Şimdi Ara

Samsung B650-51-52-53 Lcd Tv Serileri # Genel Konu # (332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.080
Cevap
31
Favori
753.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 46b650 sahibiyim, internet tuşu çalışmadığından servis menüsünden ayar yaptım ancak yaparken gereksiz değişiklik yaptığımdan korktum, servis menüsündeki

service menusune girdikten sonra

Go into "Control"
    Go into "Sub Option"

kısmının default verilerini nereden öğrenebilirim,

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DALI -- 4 Şubat 2011; 2:06:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DALI

46b650 sahibiyim, internet tuşu çalışmadığından servis menüsünden ayar yaptım ancak yaparken gereksiz değişiklik yaptığımdan korktum, servis menüsündeki

Go into "Control"
    Go into "Sub Option"

teşekkürler

Kardeş benim TV nin verileri aşağıda. 42B650 T2P versiyon uyarmı tam bilmiyorum a sen genede bi karşılaştır.aynı hatayı bende yapmıştım zarzor düzelttim yada düzelttiğimi sanıyorum :) umarım faydası olur.

• ARKADAŞLAR BENDE SAMSUNG 40B 651 KULLANIYORUM . EVDE KABLOLU TV KULLANIYORUM DAHA ÖNCEDEN BÖYLE BİR SORUN YOKTU , KABLOLU TV YU TELEVİZONA TAKTIĞINDAN SİGORTALARI ATTIRIYOR SİZCE NEDEN OLABİLİR. LV İLE FİLM İZLEYEBİLİYORUM.
  • 40 b 653 sahibiyim. 2tb harici hdd destekliyor mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat57100

40 b 653 sahibiyim. 2tb harici hdd destekliyor mu acaba?

evet destekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewent20

quote:

Orijinalden alıntı: DALI

46b650 sahibiyim, internet tuşu çalışmadığından servis menüsünden ayar yaptım ancak yaparken gereksiz değişiklik yaptığımdan korktum, servis menüsündeki

Go into "Control"
    Go into "Sub Option"

teşekkürler

Kardeş benim TV nin verileri aşağıda. 42B650 T2P versiyon uyarmı tam bilmiyorum a sen genede bi karşılaştır.aynı hatayı bende yapmıştım zarzor düzelttim yada düzelttiğimi sanıyorum :) umarım faydası olur.

dostum çok sağol, çok işe yaradı,
    herşey aynı ama "wd count" kısmı bende değişik, benim tv de 1 değeri var, bu wd count ne olaki? bilen varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: _magus_
    Selam arkadaslar,
    Buraya yazmadan once forumda aradim taradim ama bir sonuc cikaramadim. B62x TV'lerde DTS ozelligini kullanabilmenin bir yolu var midir? Bir de B62x icin boyle kapsamli bir baslik var mi?
    Simdiden tesekkurler.

MKV çalışıyor ise destekler de nasılını hiç sorma. B650 lerde yapmaktan x20 kat daha zor. Aslında zor değil de, hani bu basit content playerden program çalıştırmak için yapmadığımız tarif kalmadı. Ona hiç dilimiz dönmez...
    Linux Bash dan anlayan bir arkadaşın var ise 5 dakikada halleder o ayrı. Bence kendin yapmaya kalkacağına linux bilen bir arkadaş bul...

quote:

Orijinalden alıntı: Amato
    http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=2&t=23&start=30
    Rica, arkadaş link atmış bak yukarda.
    erdem hocam dedigin link den indirdim ama orda avrfix(v.2) isimli bi dosya vardı onu indirdim oyunun içine atıp calıştırdım Telnet login diye bi uygulama çıktı oda filmleri tam ekran yapmadı yanlış dosyamı indirdim acaba yada yanlış yeremi kurdum bide benim istedigim dosyanın ismi VıdeoAR fix idi yoksa yanlış dosyamı indirdim ama verdigin linkte sadece avrfix(v.2) isimli dosya vardı

