri için tartışmasız exynos daha iyi.

3 yıldır aynı tartışma yapılıyor hep, her seferinde açıp exynoslu modelin browsing, uygulama hız testi, video işleme performansını atmaktan bıktım.

Lütfen bilmediğin pazarlar hakkında da konuşma. Oyun oynamak istiyorum de, bana gpusu güçlü olan lazım de. Orda 2.6 ghzye çıktığında 2'ye katlayan CPU performansı var çünkü...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

GPU üstün evet. Adreno mali'den %20 üstün ya, Mongoose 1'de krait'ten %40 üstün.

Senin amacın Exynos'u denek mal gibi göstermek de yapamıyorsun. Exynos korede standart model. Amerika pazarında snapdragon olmasının en büyük sebebi amerikan altyapısında qualcomm baseband yongaları kullanılması ve telefon modemlerinin bu alt yapıya uygun olma durumudur. Apple'da da aynı şey var intel modemli a9'lar ve qualcomm modelliler var. Yani öyle sandığın gibi durum yok.

ikinci olarak bunlar konsol değil, çıkan oyunlar zaten zavallı oyunlar. Yıllardır berbat grafiklerde oyunlar oynanıyor. Oyun istiyorsan da gidip Apple al. Bak 6s'e en iyi gpu onda. Zaten çözünürlük çöp, 180 fps bile oynarsın.
    Exynos'un günlük kullanım ve işlem gücünde şuan karşısında çıkan -işlem gücünde özellikle - her çipseti ezip geçtiği gerçeği var. Oyuna erken girmek GPU marifetidir çoğunlukla zaten. Oyuna başlamadan önce grafikleri gpu yükler, oyunu cpu açar. 8890 GPU'da iyi diye bir şey diyemem ama telefonu üretkenlik - iletişim aracı olarak kullanacak biri için tartışmasız exynos daha iyi.

3 yıldır aynı tartışma yapılıyor hep, her seferinde açıp exynoslu modelin browsing, uygulama hız testi, video işleme performansını atmaktan bıktım.

Lütfen bilmediğin pazarlar hakkında da konuşma. Oyun oynamak istiyorum de, bana gpusu güçlü olan lazım de. Orda 2.6 ghzye çıktığında 2'ye katlayan CPU performansı var çünkü...

Yorumlarını iyi okumamışsın sanırım. "Oyun oynamak istiyorum de, bana gpusu güçlü olan lazım de[/size]" demişsin. Benim anlatmak istedğim de o zaten. Exynos cpu olarak daha serin kalıyor ve daha güçlü tamam ona lafım yok. Ancak android tarafında Gpu olarak Adreno'nun eline kimse su dökemez. Oyun istiyorsan apple al demişsin.
    Apple Full hd super amoled ekranlı bir telefon yaparsa o zaman düşünürüm. Şu anda Samsung s ve note serisi benim için daha iyi telefonlar.
    Siz snapdragon 820 daha kötü diyebilirsiniz ancak benim gibi düşünenler var ve biz snapdragon versiyonunu istiyoruz. Türkiye'ye gelseydi snapdragon versiyonunu alırdım. Ancak Türkiye'ye Note 6'nın yine exynos versiyonunu dayatacaklar ve ben yine almayacağım. Herkes ne isterse onu alır. Keşke Exynos iddia edildiği gibi snapdragon 820'yi yerden yere vurabilseydi. Şu anda samsung galaxy s7 edgeyi almış olurdum.
    İphone 7s'te oled ekran kullanacaklar diyorlar. Ondan da umudum var 2017'de a11 işlemci , powervr gpu ve yüksek çözünürlüklü oled ekran ile iphone , Samsung'dan daha avantajlı olabilir. Ancak bu seferde 5 bin TL filan isterler o telefona. Yine Samsung'a kalırız
    Not: Exynos'u mal gibi göstermek gibi bir amacım yok. Sadece Exynos işlemcilerin kronik sorunu olan GPU'sundan bahsettim. Mali serisi gpu'lar güçlü değil. Samsung'un satın alma yada kendi geliştirme seçenekleri yoluyla acilen kendi GPU'sunu yapması gerekiyor. Exynos gibi bir işlemciye mali gpu'lar yakışmıyor.

İşte ben de bunu diyorum, oyun oynacaklara göre telefon pazarı ayarlanmaz. Konsol olsa haklsınız ama telefon bunlar. Bu paraları veren insanların çoğu oturup oyun oynamıyor telefonunda, üretmek ve iletişim için kullanıyor. O yüzden snapdragon gelsin istemem ben. 10 fps az göre ama işin daha erken hallolsun. Ki dediğim gibi oyunlar çok kötü durumda.

