Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • takip eden bilir servisteki telefonumun durumunu.
    Servis şuan parça bekliyor pazartesiden beri dokunmatik ekran değişecek daha 1 ay 1 haftalık telefonumda.
    hiç sert şekilde yere düşürmedim herhangi darbede görmedi bir aylık telde müşteri hizmetleride kabul etti telefondan fabrikasyon kaynaklı hata parça değişim için bekliyorum.
    İstanbuldan parçanın gelmesi bugün 4. gün olması sebebiyle hala parça beklemede gözüküyor izmir karşıyakadaki serviste
  • Arkadaşlar Selam;
    Telefon bir aydır sorunsuz kullanıyordum ama iki günder wifi ağına bağlanmama rağmen hiçbir yerde interenete giremiyorum bağlantı sorunu veriyor. Bunu daha önce yaşayan ya da sebebini tahmin edebilen var mı?
  • 19.06.2011 tarihinde almış olduğum Galaxy ace telefonu dokunmatik ekrana alışamadığım için satıyorum.Telefon Darty'den alınmış olup, faturası verilecektir.Aksesuarları kulaklık, usb kablosu, şarj cihazı, kies cd'leri, 1 siyah 1 beyaz arka kapaktır.Fiyat 550 TL'dir ve yüz yüze satış yapılacaktır.
    Taksim-İstanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam637 -- 7 Temmuz 2011; 15:05:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor

quote:

Orijinalden alıntı: circumciser
    Arkadaşlar Wave II mi Yoksa Ace mi çok açık ve net
    internet hızı olsun,takılmaları olsun
    kamerası olsun
    sizce hangisini almalıyım ?

Belliki hiç wave kullanmamışsın. Sorunun çözümü şöyle olacak.
    Farzetki hem acen hem wawen var her ikisinede mesela navigasyon kurmak istiyorsun. Şöyle bir araştır internetten hangisine nasıl kuruluyormuş. Kararını otomatik verirsin zaten.

İstersen yardımcı olayım.
    Ace için kurulum: Uygulamayı bul indir karta kopyala kur çalışsın.
    Bada için kurulum: Ara ara bulama çıldır. Bulduğunu kurmak için kırk deveyi hendekten atlat genede olmasın delir. Alternatif ara alternatif program olmadığını öğrenince telefonu pencereden fırlatmayı geçir içinden, birisi sana bunları söylediğinde ise "yok lan bada çok iyidir diye" çemkir.

Yanlış anlaşılmasın ben android sevmiyorum ama bada tam bir saçmalık.
    Ben telefonu kurcalamam içindekiler bana yeter diyorsan o zamanda bada alacaksın en azından batarya problemin olmaz.

Yani önce ihtiyacının ne olduğuna karar vereceksin, seçim o zaman kendiliğinden kolaylaşacak.

Android pratik olabilir ancak,işini bilirsen Bada'da pratik.Ayrıca Sygic,Ndrive gibi navigasyon yazılımları var ve Spoof ile ücretsiz kurabiliyorsun.Ayrıca Bada gerçekten çok iyi! Belki herkez aynı lafları söyleyebilir ancak gerçekten hızı gayet yeterli bana göre.Hem Bada neden saçmalık olsunki daha sürüm 1.2'de yakında 2.0 çıkıcak asıl o zaman belli olucak herşey.Yani kaç senelik bir sistem ile Bada'yı karşılaştırmak haksızlıktan başka bişey değil,ki daha Bada'nın ne olduğunu tam görememişken.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907
    Android pratik olabilir ancak,işini bilirsen Bada'da pratik.Ayrıca Sygic,Ndrive gibi navigasyon yazılımları var ve Spoof ile ücretsiz kurabiliyorsun.Ayrıca Bada gerçekten çok iyi! Belki herkez aynı lafları söyleyebilir ancak gerçekten hızı gayet yeterli bana göre.Hem Bada neden saçmalık olsunki daha sürüm 1.2'de yakında 2.0 çıkıcak asıl o zaman belli olucak herşey.Yani kaç senelik bir sistem ile Bada'yı karşılaştırmak haksızlıktan başka bişey değil,ki daha Bada'nın ne olduğunu tam görememişken.

