Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (884. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62.819
Cevap
343
Favori
2.535.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Ve Samsung Gear mıncıklanmaya başlamıştır an itibari ile :)

Akıllı telefon, akıllı saat'ten sonra bir de " akıllı pil " istesek çok mu olur ?

Saygılarımla...

Hocam hayırlı olsun. Galaxy Gear saatinizi teslim aldiniz galiba nasil beklentinizi karsilayacak gibi mi?

Bu arada teslim aldiysaniz cevap yazabilir misiniz daha az once Turkcell ile konustum ve bu aralar sadece randevu icin aradiklarini cihaz teslimine baslamadiklarini soylediler. Cihazi aldiysaniz bileyim de Turkcelli arayarak fircami atayim yalan da soylemeye baslamis bunlar. Acik acik dogruyu soyleseler neyse ama birkac gundur israrla yalan soyluyorlar her aradigimda.

Ne deseniz haklısınız.

Ön sipariş ile almak bu konuda tam bir eziyet oldu ve kendileride işin içinden çıkamayacak duruma geldiler, gözlemlediğim kadarı ile.

Açıkçası, uygulama konusunda 40 fırın ekmek yemeleri lazım daha bence.

Ama zaten benim ilk kullanım amacım, toplantılarda gelen çağrıları saat üzerinden görmek ki titreşimi bu konuda yeterli ya da çağrı yapmak için cepten, çantadan telefonu çıkarmamak ve
    mesajlara bakmak idi ki bu konularda işini gayet iyi yapıyor.

En basitinden, diyelim telefon başucunda uyumayı sevmeyen biri iseniz ve ikide bir gelen çağrı ya da bildirim de var ise başucunuzda saat olsun yeter.
    Gerekirse aramayı da saat ile hoparlörü ya da BT kulaklık ile de yapmak gayet başarılı.

Ben ürünü farklı kanal üzerinden aldım, dedikleri bana da aynısı idi.
    En erken randevu Pazartesi'ye veriliyordu.

Zaten siyah yerine farklı renk seçmek zorunda kalmıştım ki ikinci tercihim haki yeşildi.
    Bir arkadaşım da teknooljik ürünler satan bir firmanın sahibi ve ben bana gelecek olan ürünü ona vereceğim ama daha fazla dayanamadığım için de ben ondan siyah renk olan ürün aldım,
    bir nevi bana jest yaptı diyelim.

Renk konusunda arama kayıtlarımın dinlenmesi talebim baki halen yani benimde :)

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 21 Kasım 2013; 23:11:09 >

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım olacak

Note 3'de herhangi bir yazıyı, makaleyi telefondan okumaya çalışıyorum. Karalama işlemi ile altını çiziyorum. Altını çizme işlemini yaptıktan sonra yazının ya da makalenin 2. 3. sayfalarına inemiyorum. Yani alt satırları göremiyorum.

bu tarz işlemleri nasıl yapabilirim.

bu konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinman

pazartesi öğle için randevu verdiler
    iki tane turuncu bulduk dediler
    daha önce ya sarı ya bronz alırsınız başka yok diyordu
    şimdi turuncu da bulmuşlar
    ilginç
    siyah yada beyaz istesek o da olurmuş o zaman
    turkcell ayın 25 inde yani söz verdiği tarihden 25 gün sonra istemediğimiz ama eyvallah dediğimiz saati veriyor
    yine çok geç kaldı
    yine çuvalladı
    büyük şirket büyük sorun demek
    bimeks ve vatan kargoladı
    genpa çoktan stokda
    ama turkcell tam 9 gün sonra verecek henüz de vermiş sayılmaz
    o kadaer sıkıldım ki saat muhabbetinden ve note 3 den
    saat flip cover note 3 3 lüsünü satıp 1300 tl den lgg2 alasım var

Ne deseniz haklısınız.

Ön sipariş ile almak bu konuda tam bir eziyet oldu ve kendileride işin içinden çıkamayacak duruma geldiler, gözlemlediğim kadarı ile.

Renk konusunda daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi arama kaydını dinletme talebiniz bir ümit bence.

Saygılarımla...

