Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 2 Ekran Döndürme Sorunu ( jiroskop, kalibrasyon)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
33.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, cihazımda başlıkta da belirtmiş olduğum gibi ekran döndürme sorunu yaşıyorum.
    Root ya da room bulunmamaktadır, 4.1.2 sürüm, vidyo izlerken ekranı yan çevirdiğimde dönmüyor, kamera modunda dik fotograf ceksem dahi yatay algılıyor, need for speed most wanted oyununu açtığımda sürekli sağa dönüyor araç, ayrıca harita uygulamasındaki imleç ok şeklinde değil top şeklinde görünüyor yani herhangi bir yönü göstermiyor, format ve hard format attım 2 kez ancak değişen bişey olmadı yazılımla alakalı olabilme ihtimali var mı bu durumları da göze alarak, telefon tamircisi bi arkadaşa sordum donanımsal olduğunu ve ekranın değişmesi gerektiğini söyledi fakat bu yanıt beni tatmin etmedi açıkçası, fikir ve önerisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum
     Samsung Galaxy Note 2 Ekran Döndürme Sorunu ( jiroskop, kalibrasyon) Samsung Galaxy Note 2 Ekran Döndürme Sorunu ( jiroskop, kalibrasyon) Samsung Galaxy Note 2 Ekran Döndürme Sorunu ( jiroskop, kalibrasyon)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynı sorun bende de var ve çözemedim gitti
  • aynen bendede galaxy s2 var sağ sola dönüyor fakat dikey algılmamıyo asphalt 8 ve gt racing 2 de sürekli sola dönüyor
  • O sorun bende de var.
    Bir oyun oynuyorum çıktıktan sonra mesela internete girsem dik olmuyor.
    Ekran döndürmeyi kapatıyorum bi süre sonra düzeliyor.

Ekran değiştirmek sorunu düzeltmez benim ekran bir sorundan dolayı değişmişti ama hala oluyor o olay.

Sorun yazılımsal olabilir.

• şunu bilen arkadaş yokmu kafayı yiyecem
  • merhaba bende note 3 kullanıcısıyım cihazım SM n900 modeli yurtdışı pasaport kayıtlı şöyle bi sorunum var mesela temple run u örnek olarakveriyim oyunu acıyorum sürekli soldan gidiyo bunu baska oyunlardada denedim cihaz hep sola meyilli sensörde bi sorun var sağdan gitmiyo oyun dışında ise ekran döndürmeyi acıyorum sola dönüyo düzelmiyo kapatana kadar lütfen yardımlarınızı bekliyorum format attım düzelmedi
  • Hard reset ile düzelmediyse maalesef yazılımsal da benim anlamadığım ufacık bir sensörü var bunun bozulursa nasıl ekranın değişmesi gerekiyor bir üçkağıt var bu işte

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Hard reset ile düzelmediyse maalesef yazılımsal da benim anlamadığım ufacık bir sensörü var bunun bozulursa nasıl ekranın değişmesi gerekiyor bir üçkağıt var bu işte

Aynen hocam donanımsal olabilme ihtimaline karşı piyasada bu sensör arızasıyla ilgili de araştırma yaptım ancak parça olayı konusunda net bir sonuca ulaşamadım her parça var bu sensör parçası yok :)

• Arkadaşlar uzun zaman geçti aradan belki ancak şöyle bir bilgiye ulaştım, bu sensör malesef anakartla tümleşik yani kolay değişim olmuyor sanırım ve parça temini için de alibabaya başvurmak gerekli görünüyor, aydınlatmak açısından samsung n7100 note 2 serisi için bir görsel paylaşıcam sizinle,en azından donanımsal sorun mevcutsa hangi parça sorunlu görmeniz açısından, parça "330DC axis gyro sensor" olarak geçiyor

• halloweengage kullanıcısına yanıt
    Sorunu çozebildin mi. Ben root attiktan sonra degilde titaniumla biselee sildikten sonra ekran yan donmez oldu @halloweengage

• namsoh N kullanıcısına yanıt
    malesef, sorun hala devam ediyor...
    yazılımsal olmadığına kanaat getirdim ben artık root attıktan sonra kaç kere rom değiştirdim wipeladım cihazı sorun hala devam ediyor...
  • Arkadaşlar geçtiğimiz ay Note 2 (N7100) ekran değişimi yapıldı telefonuma ve sonrasında Gyroscope çalışmamaya başladı. Az önce telefonun içini açtım ve anakarta gelen tüm soketleri çıkarıp tekrar oturttum yerine ve gyro çalışmaya başladı.
    Şimdilik sıkıntı yok. Ekran değiştirilmemiş bile olsa soketin temassızlık sorunu olabilir. Benim 10 dakikamı almadı bu işlem. Bu arada telefonum Root lu. Bir çok CFW denemem rağmen başarılı olmadığım için bu yönteme başvurdum. Herkeste işe yaramayabilir tabi.
    Bilgilendirmek istedim. İyi günler.
  • Arkadaşlar bende aynı problem vardı (5 dakka öncesine kadar) telefonun nasıl söküldüğüne internetten bakıp söktüm, yukarda arakdaşın gösterdiği parça dahil biraz temizlik biraz bağlantıları bastırma ve tamamını topladım. vidaları sıkmadan evvel sıkıntı olmadı ve hala ekran döndürme çalışıyor. tamamen topladıktan sonra çalışmamaya başladı. kameranın altında ki ve üstünde ki (parçaya denk gelen kısımdakiler yani) iki vidayı biraz gevşetince çalışmaya başladı. sanırım parçayı sıkıyor o kısım. sizde deneyim umarım işinizi görür. özetle açıp bağlantıları sıkın ve kameranın altında ki ve üstünde ki vidaları çok sıkmamaya bakın hatta onlarsız bir deneyin. Dembaş
  • zenginko helal olsun kardeşim sana dediğin gibi biraz içini açmadan gevsettim düzeldi
  • Bu sıkıntı telefonu cebinizde taşımaktan meydana gelmektedir.