Badayı kısa bir süre inceledim. Bana kötü bir android kopyası gibi geldi. Ana ekran, menüler görünümü vs. Elbette derinlemesine incelemek lazım ama piyasadaki mevcut sistemlerin dağılımına bakınca bada çok küçük bir pay alıyorki buda neden bada için az uygulama geliştirildiğini açıklıyor. Görüldüğü üzre hız donanım vs yerine sadece uygulama konusunda örnek verdim. Bir insan akıllı telefonu niye alır? Uygulama yüklemek, kurcalamak karıştırmak için. Yoksa gider ikinci el bir 3310 alırsın telefon ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Ey şimdi birkaç kısır uygulaması olan ve geleceği samsung'un elinde olan bir sistem için ne diye onca parayı yatırasınki değilmi. Bu yönüyle bada bence akıllı telefon sınıfına girmez.

Gene söylüyorum ben androidi savunmuyorum çünkü androidi sevmiyorum, telefonumda android değil zaten. En iyilerini kullandım genede beğenmedim benim ihtiyaçlarıma cevap vermedi, androidli telefonlar gerçekte telefon değil, telefon özelliği olan küçük bilgisayarlar aslında. Bu telefon özellikleride oldukça zayıf üstelik. Onun içindirki hep söylüyorum, akıllı telefonlara dünyanın parasını vermek yerine standart işletim sistemi olan basit ve ucuz bir telefon alın. Artan parayla androidli bir tablet alın (fiyatları çok çok düştü) keyfinizce kullanın.

• Merhaba Arkadaşlar;

2 aydır galaxy ace kullanıyorum 2.3.4 rom attım ve bu şekilde çogu sorunu çözdüm. şu an yavaşlıktan ve ara sıra yeniden başlamasından başka bir sorunum pek yok.

Ama şu an karşıma Ace mı yoksa İphone 3Gs mi dedirtecek bir fırsat çıktı.

Yani durum şu: Abim İphone 4 aldığı için 3Gs i satmak yerine bana verip Ace i satacak.

Böyle Bir Fırsatım var. ve bende arada kaldım doğrusu bende bi size sorayım dedim.

Biliyorum Os x ve android apayrı şeyler.

Ama hepimiz biliyoruz ki günlük kullanımda Os x çok daha hızlı. benim ace 2.3.4 olduktan sonra tuş kilidini açması veya mesajlara girmesi bile sıkıntılı beklemelere neden olabiliyor. bu konuda yardımcı olacak iki telefonuda aktif olarak kulllanmış bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Özellikle AntiACEtor(Semender44) un kesin bi yorum yapmasını isterim.

Teşekkürler

Bu yazıyı foruma ikinci yazışım, ilkinde bi cevap bi değerlendirme alamadım. gözden kaçmış olduğunu düşünerek ikinci defa ekledim. Kusura Bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: husam637

19.06.2011 tarihinde almış olduğum Galaxy ace telefonu dokunmatik ekrana alışamadığım için satıyorum.Telefon Darty'den alınmış olup, faturası verilecektir.Aksesuarları kulaklık, usb kablosu, şarj cihazı, kies cd'leri, 1 siyah 1 beyaz arka kapaktır.Fiyat 550 TL'dir ve yüz yüze satış yapılacaktır.
    Taksim-İstanbul

bildiğim kadarıyla bir ay içersinde para iadesi yada değişim gibi hakkın var bunun için en fazla servis raporu istiyorlar buda zor bişey değil neden bunu denemiyorsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Badayı kısa bir süre inceledim. Bana kötü bir android kopyası gibi geldi. Ana ekran, menüler görünümü vs. Elbette derinlemesine incelemek lazım ama piyasadaki mevcut sistemlerin dağılımına bakınca bada çok küçük bir pay alıyorki buda neden bada için az uygulama geliştirildiğini açıklıyor. Görüldüğü üzre hız donanım vs yerine sadece uygulama konusunda örnek verdim. Bir insan akıllı telefonu niye alır? Uygulama yüklemek, kurcalamak karıştırmak için. Yoksa gider ikinci el bir 3310 alırsın telefon ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Ey şimdi birkaç kısır uygulaması olan ve geleceği samsung'un elinde olan bir sistem için ne diye onca parayı yatırasınki değilmi. Bu yönüyle bada bence akıllı telefon sınıfına girmez.