• Benim Note 3 siyah ikisi bir arada güzel olacak o zaman. :) Ben ciddi anlamda saat takıntısı olan birisiyim. Takmadan asla evden çıkmam ve görüp beğendiğim saatleri mutlaka alırım. Akıllı saat kavramı gelmeye başladığında ne kadar pratik ve kullanışlı olursa olsun aklımı çelemez diyordum ki SM2 yi oldukça beğendim. ( Gear daha güzel duruyor hatta.) Her zaman olmasa da alıp kullanmak istiyorum. Sizin yorumunuzla da iştahım daha da kabardı diyebilirim. :)

E-posta bildirimi almak hatta küçük bir ön izleme görmek benim çok işime yarardı. Bende yoğun bir şekilde e-postalarla boğuşuyorum. Önümüzdeki günlerle düzelebilir bir durum gibi duruyor.

Mini Square de sizden değil genel bir sorun gibi duruyor. :)

Şarj olarak 1 tam gün çıkarması yeterli olacaktır. Tabi fazlası olsa hayır demem. :)

İyi günlerde kullanın cihazınızı. Yarın müsait bir zamanım olursa bende edinmeyi düşünüyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi new-desing -- 21 Kasım 2013; 23:16:58 >

• Note 3 üzerinde çalışan Gear ayarları altında "bildirim" sekmesinin de altında "daha fazla bildirim" seçeneği var ki güzel gizlemişler tebrik ederim :)

O bölümün altında, Facebook, Twitter, Whatsapp ve kendi kullandığınız bir çok uygulamanın bildirim seçeneği var ki az evvel WhatsApp ı deneme şansım oldu sorunsuz.

Şimdi benim anlamadığım, madem bu tarz uygulamaların bildirimlerini 3. parti yazılımlar olmadan alabiliyoruz da ne diye abidik gubidik uygulamaları Samsung Market'ten bize yükletmeye kalkıyorsun o zaman ey Samsung ?

WhatsApp check in OK :)
    FourSquare check in OK :)
    Tapatalk check in Ok :)

Yalnız bildirimler ortalama 30 sn. civarı belkide biraz daha fazla bir süre geç gelmekte saate.
    Önce telefona düşüyor ve siz belli bir süre bakmazsanız saate gönderiyor gibi ama bunun bir ayarını da göremedim henüz varsada.

Şayet bu baya bi arayarak bulduğum bölümdeki her bildirim sorunsuz geliyor ise uygulamalar ile sadece okumak bile yeterli olur ki o zaman da 40 fırın ekmeği 15 e kadar düşürürüm :)

Saygılarımla...

Not: Kendi kullandığım uygulamaları denedikçe ve bildirimler sorunsuz çalışıyor ise bu mesajıma ekleme yapacağım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 21 Kasım 2013; 23:42:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onderyildirici

Note 3'de herhangi bir yazıyı, makaleyi telefondan okumaya çalışıyorum. Karalama işlemi ile altını çiziyorum. Altını çizme işlemini yaptıktan sonra yazının ya da makalenin 2. 3. sayfalarına inemiyorum. Yani alt satırları göremiyorum.

Temassız kontrolü açarsanız kalemi aşağı kaydırdığınızda küçük bir ok çıkmalı ve sayfa aşağı kaymalı. Denemedim sadece tahmin. Bir deneyin isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wallcrawler

quote:

Orijinalden alıntı: eksilen

quote:

Ya arkadaşlar şu s-view kılıf, o pencerenin olduğu yerde iz yapıyor.

Şeffaf kaplama kılıf almam lazım gibi. Kullanan arkadaşlar memnun mu? Dokunmatikliği azaltıyor mu?

Ekran parlaklığını ne kadar etkiliyor acaba? Ben buna pek önem veriyorum. Zira hep full açık ekran parlaklığı.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Ben s-view kılıf aldım dün itibariyle ayrıca ekran için de iz birakmayan koruyucu aldım, görüntü kaybı yasamiyorum. ..

Sagol hocam. Dokunmatiklikte bir sorun var mi veya kalem takilmalar yasiyor mu o koruyucuyla

Bence neredeyse yok

• quote:

Orijinalden alıntı: onderyildirici

Adobe Reader ile yapabilirsiniz diye hatırlıyorum ama emin olamadım şu an.

