Şimdi Ara

Samsung'a sorduk: Note Edge, Gear S, Note 4 ve S5'e yazılım güncellemeleri, Galaxy S6 ve dahası... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
1.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürün gelecek teknolojileri barındırıyormuş :D Nolcak anlamadım, transformers mı olacak acaba telefon ileride :D :D bütün sorulara kaçamak cevaplar verilmiş.

• ben diyorum elma sen diyorsun armut

• Sanki iki ayrı konuşmadan bir röporatj yapılmış gibi Erdi bey ne sormuş beyfendi ne cevap vermiş. Yoldan geçen birine de bu sorular sorulsa aşağı yukarı aynı cevaplar alınabilirdi....

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL21Tr

samsung galaxy S4 android 5.0 güncellemesini alacak mı?

Merhaba,

Galaxy S4 ve Note II'nin de Android 5.0 güncellemesi alacağı, bazı Samsung ofisleri tarafından doğrulanmış durumda. Muhtemelen alacak diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

Note 2 %100 güncelleme almayacak.Eğer alsın 10. kattan aşşağı atlayacağım bunuda yazın bir kenara.Erdi Hocam lafım kesinlikle size değil.Samsungun ne mal olduğunu çözdük artık.Test aşamasındayken bazı sorunlar (!) yüzünden note 2 ye güncelleme veremiyoruz diyecekler.

• adam kaçamak cevaplar vermemiş sorulan soruların cevabını oda bilmiyor,kendisi sadece bu sene ne kadar ciro yaptık nekadar kar ettik bunları sorsaydınız daha net cevaplar verirdi
  • Keşke note 4 de olan kasa açıklığını hatta panelin içine çökük olmasını da sorsaydınız .

• ya şimdi biz samsungun exynoslu olanimi alalım snapdragonlu olanı mı

• Böyle bir zaman kaybına ne gerek vardı Erdi bey.Sorduğunuz her sorunun cavabını üç defa dinlesemde sonuç sıfır.Daha güncellemenin tarihini,Note 4 dün 64 bit çalışıp çalışmıyacağını bilmeyen bir yönetici ve sadece cevap vermiş gibi gözüken biri lütfen bize birşey katmayacaksa bu vakit kaybına ne gerek var.Saygılar

• Samsung okadar adi bir Firma ki 6ayönce cikardigi telefona güncel Samsung uyglamalarini bilerek vermiyo.

• Keşke sayın Tolga Erdem'e şunu da sorsaydınız, bakalım ne diyecekti...

Samsung Almanya'da imza kampanyası sonucu getirtip sattığı ürünü 31 Aralık tarihine kadar (çıkış tarihi 2-3 hafta oldu) Premium paket adı altında
    900-1000 euro civarı bir rakama, içeriğinde 64 GB hafıza kartı, özel kılıfı, özel ekran temizleyicisi, ipuçlarını içeren özel bir broşürü ve 3 senelik özel garantisi ile satarken
    neden Türkiye bu avantajlı özel paketten yararlanamadı ya da Türkiye'ye de özel bir paket sunulmadı ?

Ki öğrendiğim kadarı ile, satışa çıkmadan önce kendi aralarında, özel paket içeriği hakkında bilgi alış verişinde bulunmuşlar ama niye ise vazgeçmişler.

Samsung Türkiye çıplak olarak cihaza 2.799 TL ye satarken vardır bir bildiği diyorum kendimce ama Almanya gibi bir özel paket çıkarsa idi daha çok cezbedici olabilirdi bana göre.

Ve ben almaktan vazgeçtim çünkü;
    Note 4 ün yeni adı ile Exynos Octa 7 (eski adı 5433) işlemci ile gelmesi ve aslında muadilinin Snapdragon 805 değil de 810 olması gerekirken, Snapdragon 805 işlemcinin Exynos 'un yanında
    bir çok yönden (20 nm işlemci, Wolfson DAC ses çipi, 64 bit desteği, batarya vs.) zayıf kalması da ben dahil bir çok kişiyi almak için tereddütte bırakacak, hatta vazgeçirecektir.

Snapdragon'u kullanmasının asıl nedeni de Exynos 'un geliştirici kit'ini kullanıcıya sunmayan Samsung, yıllardır aynı mantık ile Snapdragon'un geliştirici kit'ini dağıtarak
    ürünün geliştirilmesine katkıda bulunmasını istemesi denebilir ki G.Kore'de Snapdragon 810'lu bir NOte Edge çıkacağı da gelen haberler arasında iken beklemek daha mantıklı gibi.