Gene söylüyorum ben androidi savunmuyorum çünkü androidi sevmiyorum, telefonumda android değil zaten. En iyilerini kullandım genede beğenmedim benim ihtiyaçlarıma cevap vermedi, androidli telefonlar gerçekte telefon değil, telefon özelliği olan küçük bilgisayarlar aslında. Bu telefon özellikleride oldukça zayıf üstelik. Onun içindirki hep söylüyorum, akıllı telefonlara dünyanın parasını vermek yerine standart işletim sistemi olan basit ve ucuz bir telefon alın. Artan parayla androidli bir tablet alın (fiyatları çok çok düştü) keyfinizce kullanın.

Benim bi akıllı telefondan beklediğim şeyler hızlı ve stabil çalışması.Şu ana kadar Bada bunu fazlasıyla yerine getirdi.Ancak size katılacağım konu oyun ve uygulama gelişmesinin az olması.Yinede telefonumda Spider-Man Total Mayhem HD,Pes 2011,Gangstar,Nova HD,Lets Golf 2 HD,Brothers İn Arms ve birçok uygulamayı kullanabiliyorum.Aslında Android bir telefonda alabilirim mesela Ace gibi ancak Wave'in donanım özellikleri ve işimi görmesi şu an için Bada'da kalmamı sağlıyor.Bada 2.0 ile kayda değer yenilikler göremessem zaten telefonumu değiştirmeyi düşünebilirim,hatta düşünüyorum.

• arkadaşlar ace e 2.3 gingerbread samsung tarafından çıkarıldımı? çıktıysa nereden indirip kuracağız? korsan olarak yüklemek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedmax

Merhaba Arkadaşlar;

2 aydır galaxy ace kullanıyorum 2.3.4 rom attım ve bu şekilde çogu sorunu çözdüm. şu an yavaşlıktan ve ara sıra yeniden başlamasından başka bir sorunum pek yok.

Yani durum şu: Abim İphone 4 aldığı için 3Gs i satmak yerine bana verip Ace i satacak.

Böyle Bir Fırsatım var. ve bende arada kaldım doğrusu bende bi size sorayım dedim.

Ama hepimiz biliyoruz ki günlük kullanımda Os x çok daha hızlı. benim ace 2.3.4 olduktan sonra tuş kilidini açması veya mesajlara girmesi bile sıkıntılı beklemelere neden olabiliyor. bu konuda yardımcı olacak iki telefonuda aktif olarak kulllanmış bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler

Bu yazıyı foruma ikinci yazışım, ilkinde bi cevap bi değerlendirme alamadım. gözden kaçmış olduğunu düşünerek ikinci defa ekledim. Kusura Bakmayın.

Kusura bakmayın mesajınızı görmemişim.

Önce 2.3.4 konusunu çözelim. Kesinlikle hatalı yükleme olmuş diyebilirim. 2.3.4'ün en önemli yeniliklerinden biri tuş kilidini açınca eskiden yavaşça ana ekrana geçen sistemin şimdi ışık hızında tuş kilidinden kurtulması. yani sizdeki tuş kilidinin açılması sırasındaki yavaşlama 2.3.4 ile alakasız. Tamda tersi bir durum.

Sistemde bir yavaşlamada olmamalıydı. Tersine en hızlı firmware 2.3.4 tür. Hele yeniden başlamalar yani kendi kendine reset atmalar kesinlikle olmamalı. Bunların hepsi hatalı bir yüklemenin olmasından kaynaklanıyor. Hep söylüyorum android yüklemelerinde özellikle çokca denediğim ace yüklemelerinde her iki yüklemeden birinde bu tür hatalı sonuçlar çıkabiliyor.

