Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
279
Favori
1.683.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5.1.1 e sorunsuz bir şekilde 4 parçalı factory rom denilen romu kullanarak dönebilirsiniz
    knox sayacını da tetiklemez.
  • esasmevzi E kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=D9i_J-GOyIQ

burdaki yorumları okursanız tetiklediği görünüyor hocam. o nedenle hiç bulaşmaya gerek yok bence

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcink -- 30 Mayıs 2016; 13:35:54 >
  • burcink kullanıcısına yanıt
    ben denemiştim ama ben cok dikkat etmedim knox sayacına ama 0 diye hatırlıyorum orjinal yazılım yüklediğin sürece knox sayacı artmaz diye biliyorum eğer root, kernel yada custom rom yüklersen knox artar diye biliyorum.
    iyi bir araştır derim
  • Arkadaşlar merhaba ;
    Note 3 kullanıcısıyım. Paralel ithalat kullanıyorum. düşürmeye bağlı ekranda canlı renk gitti. Kapalı ortamda bir şekilde görebiliyorken güneşli ortamda ekran gözükmüyor. Kısacası ekran hava almış ve 400 TL ekran değişimi masrafı var. Sarjı hariç başka problemi yok.
    Başka masraflarım oldugundan TT bayisinden Note 5 baktım.
    Benim telefonu 750 TL ye sayıp Note 5 alırsam;
    100*24 yaklaşık 2400 TL
    65*36 yaklaşık 2400 TL ye geliyor.

1- Bu şekilde olsa tercih edilebilir mi?
    2- Tercih edersem ; note 3 teki gibi n900-905 gibi ayrımı var mıdır? Hangisi tercih etmeliyim?

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: VcTr4Vr

quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

quote:

Orijinalden alıntı: burcink

nedenki orjinal sürüme düşersek neden garanti dışı kalsın

saygılar

İndirilen romu odin ile yüklüyoruz. Belki rom orijinal ama knox sayacını tetikliyor bu yüzden iş sıkıntılı. Eğer 5.1.1'e dönen sorunsuz bir yol bulursanız lütfen benimle de paylaşın.

knox sayacına nasıl bakıyoruz?

Store dan Phone Information uygulamasını indirerek bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 30 Mayıs 2016; 14:37:58 >

• metehan_bera M kullanıcısına yanıt
    Peşin alırsanız da fiyat o zaten hatta daha ucuza bulabilirsiniz. 2300 gibi. Telefonu hiçe saymışlar açıkcası. Peşin alabilirseniz media mark gittigidiyor hesabında 2300 liraydı samsung garantili. Kupon bonus vs daha ucuza gelir. Telefonu da ikinci elde satarsınız daha temiz olur. Benim düşüncem bu yönde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung bakıyor mağazadan alırsanız. En iyisi budur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metehan_bera M kullanıcısına yanıt
    Ekranını yaptırdıktan sonra 750 ye satıcan herhalde. Eğer bu haldeyken satabiliyorsan hiç düşünme hemen sat.

1.5 sene note 3 kullandım. Çok iyi telefondu. Yedek batarya olayı iyiydi. O sıkıntıyı powerbank alarak çözdüm. Note 5 daha akıcı ve daha kullanışlı. S pen imde note 3 e göre bariz fark var. Ekstra başka bir modeli yok. Bataryası 4.5g 12 saat açık senkronizasyon hep açık wifi 12 saat açık ortalama 4-5 saat ekran süresi ile bana 24 saat gidiyor. Bu süre telefonu fazla kurcalamadığımda 36 saati buluyor. Ekstra başka modeli yok note 3 gibi.

Kısacası ben memnunum telefondan. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hidden track H kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.

ekranı yaptırmadan 750 ye TT bayisi alıyor ama açıkcası 750 vade farkına gidiyor ....
  • esasmevzi E kullanıcısına yanıt
    Kesin olarak sonuç nedir yani ? Açıkçası bu işi uzun zamandır araştırıyorum ama net bir sonuca varamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece distribütör garantisi var diye 400tl fazla vermeye gerek yok bence. Zaten her taraf Samsung yetkili servis şikayetleri ile dolu.

Şuan 2. Telefon için bakınıyorum, 2.el de bakıyorum ama 7 aylık telefona 1900 istiyorlar. Onlar da haklı 2300-2700 gibi rakamlar ödemişler.

Türkiye de Samsung cihazların yüksek fiyattan satılması tamamen tr distribütör kazığı. Yani paralel ithalat bir başka ülkenin distribütörüne para kazandırdığı halde 1900'e satıp para kazanabiliyorken.

Distribütör herzaman daha ucuza maleder. Sonuçta direk fabrikadan alıyorsun ve yedek parça konusunda da en uygun maliyetler sende

• Note 5 aldım Samsung bayisinden 2450 TL ye geldi.200 Tl hediye çeki verdiler onlada mikro dalga fırın aldım.

Note 5 oldukça beyendim almayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim.