Bu konuda uzman olan arkadaşlarımız da cevap yazacaklardır.
    Bu amaç için başarılı PDF uygulamaları mevcut ama isimleri aklıma gelmedi bir türlü :(

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Benim Note 3 siyah ikisi bir arada güzel olacak o zaman. :) Ben ciddi anlamda saat takıntısı olan birisiyim. Takmadan asla evden çıkmam ve görüp beğendiğim saatleri mutlaka alırım. Akıllı saat kavramı gelmeye başladığında ne kadar pratik ve kullanışlı olursa olsun aklımı çelemez diyordum ki SM2 yi oldukça beğendim. ( Gear daha güzel duruyor hatta.) Her zaman olmasa da alıp kullanmak istiyorum. Sizin yorumunuzla da iştahım daha da kabardı diyebilirim. :)

E-posta bildirimi almak hatta küçük bir ön izleme görmek benim çok işime yarardı. Bende yoğun bir şekilde e-postalarla boğuşuyorum. Önümüzdeki günlerle düzelebilir bir durum gibi duruyor.

Mini Square de sizden değil genel bir sorun gibi duruyor. :)

Şarj olarak 1 tam gün çıkarması yeterli olacaktır. Tabi fazlası olsa hayır demem. :)

İyi günlerde kullanın cihazınızı. Yarın müsait bir zamanım olursa bende edinmeyi düşünüyorum. :)

Dakikalar geçtikçe daha bir ısınmaya başladım ürüne yalan diyemem de pil konusunu yarın test edeceğim umarım bir Samsung klasiği ile daha karşılaşmayız :)

O zaman hemen hemen aynı merak ve zevklere sahip olduğumuzu düşünerek, kesinlikle alın diyorum çünkü saat konusunda benimde bir takıntım ve Gear tamamdır diyorum :)

Bu arada;

WhatsApp check in OK :)
    FourSquare check in OK :)
    Tapatalk check in Ok :)

Ve bu uygulamalar Note III de kullandığım uygulamalar üzerinden ayarladığım şekilde yani 3. parti minisquare ile alakası yok ve zaten bir daha da işim olmaz :)
    Yalnız e-posta yı çözemedim henüz ama sabaha daha çok var :)

Bu arada bildirimler ortalama 30 sn. civarı belkide biraz daha fazla bir süre geç gelmekte saate.
    Önce telefona düşüyor ve siz belli bir süre bakmazsanız saate gönderiyor gibi ama bunun bir ayarını da göremedim henüz varsada.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 21 Kasım 2013; 23:54:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ya arkadaşlar şu s-view kılıf, o pencerenin olduğu yerde iz yapıyor.

Şeffaf kaplama kılıf almam lazım gibi. Kullanan arkadaşlar memnun mu? Dokunmatikliği azaltıyor mu?

Ekran parlaklığını ne kadar etkiliyor acaba? Ben buna pek önem veriyorum. Zira hep full açık ekran parlaklığı.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Ben s-view kılıf aldım dün itibariyle ayrıca ekran için de iz birakmayan koruyucu aldım, görüntü kaybı yasamiyorum. ..

Sagol hocam. Dokunmatiklikte bir sorun var mi veya kalem takilmalar yasiyor mu o koruyucuyla

Bence neredeyse yok

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cinman

Nasıl saat ilk izlenimler
    Hangi renk ?

Uzun uzadıya yazmaya başladım diğer mesajımda sürekli güncelleyerek ama genel anlamda diyebilirim ki şu anda 10 üzerinden 7 derim :)

Henüz test edemediğim pil süresi ve bazı uygulamaların bildirimlerini de sayarsak yine de yüksek puan aldı benden.
    e-posta konusunu henüz çözemedim ama üzerinde çalışıyorum :)

Renk siyah ama beyaz telefonla yanyana iken bunlar Beşiktaş maçına gider mi acaba diye de düşünüyorum :)

Şakası bir yana şahsi fikrimdir ki telde siyah olsaymış daha güzel olurmuş siyah saat ile :)

Daha güzelleri sizlerin olsun.

