Şimdi Ara

Samsung 931BW Olanlar Buraya!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
12.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu başlık altında söylediklerimi geri alıyorum dvi bağlantı da çözünürlüğü ayarlayamamk benim beceriksizliğimmişl tamamem. resident evil 4 oynayınca ws hakkındaki görüşlerim de değişti açıkçası ısındım alete. ölü piksel olayına gelince hiç ölü pikselim yok :) lg 1960tr ile samsung 961bf de piyasada olmadığına göre 400 ytl alabileceğim teknik özellikler bakımından en iyi monitör diye düşünüyorum. baya bi düşündüm 932b+ la değiştirsemmi diye ama aynı fiyata 5 ms ve hdcp si olmayan bi monitör almak salakça geldi. ezcümle : iy monitör iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alighieri -- 9 Ekim 2007; 12:26:43 >
  • Bu monitörü almayı düşünüyorum ama bazı yorumlar çok canımı sıktı. Bu kadar sorun olacağını hiç düşünmezdim iyice kararsızlaştım şimdi
  • Benide yazabilirsiniz. :)

Kurmayı düşündüğüm yeni sistemde bu monitöre yer var :)

İşlemci: AMD CPU ATHLON 64 X2 6000+ (3.0GHz) 940 Pin D.Core

Anakart: GIGABYTE M55S-S3 NF550 DDR2 GLAN+SATA2+16X 940pi / MSI 7369 K9N NeoF-V3 NF560 DDR2 S+GLAN+SAT+16X 940

Ram: 2 * TwinMOS 1 GB 800 MHz DDR2 RAM CL5

Ekran Kartı: POWERCOLOR - X1950PRO EXTREME 512Mb (256 Bit)

Kasa: Feel Hurr. 0408SL-BS FL550 400W ATX Kasa Siyah

Harddisk: SEAGATE 320 GB 7200 RPM 16MB SATA2 NCQ

DVD-RW: LG DVDRW H55(SIYAH) 20X

Klavye/Mouse: A4 Tech KB21/OP50D Kablolu Multimedya Klavye Mouse

Monitör: Samsung 931BW 19" LCD Monitör Siyah 2ms Dvi
  • kararsızlaşan arkadaşa söylüyorum burdaki yorumlara pek takma sana bi link vereyim ordaki yorumlara bak en azından daha profosyonel yorumlar :)http://www.findproductreview.com/Computers/Displays/Monitors/LCD/Samsung_SyncMaster_931BW-p-7978FCC3-2139-FFEB-F955-780C968E6B4A.html
    tek eksi tarafı yükseklik ayarı yok o da arkaya yatırmak suretiyle çözülüyor bir nebze de olsa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alighieri -- 12 Ekim 2007; 18:05:49 >
  • Selam Arkadaşlar,
    bende 2 gün önce 931 Bw aldım büyük bir hevesle. Görüntü muhteşem.World of Warcraft oynuyorum ve neyseki 1440*900 Wide desteği var oyunun, bu da monitörü tam anlamıyla kullanmamı sağlıyor.
    Benim sıkıntılı olduğum konu DVD/Divx v.s. gibi video formatlarında herhangi bir görüntü alamıyorum.
    Ekran kartım Ati Radeon A9550 GE, eski monitörümde digital bağlantıdan bağlıydı, bu da öyle ama görüntü yok :(
    Analog bağlantı yaptım hala bir değişiklik yok..Codec paketimi güncelledim, yeni bi paket kurdum yine aynı problem.
    Birde son olarak Digital mod da " Auto Adjustment" yapmak istediğimde "Not Available" mesajı veriyor.Analog mod da böyle bir problem yok..
    Şimdiden cevap yazıp çözüm göstericek arkadaşlara teşekkürler.
  • öncelikle dijital bağlantıda otomatik ayar mevcut değil, yani bu bir sorun değil kullanma klavuzuna bi baksaydın bunun belirtildiğini görürdün. ikinci olarak video formatına bağlı olarak görüntü alamamayı nasıl monitöre bağlıyosunuz onu bi türlü anlamış değilim, monitör sadece kendisine aktarılanı gösterir ahan da bu video formatını desteklemiyorum ben deme gibi bir yetkisi ve yeterliliği yoktur, sorunun ya yazılımsal yani programlarınla codeclerinle ilgili yada açmaya çalıştığın dosyalarla alakalı. ne hikmetse ben her formatı çatır çatır çalıştırabiliyorum bu monitörle
    quote:

Orjinalden alıntı: trotzdem

Selam Arkadaşlar,
    bende 2 gün önce 931 Bw aldım büyük bir hevesle. Görüntü muhteşem.World of Warcraft oynuyorum ve neyseki 1440*900 Wide desteği var oyunun, bu da monitörü tam anlamıyla kullanmamı sağlıyor.
    Benim sıkıntılı olduğum konu DVD/Divx v.s. gibi video formatlarında herhangi bir görüntü alamıyorum.
    Ekran kartım Ati Radeon A9550 GE, eski monitörümde digital bağlantıdan bağlıydı, bu da öyle ama görüntü yok :(
    Analog bağlantı yaptım hala bir değişiklik yok..Codec paketimi güncelledim, yeni bi paket kurdum yine aynı problem.
    Birde son olarak Digital mod da " Auto Adjustment" yapmak istediğimde "Not Available" mesajı veriyor.Analog mod da böyle bir problem yok..
    Şimdiden cevap yazıp çözüm göstericek arkadaşlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alighieri -- 17 Ekim 2007; 13:00:58 >

• Selam beyler. artık bende 931bw sahibiyim. Ekran ayarı ne olmalı dersiniz?

Brightnes ve Kontrast oranı?
  • detaylı olarak özellikleri neler ? ve aletin fotolarını detaylı olarak ekleyebiliecek olanlar... saolun..

kontrast
    tepki
    çözünürlük (max)
    ve pc acıkken aletin fotoları

yardımcı olanlara tşkler... alıcaz heralde bi tane bundan
  • bende sırasıyla kontrast, renk tonu, renk kontrolü ve netlik özelliklerinin üzerine geldiğimde mevcut değil yazıyor. kontrast 75 e sabitlenmiş. ben konyada vatan açılınca 255 e aldım kaçırmayayım dedim. analog kullanıyorum netliğinden memnun değilim. kalitesi kötü video ve foto daha kötü görünüyor o hiç hoşuma gitmedi.belki birisine satarım.ben işyerinde 15" vestel lcd kullanıyorum o buna göre oldukça net teknosada benq ya baktım gerçekten de görüntüsü kalitesi güzeldi.keşke samsung 17" 760bf veya 19" 960bf alsaydım diyorum.

konya-beyşehir
  • 1- arkadaşlar ben de bu monitörü almak istiyorum şu linkte uygun fiyata var :http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=405&pid=2061#UserComments

ama alırken sakata gelme ihtimali korkuyorum. ankara da elden alınabilecek uygun yerleri bilen arkadaşlar varsa yazabilirler mi?

2- onboard ekran kartım ve 1024 md ram'im var.. oyun vs. pek istemiyorum. DVD ve Divx izlemek yeterli benim için. bir sorun yaratır mı onboard ekran kartı? bir de duvara asma aparatı herkese geldi mi acaba?
  • arkadaşlar ben istanbulda bu monitoru bulamıyorum lütfen yardım edin.. temin edebileceğim bir yer varmı ?
  • yaklaşık 1 ay önce samsung 931bw aldım. gerçekten iyi bir monitör. yani ben beğendim. ölü piksel çıkmadı bende o yüzden de şanslıyım diyebilirim.

arkadaşın teki exa yazmış ben de exa dan alacaktım ölü piksel garantisi vermiyorlarmış. daha pahalıydı ama paraya kıyıp gidip vatan dan aldım memnunum

ha dediğim gibi çok fazla teknik bir bilgim yok monitörler hakkında ama bence almayı düşünüyorsan al derim 931bw.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alighieri

