Şimdi Ara

Samsung, Apple'ı geçti: Peki ama nasıl ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
13.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MACLERDE 64 BİT DESTEĞİ GELDİMİ BİLEN VARMI?
    okadar övenler var fakat bn gördüm inceledim kullandım modelleme için program kurcaktık
    program 64 bit aradım dediler 64 desteğimiz yok hangi programı kullanamıosun diyen arkadaşa
    64 bit tüm programları kullanamıorum diim öleyse sorada araştırmadım bidaha...
    sanal makine kurdum çalıştıramadığım bisürü program var lisesini atiim bilimsel programlar
    ne yazikki hepsi windows sürümü mevcut...
    şuanda olmasıda farketmez sadece macte çalışan bir program olmadığı sürecede bölümümüze almayız artık sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arctura -- 16 Temmuz 2010; 5:29:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biarkadasabakipcikicam

Yahu apple ile samsung farklı kulvarlar zaten bir tutulmalı.

Mac alan adamın ihtiyacı olan mactir, samsung işine yaramaz. Samsung alanın ise aynı şekilde mac işine yaramaz.
    Sıradan bir kullanıcı samsung tercih eder tabi,ama herhangi bir adobe programı ile çalışıyorsunuz mac sizin için bir nimet oluyor.

Mac ile yaptığın her işi Samsug (PC) ile yaparsın.
    Samsung (PC) ile yaptığın her işi Mac de yapamazsın. Olay bu kadar basit
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

quote:

Orijinalden alıntı: Biarkadasabakipcikicam

Yahu apple ile samsung farklı kulvarlar zaten bir tutulmalı.

Mac alan adamın ihtiyacı olan mactir, samsung işine yaramaz. Samsung alanın ise aynı şekilde mac işine yaramaz.
    Sıradan bir kullanıcı samsung tercih eder tabi,ama herhangi bir adobe programı ile çalışıyorsunuz mac sizin için bir nimet oluyor.

Mac ile yaptığın her işi Samsug (PC) ile yaparsın.
    Samsung (PC) ile yaptığın her işi Mac de yapamazsın. Olay bu kadar basit

oynadıgın oyunların seyrettiğin filmlerin animasyonların, dinlediğin müziklerin çoğu macde yapılıyor ama haberin yok samsungda yap bakalım bunları hangisi daha kaliteli olur ? samsungda yapılsaydı heralde müzik studyoları onu alırdı. daha ucuz diye ama benim gördüğüm stüdyoların hepsinde mac ile kayıt yapılıyor.

• Samsung bu kadar iyi değildi sanırım 2000lere kadar ondan sonra bi patlama oldu
  • quote:

Bugün; 3:36:13

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=41331215

--------------------------------------------------------------------------------

Samsung kaliteyi en uygun fiyata vererek bugünki haklı konumuna geldi. Bende bir çok samsung ürünü kullandım ve hepsinden son derece menmun kaldım. Hp dizüstü bilgisayarımıda almadan önce Samsung ile baya bir arada kaldım sonra tercihimi Hp den yana yaptım. Ama Samsungu çok severim ve her fırsatta tavsiye ederim.

Samsungun şirket politası kaliteyi en uygun fiyata vermek olduğunu söyledim. Peki ya Apple?
    Apple in politikası ise bir moda yaratmak ve kendi marka partizanlarına fahiş fiyatla ürünler satmaktır. İphone4 teki sinyal sorunu ile ilgili stave nin davranışlarını hepiniz biliyorsunuz. Apple artık gösteriştir benim için başka birşey değil.

Apple den bir bilgisayar alacağıma gider Aynı güçte Samsung alırım ha tabi o kadar gösterişli olmaz ama benim gösterişle ne işim var. Bilgisayarı kullanırken klavyesine bile bakmıyorum. Kafede falan zaten bilgisayar açmıyorum millete hava atayım.

Ne diyordum. Apple vereceğim para ile bir Samsung notebook alırım. Arta kalan paraya güzel bir HTC alırım. Yine Geri kalan paraylada evde bir kaç hafta kendime pizza söyleyip Apple fanların yazılarını okurum keyifle

çok doru söylemişsin

• samsung gerçekten kaliteli . pazar da kendine yer edinmeye başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

Bende samsung fanıyım
    Çamaşır makinem bile samsung.
    Vay efendim samsung alınırmı x markası daha sağlam diyenler şimdi yeni makine araba derdinde.