Saygılarımla...
  • evet beyler "1013" ü uzun ugraslar sonucu kapatmayı başardım megerse telefondaki tuş seslerinden dolayı sürekli açık oluyormuş. Buna hiç kafam basmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhankarakiz

Saygılar arkadaşlar telefonum ram belleği sürekli 1.70lerde nedendir: (Rami boşalttığım halde :(

3 Gb lık ram'in 2.6 civarını bile kullansa şu ana kadar ram doluluğu nedeni ile donma yada yavaşlık yaşayan ben duymadım açıkçası.

Aksine Android'in mantığında dolu ram daha faydalıdır ve bu nedenle ram boşaltması yapmayın lütfen.

Saygılarımla...
  • Yok mu açık bir yer hemen alayım. :) Teknoloji gelişiyor cidden. Eskiden almam dediğim ürünler dikkatimi çeker oldu. :) Siz de bir saat sever olarak onay verdiyseniz almamak için bahanem kalmadı.

Uygulama desteği çok hoşuma gitti. Birde e-posta durumu çözülürse ilk akıllı saat için başarılı bir ürün olmuş demek yanlış olmaz. Şarj da üzmez bizi samsung diyelim üzmesin. :)

Sözde evlendikten sonra bu tarz harcamaları kısacaktım ama yine olmadı. :) Hatta Sony merakım yine gündeme gelmeye başladı. Benim G2 yolcu gibi. :) Kendimi tutamazsam ekranını sevmesem de Z1 alıcam.

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Kurcaladıkça birşeyler çıkıyor. :)
  • Demir hocam saatleri takas edebiliriz:)) siyah renk istiyorum bendede beyaz var sahibinden muayyer:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENDERES-5441 -- 22 Kasım 2013; 0:25:19 >
  • 2100 e gold dan aldim. Simdilik sorun yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

quote:

Ve Samsung Gear mıncıklanmaya başlamıştır an itibari ile :)

Akıllı telefon, akıllı saat'ten sonra bir de " akıllı pil " istesek çok mu olur ?

Saygılarımla...

Hocam hayırlı olsun. Galaxy Gear saatinizi teslim aldiniz galiba nasil beklentinizi karsilayacak gibi mi?

Bu arada teslim aldiysaniz cevap yazabilir misiniz daha az once Turkcell ile konustum ve bu aralar sadece randevu icin aradiklarini cihaz teslimine baslamadiklarini soylediler. Cihazi aldiysaniz bileyim de Turkcelli arayarak fircami atayim yalan da soylemeye baslamis bunlar. Acik acik dogruyu soyleseler neyse ama birkac gundur israrla yalan soyluyorlar her aradigimda.

Ne deseniz haklısınız.

Açıkçası, uygulama konusunda 40 fırın ekmek yemeleri lazım daha bence.

Ama zaten benim ilk kullanım amacım, toplantılarda gelen çağrıları saat üzerinden görmek ki titreşimi bu konuda yeterli ya da çağrı yapmak için cepten, çantadan telefonu çıkarmamak ve
    mesajlara bakmak idi ki bu konularda işini gayet iyi yapıyor.

En basitinden, diyelim telefon başucunda uyumayı sevmeyen biri iseniz ve ikide bir gelen çağrı ya da bildirim de var ise başucunuzda saat olsun yeter.
    Gerekirse aramayı da saat ile hoparlörü ya da BT kulaklık ile de yapmak gayet başarılı.

Ben ürünü farklı kanal üzerinden aldım, dedikleri bana da aynısı idi.
    En erken randevu Pazartesi'ye veriliyordu.

Zaten siyah yerine farklı renk seçmek zorunda kalmıştım ki ikinci tercihim haki yeşildi.
    Bir arkadaşım da teknooljik ürünler satan bir firmanın sahibi ve ben bana gelecek olan ürünü ona vereceğim ama daha fazla dayanamadığım için de ben ondan siyah renk olan ürün aldım,
    bir nevi bana jest yaptı diyelim.