Paylaşım için teşekkürler.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 28 Aralık 2014; 23:37:32 >

• şimdi tuhaf olan hadi 64 bit işlemciye güncelleme getirmedin ama note 3 ve s4 ü niye öyle kenara atıyorlar veya daha eski telefonları zaten note edge,note4 ve s5 lolipop zamanında gelene telefonlar bunların yazılımları hazır olunup note 3 , s4 etc. modellere bence gelmeliydi lolipop hadi getiremedim bari müşterileri bırakta orjinal rom atabilsinler diğer ülkelerin sürümlerini saçmalık tamamen eskiler hep unutuluyor anca böyle yerinizde sayarsınız başka birşey değil türkiye geliştiricileri hep geriden geliyor 1 sene ...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Böyle bir zaman kaybına ne gerek vardı Erdi bey.Sorduğunuz her sorunun cavabını üç defa dinlesemde sonuç sıfır.Daha güncellemenin tarihini,Note 4 dün 64 bit çalışıp çalışmıyacağını bilmeyen bir yönetici ve sadece cevap vermiş gibi gözüken biri lütfen bize birşey katmayacaksa bu vakit kaybına ne gerek var.Saygılar

Hocam sorma ya sanki devlet plani, ulkeler arasi savas stratejisini aciklamaktan cekinir gibi politik cevaplar veriyor calisanlar.64 bit olayinda bu kadar lafi dondurmeye ne gerek vardi diyecem ama geregini anladik laf bu kadar uzayinca. s4 ve note 2 ye hic girmedi sanki s2ye guncelleme isteniyormus gibi hic bahsetmedi.s6 ile ilgili de ne cevap verdi hatirlamiyorum bile cunku sorularin karsiligi bos kaliyor.Alti ustu telefon, nasa stratejileri degilki bu yada patentli calinacak korkusu olan teknolojiler yokki ortada bu kadar genel gecer konusuluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tnctrk

Sevgili Samsung ! Son donemlerde bazi teknoloji sitelerinde Note 4 Türkiye modelinin 64 bit islemcisinin Android 5 lolipop surumune guncellense bile hicbir zaman 64 bit olarak calismayacagi 32 bitte yazilimi guncellenip o sekilde çalışmaya devam edeceği haberlerini okumaktayim. Boyle bir durumda cihazi bu özelliği goz onune alinarak satın alan kullanicilari yanlis bilgilendirme ve haksiz kazanc saglama gibi durumlar ortaya cikacagindan ve en onemlisi prestij kaybedeceğinizi dusunmekle birlikte kucumsenmeyecek bir kullanici kitlesiyle yasal yollarla haklarimizin aranmasi yoluna gidip gerekirse ilanlarla magduriyetimizi ulastirabilecegimiz kadar cok insana ulastirip gerekli her seyi tabi ki kanunlar cercevesinde yapacagimizi bildiririm. Bu konu hakkinda siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. Belki size komik gelecek ama bu maili Samsung'a yolladım. Yorumlarinizi beklıyorum ve ne kadar cok sikayet olursa o kadar baski olusturup hakkimizi arayabilecegimizi düşünüyorum 

Hocam musteri olarak haklisin ama maalesef eline hic bir sey gecmeyecek Hatta mail bile okunmusmudur bilmiyorum.Konu hakkinda aciklama yapmaya cikan yetkili kisi samimice gercekleri anlatacagina isleri iyice zorlastiriyor.Hic bir sorunun karsiligi yok.Bizde biliyoruz android 5 yakinda gelecek! Ama ne zaman gelir:yakinda ya cok yakinda.. O kadar cok yakinda dediki erdi sene sonuna yetisirmi diye sordu.Cevap yok ya o kadarda deil! Yani bir aralik versen 1 2 aya gelir desen cok mu zor.64 bit islemci aciklamasi zaten nasil cevaplandi hatirlamiyorum.Simdi soylesen ne olurki 32 bit devam ederse kullanicilar aciklandigindada mailler yagdiracak simdide aciklasan birsey degismeyecek.Simdi ise ortada gercek anlamda bilgi kirliligi var herkes birsey soyluyor cunku yetkili kisiler olayi cozmedi.

• Tüketici olarak 2000 TL nin üzerinde para verip cihazlar alıyoruz ama adam gibi cevap üreticilerden alamıyoruz. Herşeyin en güzelini en uygununa kullanan avrupa ülkeleri iken biz en pahalı ve en vasatını kullanan ülkelerden oluyoruz. Kabahatin çoğu bizde çünkü bilinçsizce tüketim yapıyoruz ve hakkımızı aramıyoruz, dolayısıyla mağdur olmaya da mahkumuz. Gelelim güncelleme ve 64 bıt konusuna verilen cevaplar tamamı ile muamma güncelleme elbette ki gelir ama 64 bıt desteği olan bir cihazın bu özellikle calışıp çalışmayacağı konusunda gerekli cevabın yöneticiler tarafından verilmesi gerekmektedir. Note 3 çıktığında belirli ülkelere dağıtmı yapılan note 3 ler 4k video çekerken benim ülkemde fhd kayıt yapan model kullanılıyordu bu haksızlık değil de nedir.....

• fx57 kullanıcısına yanıt
    Hocam note2'ye de android 5.0 gelecek mi ?? Kaynak nedir? ?