sanırım bi daha bu başlık altındaki yorumları okumak zorunda kalmayacağım çünkü 931 bw den kurtuluyorum yarın 961bf ile değiştireceğim.şimdi wide screen tutkunlarının neler yazacağını tahmin edebiliyorum aslında ama umrumda değil. 19" alacak arkadaşlar oyunlarda sorun yaşamak istemiyorlarsa bence widescreenden uzak dursunlar zira her ne kadar yeni oyunlar widescreeni destekler dense de hiçbir oyunda 1440x900 çözünürlüğü göremedim ben,widescreen alıpta adamlar neden basık yada görüntü neden bu kadar bozuk demek istemiyosanız düzkare alın. tabiki çözünürlüğü aşağı çekebilirsiniz ama inanın görüntü kalitesinden baya fedakarlık yapmak zorunda kalırsınız. hakkaten turnuvalara katılıyosanız bilemem ama ortalama bi oyuncuysanız 5ms 4ms 2ms arasındaki farkı algılayabileceğinizi sanmam. site site gezip yahu acaba şu oyunun widescreen yaması var mı diye aramak gayet can sıkıcı, tam anlamıyla paranla rezil olma hali açıkçası. internette biraz araştırma yaparsanız bu yönde yorumlara sıkça rastlarsınız. ha bi de 19" wide hakkaten küçük 19" düzkareye göre. benim tercihim bu yönde değişti arkadaşlar, açın bi nfs oyunu bi lcd ekranın desteklediği native çözünürlükte bir de ayarlarını kısarak( 1440x900 desteği fear-fifa07-nba07-cud2-pop t2t dahil hiçbi oyunda olmadığından mecburen) oynayın ne demek istediğimi anlayacaksınız. lcd tv alamadığı için 22" yada 24" widescreen alıpta sadece film izleyeceklere yada çizim yapacaklara bi sözüm yok. uyarım sadece mali olanaklar dolayısıyla 19" almak durumunda olupta oyun oynamayı seven arkadaşlara aman dikkat !!

Arkadaşım komple yanılıyosun bide milleti yanıltıyosun. Yeni çıkan ve 1 sene dir çıkan tüm oyunlarda 1440 desteği var ama sen kare monitorde açarsan oyunu bu çözünürlüğü ayalrda listede goremezsin oyun monitoru algılar ona gore çözünürlük verir sana. Ayrıca yuz kere bahsettik insanın gerçek hayatta görüşünün wide olduğunu, insan goz sağlığı için en uygun oranın 16:9 16:10 widescreen oranlar olduğunu soyledik. Daha fanatiklik yapmanın lüzumu yok. Biz burda bilimsel bi gerçekten bahsediyorum siz hala ben boyle seviyorum sevdiimden şaşmam kimseyi dinlemem diye fetva veriyosunuz. Şunu kesinlikle söyleyebilirimki FİLM VE OYUN dışında ağırlıklı bi amacınız yoksa KESİNLİKLE KARE MONİTOR ALINMAZ. yok program yazıyor sadece web geziyorsanız film izlemiyor oyun oynamıyorsanız kare monitor kullanabilrisiniz.
    Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: venomvenom

quote:

sanırım bi daha bu başlık altındaki yorumları okumak zorunda kalmayacağım çünkü 931 bw den kurtuluyorum yarın 961bf ile değiştireceğim.şimdi wide screen tutkunlarının neler yazacağını tahmin edebiliyorum aslında ama umrumda değil. 19" alacak arkadaşlar oyunlarda sorun yaşamak istemiyorlarsa bence widescreenden uzak dursunlar zira her ne kadar yeni oyunlar widescreeni destekler dense de hiçbir oyunda 1440x900 çözünürlüğü göremedim ben,widescreen alıpta adamlar neden basık yada görüntü neden bu kadar bozuk demek istemiyosanız düzkare alın. tabiki çözünürlüğü aşağı çekebilirsiniz ama inanın görüntü kalitesinden baya fedakarlık yapmak zorunda kalırsınız. hakkaten turnuvalara katılıyosanız bilemem ama ortalama bi oyuncuysanız 5ms 4ms 2ms arasındaki farkı algılayabileceğinizi sanmam. site site gezip yahu acaba şu oyunun widescreen yaması var mı diye aramak gayet can sıkıcı, tam anlamıyla paranla rezil olma hali açıkçası. internette biraz araştırma yaparsanız bu yönde yorumlara sıkça rastlarsınız. ha bi de 19" wide hakkaten küçük 19" düzkareye göre. benim tercihim bu yönde değişti arkadaşlar, açın bi nfs oyunu bi lcd ekranın desteklediği native çözünürlükte bir de ayarlarını kısarak( 1440x900 desteği fear-fifa07-nba07-cud2-pop t2t dahil hiçbi oyunda olmadığından mecburen) oynayın ne demek istediğimi anlayacaksınız. lcd tv alamadığı için 22" yada 24" widescreen alıpta sadece film izleyeceklere yada çizim yapacaklara bi sözüm yok. uyarım sadece mali olanaklar dolayısıyla 19" almak durumunda olupta oyun oynamayı seven arkadaşlara aman dikkat !!