Tam ekran yapması için bir de ekran boyutunu değiştirmen lazım film başladıktan sonra tools menüsünden. Denedin mi? Valla ben firmware yi değiştirdiğim için bu yazılım bende zaten çalışmıyor. VideoAR Fix v1 var bende firmware de.

quote:

Orijinalden alıntı: guarding
    Erdem hocam 3001_1 yazılımdan eski versiyona dönüş yapamıyormuyuz hala.Dts yazılımını kullanıyorum ama diğerlerini kullanamıyorum haliyle.(LE40B651T3W)
    Sen yapabilirsin. Cihazın uygun. FFB 0.4 ü indir. En son versiyonuna güvenlik yaması da ekledi arkadaş. Yanlışlıkla farklı firmwareyi koyarsan TV ye yazmıyor... Girip bir bakhttp://samygo.tv ye.

quote:

Orijinalden alıntı: elninom1
    Samsung 32B7000 kullanıyorum. İlk aldığımda 2000 li fw vardı sonra ne yazıkki kendi ellerimle T-CHU7DEUC-3002.1 (2010/04/21_003002) yükselttim. TV yi eski versiyonlara döndürme imkanım var mı? PVR+, DTS, Altyazı, VideoAR FİX gibi uygulamaları şu anki versiyonla çalıştırabilir miyim?
    Var. 1 kere yüklediğiniz için siz Alternate Firmware Enable programını yükleyip sorunsuz şekilde eski yazılımınızı geri aktif hale geçirebilirsiniz. Sonra da isterseniz 2005 yazılım yükleyebilrisiniz. Tüm B serisi oyunlar programlar yamalar çalışır o cihazda.

quote:

Orijinalden alıntı: elninom1
    FW hack yapmadan dts passthrough kullanabiliyor muyuz? Content libraryden yükleyerek fw hack yapılmaksızın hangi özellikleri kullanabiliyoruz?

Hemen herşeyi kullanıyorsunuz. Firmware değiştirmeye artık pek gerek kalmadı content library uygulamaları sayesinde. ama yine de TV her çalıştırıldığında content library e bir uğramak gerekiyor.
    Bunun önüne geçmek istiyorsanız FW hack şart...

• erdem hocam 3 gündür denemediğim film ve yöntem kalmadı. B653 serisi tv me daha önceki sayfalarda tarif ettiğiniz gibi DCA modülünü yükledim. 2 TB harici hdd den mkv formatlı dts ses uzantılı filmleri oynat dediğimde oynatmaya hazırlanıtor diyor ve belli bir süre sonra (15-20sn) tv kendini kapatıp açıyor. şimdiden yardımlarınız için teşekürler.
  • Kardeş tv'de herşeyi doğru yüklediğini kabul ederek tavsiyem olucak.Tv'de USB'ye bağlı HDD yada Flash bellek filan varsa çıkar.Sonra tv'yi kapatıp aç.DTS programını çalıştır ekran 1-2 sn. kararıp gelicek.Bu işlemleri yaptıktan sonra tv'yi kapatmadan HDD'ini takıp tekrar filmlerini oynatmayı dene oynatıcak.Tv'yi her kapatıp açışında DTS'yi tekrar çalıştırman gerekecek ve tv'nin USB'sinde hiçbir cihaz takılı olmasın DTS'yi çalıştırırken.Umarım faydası olur.Kolay Gelsin...

quote:

Orijinalden alıntı: firavun7777

erdem hocam 3 gündür denemediğim film ve yöntem kalmadı. B653 serisi tv me daha önceki sayfalarda tarif ettiğiniz gibi DCA modülünü yükledim. 2 TB harici hdd den mkv formatlı dts ses uzantılı filmleri oynat dediğimde oynatmaya hazırlanıtor diyor ve belli bir süre sonra (15-20sn) tv kendini kapatıp açıyor. şimdiden yardımlarınız için teşekürler.