CPU konusunda yerden yere vuruyor olduğu için Amerika ve japonya pazarı hariç exynos'la satılıyor. Shannon modemler bizim ülkemizde bile problemliyken Amerika'da demekki ciddi şikayet almış bu yüzden qualcomm yongalarına geçilmiş. Geçen sene s810'da gpu'da yüksek skorlar alıyordu. Thermal thortling konusunda daha çabuk yanıyordu ama bu senede s820 oldukça darboğaza giriyor zira lg g5 en çok ısınan telefonlardan biri. Yine ard arda benchmark yapınca en stabil kalan exynos 8890.

CPU seviyesinde s820 7420'nin rakibi olmuş bu sene 823 ile ancak kafa kafaya olacaklar.

Oyun oynayanları küçümsemiyorum ancak oyun performansına göre pazar stratejisi belirlenmesi akılcı bir hareket olmayacak. çünkü telefonun tanımı iletişim cihazı olması

• quote:

İşte ben de bunu diyorum, oyun oynacaklara göre telefon pazarı ayarlanmaz. Konsol olsa haklsınız ama telefon bunlar. Bu paraları veren insanların çoğu oturup oyun oynamıyor telefonunda, üretmek ve iletişim için kullanıyor. O yüzden snapdragon gelsin istemem ben. 10 fps az göre ama işin daha erken hallolsun. Ki dediğim gibi oyunlar çok kötü durumda. CPU konusunda yerden yere vuruyor olduğu için Amerika ve japonya pazarı hariç exynosla satılıyor. Shannon modemler bizim ülkemizde bile problemliyken Amerikada demekki ciddi şikayet almış bu yüzden qualcomm yongalarına geçilmiş. Geçen sene s810da gpuda yüksek skorlar alıyordu. Thermal thortling konusunda daha çabuk yanıyordu ama bu senede s820 oldukça darboğaza giriyor zira lg g5 en çok ısınan telefonlardan biri. Yine ard arda benchmark yapınca en stabil kalan exynos 8890. CPU seviyesinde s820 7420nin rakibi olmuş bu sene 823 ile ancak kafa kafaya olacaklar. Oyun oynayanları küçümsemiyorum ancak oyun performansına göre pazar stratejisi belirlenmesi akılcı bir hareket olmayacak. çünkü telefonun tanımı iletişim cihazı olması

Kardeş ben snapdragon 820'nin 7420'nin değil 8890'nın rakibi olduğunu düşünüyorum. Zaten büyük ihtimalle de Exynos versiyonlusu Türkiye'ye gelecek. Dediğin gibi snapdragon 810 çok problemli bir işlemci idi. Zaten bu yüzden Lg g4'e snapdragon 808 koymak zorunda kaldı. Qualcomm kendini bir şey zannediyordu ve Samsung gibi 14 nm üretime geçmedi ve 28 nm de kalmakta ısrar etti ve geçen sene snpdragon 810 resmen facia idi. Bu sene de samsung'dan yardım aldılar ve snapdragon 820'yi samsung'a ürettirdiler. Qualcomm'a kalsaydı 820'de felaket olurdu. Benim demek istediğim keşke Samsung'da Qualcomm'dan Adreno 530 gpu'sunu kendi exynos 8890'ına koymasına izin vermesini isteseydi. Teknik kısmını bilmiyorum ancak exynos 8890'a adreno 530 koyabilirlerdi bence. Daha güçlü işlemci ve daha güçlü gpulu exynos olmasını istememiştir belki de Qualcomm. Yada Adreno ile exynos işlemciler uyumlu filan değildir yada maliyet olarak Samsung'a daha pahalıya geliyordur.
    Uzun lafın kısası Exynosların her yönden güçlü olmasını istiyorum. Çok şey de istediğimi düşünmüyorum. Telefonlara astronomik rakamlar veriyoruz ve her yönden güçlü olmasını istemek de en doğal hakkımız. Biz tüketiciyiz ve en iyisini biz istemezsek Samsung, Qualcomm, Apple gibi firmalar bizlere 5 liraya 3 köfte mantıyla ürünler satmaya devam ederler.