Bu sizin bir hatanız değil, yüklemeler esnasında kendiliğinden oluşuyor. Sizin ne şekilde yükleme yaptığınızı bilmiyorum. Bence 61 sayfada tarif ettiğim şekilde coderomlu bir yükleme yapın. Class 4 veya 6 bir kartınız varsa 1 GB sistem hafızası oluşturun üstüne antiace programını bir kez çalıştırın. Keyfini çıkarın.

Şimdide gelelim iphone konusuna. Sana kalacak iphone kozmetik olarak iyi durumdaysa ACE'yi unut gitsin abinden kap o telefonu. İki eksiği var birincisi radyo yok, ikincisi kamera 3 MP. Bunlar senin için önemliyse bir şey diyemem. Yoksa iphone aceyi ikiye katlayıp dörde böler, salataya tuz diye döküp yer. O derece yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 7 Temmuz 2011; 20:32:35 >

• Benim ufaklık oynarken marketten bir şeyler indirmeye çalışmış. Dört tane oyunu birden indirmeye çalışmış, şimdi telefon bunları indirmeye çalışıyor, günlerdir o şekilde download statüsünde duruyor, yeni bir şey de inmiyor. Nasıl gider onlar?
  • üstatlar acemizin flash desteği konusunda gelişme var mı?
  • quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Teşekkürler

Önce 2.3.4 konusunu çözelim. Kesinlikle hatalı yükleme olmuş diyebilirim. 2.3.4'ün en önemli yeniliklerinden biri tuş kilidini açınca eskiden yavaşça ana ekrana geçen sistemin şimdi ışık hızında tuş kilidinden kurtulması. yani sizdeki tuş kilidinin açılması sırasındaki yavaşlama 2.3.4 ile alakasız. Tamda tersi bir durum.

Sistemde bir yavaşlamada olmamalıydı. Tersine en hızlı firmware 2.3.4 tür. Hele yeniden başlamalar yani kendi kendine reset atmalar kesinlikle olmamalı. Bunların hepsi hatalı bir yüklemenin olmasından kaynaklanıyor. Hep söylüyorum android yüklemelerinde özellikle çokca denediğim ace yüklemelerinde her iki yüklemeden birinde bu tür hatalı sonuçlar çıkabiliyor.

Bu sizin bir hatanız değil, yüklemeler esnasında kendiliğinden oluşuyor. Sizin ne şekilde yükleme yaptığınızı bilmiyorum. Bence 61 sayfada tarif ettiğim şekilde coderomlu bir yükleme yapın. Class 4 veya 6 bir kartınız varsa 1 GB sistem hafızası oluşturun üstüne antiace programını bir kez çalıştırın. Keyfini çıkarın.

Şimdide gelelim iphone konusuna. Sana kalacak iphone kozmetik olarak iyi durumdaysa ACE'yi unut gitsin abinden kap o telefonu. İki eksiği var birincisi radyo yok, ikincisi kamera 3 MP. Bunlar senin için önemliyse bir şey diyemem. Yoksa iphone aceyi ikiye katlayıp dörde böler, salataya tuz diye döküp yer. O derece yani.

Ben yuklemeyi burda yazilan sekliyle sizin anlattiginiz sekliyle yaptim. İlk baslarda cok sevindim cunku bana zulm eden kulaklik sesi iyilesmisti ve karsi tarafi daha iyi duyabiliyordum.

Su an icinde gelen hafiza kartini kullaniyorum ve iphone ikilemindw oldugum icinde karta para vermek istemiyorum su anda yoksa class 10 team 8gb hafiza karti alip belirttiginiz islemi yapmak istiyordum ama iste suanda bi ikilem so konusu.

3gs meselesine gelince de Kozmetik olarak bi sorunu yok bildigim kadariyla surekli kap ve shildla kullanildi.