• Erdem hocam saolasın FFB 0.4 versiyonunu yükledim oldu.2005 yazılımını yükledim alternatif yazılım olarak göründü.Seçtim ve geçerli sürüm olarak 2005 sürümü alternatif sürüm olarakta 3001 yazılımı görünüyor.Ben daha çetrefilli bekliyordum beklediğimden daha kolaymış.Ama anlayamadığım şu, ben fw'yi yüklerken altyazı boyu rengi gibi adımlar soracağını bekliyordum haliylede her seferinde DTS gibi programları content library'den çalıştırma derdinden kurtulacağımı bekliyordum.Kaçırdığım bişey var ama ne yakalayamadım.Sen bir yol gösterirsen sevinirim.Saolasın...

quote:

Erdem hocam 3001_1 yazılımdan eski versiyona dönüş yapamıyormuyuz hala.Dts yazılımını kullanıyorum ama diğerlerini kullanamıyorum haliyle.(LE40B651T3W)
    Sen yapabilirsin. Cihazın uygun. FFB 0.4 ü indir. En son versiyonuna güvenlik yaması da ekledi arkadaş. Yanlışlıkla farklı firmwareyi koyarsan TV ye yazmıyor... Girip bir bakhttp://samygo.tv ye.

• quote:

Erdem hocam saolasın FFB 0.4 versiyonunu yükledim oldu.2005 yazılımını yükledim alternatif yazılım olarak göründü.Seçtim ve geçerli sürüm olarak 2005 sürümü alternatif sürüm olarakta 3001 yazılımı görünüyor.Ben daha çetrefilli bekliyordum beklediğimden daha kolaymış.Ama anlayamadığım şu, ben fw'yi yüklerken altyazı boyu rengi gibi adımlar soracağını bekliyordum haliylede her seferinde DTS gibi programları content library'den çalıştırma derdinden kurtulacağımı bekliyordum.Kaçırdığım bişey var ama ne yakalayamadım.Sen bir yol gösterirsen sevinirim.Saolasın...

quote:

O programla sadece eskı orjinal yazılıma dönüyorsun. Şimdi Orjinal 2005'i samsung dan çekip Firmware Patcher ile hacklayıp TV ye yüklersen o zaman o özelliklere sahip olabilirsin. Altyazı rengi boyu, VideoARFix 1 gibi şeyler otomatik yüklenir... Ama herşey başlangıçta yüklensin dersen ( PVR , DTS ...) firmwareyi hack ederken Advanced Mode yi seçmen gerekir ve sonra da TV üzerinde biraz elle ayar yapman da gerekir. Wiki sayfasında var nasıl yapılacağı aslında da linuxdan biraz anlamak gerekiyor o ayarları yapmak için.
    Kolay Gelsin.

• kardeş cevap için çok teşekkür ederim, fakat yine olmadı. samygo sayfasından
    samygo_dca_0_3_bin .tar.gz mödülünü indirdim yeni bir klasörolusturup zipli olan dosyanın üzerine sağ tıklayıp buraya çıkart dedim. daha sonra bu dosyayı usb ye kaydedip tv taktığımda direkt çocuk menüsünde görünüyor sonraki adım olarak tümünü kaydet dedim. bundan sonra herşeyi tam olarak sizin anlatığınız gibi yapıyorum ama maalesef yine aynı şekilde oluyor. oynatmaya hazırlanıyor diyor ve 15-20 sn sonra tv kapanıp acılıyor. başka neden olabilir? tekrar cevap yazarsan sevinirim...

quote:

Kardeş tv'de herşeyi doğru yüklediğini kabul ederek tavsiyem olucak.Tv'de USB'ye bağlı HDD yada Flash bellek filan varsa çıkar.Sonra tv'yi kapatıp aç.DTS programını çalıştır ekran 1-2 sn. kararıp gelicek.Bu işlemleri yaptıktan sonra tv'yi kapatmadan HDD'ini takıp tekrar filmlerini oynatmayı dene oynatıcak.Tv'yi her kapatıp açışında DTS'yi tekrar çalıştırman gerekecek ve tv'nin USB'sinde hiçbir cihaz takılı olmasın DTS'yi çalıştırırken.Umarım faydası olur.Kolay Gelsin...

quote:

erdem hocam 3 gündür denemediğim film ve yöntem kalmadı. B653 serisi tv me daha önceki sayfalarda tarif ettiğiniz gibi DCA modülünü yükledim. 2 TB harici hdd den mkv formatlı dts ses uzantılı filmleri oynat dediğimde oynatmaya hazırlanıtor diyor ve belli bir süre sonra (15-20sn) tv kendini kapatıp açıyor. şimdiden yardımlarınız için teşekürler.