Çok büyük firma çooook

Çamaşır makineleri olduğunu bilmiyordum,teknolojiden uzaklaşmışım valla
  • "Samsung monitör kullanıyorum kaliteli memnunum" diyenler şuan bu yazıyı çamur gibi okuyorlar.

Grafik tasarımcıyım 6 ay kadar samsung monitörde çalıştım. Sonra mac monitor kullanmaya başladım. Samsungdaki görüntü çamurdur.

Şimdi evime samsung monitor alacam niye? Tabikide apple politikası ve lanet bilkom yüzünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomix

quote:

Bende samsung fanıyım
    Vay efendim samsung alınırmı x markası daha sağlam diyenler şimdi yeni makine araba derdinde.

Çok büyük firma çooook

Samsung son yıllarda kendini çok geliştirdi. Beyaz eşya olayına da girdi

• ya şu lcd ve bilgisayar gibi ürünlerde vestel arçelik beko gibi markaları seçenlere uyuz oluyorum hiçmi teknolojiden haberleri yok acaba ?? burda o markaları kullanan varsa cevaplasın ama sadece tv ve bilgisayar olarak söylüyorum beyaz eşyada fena değil o markalar
  • Elma fanları doluşmuş gene : )

E haliyle o kadar para verdiler korumaları gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Elma fanları doluşmuş gene : )

Yani, apple'ın çıkışını bilen varmı bilmem ama apple beyaz kulaklıkla ortaya çıkmıştır yani buda demek ki GÖSTERİŞ başka bişey değil bir insanın diğerini gösteriş yapma isteğini kullanıyorlar tabi millette atılıyor üstüne xD
    Mac film müzik olayına bişey diyemem tasarım mix programları daha stabil çalışıyor mac lerde, ama ben bi macda masaüstü yada leptop fark etmez örneğin crysis'i full detaylar yüksek çözünürlükte oynatacak sistemi varmı bilmiyorum ama onu alana kadar 2 samsung alabilirsin sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsectboy

Neden ? Mantıklı bir sebebiniz varsa görmek isterim.,

edit:apple fan falan değilim.ayrıca samsung un tv ve dizüstü bilgisayarlarındaki başarısını takdir ediyorum.ancak telefon konusunda bana göre apple ile yarışamaz.

Basit argumlar kullanilarak ,Marka fun i veya Apple dusmani vb yakistirmalari yapilmamasi acisindan yaziyorum.Bir ay oncesine kadar Nokia N900,2 seneyi askin suredir hali hazirda iphone 3G ve iphone 4 u inceleyip almaktan son anda vazgecip,suan Samsung Galaxy S I9000 kullanicisi olarak.

Samsung un Galaxy S modelini incele ondan sonra yarisirmi yarismazmi tartisalim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ecstacy of Gold

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Elma fanları doluşmuş gene : )

Yani, apple'ın çıkışını bilen varmı bilmem ama apple beyaz kulaklıkla ortaya çıkmıştır yani buda demek ki GÖSTERİŞ başka bişey değil bir insanın diğerini gösteriş yapma isteğini kullanıyorlar tabi millette atılıyor üstüne xD
    Mac film müzik olayına bişey diyemem tasarım mix programları daha stabil çalışıyor mac lerde, ama ben bi macda masaüstü yada leptop fark etmez örneğin crysis'i full detaylar yüksek çözünürlükte oynatacak sistemi varmı bilmiyorum ama onu alana kadar 2 samsung alabilirsin sanırım.

Ben kesinlikle Apple düşmanı değilim fakat elma severlar öyle yorumlar yapıyolar ki yani Apple dünyanın en iyi firmasıymış gibi gösteriyolar her yerde. MS & Apple konusunda aynı şey, pc&mac konusunda aynı, iphone&diğer telefonlar konusunda aynı. Her yerde aynılar maşallah. Tartışacak seviyeli bi ortam yok şu anda forumda.

Bana kalırsa herkes ihtiyacını alır. Benim bugüne kadar hiç apple a ihtiyacım olmadı. Mp3 player istedim herkes dedi işte ipod gibisi yok falan gidip cowon aldım çok da memnun kaldım. Telefon alacak oldum iphone 2g ye baktım varsa alıcaktım o yokmuş 5800 aldım gayet memnunum. Bu aralar da notebook almayı düşünüyorum, fakat mac almayacağım bi gerçek.