Arkadaşım komple yanılıyosun bide milleti yanıltıyosun. Yeni çıkan ve 1 sene dir çıkan tüm oyunlarda 1440 desteği var ama sen kare monitorde açarsan oyunu bu çözünürlüğü ayalrda listede goremezsin oyun monitoru algılar ona gore çözünürlük verir sana. Ayrıca yuz kere bahsettik insanın gerçek hayatta görüşünün wide olduğunu, insan goz sağlığı için en uygun oranın 16:9 16:10 widescreen oranlar olduğunu soyledik. Daha fanatiklik yapmanın lüzumu yok. Biz burda bilimsel bi gerçekten bahsediyorum siz hala ben boyle seviyorum sevdiimden şaşmam kimseyi dinlemem diye fetva veriyosunuz. Şunu kesinlikle söyleyebilirimki FİLM VE OYUN dışında ağırlıklı bi amacınız yoksa KESİNLİKLE KARE MONİTOR ALINMAZ. yok program yazıyor sadece web geziyorsanız film izlemiyor oyun oynamıyorsanız kare monitor kullanabilrisiniz.
    Saygılar.

hortlatmışsın konuyu helal olsun. bu kadar cevval bi şekilde cvp yazmadan önce bu msjımdan sonra attığım msj.lara da baksaydın keşke. sadece orda yazdığım oyunları zaten ws monitörde oynadığımı ve 1440x900 çözünürlüğün bu oyunlarda bulunmadığını tekrar etmek istedim. yeni oyunlarda yeni çıkan ve çıkacak olan oyunlarda da böyle bir sorun yok zaten. bu arada ben 931 bw yi değiştirmedim ve gayette memnunum

• Evet tarih biraz eskiymiş bakmamışım yeni mesajlarını da gormedim, dediğin gibiyse madem sözlerimi hiç üzerine alma kardeş.
  • fatsalı tamer
    931bw monitor muthiş calıstıgım yerde ki monıtoru (ki oda lcd) düsününce harika
    oyunlarda özellikle yatayı daha geniş gormek daha hos 16:9
    parlaklık vede modlarıda parasına gore cok iii

tek sorun ölü piksel ki bence herkesde vardır ,kimse dikkat etmiyodur bence
    sadece sunu soylemek istiyorum 1piksel 0,24x0,24 mm2 yaklasık dikkatli bakmassanız kimsenin olu pıkseli olmaz
    4 defa filan değiştirdim teknosadan en son aldıgıma goz ucu ile baktım 3tane vardı sonrada bidaha bakmadım
  • 3 aydır 931 bw aldım, alırken de test yaptırdım, eve geldiğimde de, şimdi de. ben de ölü piksel falan yok. herkeste vardır deyip bu monitörün genel sorunuymuş gibi göstermeyelim ölü pikselleri. canavar gibi monitör, ne backlight sorunu var ne ölü piksel sorunu, ne oyunlar da ghosting. bulabilirseniz düşünmeden alın bence
  • quote:

3 aydır 931 bw aldım, alırken de test yaptırdım, eve geldiğimde de, şimdi de. ben de ölü piksel falan yok. herkeste vardır deyip bu monitörün genel sorunuymuş gibi göstermeyelim ölü pikselleri. canavar gibi monitör, ne backlight sorunu var ne ölü piksel sorunu, ne oyunlar da ghosting. bulabilirseniz düşünmeden alın bence

nerden aldın ne akdar aldın acbaa?
  • izmirde almira bilgisayardan aldım, kasayı da ordan toplamıştım zaten. sipariş üzerine çalışıyolar, kont ve boğaziçiyle sanırım. 400ytl 10 taksit aldım
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.