Bu hatayı yukarıda belirtildiği gibi vidaları gevşetmek veya soketleri takip çıkararak duzeltebilirsiniz.

Sokerken mutlaka gerekli techizat kullanmaniz gerekir.

Herseyi yaptınız ekran yine dönmüyor geçmiş olsun yeni bir anakarta ihtiyacınız var demektir.

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: halloweengage

Arkadaşlar uzun zaman geçti aradan belki ancak şöyle bir bilgiye ulaştım, bu sensör malesef anakartla tümleşik yani kolay değişim olmuyor sanırım ve parça temini için de alibabaya başvurmak gerekli görünüyor, aydınlatmak açısından samsung n7100 note 2 serisi için bir görsel paylaşıcam sizinle,en azından donanımsal sorun mevcutsa hangi parça sorunlu görmeniz açısından, parça "330DC axis gyro sensor" olarak geçiyor

Aynen haklıymışşsın kardeş telefon tamircisine fotonu gösterip ikna ettikten sonra parçayı söktü ve parçanın 2 parca kırılmış oldugunu gördük.Zaten *#0*# yapınca sensör ayarlarından jiroskop degerleri hep sıfırdı.Şimdi jiroskop degerleri saglam hereket var ama ekran hala yan dönmüyor.Temple run araba yarışlarında falan sensör çalışıyor oyunları rahatlıkla oynuyabiliyorum fakat diger sorunlar hala devam ediyor.araştırmaya devam bakalımm......Hala olmuyor.....

• Sorunu bu gün çözdük Allaha şükür *#0*# yapınca baktım ki gyroscope ve accelemeter aynı sensör içindeymiş ve benim tel taktıgım 330ls diye başlayan sensörün gyroscope kısmı tam çalışıyor fakat accelemeter kısmında z degeri çalışmıyor bunun üzerine tekrar sensör entegresini samsung s 3 den aldık.Çünkü aynı sensör taktık ilk 30 dk gene çalışmamıştı.Artık umudu keserek telefoncudan çıktım çünkü bana versiyon farkları oldugu ve tekrar room yüklemem gerektigini söyledi ve para da almadı.ha bu arada *#0*# yapınca sensörlerin o an için hiç biri çalışmadı usta da yogun olunca bende zaten çok kafa ütülemiştim çıktım.yarım saat sonra resimlerime bakarken ekran dönmeye başladı sonra sensör testi yaptım tam çalışıyor.Şimdilik 24 saat oldu sıkıntı yok.Artık Samsung N 7100 (Note2) ekran dönmüyor problemi çözüldü.Buraya yazıyorum ki belki başka arkadaşlara faydası olur.

• Sayın zenginko Allah razı olsun. Dediğiniz gibi vidaları biraz gevşetince sorun çözüldü.
  • zenginko çok teşekkürler. İşe yaradı

• quote:

Orijinalden alıntı: zenginko

Arkadaşlar bende aynı problem vardı (5 dakka öncesine kadar) telefonun nasıl söküldüğüne internetten bakıp söktüm, yukarda arakdaşın gösterdiği parça dahil biraz temizlik biraz bağlantıları bastırma ve tamamını topladım. vidaları sıkmadan evvel sıkıntı olmadı ve hala ekran döndürme çalışıyor. tamamen topladıktan sonra çalışmamaya başladı. kameranın altında ki ve üstünde ki (parçaya denk gelen kısımdakiler yani) iki vidayı biraz gevşetince çalışmaya başladı. sanırım parçayı sıkıyor o kısım. sizde deneyim umarım işinizi görür. özetle açıp bağlantıları sıkın ve kameranın altında ki ve üstünde ki vidaları çok sıkmamaya bakın hatta onlarsız bir deneyin. Dembaş

2 aydır aynı problem ile boğuşuyordum. Zannımca attığım root ve akabinde kaldırdığım bazı programlar kaynaklı olduğunu düşünmeye başlamıştım.

Ama zenginko'nun dediğini yaptım. Makineyi açtım kapattım ve problem düzeldi. Helal olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.