• Merhaba arkadaşlar. Ben şuan Note 5 ile LG V10 arasinda kaldim. Sizce hangisinden almaliyim? Bir paralel ithalat ile resmi disturbutor ithalati var. Hangisi tercih edilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah nasip ederse ayın 10'unda alıcam. Ama internetten ithalatçı garantili alıcam. Bir sıkıntı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyncb15

Allah nasip ederse ayın 10'unda alıcam. Ama internetten ithalatçı garantili alıcam. Bir sıkıntı olur mu?

ithalatcılardan uzak durulması gerekıldıgını dun bır sayfa arkada bende anladım.
    bası yanan cok ınsan varmıs.
    hepsiburadadan 1900lıraya sıparısımı ıptal ettım bu yuzden
    arızası vs oldugunu yada arkasında durulmadıgından yakınanlar cok fazla.

2.el samsung garantılı temız cıhaz kovalıyorum su aralar
  • AsosyalBilgisayar kullanıcısına yanıt
    Valla ben aldım çok memnunum. Knox 0x1 ama makina canavar gibi. 2.el 7 ay kullanılmış alacağıma 0 alırım mis gibi.

Zaten Samsung larda 2.el riskli. Çünkü sıkıntılı telefonu olan herkes garanti ile uğraşmak istemediği için direk satışa koyuyor.

Ben tavsiye etmem açıkçası...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zampara1234

Valla ben aldım çok memnunum. Knox 0x1 ama makina canavar gibi. 2.el 7 ay kullanılmış alacağıma 0 alırım mis gibi.

Zaten Samsung larda 2.el riskli. Çünkü sıkıntılı telefonu olan herkes garanti ile uğraşmak istemediği için direk satışa koyuyor.

Ben tavsiye etmem açıkçası...

nerden aldınız acaba cıhazı?
    hepsıburadadan alıcaktım ben dun fakat korktugum nokta garantıden cok deep sleep sorunu ve knox sayacı
    ne yapsam bılemedım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spab

quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

arkadaslar kullananlardan tavsıye ıstıyorum cıhazı tavsye edermısınız hepsıburadadan paralel alacagım 1900lıraya gelıyor cıhaz
    memnunmusunuz cıhaz alınırmı?

Paralelden uzak dur. Hepsiburada üzerinden satış yapan ve garanti sağlayan firmalarla ilgili pek çok şikayet var. Senden kaynaklanmayan herhangi bir arıza için garantiye gönderdiğinde senden para isteyecekler. Değişim falan olmayacak emin ol. Sıkıntı da çeşitli bahanelerle geçiştirilecek ve tamir için bedel ödeyrceksin. Garanti sağlayan firmalara dikkat et. Nette küçük bir araştırma ile çevirdikleri dolapları görebilirsin. HB'de yanılmıyorsam Evo vardı. Epey sıkıntılı bir firma. Kesinlikle bu tarz bir alışverişten uzak durmanı öneririm. Ayrıca HB'de ithalatçi garantili satılan cihazların neredeyse tamamında şarj problemi("deep sleep" diye geçiyor) var.

Ben bu telefonu alıcaktım fakat aklımı çok bulandırdınız. Arka sayfalarda almış arkadaşlar var ve şarj konusunda da sıkıntısı yok. Ayrıca türkiye'den alınan veya türkiye garantili telefonlar çok mu sağlam veya çok mu arkasında duruyolar? Bence kesinlikle HAYIR. Garanti meselesi bence heryerde aynı şarjda da sıkıntı yaşayan şahsen görmedim. Binde 1 bir problem bence normal çünkü aynı şey türkiye için de geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: birahalasoguk

Merhaba, ben de dün hepsiburada'dan hepsiburada mağazası aracılığıyla paralel ithalat note 5 sipariş ettim. Daha önce paralel ithalattan yine hepsiburadadan sony xperia z3 sipariş etmiştim ve telefon donanım ve yazılımsal olarak sorunsuz çıktı. Açıkçası hepsiburada'nın aracılığına güveniyorum.

Ancak servis konusunda haklısınız. Lakin telefon sorunlu gelmediği müddetçe, kullanıcı hatalarından dolayı her türlü garanti dışı kalıyor ürünler. Bu sebeple yine dediğim gibi sorunlu gelmediği sürece samsung türkiye'nin de yapabileceği bir şey gözükmüyor.

kardeşim bende hb'ye güvenerek sana katılıyorum. HB bana sipariş 1 gün geç geldi diye 10 TL hediye çeki verdiler. Garanti meselesi türkiyede de öyle bence çok bariz bir farkı yok. Adam gibi kullanırsanız jelatin kılıf kullanırsanız garantiye kolay kolay gerek kalmaz. Kardeşim senden ricam telefon geldi mi? sorunlu mu? bizi gelince bir aydınlatırsan bende alıcam.
    EDİT: hb'deki yorumlarda 1 tane kötü bile yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyncb15 -- 30 Mayıs 2016; 21:23:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

quote:

Orijinalden alıntı: VcTr4Vr

quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

quote:

Orijinalden alıntı: burcink

nedenki orjinal sürüme düşersek neden garanti dışı kalsın

saygılar

İndirilen romu odin ile yüklüyoruz. Belki rom orijinal ama knox sayacını tetikliyor bu yüzden iş sıkıntılı. Eğer 5.1.1'e dönen sorunsuz bir yol bulursanız lütfen benimle de paylaşın.

knox sayacına nasıl bakıyoruz?

Store dan Phone Information uygulamasını indirerek bakabilirsiniz.

knox 0x0 olması iyi bir şey mi?

• 
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.