• quote:

Orijinalden alıntı: the-revival

quote:

Orijinalden alıntı: dodomix

quote:

Bende samsung fanıyım

Çok büyük firma çooook

Samsung son yıllarda kendini çok geliştirdi. Beyaz eşya olayına da girdi

samsung yıllardır beyaz eşya üretiyor.
    94 yada 96 yılından beri otomobil bile üretiyor (reno ortaklı)

• 2 sayfayıda okudum PC kullaıcıları gerçekten hiç MAC görmemiş hayatlarında, çünkü bir kullanıcının gördükten sonra bişeye kötü demesi zor bir ihtimal.

Neden MAC kullanıyorum

Bir kere denildiği gibi aynı konfigurasyonlu pc kadar değil, o pc den kat kat hızlı. Yani örneklemek gerekirse, bundan 2 sene evvelki mac modeli, şu anki pc lerden daha hızlı çalışır. Neden demeyin öğrenin kullanın öyle gelin.

64 Bit desteği vardır (Yok diyen arkadaşa hitaben), Snow Leopard işletim sistemi 64 bittir. (32bitte çalışır) Windows gibi ayrı ayrı yüklenmez.

Program yok diyenler, program da vardır oyunda vardır, DirectX olmayan yani OpenGL olan tüm oyunlar mevcuttur. Hatta bazı dx oyunları bile mac için Opengl olarak üretilmektedir. Örneğin NFS serisi gibi.

Tüm windows serileri aynı konfigürasyona sahip MACBOOK ve X marka NOTEBOOK lar arasında MACBOOK en az %40 daha hızlı çalışır.

Malzeme kalitesini tartışmaya bile gerek yok, herhangi bir mac yada iphone ekranını demir paraylan bile çizemezken, diğer marklara kağıt değse çizilirler.

Pc ciler plastik klavye kullanır, biz Aliminium klavye kullanırız, keza kasalarımız da aliminium dur, teneke değil. PC ciler mouse u sallari biz okşarız (iphone kullanır gibi, multitouch dır.)

MAC ekranları çok kalitelidir, aldığınız 200-300 liralık samsung monitörlerle kıyaslamayın. Panelleri TN Film değil çünkü. Netten bakın.
    Yukarıda arkadaş 1500-2000 monitor demiş, doğru tespittir, hatta 4000 liraya bile zor alırsınız o monitörü. Bakınız avrupada 30" dell 700euro civarındayken 30"mac 1700 euro civarındadır. (pahalı olması panel farkından) Ama bu orantıda 27" IMAC alırsanız 1450 euro ya alırsınız, ortalama 3000 lira diyelim.

3000 liraya apple kalitesinde 27" LED display (2560x1440 çözünürlük, Viewsonic vardı 28" 1920x1200 zuhaha), artı full i7 sistem, artı kablo yok, çöp yok. Bir düşünün bakalım.

Sizin dediğiniz karşılaştırmalar komiklikten öteye gitmez. Pahalımıdır hiç de değildir. Türkiyede öyle malesef, yoksa USA da normal PC ile aynı fiyattır. Eğer Tr deki toptancılar parçaları kore yada çinden geitmeyip amerikadan getirselerdi bakın bakalım pc ucuz oluyomuydu. Apple uzak doğuda üretilmiyor. Dolayısı ile buda TR ye girene kadar fiyatının katlanmasına sebeb oluyor. TR de Apple Store açılırsa bakın bakalım fiyatlara bidaha PC alıyomusunuz.

En basit örnek burda 100-150 lira verdiğiniz Zippo çakmak USA da 12 dolar. Şahsen aldım. +3 dolar da kargo ile 15 dolara 2 haftada geliyor.

Şimdi siz bana Apple fanı dersiniz. Apple AŞ politkalarından zerre kadar hoşlanmayan biriyim. Heleki o jobs bi elime geçse joblarım o derece yani. Ama bu yaptıkları ürünün kalitesiz ve işe yaramaz olduğu anlamına gelmez.

Laf yerinde ise yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Samsung kötü bir marka değildir tabiki, monitörünü ve telefonunu kullandım. Ama denildiği gibi TR şartlarında bütçesi sınırlı kullanıcıyı memnun edecek seviyede.

• @2smoke

Benim üşenipte yazamadıklarımı yazmışsın eline sağlık...

Bundan sonra denilebilecek tek şey; anlayana sivrsinek saz anlamayana davul zurna az...

