Şimdi Ara

samsung c7700 uydu bağlantısı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar c7700 ün dahili hd uydu alıcısını kullanmak istiyorum fakat bir problemim var.

http://img715.imageshack.us/img715/9903/adszjlvv.png

yukarı linkte verdiğim resimdeki gibi tv nin arkasında 2 adet anten girişi var

Ant 1 in girişine bağlı 1 adet anten adaptörü var. bu bildiğimiz düz anten girişi. yani uydu alıcısının ki gibi vidalı olan cinsten değil.

Ant 2 in (Satellite) olan ve benim tahminime göre hd yayın için uydu anten kablosunu buraya bağlamam gereken kısım da ise herhangi bir adaptör yok. Acaba eksikmi geldi diye verilmesi gereken aksesuarlara baktım orada da buraya bağlanacak adaptör görünmüyor. Benim çok bilgim olmadığından anteni ne şekilde bağlayacağımı bilemedim. Şu an d smart kullanıyorum anten kablosunun hem uydu alıcına bağlanan kısmı hemde prize bağlana kısmı vidalı bir uç. Şimdi ben bu kabloyu tvye ne şekilde baplayacam yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King of Kings -- 10 Ocak 2011; 11:43:51 >

• bende 55c8700 var, uydu kablosunu, TV ile gelen adaptör kablosu ile bağladım. senin Tv nin de bu adaptörden olması lazım. ama yoksa da, normal anten adaptörünü, küçük bir parça vasıtasıyla bu maksatla kullanabilirsin. ebayde baktım, fiyatı 3 Dolar civarı. bizim uyducularda da 3-5 liradır tahminim.

ebay de arama kısmına "Satellite F Type Plug to TV Coax Plug Convertor Adapter" yazarsan adaptörü görürüsün

benim TV ile gelen adaptör

ebayden alabileceğin adaptör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 12 Ocak 2011; 10:11:09 >

• Bende o parça çıkmadı ama eğer bu şekilde bir dönüştürücü ile oluyorsa problem değil alırım hemen ondan. bağlantıyı Ant 2 in (Satellite) kısmından yapacağım değilmi?. Verdiğin bilgi için saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: King of Kings

bağlantıyı Ant 2 in (Satellite) kısmından yapacağım değilmi?.

tabiki. çanaktan gelen sinyalin, Tv deki receiver modülüne ulaşabilmesi için her halukarda ant-2 yi kullanman lazım
  • tamam teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.