Not: Oyun oynayacaklara göre de pazar ayarlanır, Fotograf çekeceklere göre de pazar ayarlanır, İletişim için kullanacaklara göre de pazar ayarlanır. Ağlamayan bebeğe meme vermezler. İsteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü. Yanlış düşünüyor diyebilirsin bana ancak benin düşüncem bu kardeş yapacak bir şey yok :D

• habermi bu şimdi ? hakkaten çok boşsunuz ne donanımhaber ne bölümsonucanavari baya kan kaybetti.kapatın kepenkleri de bari kalitenizi koruyun

820 cpu tabanında 7420 ile kafa kafaya gidiyor diyorum ben. GPU'yu karıştırma.

Samsung kendi GPU'sunu geliştiriyor zaten. Adreno kadar güçlü olur mu yoksa çok daha iyisi mi olur bilemem. note 6'da görür müyüz onu da bilemem.

Benim vurgulamak istediğim şey, SD tarafının tek artısı burun farkıyla GPU olurken, Exynos tarafının işlem gücü, ısınma, veri yolu genişliği gibi bir çok avatanjı var. APU'ya baktığımızda tabi.
    Ve insanların Exynos kötüymüş gibi lanse etmesi, her yerde qualcomm'lu çipsetin istenmesi ve bunun arkasında ki cahillik beni deli ediyor.

Exynos 8890 vs sd820 var s7'nin speed testleri belirgin biçimde 8890 güçlü. Bunu da tartışmanın bir manası yok. GPU hariç.
  • Bakalım baplantı formatı type c mi olacak yoksa standart b mi? Ben Note 6'nın yine b tipi usb ile geleceğini düşünüyorum.

• quote:

820 cpu tabanında 7420 ile kafa kafaya gidiyor diyorum ben. GPUyu karıştırma. Samsung kendi GPUsunu geliştiriyor zaten. Adreno kadar güçlü olur mu yoksa çok daha iyisi mi olur bilemem. note 6da görür müyüz onu da bilemem. Benim vurgulamak istediğim şey, SD tarafının tek artısı burun farkıyla GPU olurken, Exynos tarafının işlem gücü, ısınma, veri yolu genişliği gibi bir çok avatanjı var. APUya baktığımızda tabi. Ve insanların Exynos kötüymüş gibi lanse etmesi, her yerde qualcommlu çipsetin istenmesi ve bunun arkasında ki cahillik beni deli ediyor. Exynos 8890 vs sd820 var s7nin speed testleri belirgin biçimde 8890 güçlü. Bunu da tartışmanın bir manası yok. GPU hariç.

Arkadaşım cahillikle suçlanacak en son kişi benim. Aynı şeyi söylüyoruz ancak anlaşamıyoruz nedense. Ben snapdragon Gpu olarak adreno güçlü diyorum işlemci olarak exynostan iyi demedim hiç bir zaman. Ancak anlatamıyorum herhalde. exynos 8890 işlemcinin gpu'su adreno 530 olsaydı zaten bir şey söylemezdim.
    Samsung'un yeni gpu'su note 6'ya yetişmez.
    Belki galaxy s8'de yeni gpu'yu görürüz ve inşallah samsung'un önümüz yıl çıkacak gpu'ları adreno gpularını geçer ve bu tartışmalardan kurtuluruz.

• İyi de burada atladığınız bir şey var. Her şey tek çekirdek performansında belli olur. Biri dört çekirdeğe sahip ve ikisi 2.15 GHz'de çalışıyor. Diğeri ise sekiz çekirdeğe sahip ve dördü 2.3 GHz'de çalışıyor. Kusura bakmayın da bir zahmet geçsin yani. Hem daha yüksek frekans hızında hem de onun onun iki misli sayıda çekirdeğe sahip olup da geçemeyecekse tüküreyim öyle Exynos'a.

Aksine burada bir başarı var. Ondan hem daha düşük hızda hem de daha az sayıda çekirdeğe sahip olmasına rağmen öyle aman aman bir fark yok. Buradan da Qualcomm'un ne kadar iyi bir iş çıkardığını görebiliriz. 2+2 ile 4+4'ü karşılaştırıyorsunuz. Çekirdek sayıları eşit olmadığı için de çoklu çekirdek performansında doğru bir karşılaştırma olmayacaktır. Tek çekirdekte ikisi de eşit şartlarda oluyor. Üstelik daha yavaş hızda çalışmasına rağmen de geçiyor. Burada daha iyi olan biri varsa o da S820'dir. Bir de balon diyen var. Samsung maaşları artırmış anlaşılan. Ayrıca kötü olsaydı S6'da yaptığı gibi kullanmazdı.