Ama su yondede ikilemim var ben ace i tirtikli cizilmeyen kapagi ve gorilla cami icinde terxih ettim ve boyutu da istedigim gibiydi aksi takdirde planim galaxy s almakti. Ama gorunce bu telefonu sejline asik olup iki hafta icinde aldim. Ve su an hicbir kap shld kullanmadigim halde telefon iyi durumda ve.cizik felan yok.

Ben telefonda sikca internet, twitter, gmail ve
    diger butun google urunlerini fring , cam scaner , youtube gibi uygulamalari kullqniyorum. Ve bu uygulamalar ace in ranini cokca harciyor. Telefonum normal acikken 70mb civarinda bosta ram kaliyor. Bu da ben birsey yaparken takilmalara neden oluyor. Ama iphonelara bakiyorum sorunsuz bir sekilde takilma olmadan her isi yurutuyorlar.

Bu da bende buyuk kararsizliklara neden oluyor.

Son olarak sizin soyledikleriniz uzerine tekrar 2.3.4 yukleyecegim. Belki sorunlu yujleme olmustur benimki. Peki sizin linkini verdiginiz romdan sonra daha guncel bil 2.3.4 rom cikti mi acaba.

Birde telefonda root da var. Ben telefonun kendi mailbuygulamasini vr bir iki uygulamayi daha hic kullanmiyorum. Ben bu uygulamalari titanium backup ile silebilirmiyim ve bu isi.nasil yapacagim hangi isimdekileri silecegim . Ve bunu yaparken telefon bi zarar gorur mu?.

Verdiginuz cevap ve anlayisiniz icin tesekkur ederim.

• sorumu cevaplar iseniz sevinirim bu 4. mesajım yanıt varen olmadı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden saolun arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben de ace kullanıcısıyım fakat hareketli duvar kağıdını seçtiğim zaman ekranda düz olarak gözüküyor birde bu facede zinga poker oyunları oynayabileniz varmı flash player gerekli diyor başka program kullanıp da deneyeniz oldumu çalışıyormu cevaplarınıza teşekürler.
  • quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Teşekkürler

Aynen arkadaşta olduğu gibi takılmalar bende de epeyce fazla..bi kaç kişiden daha böyle takılmalar olduğunu okuduğum için telefonun rami ya da işlemcisi yeterli gelmiyo herhalde diye düşündüm ve çok da üstüne gitmedim...sanırım bende bi tekrar yüklesem iyi olucak :)))

sonuçları burdan tekrar yazarım ama beceremezsem eğer semender44 senden özel yardım almak gibi bi planım var...müsait olursan tabiki de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex-sniper -- 7 Temmuz 2011; 23:24:14 >

• quote:

EnGErD
    bildiğim kadarıyla bir ay içersinde para iadesi yada değişim gibi hakkın var bunun için en fazla servis raporu istiyorlar buda zor bişey değil neden bunu denemiyorsun

Sİm Kart takılınca iade kabul etmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam637 -- 8 Temmuz 2011; 8:20:20 >
  • MERHABA,
    ACE KULLANLAR VE ACE ALMAK İSTEYENLER İSTEYENLER;
    ARTIK ACENİN VİDEO KAYIT KALİTESİ 480x640 VE 30pfs TEK BİR .apk DOSYASI İLE
  • quote:

Orijinalden alıntı: toros71

MERHABA,

O çıkalı aylar oldu, şu var 30 fps kayıt etmiyor malesef ,öyle yazıyor ama 18 fps olarak kayıt ediyor, programın adıda LGCAMERPRO apksi gio için açtığım konuda mevcuttur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

MERHABA,

O çıkalı aylar oldu, şu var 30 fps kayıt etmiyor malesef ,öyle yazıyor ama 18 fps olarak kayıt ediyor, programın adıda LGCAMERPRO apksi gio için açtığım konuda mevcuttur.

teşekkürler üstat peki 2.3.4. gingerbread videosu nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

MERHABA,

18 fps konusunda bir yanlışlık var sanırım çünkü benim kayıtlarımda mp4 (video ecoder),mp4(video file format) 13mbit (video bitrate) ve 30 fps ayarlıyken en az 29 fps alıyorum

• 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.