Not: Söylediklerin hepsine katılıyorum fakat bir nokta var ki o da şudur; apple'da ürünlerini uzak doğuda yani Çin'de üretiyor her firma gibi. Zaten ürünlerinin üzerinde de yazar 'Designed by Apple in California Assambled in China' diye. Türkiye'de pahalı olmasının sebebi kdv oranından ayrıca da Apple'ın Türkiye'de bizzat bulunmamasından dağıtımını ve satışını distribitör bazında yapmasındandır (bkz: bilkom).
  • Samsung'un tek başarılı olduğu Platform bu bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julies

Samsung'un tek başarılı olduğu Platform bu bence

Yahu boş boş konuşmayın allahaşkına, hiç samsung hdd kullandın mı?Hiç samsung telefon kullandın mı?hiç samsung tv kullandın mı?hiç samsung monitör kullandın mı?Hiç samsung fotoğraf makinesi kullandın mı?buzdolabı,çamaşır makines, vs kullandın mı?neyse nasıl olsa cevap belli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

2 sayfayıda okudum PC kullaıcıları gerçekten hiç MAC görmemiş hayatlarında, çünkü bir kullanıcının gördükten sonra bişeye kötü demesi zor bir ihtimal.

Neden MAC kullanıyorum

Bir kere denildiği gibi aynı konfigurasyonlu pc kadar değil, o pc den kat kat hızlı. Yani örneklemek gerekirse, bundan 2 sene evvelki mac modeli, şu anki pc lerden daha hızlı çalışır. Neden demeyin öğrenin kullanın öyle gelin.

64 Bit desteği vardır (Yok diyen arkadaşa hitaben), Snow Leopard işletim sistemi 64 bittir. (32bitte çalışır) Windows gibi ayrı ayrı yüklenmez.

Program yok diyenler, program da vardır oyunda vardır, DirectX olmayan yani OpenGL olan tüm oyunlar mevcuttur. Hatta bazı dx oyunları bile mac için Opengl olarak üretilmektedir. Örneğin NFS serisi gibi.

Tüm windows serileri aynı konfigürasyona sahip MACBOOK ve X marka NOTEBOOK lar arasında MACBOOK en az %40 daha hızlı çalışır.

Malzeme kalitesini tartışmaya bile gerek yok, herhangi bir mac yada iphone ekranını demir paraylan bile çizemezken, diğer marklara kağıt değse çizilirler.

Pc ciler plastik klavye kullanır, biz Aliminium klavye kullanırız, keza kasalarımız da aliminium dur, teneke değil. PC ciler mouse u sallari biz okşarız (iphone kullanır gibi, multitouch dır.)

MAC ekranları çok kalitelidir, aldığınız 200-300 liralık samsung monitörlerle kıyaslamayın. Panelleri TN Film değil çünkü. Netten bakın.
    Yukarıda arkadaş 1500-2000 monitor demiş, doğru tespittir, hatta 4000 liraya bile zor alırsınız o monitörü. Bakınız avrupada 30" dell 700euro civarındayken 30"mac 1700 euro civarındadır. (pahalı olması panel farkından) Ama bu orantıda 27" IMAC alırsanız 1450 euro ya alırsınız, ortalama 3000 lira diyelim.

3000 liraya apple kalitesinde 27" LED display (2560x1440 çözünürlük, Viewsonic vardı 28" 1920x1200 zuhaha), artı full i7 sistem, artı kablo yok, çöp yok. Bir düşünün bakalım.

Sizin dediğiniz karşılaştırmalar komiklikten öteye gitmez. Pahalımıdır hiç de değildir. Türkiyede öyle malesef, yoksa USA da normal PC ile aynı fiyattır. Eğer Tr deki toptancılar parçaları kore yada çinden geitmeyip amerikadan getirselerdi bakın bakalım pc ucuz oluyomuydu. Apple uzak doğuda üretilmiyor. Dolayısı ile buda TR ye girene kadar fiyatının katlanmasına sebeb oluyor. TR de Apple Store açılırsa bakın bakalım fiyatlara bidaha PC alıyomusunuz.

En basit örnek burda 100-150 lira verdiğiniz Zippo çakmak USA da 12 dolar. Şahsen aldım. +3 dolar da kargo ile 15 dolara 2 haftada geliyor.

Şimdi siz bana Apple fanı dersiniz. Apple AŞ politkalarından zerre kadar hoşlanmayan biriyim. Heleki o jobs bi elime geçse joblarım o derece yani. Ama bu yaptıkları ürünün kalitesiz ve işe yaramaz olduğu anlamına gelmez.

Laf yerinde ise yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Samsung kötü bir marka değildir tabiki, monitörünü ve telefonunu kullandım. Ama denildiği gibi TR şartlarında bütçesi sınırlı kullanıcıyı memnun edecek seviyede.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.