• Samsung iyiden iyiye bozdu note 4 2200 liradan çıkarttı edge yi 2800 s6 çıktığında telefonun fiyatı yerlerde gezecek madem bu cihazlar bu kadar ucuza satılabılıyor neden insanları enayi yerine koyuyorlar gear s denen saat 1000 tl edermi s5 aldım bundan 5 ay once 2200 lıraya telefonun ekranı kırıldı yenısını almak durumunda kaldın note 4 e de 2200 lıra verdım ıphone da ekran kırılmalarında bır defaya mahsus belırlı fıyat aralıgında cıhazı degıstırıyorlar bır dahakı roportaj veya ımkan da sorarmısınız kendılerınınde boyle bır calısması olacakmı yok ınsanları hala bır para makınası olarakmı gorecekler

iyi çalışmalar

• Videoyu 10.dk da kapattim.
    Kahve ahalisi bile gazete kültürüyle daha teknik cevaplar verir.
    Sn. Tolga Erdem'e amatör yanitlarindan dolayı teessuflerimi Sn. Erdi Özüağ'a bu saçma cevaplar karşısında sabırla işini yapmaya çalıştığından dolayı taktirlerimi sunarım. Bence savaş muhabiri kadar mertebeye erismissinizdir.

• Ya millet bosverin amaan alin bi tane telefon kullanin iste yok guncellemeymis yok yeni modelmis ..edge tammaen uydurmasyon urun.. kavis cok sacma.. 64bit olayina da takilcak be var anlamadim.. adam da zaten bi caciktan anlamiyor belli. Sadce lolipop guncellemesi ne zmn gelcek o kismi izledim gerisini ilerlettim. Samsung haftada 1 telefon çıkarmaya basladi o yüzden ne derseniz diyin bu adamlar yapmaya devam ediyor.. bence düzgün bi telefon alip hic birseyi umursamamak en guzeli . Bizim işimiz goruluyormu görülüyor.. note 3e guncelleme gelirse bal kaymak olur daha ne olsun..

• iyi de bu video neden açılmıyor bir türlü anlamadım.
    Gerçi okuduklarıma bakılırsa bir şey de kaçırmış sayılmam :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

quote:

Orijinalden alıntı: Tnctrk

Sevgili Samsung ! Son donemlerde bazi teknoloji sitelerinde Note 4 Türkiye modelinin 64 bit islemcisinin Android 5 lolipop surumune guncellense bile hicbir zaman 64 bit olarak calismayacagi 32 bitte yazilimi guncellenip o sekilde çalışmaya devam edeceği haberlerini okumaktayim. Boyle bir durumda cihazi bu özelliği goz onune alinarak satın alan kullanicilari yanlis bilgilendirme ve haksiz kazanc saglama gibi durumlar ortaya cikacagindan ve en onemlisi prestij kaybedeceğinizi dusunmekle birlikte kucumsenmeyecek bir kullanici kitlesiyle yasal yollarla haklarimizin aranmasi yoluna gidip gerekirse ilanlarla magduriyetimizi ulastirabilecegimiz kadar cok insana ulastirip gerekli her seyi tabi ki kanunlar cercevesinde yapacagimizi bildiririm. Bu konu hakkinda siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. Belki size komik gelecek ama bu maili Samsung'a yolladım. Yorumlarinizi beklıyorum ve ne kadar cok sikayet olursa o kadar baski olusturup hakkimizi arayabilecegimizi düşünüyorum 

Hocam musteri olarak haklisin ama maalesef eline hic bir sey gecmeyecek Hatta mail bile okunmusmudur bilmiyorum.Konu hakkinda aciklama yapmaya cikan yetkili kisi samimice gercekleri anlatacagina isleri iyice zorlastiriyor.Hic bir sorunun karsiligi yok.Bizde biliyoruz android 5 yakinda gelecek! Ama ne zaman gelir:yakinda ya cok yakinda.. O kadar cok yakinda dediki erdi sene sonuna yetisirmi diye sordu.Cevap yok ya o kadarda deil! Yani bir aralik versen 1 2 aya gelir desen cok mu zor.64 bit islemci aciklamasi zaten nasil cevaplandi hatirlamiyorum.Simdi soylesen ne olurki 32 bit devam ederse kullanicilar aciklandigindada mailler yagdiracak simdide aciklasan birsey degismeyecek.Simdi ise ortada gercek anlamda bilgi kirliligi var herkes birsey soyluyor cunku yetkili kisiler olayi cozmedi.

Aynen doztum çok haklısın, bekliyoruz bakalim neler cikacak karsimiza. Ama kendimce şöyle bir karar verdim; S 2 den bu yana cikan butun ust segment telefonlarını kullandım Samsung'un bu 5 lolipop da 64 bit degil de 32 bit olarak devam ederse mobil cihaz seceneklerim arasindan Samsung cikacak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.