Şimdi Ara

SAMSUNG 50B850 PLAZMA ALINDI,KURULDU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En sonunda plazma tv me kavuşdum. Yaklaşık 3,5 yıldır kullandığım 40" lcd tv mi değiştirdim.
    Öncelikle bu formda ekran boyutu olarak alabildiğin en büyük ekranı al şeklinde benim gibi kararsız kişileri uyaran arkadaşlara teşekkür ederim. İlk 200 saat standart modda devam edeceğim. (dinamik çok güzel )
    Cİhaz dün öğlen geldi ve 1 saat gibi bir sürede devreye alındı ( hareketli askı aparatı biraz uüraştırdı)
    Ekran boyutuna en fazla 2 saat sonra göz alışıyor. Uzun süre lcd tv kullanan biri olarak plazma tv deki gerçek görüntünün tadını özlemişim. Yayın kayanğımın digitürk plus olduğunu düşünürsek elde etdiğim sd yayın genede tatminkar diyebilirim. Zaten kısa zaman sonra hd smart alacağım.
    Kullanım amacım ligt v hd ve standart yayınlar , bunu haricinde ps3 ve laptop dan aktarma ile hiç işim olmaz.
    Bu nedenle sanırım doğru seçimi yaptım.
    Yardımcı olan herkes çok teşekkür ederim.
    Bu arada plazma da hd yayın iyi olmaz diyen arkadaşlar, Akşamki Fb/manisa maçına hd izleyince ne diyeceğimi şaşırıyorum. tek kelime ile süper di.

• Birkaç fotoğraf koyabilirsen çok iyi olur.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanman dileğiyle.....
  • teşekkür ederim, tabi ki,
  • buzzing problemi varmı?bununla ilgili bi iki yazı var nette.

http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=349119

http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=344409

bununla ilgili de bi açıklama yaparsanız sevinirim.
  • ingizlizcem iyi olmadığından verdiğiniz linkleri değerlendiremedim. Ancak buzzing dediğiniz olay tv den gelen uğultu ise ben dünkü denemelerim genelde görüntü ayarları üzerine idi. Sesle ilgili rahatsız edici bir durum olmadı. Ancak akşam daha detaylı olarak bakacağım.
  • "Buzzing" tı bu tür bütün panellerde olur/olabilir ama şansın iyiyse ya çok az yada hiç olmayabilirde!!

Panel bir kaç saat kullanıldıktan sonra ısının artmasıyla şiddeti artar,Fan(bazı markalarda) lar yeterli gelmez,çünkü "dandik" Fan kullanılıyor!!
    ve devir artsa ses çıkıyor,devir düşük olunca ısıyı tahliye edemiyor,elektriksel bazı sıkıntılar(yine kalitesiz/ucuz malzeme tabiki)oluşuncada
    "Buzzing" artıyor,ayrıca ışık şiddetide(resimdeki renk/tona göre çalışan aydınlanmada etkili oluyor v.s)değiştikçe ses alçalıp-yükseliyor durumu
    oluşur/oluşabilir v.s!!

CNet teki gibi şikayetler USA/Avrupada bir dünyadır!!!
    Ancak üreticiler için her bir şey NORMAL dir>>>o linkteki yazıları okursanız bunu anlarsınız!!
    En NORMAL ci üretici ise SONY dir>>bunlara göre her bir panel hatası/arızası NORMAL dir,diğer en büyük
    NORMAL ci ise eski ortağı SAMY dir

...adam Servis çağırıyor ve gelen herif aynen Normal diyor yada duymuyor v.s
    aslında bu olayı bütün üreticiler yapıyor,yoksa böyle en ufak bir arızada TV yi değiştirseler herifler
    iflas eder yaw

Kısaca olay Servis te değildir>>onlara gelen üretici talimatlarındadır!!

++

Sessiz panel ve elektriksel etkili bir çok sıkıntıyı,thermal etkiler v.s gibi oluşumları bertaraf etmek
    için özel ve kaliteli elemanlar kullanmak gerekiyor!!!ve böyle elemanlar/parçalar/component v.s
    hepsi vardır>>ama pahalı yada oldukça pahalıdır!!!

Bizim üreticiler normal Çin işi parçalar ile gidiyorlar!!
    Bir kaç Markanın sadece bazı çok özel serileri hariç bütün paneller böyledir,dolayısıyla Üreticilerde
    bu durumda her bir şeye NORMAL diyorlar

++

• detaylı açıklamaların için teşekkür ederim.
  • hayırlı olsun.
  • Bu buzzing ve 50b850 den çok çektiğim için cevaplamak istiyorum. Sakın samsung 50b850 almayın!!!!!!! Buzzing çok rahatsız ediyor. Televizyonu ilk aldığımda yerden 1mt yukarıda geçici standa idi. Eğer tam tv karşısına oturursanız az olarak duyuluyordu. Gün içinde değil ama geceleri daha belli idi. Başta pek dikkatimi çekmedi. Sonra yeni bir stand aldım. TV tam göz hizama indi. Bu andan sonra tv izlemek çile oldu. sis 10 seviyesinin altına indirince duymamak mümkün değil. Hele geceleri sessizlikte 3-4'e indirince buzzing gürültüsü tv sesinden fazla gelir oldu. Daha da kötüsü, sesi farketmeseniz bile kulakta çınlama yapıyor. tam alıştım diyorsun, bu sefer çınlama başlıyor. Hatta başta anlamadım, sağlığımdan şüphe ettim. TV gittikten sonra çınlama problemim de ortadan kalktı. TVyi İStanbul bilişimden almıştım. Servis çağırdım. Önce gelip baktılar. eletrik dediler. Servis sorumlusu ile konuştum. Anlayışlı bir bey. Bu sırada ifade edeyim, İst. bil ile hiç alakam yok. Sonra tv yi servise alıp baktılar. Board değiştirmişler ama tv tam gaz gürültüye devam. 3. kere aldılar. Problemi kabul ettiler. hatta daha da iyisi, elleindekileri satıştan kaldırdılar. Bende fark verip LED aldım. Gerçi aldığım LED'de de problem çıktı ve 10 gün sonra onu da iade edip paramı aldım. Yani sözün özü, 50B850 mi, uzak durun. Tabi işitme sorununuz yoksa...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.