Renk konusunda arama kayıtlarımın dinlenmesi talebim baki halen yani benimde :)

Saygılarımla...

hocam sizin telefon maceranızdan sonra saatte de farklı yöntemleri birleştirip ne yapıp edip erkenden almışsınız sevindim en azından turkcell size bir kez daha eziyet çektiremeyecek, önceki yaşadıklarınızdan sonra zaten Turkcell'e ben burdan gıcık olmustum ama saatte de herkese yaşatıyorlar böyle bir deneyimi maalesef. siz artık arkadaştan aldığınızı kullanıp Turkcellden geleni ona verecekseniz hem zamandan hem renkten kazanmışsınız güzel olmuş hayırlı olsun tekrardan

Bana renk soran bile olmadı ama zaten en bastan beri "kesinlikle renk sormayacağız telefonla aynı renk ürünü aynen adresinize kargolayacağız, gönderdik yolda ürününüz diye haber bile vermeyeceğiz çünkü biz haber verene kadar ürün ulasır elinize" dediler bana sürekli. bakalım az önce tekrar konustum yetkililer ayarlıyor arıyor diyip durdular en son ben de dedim işte yetkili her kim ise yarın mesai saatinde beni arasın bir ay oldu yakışmıyor Turkcell'e bu hafta kesin dediniz hala arayan bile yok dedim not aldı yetkililere aktaracağım konuyu dedi bakalım bekliycez mecbur.

bu arada ben xda'da çıkan bir rom vardı onu yüklerdim muhtemelen, hem google play ile uygulama kurma konusu acaip basit hale gelmiş hem de telefondan bagımsız olarak da internet uygulama whatsapp vs kullanılıyor ve her türlü uygulama bildirimi geliyor fln daha kullanıslı gibi öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

evet beyler "1013" ü uzun ugraslar sonucu kapatmayı başardım megerse telefondaki tuş seslerinden dolayı sürekli açık oluyormuş. Buna hiç kafam basmadı

Emin misiniz ?

Ben NOte I den beri tuş seslerini kapalı kullanırım ki NOte III de de öyle halen ve bazen 1013 bende de coşabiliyor ama 1013 sadece Audio_Out
    yani ses çıkışını kullanan tüm uygulamaların genel uzantısı bildiğim kadarı ile.

Mesela, izlediğiniz bir youtube videosu için gelen ses de, müzik dinlerken ki ses de bu 1013 ün üzerinde diye biliyorum.

gerçi düzeldi ise ne güzel :)

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

samsungavm.com dan verdim hem telefon hem kılıf telefon 1 yıl kasko bedava.inşallah sıkıntısız olur benim için.3 haftadır bu telefonu araştırıyorum

Hayırlı olsun şimdiden Yarın teslim almaya geldiğinizde kahve ikramı benden olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Yok mu açık bir yer hemen alayım. :) Teknoloji gelişiyor cidden. Eskiden almam dediğim ürünler dikkatimi çeker oldu. :) Siz de bir saat sever olarak onay verdiyseniz almamak için bahanem kalmadı.

Uygulama desteği çok hoşuma gitti. Birde e-posta durumu çözülürse ilk akıllı saat için başarılı bir ürün olmuş demek yanlış olmaz. Şarj da üzmez bizi samsung diyelim üzmesin. :)

Sözde evlendikten sonra bu tarz harcamaları kısacaktım ama yine olmadı. :) Hatta Sony merakım yine gündeme gelmeye başladı. Benim G2 yolcu gibi. :) Kendimi tutamazsam ekranını sevmesem de Z1 alıcam.

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Kurcaladıkça birşeyler çıkıyor. :)

Şu anda en sık severek kullandığım saatim diesel'in içi yeşil gibi olan farklı renk veren camlı, 4 farklı dünya saatini aynı anda takip ettiğim bir modeli ve o kocamanken
    şimdi bu sanki kolumda yok gibi hissettiriyor :)

Alınır kardeşim, gönül rahatlığı ile diyorum :)

Hatırlıyorum bu arada evlilik arifesi günlerini de teknolojiden insan uzak duramıyor di mi :)

Bu arada Facebook iletileri 3. parti yazılımı hariç alınamıyor sanırım :)
    Ve twitter da keza...

Bu arada yeri gelmişken bu gece saatin herşeyini çözeyim istiyorum çünkü yarın söylemesi ayıptır NOte 10.1 2014 edition test için 2 gün bana geliyor :)
    Vakit bulamam Gear'a :)

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.