• Kardeş indirdiğin dca_0.3 programını klasör içine değil direk usb'ye cıkar ayrı bir klasör açmadan.Ayrıca usb belleğin boş olsun bu program haricinde baska bişey olmasın.Sonrada aşağıda anlattığım gibi yap inşallah çalışacaktır.Kolay gelsin...

quote:

kardeş cevap için çok teşekkür ederim, fakat yine olmadı. samygo sayfasından
    samygo_dca_0_3_bin .tar.gz mödülünü indirdim yeni bir klasörolusturup zipli olan dosyanın üzerine sağ tıklayıp buraya çıkart dedim. daha sonra bu dosyayı usb ye kaydedip tv taktığımda direkt çocuk menüsünde görünüyor sonraki adım olarak tümünü kaydet dedim. bundan sonra herşeyi tam olarak sizin anlatığınız gibi yapıyorum ama maalesef yine aynı şekilde oluyor. oynatmaya hazırlanıyor diyor ve 15-20 sn sonra tv kapanıp acılıyor. başka neden olabilir? tekrar cevap yazarsan sevinirim...

quote:

Kardeş tv'de herşeyi doğru yüklediğini kabul ederek tavsiyem olucak.Tv'de USB'ye bağlı HDD yada Flash bellek filan varsa çıkar.Sonra tv'yi kapatıp aç.DTS programını çalıştır ekran 1-2 sn. kararıp gelicek.Bu işlemleri yaptıktan sonra tv'yi kapatmadan HDD'ini takıp tekrar filmlerini oynatmayı dene oynatıcak.Tv'yi her kapatıp açışında DTS'yi tekrar çalıştırman gerekecek ve tv'nin USB'sinde hiçbir cihaz takılı olmasın DTS'yi çalıştırırken.Umarım faydası olur.Kolay Gelsin...

quote:

• quote:

Bu yama olmadan normal çalışıyor ama bu yama ile restart atıyor ise sanırım sizin TV de bir uyumsuzluk var...
    Daha önce herhangi bir SamyGO programını kullandınız mı? Herhangi bir firmware yaması yaptınız mı?
    TV yi açıp video izlemeden ve sadece DCA uygulamasını çalıştırıyorsunuz değil mi?

PVR uygulaması bazı sorunlar yaşatıyor DCA ile. Yada eğer önceden media playerde bir filme bakıp sonra DCA yı çalıştırırsanız yeniden başlama sorunuyla karşılaşıyorsunuz normal olarak. Ama sızın durum biraz farklı sanırım.

TV nin tam model kodu (TV nin yanında yazar) ve şu an içindeki yazılım (yazılım yükseltme menüsünde var) nedir?

Bir de yurt dışından yeni gelmiş ve pasaportuna telefon kayıtı yaptırabilecek bir arkadaş var mı aranızda?

• hocam DCA modülünü çalıştırmadan oynat dediğimde mkv - dts filmleri oynatıyor fakat desteklenmeyen ses codeyi diyor. dca modülünü çalıştırdığımda durum anlattığım gibi oluyor. filmlerin çalışmadığını görünce dca-dca2-dca3 hepsini sırasıyla yükledim sonra sil dedim ve sanırsam silindi. şu an sadece dca3 modülünü yükledim, dediğiniz gibi sırasıyla yapınca işlem anlatığım gibi oluyor 10-20sn sonra tv kendini kapatıyor gibi oluyor.
    tv modeli LE40B653TWXXC version: SQO2 Geçerli Sürüm: 2000/01/01_001003

bu arada pasaport işine gelince ben bulgaristan göçmeniyim etrafımda yurt dışına giren çıkan çok oluyor. ama boş pasaport varmı diye bir sorayım, biliyorsunuz pasaporta tlf kaydedince 2 yıl pasaport doluyor. bende ekimden beri iphone 4 unlock bekliyorum. bulursam haberdar ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_

quote:

Bu yama olmadan normal çalışıyor ama bu yama ile restart atıyor ise sanırım sizin TV de bir uyumsuzluk var...
    Daha önce herhangi bir SamyGO programını kullandınız mı? Herhangi bir firmware yaması yaptınız mı?
    TV yi açıp video izlemeden ve sadece DCA uygulamasını çalıştırıyorsunuz değil mi?

PVR uygulaması bazı sorunlar yaşatıyor DCA ile. Yada eğer önceden media playerde bir filme bakıp sonra DCA yı çalıştırırsanız yeniden başlama sorunuyla karşılaşıyorsunuz normal olarak. Ama sızın durum biraz farklı sanırım.

TV nin tam model kodu (TV nin yanında yazar) ve şu an içindeki yazılım (yazılım yükseltme menüsünde var) nedir?

Bir de yurt dışından yeni gelmiş ve pasaportuna telefon kayıtı yaptırabilecek bir arkadaş var mı aranızda?

• kardeş dediğinide denedim fakat yine yemedi. yine aynı sorunu veriyor. sanırım sürüm yükseltmem gerekli galiba. bide onu denicem

Kardeş indirdiğin dca_0.3 programını klasör içine değil direk usb'ye cıkar ayrı bir klasör açmadan.Ayrıca usb belleğin boş olsun bu program haricinde baska bişey olmasın.Sonrada aşağıda anlattığım gibi yap inşallah çalışacaktır.Kolay gelsin...
  • dostlarım sonunda yazılım yukselterek dts ses aldım bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • Hadi geçmiş olsun.
    Önceki yazılım 1003 müş galiba? Ee o çok çok eski. Şimdiki yazılımın nedir?

Etrafında yurt dışından giriş-çıkış yapan olmasına rağmen kayıt ettiremediysen cihazını bizim hiç şansımız yok desene :)
    Birini buldum da (aslında o beni buldu) kayıt için $100 istiyor, sanırsın ki kadın satıyor. :)

Neyse olmadı kıbrısa tatile falan gider gelirim, kendi pasaportuma kayıt ettiririm.
    kolay gelsin.
  • evet önceki yazılım 1003 tü, şimdi 2005 yükledim ve sorun çozüldü şimdi mükemmel görüntü ve sese sahibim. emeği gecen herkese teşekürler.

ben kendi tlfonumu kendi pasaportum üzerine kayıt ettirdim onda sorun yokta şu unlock denen şey ömrümü yedi. giriş çıkış yapan arkadaşlara soruyorum ama pasaportu boş olan denk gelmedi. denk gelirse mutlaka haberdar edeceğim. 100 dolar isteyen arkadaşta harbi karı satıyor sanki ayıp insan o kadar istemeye utanır.. bide tlf eğer iphone 4 ve unlock ise hiç değimez, ondan sonrası daha bir işkence..

quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_

Hadi geçmiş olsun.
    Önceki yazılım 1003 müş galiba? Ee o çok çok eski. Şimdiki yazılımın nedir?

Etrafında yurt dışından giriş-çıkış yapan olmasına rağmen kayıt ettiremediysen cihazını bizim hiç şansımız yok desene :)
    Birini buldum da (aslında o beni buldu) kayıt için $100 istiyor, sanırsın ki kadın satıyor. :)

Neyse olmadı kıbrısa tatile falan gider gelirim, kendi pasaportuma kayıt ettiririm.
    kolay gelsin.

• Nexus S >:)
    IPhone sevmiyorum ya. Çok ciks işi.
    Multithreading bile yoktu bir kaç ay öncesine kadar.
    Apple ürünleri sadece reklamdan ibaret. İçi fos. Aşırı pahalı.
  • 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.