Bu arada bugüne kadar da ne Exynos işlemcili cihaz kullandım ne de Snapdragon işlemcili cihaz. Tamamen tarafsız bir yorum. Ayrıca S810'u en çok elşeştirenlerden biriyidim. Hatta çevreme S810'lu cihaz aldırmıyordum. Hepsine S6 aldırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

İyi de burada atladığınız bir şey var. Her şey tek çekirdek performansında belli olur. Biri dört çekirdeğe sahip ve ikisi 2.15 GHzde çalışıyor. Diğeri ise sekiz çekirdeğe sahip ve dördü 2.3 GHzde çalışıyor. Kusura bakmayın da bir zahmet geçsin yani. Hem daha yüksek frekans hızında hem de onun onun iki misli sayıda çekirdeğe sahip olup da geçemeyecekse tüküreyim öyle Exynosa. Aksine burada bir başarı var. Ondan hem daha düşük hızda hem de daha az sayıda çekirdeğe sahip olmasına rağmen öyle aman aman bir fark yok. Buradan da Qualcommun ne kadar iyi bir iş çıkardığını görebiliriz. 2+2 ile 4+4ü karşılaştırıyorsunuz. Çekirdek sayıları eşit olmadığı için de çoklu çekirdek performansında doğru bir karşılaştırma olmayacaktır. Tek çekirdekte ikisi de eşit şartlarda oluyor. Üstelik daha yavaş hızda çalışmasına rağmen de geçiyor. Burada daha iyi olan biri varsa o da S820dir. Bir de balon diyen var. Samsung maaşları artırmış anlaşılan. Ayrıca kötü olsaydı S6da yaptığı gibi kullanmazdı. Bu arada bugüne kadar da ne Exynos işlemcili cihaz kullandım ne de Snapdragon işlemcili cihaz. Tamamen tarafsız bir yorum. Ayrıca S810u en çok elşeştirenlerden biriyidim. Hatta çevreme S810lu cihaz aldırmıyordum. Hepsine S6 aldırdım.

Snapdragon 820'nin 8 çekirdekli versiyonunu çıkaracaklardı diye hatırlıyorum ancak olmadı herhalde. 8 Çekirdek ile fazla ısınıyor olabilir bu 820. Exynos'un en başarılı olduğu kısım ısı yönetimi. 8 çekirdek olduğu halde ısınmıyor. Birde Gpu tarafında kendini geliştirse Exynos en iyi diyebilirdim.

• Çok gereksiz ben 7 görmeden bunu almam ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum, klasik iphone kullanıcısı kafasıdnasın. tek çekirdek skoru, arada ki tüm değişkenleri reddetme hali...

O işler öyle yürümüyor maalesef. Çekirdek sayıları eşit değil evet ama kapladıkları alanlar eşit. Qualcomm bir çekirdeğe daha fazla transistör sığdırıp burdan akımdaki verimi arttırıyor e sen de bunu alkışlıyorsun.

Bir kernel 2.3 ghzye ayarlı diye hep 2.3 ghzde çalışmaz. MV değerleri var akımların. Qualcomm mesela daha çok mv çekiyor olabilir bilmiyoruz. Zira daha çok çektiği için daha çok ısınıyor olmalı. Apple'da yüksek mv değerlerine sahip ama transistör rekorları kırdığı için çektiği enerjiyi en verimli biçimde dolaştırıyor bu da düşük saat hızında yüksek performans elde etmesini sağlıyor.

Tek çekirdek skorununda zerre önemi yok. 2 yıl önce desen haklısın derdim ama Exynos'lar hem 8 çekirdek aynı anda hem de serin bir biçimde güzelce çalışıyorlar. Ancak bu ezici işlem gücü niye 6s karşısında tepkisel yavaşlamalara neden oluyor dersen işte orda bir apple gerçeği var. Şunu kabul etmek gerek Exynos 7000'li skorları gördü %12 daha düşük veri yoluna rağmen 2 kata yakın fark attı a9'lara. Ancak hala multitasking'de Samsung loading yapmasa bile apple kadar hızlı değil. Tabi kim 8 tane oyunu aynı anda oynar bunu bilemem ama oyunlarda en azından Apple kendini belli ediyor.

---
    Stalker1979 Sana demiyorum cahil lafını. Her yerde "biz snadpragon isterik, en iyisi snapdragon" diyenlere diyorum. Yoksa senin GPU'da ki gflops değerleri dışında üstün olduğunu iddda etmen gibi durum yok zaten bunu ben de yazdım. Ancak emin ol aradaki farkı şu an anlayamazsın. + vulkan api ile destekleyen oyunlar da malinin daha yüksek başarımını görmen mümkün.

