Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 2 Batarya Istatistiklerimizi Paylaşalım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
3
Favori
7.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Halihazırda Note 2 için açılan bir konu var. Genel konularda oradan devam edelim. Lakin sadece pil kullanımı ile ilgili olduğundan ve ana konudaki mesaj yoğunluğu nedeniyle takip etmesi zor olduğundan ayrı başlık açtım..

Note 2 kullanan arkadaşlar bu başlık altında batarya kullanım istatistiklerini, kullandıkları rom ve kernel bilgilerini paylaşabilir..

Yeni rom kernel denemesi yapanlar konuya ilgi gösterirse bir çok arkadaş için çok faydalı olacaktır. Benzer konu xda sitesinde mevcut. Bizlerde burada paylaşalım istedim.

Ilk ben başlıyorum;

Rom : Stock 4.1.2 XXDMB5 TURKIYE ROMU
    Root yok.
    Kernel : Stock.
    Çoğunlukla oyun oynadım. Ekran parlaklığı otomatik. Güç tasarrufu kapalı. Oynadığım oyunu online oynadığım için 3g çoğunlukla açıktı..

Fazla memnun olmamamakla birlikte romu kuralı 2 gün oldu bir kaç şarjdan sonra fikir sahibi olabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LithiumTR -- 11 Mart 2013; 19:03:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rom:stock XXALJ2 Turkiye
    Root:Var
    Kernel: stock
    Ekstra:duzenlenebilir multi window
    Telefonu dun aldigim icin surekli elimdeydi wifi acik arada mobil ag 2 saat kadar tasarruf modu kapali

• @lifeisblood; telefonu yeni aldığınızı düşünürsek güzel değer..

• Telefon bayiden alındığı gibidir. Hiç bir oynama yok. Sadece 6400 mah pil kullanıyorum

Telefonda hiç bir kısıtlama ( ekran parlaklığı en üst seviyede, gps, wifi ve mobil veri açık ) yok. Tasarruf modu kapalı.
    Bu telefonu alıpta orasını burasını kapatmak, daha fazla şarjlı kullanım için bazı şeylerden feragat etmek veya parlaklığı kapatmak bana ters geliyor.

• Ekran bölümünün screenshotlarınıda yayınlarsanız ve rom bilgilerinizide paylaşırsanız daha net anlaşılır. 6400 mah mugen ile zaten inanılmaz pil sürelerine ulaşılabiliniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LithiumTR -- 11 Mart 2013; 22:23:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LithiumTR

Ekran bölümünün screenshotlarınıda yayınlarsanız ve rom bilgilerinizide paylaşırsanız daha net anlaşılır. 6400 mah mugen ile zaten inanılmaz pil sürelerine ulaşılabiliniyor.

Doğrudur Mugen Power batarya kullanıyorum.

4.1.1 sürümünü kullanırken 1,5 gün kadar giden şarjım 4.1.2'den sonra 1 günü zor tamamlıyordu.

Böyle özellikli bir telefonun bazı özelliklerinden feragat edeceğime biraz kalın olması ( 2 cm kalınlık ) ama 3 gün boyunca şarj sıkıntısı yaşamadan kullanmayı tercih ettim.
  • Tabiki takdir sizin. Bana 1 gün dolu dolu yetse yeter ki yetiyor. Akşam nasıl olsa şarj ediyoruz yatarken. Ama uzun yolda vs. acil bir durumda hayat kurtarır 6400 mah :)

• Aynen bende çoğu zaman herşeyi açık şekilde kullanıyorum:)Sadece dışarıdayken enerji tasarrufu yaptırıyorum:)Note 2 nin hakkını vermek lazım:)

• quote:

Tabiki takdir sizin. Bana 1 gün dolu dolu yetse yeter ki yetiyor. Akşam nasıl olsa şarj ediyoruz yatarken. Ama uzun yolda vs. acil bir durumda hayat kurtarır 6400 mah :)

Bir gün yetse bende bende istemezdim 200.-TL cebimde kalsın ama 1 günü çıkartamayabiliyorsun.

Note 2 sayesinde laptop taşımıyorum. Öğlen iş yerimde yemek yerken bile NTV Spor'u açıp seyredebiliyorum. Geçen hafta 1 gece kalmalı 2 günlük Tekirdağ seyahatim oldu ve yanıma şarj aleti almadım.

Ağırlık çok fark etmiyor ama kalınlık 2 cm oluyor. Öbür türlü cover case kullanıyordum o nedenle benim için fark 0,5 cm oluyor. Sıkıntı yok yeri geliyor arka cebime koyup sandalyeye oturabildikten sonra önemli değil. Diğer pilde tam dolu vaziyette çekmecemde duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhanank

Aynen bende çoğu zaman herşeyi açık şekilde kullanıyorum:)Sadece dışarıdayken enerji tasarrufu yaptırıyorum:)Note 2 nin hakkını vermek lazım:)

Hangi romu kullanıyorsunuz?

Birde ekran kullanım sürelerinizide screenshot yapıp paylaşırsanız daha net bilgi edinebiliriz.

• quote:

Ekran bölümünün screenshotlarınıda yayınlarsanız ve rom bilgilerinizide paylaşırsanız daha net anlaşılır. 6400 mah mugen ile zaten inanılmaz pil sürelerine ulaşılabiliniyor.

Bunu mu kast ettiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 11 Mart 2013; 23:27:45 >

• Bu şekildemi?

Telefonda root yok sanırsam:) Sıfır aldığım gibi:)

• Bende aldığım gibi rootsuz kullanıyorum...

• yayınlayacağım msjım bulunsun...
  • Dun note 2 aldim arkadaslar aksam batarya % 11 iken sarja taktim saat 00:23 gibi sabah altida % 100 olarak aldim 45 dk internet kullandim sarjim % 94 suan normal mi? Yardımcı olur musunuz

• Evet aynen. Ekran kullanımının screenshotunu eklerseniz telefonun ne kadar aktif kullanıldığı konusunda herkes fikir sahibi olur. Teşekkürler.

• Acaba note 2 sıfırdan tam sarja ne kadar zamanda ulaşıyor

• Son version yuklu. Eger oglum oyun oynamak icin telefonumu almaz ise tel + Internet ve note kullanimi dahil 3 gun gidiyor. Oglum aldiginda ise ayni gun sarj yariya iniyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonw

Acaba note 2 sıfırdan tam sarja ne kadar zamanda ulaşıyor

Ortalama 2,5 saat sürüyor hocam..

• Arkadaslar benim telefon enaz 4 hatta 5 saatte doluyor.Ama kutunuj icinden siyah renkli sarj adaptoru cikti.Benim telefon arabistandan geldi.Ama yegenime Turkiye den aynisindan almislar ve sarj aleti beyaz renkli.Benim sarj aleti cakmami yav:(Eger mumkunse bunu anlamanin bir yolu varmidir?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.