• quote:

Dostum, klasik iphone kullanıcısı kafasıdnasın. tek çekirdek skoru, arada ki tüm değişkenleri reddetme hali...

O işler öyle yürümüyor maalesef. Çekirdek sayıları eşit değil evet ama kapladıkları alanlar eşit. Qualcomm bir çekirdeğe daha fazla transistör sığdırıp burdan akımdaki verimi arttırıyor e sen de bunu alkışlıyorsun.

Bir kernel 2.3 ghzye ayarlı diye hep 2.3 ghzde çalışmaz. MV değerleri var akımların. Qualcomm mesela daha çok mv çekiyor olabilir bilmiyoruz. Zira daha çok çektiği için daha çok ısınıyor olmalı. Apple'da yüksek mv değerlerine sahip ama transistör rekorları kırdığı için çektiği enerjiyi en verimli biçimde dolaştırıyor bu da düşük saat hızında yüksek performans elde etmesini sağlıyor.

Tek çekirdek skorununda zerre önemi yok. 2 yıl önce desen haklısın derdim ama Exynos'lar hem 8 çekirdek aynı anda hem de serin bir biçimde güzelce çalışıyorlar. Ancak bu ezici işlem gücü niye 6s karşısında tepkisel yavaşlamalara neden oluyor dersen işte orda bir apple gerçeği var. Şunu kabul etmek gerek Exynos 7000'li skorları gördü %12 daha düşük veri yoluna rağmen 2 kata yakın fark attı a9'lara. Ancak hala multitasking'de Samsung loading yapmasa bile apple kadar hızlı değil. Tabi kim 8 tane oyunu aynı anda oynar bunu bilemem ama oyunlarda en azından Apple kendini belli ediyor.

---
    Stalker1979 Sana demiyorum cahil lafını. Her yerde "biz snadpragon isterik, en iyisi snapdragon" diyenlere diyorum. Yoksa senin GPU'da ki gflops değerleri dışında üstün olduğunu iddda etmen gibi durum yok zaten bunu ben de yazdım. Ancak emin ol aradaki farkı şu an anlayamazsın. + vulkan api ile destekleyen oyunlar da malinin daha yüksek başarımını görmen mümkün.

Benim için oyunlarda yüksek fps elde etmek önemli kardeş yapacak bir şey yok Önemli olmasaydı şu anda (malit720mp2 kullanıyor yani 2013'ün gpu'su) Samsung galaxy a7 kullanıyor olurdum zaten

• Klasik iPhone kullanıcısı olmakla alâkası yok. 10 yıl Symbian kullandım. Daha bu iPhone'u alalı da altı ay falan oldu. Ama arada beni şaşırtacak bir fark yok. Evet çekirdek sayısı az olduğu için daha fazla transistör olabilir ama yine de çekirdek sayısının daha fazla olması iş yükünü azaltan bir etken. Bu doğrudan performansa etki eder. Fakat gel gör ki aynı anda 10 tane uygulama açacak değiliz neticede. Bu yüzden bu kadar çok çekirdeği kullanan uygulamalar olmadığı sürece ve çok sayıda uygulamayı çoklu görevde kullanmadığımız sürece bu bağlamda az çekirdek çok transistör benim fikrimce daha doğru bir strateji.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Big.Little 8'i birden tek çekirdekmiş gibi çalışabildiği için zaten Samsung'un tercihi. Mesela 6s ile s6'da instagram'ı açıp bir dolaşın her tuşa aynı anda basın, ya da twitter'ı. S6'nın 1000 puan eksik geekbench skoruna rağmen hem 6s kadar serin hem de 6s'ten daha hızlı olduğunu göreceksiniz. Yazılım avantajını saymıyorum bile. Bu yüzden Apple cephesinde evet tek çekirdek önemli olabilir. 6s'i 6'dan hızlı yapan da belki de budur ama androide geçince big.little'a uygun çekirdek yapısı ne kadar fazlaysa o kadar daha fazla güç elde edebiliyorsunuz. Tabi Samsung işin soğutma tarafında da iyi. yoksa 7420 zamanı 810'un durumu bu kadar vahim olmazdı.
  • Bahsettiğin dolaşma türü eğer buysa zaten 6s S6'yı geçtim S7'den hızlı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.